en iyi oyun halısı

En İyi Oyun Halısı Tavsiye

Kaliteli oyun halısı alabilmek için en iyi oyun halısı tavsiye arayışındaysanız, en iyi bebek oyun minderi alternatifleri yazımızdadır!

Oyun matı tavsiye arıyorsanız bebekler için en iyi oyun halısı çeşitleri ve oyun halısı kaç aylıkken kullanılır gibi soruların yanıtları için yazımızın devamını okumalısınız.

Oyun matı, bebekler için yaşam alanı ve oyun arkadaşıdır. Bir bebek oyun halısı sayesinde çok keyifli vakit geçirebilir. Üzerinde piyano, sayılar ve harfler bulunan; hayvanları öğrenmesini sağlayacak temaya sahip olan oyun halıları bebeğin bilişsel gelişimine katkı sağlar. Çıkarılabilen oyuncaklara sahip bebek halılarını bebek büyüdüğünde spor matı olarak kullanmak mümkündür. Peki, en iyi oyun halısı hangisi?

Bebekler İçin En İyi Oyun Halısı

Tiny Gymini Oyun Halısı

Gymini serisi oyun halısı, sallanan oyuncakları, renkli halısı, aynası ve müzikli güneşi ile bebeğinizin dikkatini çeker. Karın ve sırtüstü şekilde durup zaman geçirmeye teşvik eder. Halının, üzerindeki güneşe vurunca değişik türlerde müzik çaları, aynası ile karnının üzerinde uzun süre kalmasını sağlaması gibi özellikleri mevcuttur. Asılı oyuncaklar kemerlerin üzerindeki değişik deliklere takılabilir. Bebek oyun halısı önerisi olarak ilk sırada yer vermemizin en önemli nedeni; titreyen kurbağa, müzikli güneş, yaprak dişlik, kaplumbağa çıngırak, saten kurdele ve aynası bulunmasıdır. Halının genişliği 88-78 cm’dir. Makinede yıkanabilir ve kolayca katlanır. Dezavantajı alt süngerin ince olması diyebiliriz.

Ayrıntılı bilgi için: Tiny Gymini Oyun Halısı

Kanz Piyanolu Eğlenceli Oyun Halısı

Kanz’ın piyanolu bu oyun halısı modeli, bebeğin oyuncaklarla oynarken boynunu hareket ettirip baş ve boyun jimnastiği yapmasını sağlar. Oyun halısındaki şarkılar ve melodiler bebeğinizin işitme ve dokunma duyularını geliştirmeye destek olur. Göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlar. En iyi piyanolu oyun halısı alternatifi olan bu model, oyun halısı zararlı kimyasallar içermez.

Joker Oyun Halısı

Renkli ve serüven dolu oyun halısı, müzik ve sesler ile bebeğinizin isteklerine cevap verirken gelişimine de destek olacaktır. Bebeğiniz halı üstünde yatıp oynayabilir, karın üstü yatarak eğlenebilir. Hışırdayan ayaklar ile kuyruğa sahip zebra, peluş papağan, melodiler çalan aslan, sevimli kelebek, diş kaşıyıcı, büyük döner çıngıraklı topa sahip fil oyuncakları sayesinde bebeğiniz keyifli zaman geçirecek siz yanınızda olmadan da rahatlıkla duracaktır. Halkalara bebeğinizin sevdiği favori oyuncaklarını asarak onun ilgisini çekebilirsiniz. Ayrıca oyun halısının katlanması da oldukça kolay ve pratiktir.

Fisher Price Jimnastik Merkezi

Bebek oyun halisi önerisi olarak en çok karşınıza çıkabilecek oyun halısı Fisher Price markasının halıları olacaktır. Halının 20 dakikaya kadar müzik çalabilen uzun çalma modunu çok başarılı bulduk. 12’den fazla aktivite ve oyuncak alternatifi sayesinde bebeğiniz çok uzun süre keyifli vakit geçirebilecektir. Çamaşır makinesinde yıkanabilmesi de önemli bir avantajdır. Yüksek fiyatlı olsa da, parasını karşılayan en iyi bebek oyun halısı diyebiliriz.

Oyun Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun halısı, bebeklerin duyu ve motor becerilerin gelişmesine katkıda bulunur. Dolayısıyla oyun halısının üzerindeki oyuncaklardan malzemesine kadar birçok detayı göz önünde bulundurmak gerekir. Oyun halısı alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında kumaşların anti bakteriyel ve yıkanabilir özellikte oluşu gelir.

Oyun matı tercihinizi yaparken kullanılan malzemenin sağlığa zararlı kimyasallar içermemesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Bebekler her şeyi ağzına götürme eğiliminde olduğu için halıdaki oyuncakların çok küçük ve koparılacak yapıda olmaması önemlidir. En iyi oyun matı; hafif, sert zeminde bebeği rahatsız etmeyecek yumuşaklıkta, katlanabilir yapıda, taşınabilir olmalıdır. Elbette aynalı, müzikli olması da oyun halısının daha faydalı olmasında etkilidir.

Bebeğiniz kendi başına yürüyebilecek yaşa gelince vakit kaybetmeden alıştırma yapmak için önceden yürüteç satın almak istiyorsanız, en iyi yürüteç tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Yürüteç Tavsiye

Oyun Halısı Hakkında Merak Edilen Sorular

Oyun Halısı Nasıl Kurulur?

Oyun halısı modelleri portatif özelliklidir. Dolayısıyla oyun halısı kurulumu çok basittir. Özellikle de şemsiye gibi açılıp kapanan formdaki oyun halıları çok kısa sürede kolayca kurulabilir.

Oyun Halısı Kaç Aylıkken Kullanılır?

Ebeveynlerin, özellikle de çocuğu bırakıp ev işlerine vakit ayıramayan anneler, oyun halısı ne zaman alınmalı, oyun halısı kaç aylıkken kullanılır konusunu merak eder. Esasında en doğru yanıt emekleme dönemidir. Bebekler emekleme döneminde yerde vakit geçirmeyi sever. Kaliteli oyun halısı; renkler, desenler ve oyuncaklarıyla bebeğin daha uzun süre kendi başına keyifli vakit geçirmesine yardımcı olur.

Yaş ipuçları
1-3 ay: Oyun halısının kapalı kemerleri sayesinde bebeğiniz kendini güvende hissedir ve sakinleşir.
2-4 ay: Bebeğiniz tesadüfen aynaya vurunca çıkan seslerle eğlenebilir veya kendi yansımasını keşfederken keyifli vakit geçirebilir.
4-6 ay: Bebekler bu aylarda aynaya ve renkli şekillere bakmaktan keyif alır. Bu dönemde oyun halısı piyanolu olursa kaba motor becerilerinin gelişmesi için daha iyi olur.

Oyun Halısı Bebekler İçin Zararlı Mı?

Oyun halısı, bebeklerin motor gelişimine katkıda bulunan faydalı bir minderdir. Elbette oyun halısı bebekler için zararlı değildir; fakat bir oyun halısı kimyasal ve zararlı boyalar içeriyorsa tam tersi etki oluşturup bebeğe zarar verebilir. Bu nedenle en iyi bebek oyun minderi çeşidini seçebilmek önemlidir.

Oyun Halısı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Oyun halısı, kavrama becerisinin gelişmesine yardımcı olması, vücut hareketlerini desteklemesi bakımından faydalıdır. Bu nedenle oyun halısı ne zamana kadar kullanılır sorusunu birkaç ay şeklinde yanıtlamak mümkündür. Bazı bebeklerde halıya olan ilgili 1 yaşından sonra da devam edebilir.

Müzikli Oyun Halısı Kaç Aylık Bebekler İçin Kullanılır?

Müzik barı bulunan oyun halıları bebekler için çok daha ilgi çekicidir. Peki, müzik halısı kaç aylık bebekler için kullanılır? Bu sorunun özellikle bir yanıtı yoktur. Çünkü oyun halıları, tüm aksesuarlarıyla birlikte 5 yaşa kadar kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Bebek Oyun Halısı Yıkanır Mı?

Ebeveynler için bebek eşyalarının hijyenik olması en önemli konudur. Dolayısıyla bebek oyun halısı nasıl temizlenir, yıkanır mı merak edilir. Oyun halıları, pil yuvası gibi elektronik aksam yoksa çamaşır makinesinde sıkma yapılmadan 30 derecede yıkanabilir. En iyi yöntem ise halıyı, sabunla nemlendirilmiş bez veya havlu kullanarak silmektir.

En İyi Oyun Halısı; Uzman Görüşü

Oyun halısı gereksiz görülebilir; fakat bilişsel gelişim açısından oyun halısı çok faydalıdır. Bu nedenle bebekler için en iyi oyun halısı satın almak bebek için yapılabilecek en faydalı şeylerden biri olacaktır. Çocuğunuzun neye daha çok ilgili olduğunu göz önünde bulundurarak müzikli, oyuncaklı, aynalı ve 3d oyun halısı tercih edebilirsiniz. En iyi oyun halısı markası olarak tercihinizi Kanz ve Fisher Price oyun halılarından yana yapmanızı öneririz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.