En İyi Oyun Halısı Tavsiye

Bebeği için en iyi oyun halısı satın alacak ebeveynler için oyun halısı kaç aylıkken kullanılır ve oyun halısı tavsiye bu yazımızda.

en iyi oyun halısı

Öncelikli olarak en iyi oyun halısı sorusundan önce oyun halısı bebekler için gerekli midir ya da bebeklere faydası var mıdır sorularını cevaplasak daha yerinde olacaktır. Oyun halısı bebeklerin fiziksel ve psikomotor becerilerini geliştiren bir araçtır. Maddi durumunuz iyi değilse almak zorunda değilsiniz sonuçta çoğumuz oyun halısıyla büyümedik. Oyun halısı, bebeği yere uzanabileceği bir minder ve yukarıya bakıp oyuncaklara uzanabileceği oyuncak askısı ve oyuncaklardan oluşmaktadır. Tabiki oyun halılarının kalitesi, görüntüsü vereceğiniz paraya göre değişir. Oyun halısı tavsiye modellerimiz ile çok daha kolay karar verebilirsiniz.

Oyun halısı olmazsa olmaz eşyalardan biri olmasa da bebekler için çok faydalıdır. Öncelikle annesiz duramayan ya da durmak istemeyen bebeğiniz oyun halısı ile bir süre kendi kendine vakit geçirmeyi hatta kendi kendine uyumayı bile öğrenecektir.Ayrıca oyun halısı üzerinde yukarı kısımda bulunan ve bebeğin bir hayli ilgisini çeken oyuncaklara ulaşmak için bebeğiniz uzanmaya çalışacak ve bu sayede hareket kabiliyeti günden güne artacaktır. Bunun yanında bebeğinizin tutma becerisini de geliştirecektir. Ama en önemlisi bütün bunları yaparken istediğini aldığındaki başarı hissi onun gelecekteki hayatına oldukça olumlu yansıyacak olmasıdır.

Alacağınız oyun halısı ile bebeğiniz müzik dinleyip, ritim tutmaya başlayacaktır. Yani oyun halısı bebeğinizin beş duyu organını kullanmasına yardımcı olacak ve bebeğinize beceri kazandıracaktır. Bebeğiniz oyun halısı üzerinde bulunan oyuncaklara dokunarak, ağzına alıp tadına bakarak, koklayarak, görerek ve sesini dinleyerek becerilerini geliştirecektir.

Oyun Halısı Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklere oyun halısı 2-3 aydan sonra alınabilir. Zaten gövdesini hareket ettirmeye başladığında oyun halısının üzerinde durmayacaktır. Bu durumda da 5 ay ancak kullanacaktır. Oyun halısının minderi ince olduğu için altına bir minder daha koymanızı tavsiye ederiz. Bebekler genelde tekme atıp müzik çaldırma programını pek beceremiyorlar, tekmelerinin gücü yetmiyor. En iyi oyun halısı alırken tavsiye edeceğimiz bir diğer husus da kumaşı kaliteli ve canlı renk tonlu, çocukları ilgisini çekebilecek ve sağlığına zarar vermeyecek şekilde olmasıdır. Kolayca katlanabilmeli ve çamaşır makinasında yıkanabilmelidir.

Oyun halısının üzerinde kullanılan oyuncaklar kaliteli ve zararlı madde içermeyen plastikten üretilmiş olmalıdır. Bebeklerimiz o oyuncakları ağzına aldığı için oldukça dikkat edilmesi gereklidir.

Bebeklerin En Çok Dikkatini Çeken En İyi Oyun Halısı Modelleri

Tiny Gymini Oyun Halısı

Gymini serisi oyun halısı, sallanan oyuncakları, renkli halısı, aynası ve müzikli güneşi ile bebeğinizin dikkatini çekerek onu hareket etmeye teşvik ederek ve gelişimine katkıda bulunacaktır. Karın ve sırtüstü zamanını teşvik ederek fiziksel gelişimini oldukça hızlandıracaktır. Halının üzerindeki güneşe vurunca değişik türlerde müzik çaları, aynası ile karnının üzerinde uzun süre kalmasını sağlaması gibi özellikleri mevcuttur. Asılı oyuncaklar kemerlerin üzerindeki değişik deliklere takılabilir. Bir üründe birçok değişik aktivite bulunur. Titreyen kurbağa, müzikli güneş, yaprak dişlik, kaplumbağa çıngırak, saten kurdela ve aynası bulunmaktadır. Halı genişliği 88-78 cm dir. Makinede yıkanabilir ve kolayca katlanır.

Ayrıca bu markaya eş değer “Yookidoo oyun halılarını” da tercih edebilirsiniz.

Yaş ipuçları:

1-3 Ay: Bu oyun halısının kapalı kemerleri bebeğin kendini güvende hissedebileceği bir ortam yaratarak bebeği sakinleştirir.

2-4 Ay: Bebeğiniz bu ayda tesadüfen müzikli aynaya vuracak ve çıkan seslerle eğlenecektir.

4-6 Ay: Bebeğiniz bu aylarda karın üstü pozisyonda halının aynasına ve halının üzerindeki renkli şekillere bakmaya başlayacak ve bu sayede omuz kaslarını ve kaba motor becerilerini güçlendirecektir.

En çok tercih edilen ve kullanıcılar tarafından memnun kalınan bir üründür. Kalitesi ile en iyi oyun halısı modellerimizin başında yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: Tiny Gymini Oyun Halısı

Kanz Piyanolu Eğlenceli Oyun Halısı:

Bebekler için özel olarak tasarlanmış piyanolu eğlenceli jimnastik oyun halısı ile bebeğiniz üst kısımdaki oyuncaklarla oynarken boynunu hareket ettirmesi ile baş ve boyun jimnastiği yapmış olacaktır. Bebeğinizi eğlendirirken aynı zamanda fiziksel gelişimine yardımcı olacaktır. Bebeğiniz bu oyun halısı sayesinde kendini keşfedecek, oturma ve emekleme becerilerini geliştirecek, tekmeleyerek bacak kaslarını gelişimini hızlandıracaktır. Oyun halısındaki şarkılar ve melodiler bebeğinizin işitme ve dokunma duyularını geliştirmeye destek olacaktır. Bebeğinizin motor becerilerini geliştirecektir. El-göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlayacaktır. Oyun halısı zararlı kimyasallar içermemektedir.

Joker Oyun Halısı

Renkli ve serüven dolu oyun halısı, müzik ve sesler ile bebeğinizin isteklerine cevap verirken gelişimine de destek olacaktır. Bebeğiniz halı üstünde yatıp oynayabilir, karınüstü yatarak eğlenebilir. Hışırdayan ayaklar ile kuyruğa sahip zebra, peluş papağan, melodiler çalan aslan, sevimli kelebek, diş kaşıyıcı, büyük döner çıngıraklı topa sahip fil oyuncakları sayesinde bebeğiniz keyifli zaman geçirecek siz yanınızda olmadan da rahatlıkla duracaktır. Halkalara bebeğinizin sevdiği favori oyuncaklarını asarak onun ilgisini çekebilirsiniz. Ayrıca oyun halısının katlanımı da oldukça kolay ve pratiktir.

Bu konuda tecrübe sahibiyseniz önerileri ve şikayetlerinizi bizlerle paylaşarak en iyi oyun halısı modellerinin çokluğundan kafası bir hayli karışmış olanlara fikir verebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Biberon Tavsiye

YORUM YAP

You have to agree to the comment policy.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.