en iyi oyuncu koltuğu

En İyi Oyuncu Koltuğu Tavsiye

Oyuncu koltuğu almak istiyorsanız ve en iyi oyuncu koltuğu hangisi karar veremiyorsanız, oyuncu koltuğu önerileri ve daha fazlası için tıklayın.

En iyi oyuncu koltuğu tavsiye ihtiyacı duyan okuyucularımız için oyuncu koltuğu önerileri derledik ve en iyi oyuncu koltuğu hangisi gibi soruları yanıtladık.

Günümüzde oyunlar gerçekçiliğini artırıp oyun severlere bambaşka dünyaların kapılarını açtı. Bu durum oyuncular için özel ürünler üretilmesine, bir başka ifadeyle niş alan oluşmasına sebebiyet verdi. Gamer koltuğu olarak da bilinen oyuncu koltuğu, oyuncuların performansını artırmada etkili olan bu ürünlerden biridir.

Oyuncu Koltuğu Tavsiyeleri

Oyuncu koltuklarında konforu artıran pek çok teknik detay söz konudur. En iyi oyuncu koltuğu markaları, farklı özeliklere sahip modeller sunar. Oyuncular veya bilgisayar başında uzun süre oturan çalışanlar, kararsız kalıp en iyi oyuncu koltuğu tavsiyeleri arayışına girer. Siz de en iyi oyuncu koltukları hangileri sorusuna yanıt arıyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririz.

RAZER RZ38-02770100-R3G1 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 6459

Razer’in bu oyuncu koltuğu en pahalı modellerden biri ve en fazla 130 kiloya kadar taşıyabilme özelliğinde. Öne çıkmasının nedeni ise yükseklik ayarı sayesinde ultra konfor sunması. Ayak malzemesinin metal olması ve ayarlanabilir lomber yastığının olması da dikkate değer. Bu oyuncu koltuğu, her bütçeye uygun olmayabilir.

Msı Mag CH120 x Oyuncu Koltuğu

MSI markası biraz yüksek fiyatlarda ürün sunan bir marka; fakat fiyatının hakkını verecektir. 4D çok açılı ayarlanabilir kolçakları, baş arkası ve bel destek yastıklarıyla konforu artıran bir ürün. 180 derece yatan oyuncu koltuğunun 5 ayaklı yıldız tipi çelik taban tasarımı en sağlam oyuncu koltuğu modellerinden biri olduğunu gösterir. İri yapılıysanız farklı bir alternatifi değerlendirmenizi öneririz.

HP OMEN Citadel 6KY97AA Profesyonel Oyuncu Koltuğu

OMEN serisiyle oyuncu koltuğunda zirveye oturan HP’nin, OMEN Citadel modeliyle devam ediyoruz. HP OMEN Citadel, yüksek fiyat etiketine sahip olsa da çelik ayak malzemesi, kolçaklarının dört yönde ayarlanabilmesi, yüksekliği ve yaslanma eğimi ayarlanabilir yastık desteğiyle fiyatının hakkını verecektir.

Rampage KL-R99 3D Ayarlı Gaming Oyuncu Koltuğu

Markanın en iyi modellerinden biri olan KL-R99, kolçaklarının üç yöne hareket etmesi ve 180 derece yatabilme özelliğiyle fiyat etiketinin hakkını veren bir koltuk. Bel ve boyun desteği sayesinde bilgisayar başında uzun süre oturabilirsiniz. 3D ayarlı gaming oyuncu koltuğu modelinin dezavantajı ayak kısmının plastik malzemeden üretilmiş olması diyebiliriz.

Ayrıntılı bilgi: Rampage KL-R99

xDrive Fırtına Profesyonel Oyuncu Koltuğu (YouTuber’ların Tercih Ettiği)

xDrive Fırtına, en iyi oyuncu koltuğu önerilerimizdeki diğer modellerden ayak destek yastığıyla farklılaşan bir modeldir. Nispeten yüksek fiyatlı bir oyuncu koltuğu; fakat metal ayaklı oluşu, bel ve boyun desteğine sahip oluşu cezbedici. YouTuber’ların tercih ettiği oyuncu koltuğunun masaj özelliği de var. Kollarının sağa ve sola sabitlenmemesi dezavantaj olabilir.

Calitte Harley RR Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Türkiye’nin ilk yerli oyuncu koltuğu markası olan Calitte’nin bu modeli biraz geniş, alanınınız darsa sıkıntı yaratabilir. Ancak anti-bakteriyel TSE onaylı deri kaplamasıyla, oyuncu koltuğunda oldukça güçlü bir alternatif diyebiliriz. Metal ayak malzemesi dayanıklı olduğunun göstergesidir. En iyi amortisör sistemi olan 4D Class amortisör üzerine kurulu koltuk ultra bel desteğiyle konforunuzu artırır.

XDrive 15’li XD-15 Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Oyuncu koltuğu tavsiye listemizde elbette piyasada öne çıkan XDrive 15’liye de yer veriyoruz. Modelin öne çıkan özelliği sırtının 170 derece yatabilmesi ve 4D Class amortisör sistemiyle konforu artırması. Yatak olabilen oyuncu koltuğu boyun yastığı ve bel yastığına sahip oluşuyla da en iyiler arasında yerini aldı. Yalnız 100 kilonun üzerindeyseniz en iyi fiyat performans oyuncu koltuğu olarak önerdiğimiz bu model size uygun olmayacaktır.

Türksit Tulpar Oyuncu Koltuğu

Ucuz oyuncu koltuğu olarak önerebileceğimiz Türksit Tulpar Oyuncu Koltuğu, yükseklik ayarlı ve yaslanınca kademeli yatma özelliği var. Ekstra destek yastıkları konforu artırır. Metal ayaklı olması da en iyi oyuncu koltuğu modellerinden olmasını sağlamış. Yalnız kurulum biraz zorlayabilir.

Ofisel Alpha Fab1 Kumaş Oyuncu Koltuğu

Deri oyuncu koltukların en önemli dezavantajı terletmesidir. Terletmeyen kumaş oyuncu koltuğu tavsiye arayışındaysanız Ofisel Alpha Fab1 modelini tercih edebilirsiniz. 3D kolçaklı oyun koltuğu, 140 derece geriye yatma özelliğine sahip. Bel destek yastığını ayarlamak mümkün. Yüksek yoğunluklu dökme sünger ve metal malzemeler kullanılarak üretilmiş. Kitlemeli multi fonksiyonu dikkate değer. Geriye yaslanınca mekanizmadan ses gelmesi dezavantaj olabilir.

En İyi Oyuncu Koltuğu Karşılaştırma

Gaming koltuk önerisi olarak sunduğumuz modeller, ayarlanabilir geri yatma açısı, kullanıcı ağırlığı gibi özellikleriyle farklılık gösterir. Aşağıdaki oyuncu koltuğu karşılaştırma tablomuzda farklılıkları daha net görebilirsiniz. Bu sayede en iyi oyuncu koltuğu hangisi sorusunun yanıtına daha kolay ulaşabilirsiniz.

ÜRÜN ADITAŞIMA KAPASİTESİ (kg)AYARLANABİLİR GERİ AÇISI (derece)ÜRÜN AĞIRLIĞIAZAMİ YÜKSEKLİĞİ (cm)
RAZER RZ38-02770100-R3G1 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 645913013930,3181
Msı Mag CH120 x Oyuncu Koltuğu15018027200
HP OMEN Citadel 6KY97AA Profesyonel Oyuncu Koltuğu29
xDrive Fırtına Profesyonel Oyuncu Koltuğu130170195
Calitte Harley RR Profesyonel Oyuncu Koltuğu
XDrive 15’li XD-15 Profesyonel Oyuncu Koltuğu120160180
Ofisel Alpha Fab1 Kumaş Oyuncu Koltuğu110140
Oyuncu Koltuğu Karşılaştırma Tablosu

Oyun performansınızı artırabilecek oyun klavyesine ihtiyacınız varsa aşağıda önerdiğimiz en iyi oyun klavyesi tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Oyun Klavyesi Tavsiye

Oyuncu Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süre bilgisayar başında oturmak kamburluk, sırt ve boyun ağrısı, duruş bozukluğu gibi sağlık sorunlarına yol açar. Oyuncu koltukları, bu sağlık sorunlarının oluşmasını önlemek amacıyla üretilmiştir. Dolayısıyla evinizdeki en rahat sandalye veya en rahat bilgisayar koltuğu ile kıyasladığınızda en rahatı oyuncu koltuğu olacaktır.

Bir oyuncu koltuğunun en iyi ve en doğru model olduğunu belirleyen birçok özellik vardır. Oyuncu koltuğu alırken dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Oyuncu koltuklarında klasik döşemelik süngere oranla daha yüksek konfor sağlayan poliüretan sünger kullanılır. Bu koltukların dış kaplaması genellikle deri olsa da kumaş olan modeller de vardır. Kumaş teri emerek kokuya neden olabilir. Elbette derinin kalitesinin onaylanmış ve belgelenmiş olması gerekir.
  • Oyuncu koltuklarında yükseklik ayarını yapmayı ve koltuğun kendi etrafında dönmesini sağlayan amortisör kullanılır. Amortisör sistemleri 4 farklı kalite sınıfındadır. En iyi oyuncu koltuğu, amortisörü 4class olandır.
  • Oyuncu koltuklarının normal sandalyelerden farklarından biri de kollarının hareketli olmasıdır. En iyi oyuncu koltuğu modellerinden genellikle insan vücuduyla en uyumlu olan 3D (yukarı-aşağı, ileri-geri, sağ-sol) hareketli kol sistemi kullanılır.
  • En iyi oyuncu koltuğu ergonomik olan modeldir ve bir modelin ergonomik olduğunu belirten en önemli özelliklerden biri minderli oluşudur. 360 derece ayarlanabilir sırt ve bel desteği daha konforlu kullanım anlamına gelir.
  • Oyuncu koltuklarının ayak kısımları daha geniş yapılıdır. Bazı modellerde ayak plastik değil metaldir. Metal ayak, oyuncu koltuğunu daha uzun süre kullanmak açısından önemli bir detay.
  • Oyuncu koltukları genellikle 135 derece ve 170 derece geri yatış mekanizmasına sahiptir. 90 kilonun altındaysanız 135 derece geri yatabilen modelleri tercih etmenizi öneririz.
  • Oyuncu koltuklarında derinlik en önemli detaylardan biridir. Derinlik sırt kısmından minderin ucuna kadar olan kısmı ifade eder. Derinliğin vücut yapısına uygun olması gerekir. İri yapılı biriyseniz sizin için en iyi oyuncu koltuğu derinliği geniş olan model olacaktır.
  • En sağlıklı oturma biçimi, dizin 90 derece açıyla durduğu oturuş şeklidir. Dolayısıyla ideal sandalye yüksekliği 40-50 cm diyebiliriz. Piston kaldırma yükseklik ayarlı bir oyuncu koltuğu sayesinde yerinizden kalkmadan yükseklik ayarını yaparak sağlıklı oturuş biçimini benimseyebilirsiniz.

Sonuç olarak; oyuncu koltuğu önerileri arasında tercihinizi yaparken şu dört şeye dikkat etmenizi öneririz: Yüksek dansite sünger kullanılmış olması, boyun ve bel destek yastığına sahip olması, deri kaplama olması ve yıldız ayağın plastik değil, metal olması.

Oyuncu Koltuğu Hakkında Merak Edilen Sorular

Oyuncu Koltuğu Ne İşe Yarar?

Oyuncu koltukları malzeme kalitesi, görünüşü ve konforu artıran özellikleriyle sıradan çalışma koltuklarından farklıdır. Ayakları geniş, tekerlekleri 360 derece dönebilen, yere tam oturan, esnek fonksiyonlu mekanizmadan oluşan oyuncu koltukları, sağlıklı duruşu destekler. Bu sayede kas ve eklemler üzerindeki yükün azalmasını sağlayarak fiziksel ağrıların önüne geçer.

Normal bir çalışma koltuğu, ortalama 7 – 8 saat oturum vadederken oyuncu koltuklarında bu süre 15-16 saattir. Bu bağlamda oyuncu koltuğu ne işe yarar sorusunu, sağlıklı duruş ve vücut yapısını desteklemek şeklinde yanıtlayabiliriz. Oyuncu koltuğunu, sağlıklı oturuş biçimini desteklemesi nedeniyle oyuncuların yanı sıra; içerik üreticisi, editör, yazılım mühendisi, grafik tasarımcı gibi meslek mensupları da tercih eder.

En İyi Oyuncu Koltuğu; Uzman Görüşü

En kaliteli oyuncu koltuğu tavsiyeleri arayışındaki siz değerli okuyucularımız için önerilerde bulunduk ve satın alma rehberi niteliğinde ipuçları paylaştık. Bu sayede bütçenize uygun, en iyi oyuncu koltuğu modeline kolayca sahip olabilirsiniz.  Bir oyuncu koltuğu için en iyi diyebilmek için koltuğun fiyat performans dengesini sağlaması ve ihtiyacı karşılaması gerekir. xDrive Fırtına Profesyonel Oyuncu Koltuğu, hem fiyat performans dengesini sağlayıp hem de masaj özelliği olan bir modeldir. Metal ayaklarıyla sağlamlık konusunda da başarılıdır. Deri koltuk sizi rahatsız ediyorsa oyuncu koltuğu tavsiyeleri arasındaki kumaş modeli tercih edebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.