en iyi pişik kremi

En İyi Pişik Kremi Tavsiye

Yetişkin veya bebekler için pişik kremi öneri arayanlara en iyi pişik kremi marka ve ürünlerini inceledik pişik kremi tavsiye listemizi hazırladık.

Bebeklerin cilt yüzeyleri dış etkenlere karşı oldukça hassastır. Bu durum özellikle yeni doğan bebeklerde daha fazladır. Çok sık rastlanan bebeklerde pişik sorununa bazı mantar türlerinin sebep olduğunu biliyor muydunuz?

Cildin tahriş olması sonucu oluşan pişik çoğunlukla bez bölgesinde olmakla birlikte boyun, eklem yerleri ve koltukaltında görülüyor. Kullanılan bez, ıslak mendil, ek gıda döneminde aldığı bir besin, emzirme döneminde kullandığınız antibiyotik, cildin uzun süre hava almaması, bebeğin altının sık değiştirilmemesi hatta bazen bakteri ve mantar enfeksiyonları gibi birçok sorun bebeğinizde pişiğe neden olabiliyor. Erken yapılan müdahaleler ile pişik oluşumunun önüne geçilse de bu her zaman mümkün olamayabiliyor. Bu durum akıllara en iyi pişik kremi hangisi sorusunu getiriyor.Pişik kremi tavsiye listemize geçmeden önce şunu belirtelim ki alacağımız bazı önlemler bu sorun karşısında bize oldukça yardımcı olacaktır.

En İyi Pişik Kremi Hangisi?

Pişik önleyici ve tedavi etmeye yönelik ürünler hangileri olmalı? Pişik kremi arayışınızda minik meleğiniz için en iyisini istemeniz en doğal hakkınız. İşte biz de hem fiyat, hem performans hem de içerik olarak en iyi pişik kremi bulabilmeniz adına sizler için yaptığımız değerlendirmemizi sunuyoruz.

Desitin Pişik Önleyici Krem

En çok bilinenlerden biriyle başlayalım;

 • Desitin pişik tedavi edici krem, içeriğinde parfüm ve paraben bulundurmuyor ki bu bizim için önemli noktalardan biri.
 • Aloe Vera ve E vitamini gibi güvenilir bileşenlere sahip. Yani bu konuda da içiniz rahat edebilir.
 • %25 çinko oksit içermesi de ürüne artı puan kazandırıyor. Çünkü bildiğiniz üzere çinko oksit cildin onarımında önemli bir etken.

Kullananlar tarafından çok övgü toplayan bu pişik kremi fiyat olarak da uygun. Tüm bunları göz önünde bulundurunca oldukça masum ve aynı zamanda etkili ve en iyi pişik kremi olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıntılı bilgi için: Desitin Pişik Önleyici Krem

Hametan

Son derece etkili ve popüler olan Hametan, içeriğinde yer alan paraben maddesini çıkararak yeniden formüle edildi. Yani artık o da paraben free ailesinden olup en iyi pişik kremi listemizde yerini aldı. Ancak bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

 • İçeriğinde yumuşatıcı etkisiyle bilinen, tamamen doğal bir yağ olan lanolin bulunuyor.
 • Ayrıca deri onarımında kanıtlanmış hamamelis virginiana bitki özü ürünün etken maddesi olarak karşımıza çıkıyor.
 • Şunu da söylemeden geçmeyelim ilaç statüsünde olduğundan bebek mağazaları ve online olarak ulaşılamıyor.

Hametan genel manada iyi sonuçlar çıkarmaktadır. Özellikle fiyat performans açısından gayet başarılıdır. Bu nedenle en iyi pişik önleyici krem ve pişik tedavi edici kremler arasında yer verdik.

Earth Mama Organik Pişik Kremi

 • Oregan tarafından sertifikası verilmiş %100 organik bir kremdir. Yani içinde ne kimyasallar ne petrokimya türevi bir bileşen var.
 • Toksin içermez
 • Lanolin ve çinko içermiyor
 • Tamamen organik zeytin yağı, shea yağı, jojobo yağı, çayağacı, lavanta, aynısefa ve sarı kantaron yağı olarak tamamen cilde faydalı yağlar içermektedir.

En iyi pişik kremi listemiz de organik olarak yer alan earth mama pişik kremi pişik önleme yanı sıra oluşmasını da önlüyor. Çünkü bakım amaçlı banyo sonrası ve bez değişimlerinde güvenle kullanılabilir. Kullananlar tarafından faydalı bulunan oldukça da etkili bir ürün. Diğer pişik kremleri ile kıyasladığımızda oldukça pahalı olduğunu görüyoruz. Bu da kremin tek dezavantajı diyebiliriz.

SudoCrem Bebek Bakım Kremi

Gelelim artık adı efsaneleşmiş olan en iyi pişik kremi Sudocrem’e. Birçok farklı kullanım alanı olması ve tedavi edici özelliğinin memnuniyet vermesi nedeniyle popüler olan Sudocrem pişik tedavisinde de kullananların gözde kremlerinden.

 • İçeriğinde olmasını istediğimiz çinko oksit bu krem de %15 oranında mevcut.
 • Paraben içermiyor ve lanolin bulunuyor.
 • Bunların yanında dezavantajları da var. İçeriğinde Petrolatum bulunmaktadır. Cildi nemlendirme özelliği olan Petrolatum gözenekleri tıkayarak cilt bariyerinde kallojen beriyerini olumsuz etkliyor. Elbette çok düşük oranlarda olduğu için ciddi bir olumsuz sonuç doğurmayacaktır. Yine de bilmemiz gerekir.
 • Ayrıca içeriğinde 0.48 oranında bulunan sodyum benzoat ise gıda ve kozmetikte koruyucu olarak kullanılıyor fakat bu maddenin birçok zararının tespit edildiğini ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebileceğini belirtelim.

Her ne kadar çok memnun kalınan bir ürün olsa da içeriğinde daha güvenilir bileşenleri olan ürünlere yönelmeyi tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlıdır ve birçok farklı boyutu mevcuttur.

Mustela Pişik Önleyici ve Giderici Krem

 • %98 Doğal bileşenlerden oluşuyor.
 • İçeriğinde çinko oksit bulunuyor.
 • Paraben artı parfüm içermemektedir.

Doktorlar tarafından da önerilen Mustela, sadece pişik tedavi edici olarak değil pişik oluşmadan da önleyici/koruyucu olarak kullanılan bir kremdir. Kullanan annelerin yüksek çoğunluğunu memnun bırakan krem fiyat olarak da uygundur. Tüm içerik listesini incelediğimizde ve özelliklerine baktığımızda gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz en iyi pişik kremi olarak öneriyoruz.

Badger Pişik Kremi

 • Badger  %100 doğal bileşenlerden oluşan bir içeriğe sahiptir. Petrokimya esaslı hiçbir bileşen yok.
 • Organik Ayçiçek ve balmumu yağı özlüdür.
 • Calendula ve E Vitamini içeriyor.
 • Ürünün aktif maddesi olarak karşımıza %10 oranında çinko oksit çıkıyor.

Pişik tedavisi konusunda oldukça fayda sağlayan krem, kullananları tarafından pişman etmeyecek derecede etkili. Earth Mama markasının pişik kremi kadar olmasa da fiyat olarak üst segmentli bir ürün. Bütçe ayırabilecekler için bu doğal ve etkili ve en iyi pişik kremi olarak güvenle tavsiye ederiz.

Prof Saraçoğlu Pişik Kremi

En iyi pişik kremi listemizde son olarak da Türk kimyager, mikrobiyoloji ve biyoteknoloji uzmanı Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun kendi adıyla çıkardığı markasının pişik kremine yer verdik.

 • Pişik kreminin formülünde çinko oksit ve badem yağı bulunuyor.
 • GDO ve paraben içermiyor.
 • Cosmos Organik Ürün Sertifikasına sahip.
 • Ürün özellikle bez bölgesinde çıkan pişiklere iyi geldiği iddiasında.
 • Öne çıkan içerikleri lavanta suyu,zeytinyağı, mersin suyu, kekik suyu, hodan yağı, sarı kantaron yağı, sarı kantaron ekstratı.

Hem yerli üretim olan hem de tamamen organik diğer ürünlerle kıyasladığımızda oldukça ulaşılabilir bir fiyatı olan bu pişik kremini güvenle kullanabilirsiniz.

Bonus: Zeytinyağı

Ne kadar en iyi pişik kremi ürünlerinden bahsetsek de siz siz olun doğal yöntemlerden uzaklaşmayın. Bu kadar seveni ve fayda göreni varken elbette zeytinyağından bahsetmemek olmazdı. Pişik tedavisinde tamamen doğal yöntem olarak karşımıza zeytinyağı çıkıyor. Saf zeytinyağını koruyucu/önleyici olarak kullanabileceğiniz gibi pişik oluşumunu gözlemlediğinizde tedavi yöntemi olarak da kullanabilirsiniz. Zeytinyağının nemlendirici özelliği cildi yatıştırır. Hafif ısıtıp soğuduktan sonra pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Pişik ve Pişik Kremi Hakkında Merak Edilen Sorular

Pişik Kremleri Zarar Verir Mi?

Bu konu tamamen kullandığınız pişik kreminin içeriği ile ilgilidir. Pişik kremi içerisinde zararlı kimyasallar barındırıyorsa veya içeriğindeki herhangi bir maddeye bebeğinizin alerjisi bulunuyorsa pişik kreminin zarar verebilmesi mümkün. Bunları göz önünde bulundurarak temiz içerik listesine sahip ve bebeğin cildi ile uyumlu kremlere yönelmeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

Yenidoğan Bebeklere Pişik Kremi Sürülürmü?

Yenidoğan döneminde ihtiyaç dâhilinde krem kullanılabilir ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Yenidoğan cildinde, kimyasal bileşenlere sahip maddeler çok daha hızlı emilir. Bu nedenle olabildiğince kimyasal içerikli ürünlerden uzak durulmalıdır. Yağlı kremler deri gözeneklerini tıkayarak terlemeyi önleyeceğinden bu konuda da hassas olunmalı ve yoğun yağlı kremler kullanılmamalıdır. Pişik kremini seçerken yenidoğan için kullanıma uygun olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Pişik kremi ihtiyaç duyuldukça çok kalın bir tabaka olmayacak şekilde uygulanmalıdır.

Pişik Kremi Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Dediğimiz gibi pişik kreminin içeriğinde bebeğinizin cildine uyumlu olmayan maddeler bulunabilir. Bunun için tedavi sürecinin başlangıcında pişik kremini direkt uygulamak yerine bebeğinizin cildinin ufak bir bölümünde uygulayarak ters bir etki gösterip göstermeyeceğini kontrol edebilirsiniz. Kremi sürmeden önce bebeğinizin altını iyice temizleyip tamamen kuruduğundan emin olmalısınız.
• Kremi sürerken önden arkaya doğru sürmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca kullandığınız ürünün kullanım talimatlarını okuyarak uygulamak da önemli.
• Pişik kremini sürdükten sonra bebeğinizin altını hemen kapatmak yerine havalanması için bir müddet açık bırakabilirsiniz.
• Günlük kullanım ve bakım amaçlı kullanacaksak su bazlı kremleri tercih etmeliyiz. Yoğun tahriş varsa daha kalın tabaka uygulayabiliriz.Bu durumda çok iyi hava almasını sağlayarak merhemin cilt tarafından emilmesini bekleyelim

Bebeklerde pişik nasıl önlenir?

● Çok mecbur kalmadıkça ıslak mendil kullanmamak, pamuk ve ılık su ile temizleme yapmak, mümkün ise bebeğin alt bölgesini yıkamak. Eğer ıslak mendil kullanılacaksa içeriğinde parfüm bulundurmamasına dikkat etmek gerekir.

● Alacağınız kremin içeriğinde cildin yenilenmesine olumlu etkisi olan çinko asit bulunmasına dikkat edebilirsiniz. Zararlı kimyasallar bulundurmayan masum içerikli koruyucu/önleyici ürünler kullanmak çok önemlidir.

● Bebeğin altını ıslak bırakmayıp bezini olabildiğince sık değiştirmek, bez değişimi sırasında beş- on dakika bebeğinizin poposunu havalandırmak da pişiği önleme noktasında önemli bir adım.

● Dar ve bol kıyafetler, küçük gelen bebek bezleri pişiğin en önemli sebepleridir cilde nefes aldıran pamuklu kıyafetler tercih etmeliyiz.

● Bebek ek gıda döneminde ise yediği besinlere karşı reaksiyon takibini yaparak hangi gıdaya alerjisi olduğunun tespit etmek alacağınız diğer önlemlerdir. Her ne kadar önlem alsanız da pişik oldu ise yukarıda önerdiğimiz en iyi pişik kremi tavsiyelerimizi veya zeytinyağı uygulamasını yapabilirsiniz.

En İyi Pişik Kremi; Uzman Görüşü

Pişik kremlerinin içeriğinde bulunan yağlar bebeğinizin cildi üzerinde koruyucu bir tabaka oluşmasını sağlar. Sevgili anneler son bir tavsiye daha; eğer cilt tedaviye üç gün içinde cevap verip iyileşme göstermeye başlamazsa mutlaka doktorunuza danışın. Tahriş olan cildi rahatlatmak için bez takmadan belirli sürelerde hava almasını sağlamayı unutmayalım.

Tavsiye ettik: En İyi Bebek Maması Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Merve
Merve
5 yıl önce

Hassas cildi olan bebeklere daha farklı alternatifler kullanılabilir ama ben doğduğundan beri bepanthol kullandım ve cok memnun kaldım tavsiye ederim

Sudem
Sudem
5 yıl önce

Her bebeğin cildi farklı galiba hametan hemen geçiriyor pisigi.sudokrem aldık ama hiç korumadi.anneler bebekleri için en iyisini bulur

Elif
Elif
5 yıl önce

Bebantol en iyisi bencede

Ahu
Ahu
5 yıl önce

Elinize sağlık çok güzel yazmisiniz…ben bepanthol ve farmasinin pisik kremlerini kullandim çok faydasını gördüm hem olusumu hemde kızarıkligi gideriyor tavsiye ederim…yeni anne adaylarina

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.