en iyi saç düzleştirici

En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye

Saç düzleştirici almak isteyip en iyi saç düzleştirici markası ve modellerini merak edenler için en iyi düzleştirici tavsiye listemizi hazırladık.

Görünümüne son derece dikkat eden kadınlar için en iyi saç düzleştirici tavsiyeleri oldukça önemli konulardan biridir. Saçınızın bakımlı olmasını istiyorsanız ancak kuaförlerde sürekli olarak saç yaptırmanın hem maddi hem de vakit kısıtlılığı açısından sıkıntılara yol açacağını düşünüyorsanız, düzleştirici veya şekillendiricilerin kullanımı sizin için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Çok pratik olan düzleştiriciler birkaç dakika içerisinde saçların görünümünü düzelterek, saçınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

En İyi Saç Düzleştirici Hangisidir?

Birçok kadının merak ettiği sorulardan bir tanesi kuşkusuz en iyi düzleştirici markası nedir olacaktır. Aradığınız her özellikte birçok markada farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu konuda sen bütçene, saç tipine, kullanım alanına, kullanım sıklığına göre seçimler yaparak hayatının merkezi olacak bu elektronik cihaza sahip olabilirsin.

Dyson Airwrap Complate En İyi Saç Şekillendirici Serisi

Saç düzleştirici tavsiye listemizin ilk sırasında dyson saç şekillendirici serisine yer verdik. Saç şekillendirmeniz ile ilgili her türlü ihtiyacınızı zengin aparatları sayesinde giderebilirsiniz. Ayrıca standart düzleştiricilere kıyasla plaka ile ısı vererek değil güçlü hava ile saçlarınızın hem kırılmasını engelliyor hemde en güzel şekilleri vererek güzelliğinize güzellik katıyor. Ayrıca ürünün düzleştirici aparatını kullandığınızda diğer düzleştiriciler gibi saçlarınızı kafanıza yapıştırılmış pırasa gibi görünmenizi değil daha volümlü ve çok saçınız varmış gibi durmasını sağlıyor. Ürünün dezavantajlarına değinecek olursak, dyson airwrap kuru saçlarda performansı düşmektedir. Yani nemli veya duş sonrası saçlarınızda aldığınız performansı saçınız kuru iken yaptığınızda aynı sonucu alamayabilirsiniz. Saçınızı şekillendirmeden önce nemlendirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca eğer tespit ettiğiniz bir dezavantajı veya avantajı varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmında belirtiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Dyson Airwrap Saç Düzleştirici

Remington S5525 Pro Seramik En İyi Saç Düzleştirici

En Düşük Isı150 °C
En Yüksek Isı230 °C
Isı Kademesivar
Isınma Süresi15sn
Maşa Çapı45mm

Saç düzleştirici tavsiye olarak akla ilk gelen marka dyson olsa da remington saç düzleştiricinin de hakkı yenmemelidir. Esnek plaka özelliğine sahip bu düzleştirici de saçlarınıza narin etkide bulunarak kırıklıklara yol açmamaktadır. 5-6 saniye gibi kısa bir sürede ısınan düzleştirici ayarlanabilir ısı kontrolü de bulunmaktadır. Saçınızı düzleştirme esnasında düzleştiricinin ısınmasından dolayı oluşan yanık plastik kokusunu remingtonda bulamazsınız. Ayrıca ürünün dezavantajı geniş plaka yapısına sahip olamsından dolayı saçınızı dalgalandırma esnasında çok geniş çaplı dalgalara sebep olmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: Remington Seramik Saç Düzleştirici

Babyliss ST387E Diamond i-Pro 235 Derece Islak-Kuru Saç Düzleştirici

En Düşük Isı140 °C
En Yüksek Isı235 °C
Isı Kademesi6
Isınma Süresi5-10sn
Maşa Çapı24mm

Kuaförler gibi profesyonellerin tercihi babyliss markası saç düzleştirici tavsiye listemizde olmazsa olmazlardandır. Normal saç düzleştiriciler ıslak saça uygulandığında saçlarda yanma meydana getirirken Babyliss saç düzleştiricisi ıslak saçlara da rahatlıkla kullanılabilmekte olup buda cihazın en önemli avantajlarındandır. Bir diğer avantajı ise ince plakası sayesinde maşa olarakta uygulanabilmektedir. Ürünün dez avantajına değinecek olursak ince plakası sayesinde saçlarınızı azar azar düzleştirebilirsiniz. Buda düzleştirme zamanınızı az da olsa arttırmaktadır.

Arzum AR 5036 Superstar Tarak Saç Düzleştirici

En iyi saç düzleştirici tarak görünümünde olan bu cihaz, saçlarınızı tararken düzleştirilmesini sağlayacaktır. Turmalin iyon teknolojisi bulunan cihaz saçların yanması, elektriklenmemesi, canlılığını kaybetmesi ve kırılmasını engelleyerek saçların ipeksi bir yumuşaklığa sahip olmasını sağlayacaktır. 220 dereceye kadar ayarlanabilen ısı ayarı, hızlı ısınma ve kilitlenebilme özelliği bulunan bu cihaz oldukça pratik bir şekilde saçlara şekil verebilmenizi sağlayacaktır.

Saç Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Düzleştiricinin tipi ve markasına;
    Öncelikle saç özelliğiniz, seçeceğiniz saç düzleştiricinin tipi ve markası açısından oldukça önemlidir.Örneğin kıvırcık saçlar için en iyi düzleştirici geniş plakalı, yüksek ısı ayarları bulunan keratin yapılı düzleştiriciler iyi bir seçim olabilir. Böylece saçlar kırılmadan, onarımı yapılarak kısa süre içerisinde kıvırcık saçlarınız düzleşecektir. Saçlar hafif dalgalı ise öyle çok yüksek ısılı cihazlar tercih etmenize hiç gerek yok. Ortalama ısılarda cihazlar saçlarınızı dümdüz yapmaya yeterli olacaktır.
  • Düzleştiricinin plaka yapısına;
    Saç düzleştiricisi alırken iç kısmının da seramik yüzey olduğuna dikkat etmen gerekecektir. Seramik yüzey saçların yumuşacık olmasını sağlayacağı gibi hem elektriklenmesini alır hem de ısının her tarafa eşit olarak yayılmasını sağlar. Titanyum özellikli saç düzleştiricisi seçmen saçının daha parlak ve dümdüz olmasını sağlayacaktır. Özellikle kalın telli saç yapınız varsa kesinlikle ilk tercihin titanyum saç düzleştiricisi olacaktır. Ayrıca seramik yüzeyde keratin katkısının bulunması saçı düzleştirirken kaybettiği keratini geri kazanmasına olanak sağlayacaktır. Bu nedenle saçlarınız daha parlak, daha hacimli ve canlı görünür.
  • Düzleştiricinin ısı ayarına;
    Ayrıca alacağınız düzleştiricinin ısı ayarının en az 160 olması en çok ise 230 derece olması gerekecektir. Cihazın bu ısı aralığının altında ya da üstünde kalması demek saçın yanmasına ya da verimli düzleştirilememesine neden olabilir.

Saç Düzleştirici Alacakların Sıkça Sorduğu Sorular?

Saç Düzleştiricisi Saçların Kırılmasına ve Yanmasına Neden Olur Mu?

En iyi düzleştirici bile olsa doğru kullanılmadığı takdirde saçların yanmasına ve kırılmasına neden olacaktır. Saç düzleştiricisi kullanılırken saçınız ne çok nemli ne de çok kuru olmamalıdır. Çok kuru olan bir saçı düzleştirmeye çalışarak kırılmalarına neden olacağız gibi, ıslak bir saçı düzleştirmeye çalışmanız ise saçın tamamen yanmasına neden olabilir. Bu nedenle işlem öncesinde ilk olarak saçlarınızı spreyle hafif bir şekilde ıslatabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilk olarak saçı ısıya alıştırmanız gerekir. Direkt olarak yüksek ısıyı saça temas ettirmeniz de saçın keratininin kaybolmasına neden olacaktır.

Taraklı düzleştirici kullanılmalı mı?

Her ne kadar yeni ve kullanımı artmış olsa da taraklı düzleştiriciler standart düzleştiricilere göre saçlarda daha çok yanmaya ve dolayısı ile kırıklara sebep olmaktadır. Bunlardan ötürü saçlarınızı ekstra bakıma muhtaç duymasına sebep olabilir.

En iyi Saç Düzleştici; Uzman Görüşü

Yazımız içerisinde saç düzleştiriciler hakkında vermiş olduğumuz deneyim ve özelliklerimiz için en iyi düzleştirici için son görüşümüzü belirtecek olursak;

Dyson airwrap, gerçekten bir düzleştirici ve şekillendirici için çok pahalı. Fakat saçlarınıza önem veriyor ve biraz ücretinden çok kalite ve bakımınızı önemsiyor iseniz kesinlikle almanız gereklidir. Eğer ücret de sizin için önemli ve evinizde şekillendiriciler var sadece düzleştirici ihtiyacınızı giderecek iseniz o halde Babyliss saç düzleştircisini alabilirsiniz.

Listemizde yer alan ürünler hakkında veya listede bulunmayan ve bulunmasını istediğiniz ürünler hakkında deneyim ve önerilerinizi lütfen aşağıda bulunan yorumlar bölümünde belirtiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Saç Boyası Markası Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.