En İyi Salep Tavsiye

Keyfine önem veren en iyi salep hangisi merak edenler için, en iyi hazır salep markalarını araştırarak hazır salep tavsiye listemizi sıraladık.

Yazımız içerisinde hazır salep marka ve ürünlerini inceleyerek en iyi salep tavsiye listemizi oluşturduk.

Kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan salep, bağışıklık sistemi başta olmak üzere birçok hastalığa karşı oldukça güçlü önlemler alabiliyor. Evde doğal bir şekilde salep yapamayan kişiler genel olarak üretici firmalar tarafından yapılmış paketlenmiş ürünler satın almaktadır.

En İyi Hazır Salep Listesi

Bazı firmalar, ürünlerini oldukça sağlıksız koşullar altında yaptığından dolayı tam olarak istenilen etkileri verememektedir. Bu nedenle bu yazımız içerisinde en iyi salep tavsiye listesi oluşturmaya çalışacağız.

Mado Salep

en iyi hazır salep; mado salep çeşitleri

Hakiki Maraş dondurmayı bizlere tattıran ve sevdiren Mado şimdide Kahramanmaraş ili Türkoğlu yakınlarında kurduğu salep çiftliğinde yetiştirdiği salep orkidelerin den elde ettiği salep tozu ile hiçbir katkı maddesi katmadan ürettiği salep denemeniz gereken bir lezzet haline gelmektedir.

Mado da dilerseniz Tek içimlik toz salep, granül salep, çeşitli tatlara sahip salep çeşitleri, pastörize cam şişede hazır salep, hindistan cevizli pastörize hazır salep, şekersiz incirli pastörize cam şişede hazır salep çeşitleri de bulunmaktadır. Hazır salep satın alarak Madoya gitmeden her an evinizde, ofisinizde veya istediğiniz her anda ısıtarak tüketebilirsiniz.

Gerçek salep tadı ve kıvamında olup içtiğiniz esnada koruyucu ve katkı maddelerinin tadını hissettirmediği gibi sizleri soğuk kış günlerinde salep orkideleri arasında sıcak bir gezintiye çıkartacaktır. Ayrıntılı bilgiyi Mado’ nun orjinal sitesi buradan bulabilirsiniz.

Dr.Oetker Salep

hazır salep markası tavsiye; Dr.Oetker tek kullanımlık toz salep

Tatlı devi Dr.Oetker şimdide tek kullanımlık toz salep ile karşımızda. Yaptığı hazır tatlılar ve yapıma hazır hamur işi paketleri ile tartışmasız harika tatlar sunan Dr.Oetker’ in tek kullanımlık toz salebini de güvenerek tüketebilirsiniz. Salep her ne kadar el yapımı hakiki salepler ve Mado hazır salepleri kadar olmasa da hakiki salepte aradığınız kıvamın ve tadın yakını yakını bir tadı bulabilirsiniz.

Tikveşli Salep

tikveşli hazır salep

Birçok kişiye göre en iyi salep tikveşli hazır salep olduğu gibi bizim de 2. sıramızda yer almaktadır. Yapımı oldukça basit olan hazır tikveşli salepi ısıtarak rahatça tüketebilirsiniz. Tikveşli hazır salep dışında ayrıca tek içimlik toz salep de bulunmaktadır. Beğenir veya olumsuz bir durumla karşılaşırsanız yada farklı bir markayı denemiş ve memnun kalmışsanız yazımız altında yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Dr.Oetker ve Mado salepleri kadar olmasa da diğer rakiplerinin önüne geçmeyi tadı ve kıvamı ile başarmıştır. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ısıtma esnasında kısık ateş ile dikkatle ısıtmanız gerekmektedir. Aksi halde dibinin tutması an meselesidir.

Nestle Sütlü Salep

nestle tek kullanımlık toz salep

İçeriğinde tarçın karşımı da bulunan bu ürün, oldukça dengelenmiş bir aromaya sahip olmasından dolayı tarçını hissettirmiyor. Sıcak su ile saniyeler içerisinde hazırlanabilmesi alternetif bir içecek olarak salebi ön plana çıkarıyor. Sanırım fiyatı ve tadını karşılaştıracak olursak üzerine fazlaca konuşmamıza gerek kalmıyor. Salep sıradan toz saleplerden her ne kadar en iyileri arasında olsa da tabi ki de orijinal bir salebi tutmamaktadır.

Kahve Dünyası Salep

kahve dünyası salep çeşitleri

Ünlü kahve zinciri kahve Dünyası, kafe içerisinde müşterilerine özenle hazırlanmış ürünlerini artık internet üzerinden tüm ülkeye sunmaya başladı. Pratik hazırlanışından dolayı dakikalar içerisinde içime hazırlayabileceğiniz salep, kış aylarında içinizi birden ısıtabilir. İster süt, ister sıcak su ile hazırlayabileceğiniz bu ürün, en iyi salep tavsiye listemiz içerisinde yer alıyor.

Salebi diğer saleplerden ayıran tek farkı yoğun kıvamı ve de damla sakızı tadı içermesidir. Bir de şöyle bir özelliği değinmeden geçemeyiz. Yoğun olması tabi ki de salep de olması gereken bir özellik lakin bunu katkı maddeleri ile de yapabilirler, bunu da unutmamak gerekir.

ÖNERİ! Salebinizi hazırlarken su yerine süt kullanmanız doğala daha yakın bir tat ve kıvam almanızı sağlayacaktır.

Yukarıda bulunan en iyi salep tavsiye ürünlerini, beğenir veya olumsuz bir durumla karşılaşırsanız yada farklı bir markayı denemiş ve memnun kalmışsanız yazımız altında yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

halilb tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir