en iyi şarjlı süpürge

En İyi Şarjlı Süpürgeler Tavsiye

Kablosuz süpürge tavsiye arayışındakiler buraya! En iyi şarjlı dikey süpürge ve en iyi şarjlı el süpürgesi modellerini sizler için derledik.

Kablosuz süpürge tavsiye ihtiyacı duyan takipçilerimiz için en iyi şarjlı süpürgeler derlemesi yaptık ve şarjlı süpürgede en iyi hangisi yanıtladık.

Dikey şarjlı süpürgeler, farklı başlıkları sayesinde pek çok yüzeydeki toz veya tüyü eğilmeden temizlemeyi sağlar. Özellikle bel ve sırt ile ilgili sorunları olan kişiler dikey süpürge tercih eder. Şarjlı el süpürgeleri ise özellikle koltukların aralarına giren ufak tefek kırıntıların alınmasını sağlayarak temizliği pratik ve hızlı şekilde yapmayı sağlar. Peki, en iyi şarjlı dikey süpürge ve en iyi şarjlı el süpürgesi hangisi?

En İyi Şarjlı El Süpürgesi Öneri

1.Dyson DC30 Root Cyclone Şarjlı El Süpürgesi

en iyi şarjlı süpürge
dyson şarjlı el süpürgesi

El süpürgesi formundaki en iyi şarjlı kablosuz süpürge önerileri listemizde ilk sırada yine Dyson modeline yer veriyoruz. Aslında modelin tek dezavantajı fiyatı değildir; çalışma süresi yalnızca 6 dakikadır. Yine de tavsiye etmemizin nedeni emişi çok güçlü bir makine olmasıdır. Lityum iyon pile sahip olması uzun süreli kullanabileceğinizi gösterir. Hazneyi boşaltmak için tek düğmeye basmanız yeterlidir. Haznenin şeffaf olması da avantaj sağlar.

2.Bosch BHN20L Şarjlı El Süpürgesi

en iyi şarjlı süpürge
bosch şarjlı süpürge

Şarjlı süpürge önerileri arasında Bosh’un bu modeline yer vermemizin en önemli nedeni segmentinde en yüksek çalışma süresine (45 dakika) ve emiş gücüne sahip model olmasıdır. Siklon filtreli oluşunu ve 2 farklı güç ayarına sahip oluşunu da beğendik. Filtresini kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Lityum iyon pili sayesinde hızlıca şarj edip kullanabilirsiniz. Sesli olması özellikle çocuklu evlerde dezavantaj olabilir.

3.Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini Şarjlı El Süpürgesi

en iyi şarjlı süpürge
xiaomi şarjlı süpürge

Xiaomi Mi şarjlı el süpürgesi en çok tavsiye edilen şarjlı el süpürgesi modellerinden biridir. Zarif tasarımlı süpürgeyi tek tuşla kullanabilirsiniz. 30 dakika çalışma süresi ufak çaplı temizlik için yeterli olacaktır.  Emiş gücü ve genel performansı gayet iyi. Sessiz çalışan ve kaliteli malzemesi olan bir makine; fakat en önemli handikabı haznesinin küçük olmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için: Xiaomi Mi Mini Şarjlı Süpürge

4.Electrolux ZB5112E Rapido 12V Siyah Şarjlı El Süpürgesi

en iyi şarjlı süpürge
electrolux şarjlı süpürge

Çekiş gücü en iyi şarjlı süpürgelerden biri de Electrolux markasının bu modelidir. Tekerlekleri sayesinde daha kolay kullanabilirsiniz ve mobilya gibi hassas yüzeylerin üzerindeki tozları çizmeden alabilirsiniz. Nitekim tasarım ödülü de almış. Siklon filtreli bir ürün ve çekiş gücü neredeyse normal süpürgelerle yarışabilir.  Başlığının çıkarılabilmesi ve iki farklı tutma pozisyonun olması da pratik kullanım açısından dikkate değer. 5 farklı pozisyonda şarj imkânı var ve şarjını ışıklı göstergesinden takip edebilirsiniz. Dezavantajı sesinin yüksek olması olabilir; fakat detaylı temizlik için kullanılmadığını düşündüğümüzde görmezden gelinebilir.

5.Fakir Collector Hepa Filtreli Şarjlı El Süpürgesi

en iyi şarjlı süpürge
fakir şarjlı süpürge

Fakir’in bu modelinin performansı önceki önerdiğimiz modellerden bir tık daha düşük. Bu modelin en iyi şarjlı el süpürgesi tavsiye yazımızda yer almasının asıl nedeni HEPA filtreli olmasıdır. Tek düğme ile hazneyi boşaltabilirsiniz. Duvara monte etmek mümkün.  Mobilya fırçasını takarak mobilya gibi hassas yüzeylerdeki tozları alabilirsiniz. Haznesi geniş, kesintisiz 20 dakika süpürme imkânı var. Fiyat performans ürünü diyebiliriz. Almak istediğiniz şarjlı süpürgenin hem ıslak hem kuru kullanıma uygun olmasını tercih ediyorsanız en iyi şarjlı süpürge tavsiyesi olarak aynı markanın AS 1072 NT Carbon modelini öneririz. Islak / Kuru Fakir AS 1072 NT Carbon’un filtresi yıkanabilir ve 15 dakika kesintisiz çalışır.

En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Öneri

1.Dyson V11 Absolute Pro Gold Dikey Şarjlı Süpürge

en iyi şarjlı süpürge
dyson dikey süpürge

Dyson, şarjlı süpürge en iyi marka olarak adı geçen ve hemen hemen tüm süpürge inceleme içeriklerinde yer alır. Dyson V11 Absolute Pro Gold, ortalamanın üzerinde fiyat etiketine sahiptir; fakat özellikleriyle fiyatını karşılayan bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün güçlü olmasını sağlayan en önemli özellikleri mikroskobik partikülleri hapseden siklon filtreye sahip olması, 60 dakika çalışma süresi sunması ve emiş gücüdür. Çok sayıda aparata sahip olması sayesinde hemen her yüzeyi her türlü tozdan arındırabilirsiniz. Duvara monte ederek kolaylıkla saklayabilirsiniz. Bu modelin fiyatı bütçenizi aşıyorsa aynı markanın 40 dakika çalışma süresine sahip olan V8 Absolute+ modelini tercih edebilirsiniz. Daha uygun fiyatlı HEPA filtreli dikey süpürge tavsiyesi olarak Dyson V10 Absolute modelini öneririz.

Ayrıntılı fazla bilgi için: Dyson V11 Dikey Süpürge

2.LG A9petnbed Kablosuz Dikey Süpürge

en iyi şarjlı süpürge
lg şarjlı süpürge

LG’nin bu modelinin, en iyi şarjlı süpürge modelleri arasında bulunmasını sağlayan en önemli avantajı kullanımda kolaylık sağlayan özellikleri ve 5 aşamalı filtre sistemidir. Hem çekiş gücü hem de donanım bakımından en iyi şarjlı süpürge markası olarak bilinen markaların ürünleri arasında tercih sebebidir. Yıkanabilen filtrelere sahip olduğu için uzun süre kullanabilirsiniz. Toz haznesini boşaltmak kolaydır. Üç farklı şekilde saklama avantajı sunması, tek tuşla kontrol edebilmek, borunun teleskopik özelliği sayesinde 4 farklı uzunlukta kullanılabilmesi kullanımın daha pratik olmasını sağlayan önemli özelliklerdir. Yatak yüzeyi için başlık olmasını da beğendik. Tüm bu özellikleriyle ve şıkgörüntüsüyle ürünü en iyi şarjlı süpürge tavsiye olarak rahatlıkla önerebiliriz. Bununla birlikte fiyatı normal elektrikli süpürge modellerine çok yakındır.

Tavsiye ettik: En İyi Dikey Süpürge Modelleri

Şarjlı Süpürge Karşılaştırma

Kablosuz süpürge önerisi olarak derlediğimiz modeller arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modeli tespit ederken aşağıdaki en iyi şarjlı süpürge karşılaştırma tablosundan yararlanabilirsiniz. Bu tablo sayesinde en iyi dikey elektrik süpürgesi ve ev ya da araç için en iyi şarjlı süpürge modeline karar verebilirsiniz.

ÜRÜN ADIKULLANIM TÜRÜÇALIŞMA SÜRESİ (saat)ŞARJ SÜRESİ (saat)GÜÇSES (dB)AĞIRLIK (kg)
Dyson DC30 Root CycloneKuru63,514,8831,2
Bosch BHN20LKuru454201,1
Xiaomi Mi Vacuum CleanerKuru3010,80,5
Electrolux ZB5112E RapidoKuru12-16121,17
Fakir CollectorKuru2057,278
En iyi şarjlı el süpürgesi karşılaştırma tablosu
ÜRÜN ADIKULLANIM TÜRÜÇALIŞMA SÜRESİ (saat)ŞARJ SÜRESİ (saat)GÜÇSES (dB)AĞIRLIK (kg)
Dyson V11 Absolute Pro GoldKuru604,529.403,05
LG A9petnbedKuruTurbo 12 Normal 60-803,525,2Turbo 84 Normal 752,7
En iyi şarjlı dikey süpürgesi karşılaştırma tablosu

Şarjlı Süpürge Hakkında Merak Edilen Sorular

Şarjlı Dikey Süpürge Mi Robot Süpürge Mi Daha İyi?

Şarjlı dikey süpürge ve robot süpürge modelleri, kablo sıkışması veya priz yetersizliği gibi sorunlarla temizliğin sekteye uğramasını önleyen ve zamandan tasarruf sağlayan süpürge çeşitleridir. En iyi şarjlı süpürge fiyatları ile robot süpürge fiyatları da birbirine yakındır. Bu ortak noktalar nedeniyle kafa karışıklığı oluşur ve şarjlı dikey süpürge mi robot süpürge mi kararsızlık yaşanır.

Her iki süpürge çeşidinin de birbirine göre avantajlı olduğu noktalar vardır. En iyi emiş gücü olan şarjlı süpürge modelleri, elektrikli süpürgeler kadar detaylı temizlik yapma imkânı tanır. Farklı aparatları sayesinde köşeleri temizlemek mümkündür. Hazne kısmının altta olmadığı, sade tasarımlı modeller yatakların ve koltukların altını da temizlemeyi sağlar.

Robot süpürgelerin en önemli avantajı, diğer tüm süpürge çeşitlerinden farklı olarak insan gücüne ihtiyaç duymayıp kendi kendine hem süpürme hem paspaslama işlevlerini yerine getirmesidir. Şarj bittiğinde de insan gücüne ihtiyaç duymayıp şarj yuvasına dönebilirler. Şarj olduktan sonra temizliğe kaldığı yerden devam edebilmesi zaman kazandırır. Merdivenli evlerde bile engelleri aşabilirler. Acil durumlarda uzaktan programlandığında evde kimse yokken bile temizlik yapabilir. Bununla birlikte bu özellikler her modelde olmayabilir veya kısıtlı olabilir.

Tavsiye ettik: En İyi Robot Süpürge Modelleri

Dikey Süpürge Mi Yatay Süpürge Mi?

Dikey süpürge de yatay el süpürgesi de temizliği pratik hale getirir. Yatay el süpürgeleri daha basit kırıntıları temizlemek için kullanılır. Dikey süpürgelerin emiş gücü ve çalışma süresi daha fazladır. Özellikle belinde sorun olan kişiler dikey süpürge kullanmayı tercih eder. Dolayısıyla dikey süpürge mi yatay süpürge mi sorusunun yanıtını belirleyen kullanım alışkanlığıdır.

Şarjlı Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dikey süpürge ve el süpürgesi olarak sunulan şarjlı süpürgelerin en önemli avantajı; kablonun kapının arasında sıkışması, prizin uzak kalması, boş prizin süpürülmesi gereken odaya uzak kalması, kablonun yeterince uzun olmaması gibi kabloya dair tüm problemlerin ekarte edilmesidir. Dolayısıyla, çalışma süresi, sürenin ne kadar kaldığını gösteren pil durumu göstergesi ve şarj süresi şarjlı süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir.

Duvara monte edilen şarjlı süpürge modelleri kolay saklama avantajı sağlar. Bazı modellerin hem ıslak hem kuru toz toplama yapabilmesi her koşulda temizlik yapabilmek anlamına gelir. Hafif süpürgeler, makineyi daha rahat kullanıp daha kısa sürede temizlik yapma avantajı sağlar. Yıkanabilir filtre özelliği sayesinde zahmetsizce ürünü temizlemek mümkün olur. Bu sayede makine daha uzun ömürlü olur.

Şarjlı süpürge kaç Watt olmalı en çok merak edilen sorulardan biridir. Elbette en yüksek Watt olan modeli seçmelisiniz. HEPA filtre, sadece evcil hayvan besleyenler veya astım gibi solunum yolu hastalıkları olanlar için değil, herkes için önemli bir kriter olmalıdır. Ses seviyesinin düşük olması için 70 dB’den az modelleri tercih etmelisiniz.

Tüm bu bilgiler ışığında alınabilecek en iyi şarjlı süpürge; duvara asma aparatı gibi faydayı artıran aparatları bulunan, birçok yüzeyde kullanılabilen, şarj etme süresi kısa olan, uzun süre kullanma imkânı tanıyan modellerdir. Toz torbasız modellerde filtrenin yıkanabilmesi makineyi uzun süre kullanmayı ve performansın sabit kalmasını sağlar. Süpürgeyi gece kimseye rahatsızlık vermeden kullanabilmeliyim diyorsanız ses seviyesi düşük modeller i tercih etmelisiniz.

Elbette elektrikli süpürge alırken olduğu gibi can alıcı detaylar olan emiş gücü, motor gücü ve filtreye de dikkat etmelisiniz. Emiş gücü ve motor gücü; süpürgenin gerçek performansına işaret eder. Ev için dikey süpürge alınıyorsa orta düzeyde emiş gücü yeterlidir. Toz torbasız, haznesi olan modeller sürekli torba değişimi zahmetinden kurtarır ve maliyet bakımından avantaj sağlar. Ancak filtrenin belirli aralıklarla temizlenmemesi emiş gücünü önemli ölçüde düşürür.

En İyi Şarjlı Süpürge; Uzman Görüşü

Sağlıklı yaşamanın öncelikli koşulu temizliktir. Temizlik söz konusu olduğunda ise başrolde süpürge yer alır. Bu yazımızda kablosuz, pratik şekilde kullanma imkânı sağlayarak zaman kazandıran piyasadaki en iyi şarjlı süpürge modellerini derledik. Bu sayede uzun süre araştırma yaparak vakit kaybetmenizi önlemeye çalıştık. Gelelim en iyi şarjlı süpürge hangisi sorusunun yanıtına. Dikey süpürgede Dyson V11 Absolute Pro modelini; el süpürgesinde Bosch BHN20L modelini tercih etmenizi öneririz. Fiyat performans ürünü olarak HEPA filtreli Fakir Collector modelini öneririz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.