en iyi smoothie blender

En İyi Smoothie Blender Tavsiye

Kişisel blender yada smoothie blender tavsiye ihtiyacı duyuyorsanız en iyi smoothie blender markası ve modellerini derlediğimiz yazımızı tıklayın!

Sağlıklı ve dengeli beslenme sürecindeyseniz ve en iyi smoothie blender hangisi öğrenmeye ihtiyaç duyuyorsanız doğru sayfadasınız. En iyi smoothie blender tavsiye listemizi sizin için oluşturduk.

Smoothie, pratik şekilde hazırlanabilen, katkısız ve doğal bir içecektir. Uzun süre tok kalmayı ve vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almayı sağlar. Fitness hedeflerine ulaşmaya yardımcıdır. Smoothie blender makineleri; öğün alternatifi bu içeceği ve çorba, sos gibi yiyecekleri hazırlamaya yardımcı olur. Titanyum bıçaklı, buz kırıcı gibi farklı özelliklere sahip olan bu makineler, özellikle de yoğun iş temposu sahip olanlar ve sporcular için en fonksiyonel mutfak aletlerinden biridir.

En İyi Smoothie Blender Markası ve Modelleri

Zwilling Enfinigy Power Pro Smoothie Blender

Zwilling Enfinigy, çok popüler bir smoothie blender değil. Hatta e-ticaret sitelerinde en pahalı modellerden biri. Ancak sadece fiyatıyla değil özellikleriyle de farklılık oluşturan bir makine. Blender kabının sıcağa, soğuğa ve kırılmalara karşı dayanıklı; bıçağının ise tırtıklı olması sayesinde uzun süre kullanabilirsiniz. Kapağı doğru yerleştirilmediğinde çalışmaması, otomatik kapanma özelliğinin olması güven verici.

Ürün kabı BPA içermemesi sayesinde tedirginlik hissetmeden kullanabilirsiniz. Yüksek motor gücüne rağmen sessiz çalışır. Hız ayarı ve otomatik program bakımından zengindir. Dezavantajı cihazın ağır olması diyebiliriz, pek kolay taşıyamayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Zwilling Enfinigy Power Pro Smoothie blender

Caso 3618 B1800 Blender Smoothie Blender

Caso’nun bu smoothie blender modeli de birinci önerimizdeki gibi popüler değil; fakat güvenle kullanmanızı önerebileceğimiz bir makinedir. En beğendiğimiz yönü, hem uzun vadeli kullanım hem de zaman bakımından avantaj sağlayan altın titanyum kaplamalı 6’lı bıçağıdır. Bıçak özelliği güçlü motorla birleştiğinde bebek mamasından buzlu içeceğe, çorbadan milk shake’e birçok farklı yiyecek ve içeceği hazırlamanız mümkün. Güvenlik kilidi, aşırı ısınma koruması ve kaymaz taban güvenli kullanabileceğiniz bir makine olduğunun göstergesi. Ekstra şişeye sahip olması da dikkatimizden kaçmadı. Parçaları bulaşık makinesine girebildiği için temizlemek de zor olmayacaktır. Dezavantajı her bütçeye uygun olmaması diyebiliriz.

Electrolux E7TB1-4GB Smoothie Blender

Bu modele en iyi kişisel blender tavsiye yazımızda yer vermemizi sağlayan en önemli özelliği Power Tilt teknolojisine sahip olmasıdır. Bu teknoloji, karışımları hazırlamak için kullanılan malzemelerin besin değerini korumasını sağlar. Birçok makineden farklı olarak pulse özelliği de vardır. Bu da malzemelerin üstte kalmayıp homojen şekilde karışması anlamına gelir. Sürahi hacmi bakımından ilk önerdiğimiz modellere göre biraz zayıf kalmış olsa da bir aile için yeterlidir. Sürahisini ve bıçaklarını bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Fakir Powermix Blender

Fakir smoothie blender makinesi çok satan modellerden biri olarak tavsiyelerimiz arasında yerini aldı. Cihazın bulunduğu fiyat segmentinde öne çıkmasını sağlayan en önemli özelliği, dakikada 26 bin devir yapabilen bir motora sahip olmasıdır. Bu da saniyeler içinde pek çok meyveyi ve sebzeyi doğrayabileceğiniz anlamına gelir. 6 farklı fonksiyonu ve üzerindeki LCD ekranıyla hem estetik hem işlevsel bir makinedir. 2 litrelik kapasitesi olması sayesinde içecek veya sosları bol miktarda hazırlamak mümkündür. Mutfakta alanınız darsa büyük olması dezavantaj olabilir.

Kenwood SB255 Smoothie Blender

Kenwood, en iyi smoothie blender markası olarak çok tercih edilir. Bu makinenin en önemli özelliği dispanser musluğuna sahip olmasıdır. Diğer smoothie blender makinelerinin çoğunda olmayan karıştırma çubuğu, kablo sarma yuvası gibi özellikleri de var. Güvenli kilit sistemi ve kaymaz tabanı olduğu için güvenlik bakımından tedirgin olmadan kullanabilirsiniz. 3 farklı hız ayarı olduğu için farklı kıvamda lezzetler hazırlayabilirsiniz. Buz kırma fonksiyonu sayesinde yazın serinletici içecekler hazırlamak için kullanabilirsiniz. Aksesuarlarını bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Kenwood smoothie blender makinesinin sessiz çalışma özelliğinin olmaması dezavantaj olabilir.

Karaca Shaker Inox Smoothie Blender

Karaca smoothie blender, paslanmaz çelik gövdesiyle tezgâhınızın üzerinde şık durabilecek bir makinedir. 4’lü paslanmaz çelik bıçak sayesinde sert meyvelerle de içecekler hazırlayabilirsiniz. Kapağının kenarlarının silikon olması çok iyi, karışım sıçramaz. Güvenlik kilidi sayesinde kullanım esnasında kapağın açılması mümkün değildir. Sürahisi cam olduğu için bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Smoothie blender buz kırıcılı olsun istiyorsanız da iyi bir seçenektir; fakat motoru çok uzun süre çalıştırmaya dayanmayabilir. 3 dakikadan fazla çalıştırmamanızı öneririz.

Arzum AR1032 Shake’N Take Kişisel Blender

Amacınız spor öncesi smoothie hazırlamak için tek kişilik smoothie blender cihazı edinmekse Arzum smoothie makinesi tercih edebilirsiniz. Bu modele en iyi smoothie blender tavsiye listemizde yer vermemizi sağlayan en önemli özelliği taşıma halkası sayesinde kolay taşınabilmesidir. Tek tuşla çalıştırma özelliği, damlamayı önleyen kapağı, çelik bıçaklı oluşu sayesinde buz da kırabilmesi önemli özellikler. BPA içermeyen tritan karıştırma şişeleri ve renkli oluşu da tercih sebebi olabilir. Listemizdeki diğer modeller gibi çok fonksiyonlu bir cihaz olmamakla birlikte tek kişilik modeller arasında çok satılan bir makinedir.

Smoothie Blender Karşılaştırma

Pek çok elektrikli küçük ev aletinde olduğu gibi smoothie blender makinesinde de ürünlerin birbirinden üstün veya zayıf yönleri vardır. Bazı modelleri cezbedici kılan bıçak özelliğiyken; bazılarında cezbedici olan motor gücüdür. İhtiyacınız için en iyi smoothie blender hangisi karar vermeden önce smoothie blender karşılaştırma tablomuzu incelemenizi öneririz.

ÜRÜN ADIGÜÇ (W)BIÇAK ÖZELLİĞİDOĞRAYICI HAZNE KAPASİTESİHIZ KADEME SAYISISESSİZ ÇALIŞMA ÖZELLİĞİTURBO FONKSİYON
Zwilling Enfinigy Power Pro Smoothie Blender1200Çelik1,8 lt12VarVar
Caso 3618 B1800 Blender Smoothie Blender1800Titanyum1,75 lt9VarVar
Electrolux E7TB1-4GB Smoothie Blender900Çelik600 ml3VarVar
Fakir Powermix Blender1200Titanyum2 lt8YokVar
Kenwood SB255 Smoothie Blender500Çelik1,5 lt3YokYok
Karaca Shaker Inox Smoothie Blender500Titanyum1,5 lt3YokYok
Arzum AR1032 Shake’N Take Kişisel Blender300Çelik570 ml1YokYok

Smoothie Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Smoothie blender alırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay kullanım amacı ve sıklığı doğrultusunda motor gücüne karar vermektir. Motor gücü, en güçlü blender hangisi sorusuna yanıt niteliğindedir. Cihazı kapasitesinin üstünde kullandığınızda motor arızalanabilir, hatta makine kullanılamaz hale gelebilir. Plastik malzeme kullanılan makinelerde birkaç kullanımdan sonra çatlama, kırılma gibi sıkıntılar olabilir. Bu nedenle smoothie blender makinesinin cam veya metal malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Cihazın bıçağı ne kadar fazlaysa kullanım ömrü de o kadar uzun olacağından en az dört bıçaklı makineleri tercih etmelisiniz. Hız ayarına sahip bir cihaz sayesinde farklı kıvamdaki lezzetleri daha kolay hazırlayabilirsiniz. Sabitleme ayakları olmayan makineler güvenliğiniz için tehdit oluşturabileceğinden ayakları vakumlu modelleri tercih etmenizi öneririz.

Parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilen ve ek aksesuarlara sahip olan modeller kullanımda kolaylık sağlayacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında en iyi sporcu blender; güçlü bıçaklara, güçlü motora, kademeli hız ayarına, geniş hazneye sahip olan ve plastik aksamdan oluşmayan blender diyebiliriz.

Smoothie Blender Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Smoothie Blender Mi Katı Meyve Sıkacağı Mı?

  Smoothie blender makinesi, katı meyve sıkacağından farklı olarak besinleri püre haline getirir. Bu nedenle tamamen sıvı kıvamda içecek tercih ediyorsanız smoothie blender mi katı meyve sıkacağı mı sorusunun yanıtı sizin için katı meyve sıkacağı olacaktır.

 2. Smoothie Blender Kaç Watt Olmalı?

  En iyi smoothie blender makinesi modelleri farklı motor gücüne sahiptir. Bu çeşitlilik karşısında smoothie blender kaç watt olmalı merak edilir. Elbette watt gücü ihtiyaca göre değişir. Tahılları un haline getirmek veya kuru malzemeler kullanarak farklı smoothie tariflerini yapmak istiyorsanız 500 watt’ın üzerindeki modelleri tercih etmelisiniz.

 3. Smoothie Neden İçilir?

  Smoothie içeceği; kırmızı meyvelerden keten tohumuna, yeşillikten egzotik meyvelere pek çok farklı besinle hazırlanır. Dolayısıyla vitamin ve mineral bakımından çok zengin bir içecektir. Smoothie neden içilir sorusunun yanıtı kimileri için tok hissederek kilo vermeye yardımcı olmasıyken; kimileri için lezzetidir. Smoothie içeceği vücudun detoks sistemine yardımcı olduğu gibi bağışıklık sistemini destekler. Süt ve süt ürünleriyle hazırlandığından yeterli kalsiyumu da almayı sağlar. Smoothie daha çok diyet yapanlar ve sporcular tarafından tercih edilir.

 4. El Blender İle Smoothie Yapılır Mi?

  Smoothie yapmak isteyenler sürahili smoothie makinesi satın almadan önce el blender ile smoothie yapılır mı merak eder. Elbette el blenderi kullanarak da smoothie yapmak mümkün; fakat smoothie’nin kuru meyveli, dondurulmuş meyveli veya buzlu olmasını istiyorsanız el blenderi yetersiz kalır. Üstelik el blender’ların bıçakları yüksek basınçta zarar görebilir.

En İyi Smoothie Tarifleri; Smoothie Bowl Nasıl Yapılır?

Smoothie içeceği, rengârenk görünümleriyle ve farklı çeşitleriyle öğünleri daha keyifli hale getirir. Peki, en iyi smoothie blender Smoothie bowl nasıl yapılır? İşte cevap niteliğinde iki smoothie kâsesi (bowl) tarifi:

 • Yaban mersinli smoothie: 5 yemek kaşığı süzme yoğurdu makinenin içine aktarın. Sap kısımlarını çıkardığınız 6 adet çileği ve 1 tatlı kaşığı chia tohumunu ekleyin. Tatlandırmak için 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Üzerine birkaç adet yaban mersini, birkaç dilim muz ve 4-5 adet badem ekleyin. Homojen bir karışım elde edin.
 • Avokadolu smoothie: 1, 5 çay bardağı kefiri makinenin içine koyun ve 1 adet avokado, 1 adet muz, 1 çay kaşığı polen ve 1 tutam toz zencefil ilave edin. Daha tatlı seviyorsanız 1 tatlı kaşığı bal ekleyin.

En İyi Smoothie Blender; Uzman Görüşü

Smoothie blender makinesi genellikle diyet sürecinde kullanılan bir elektronik alettir. Bu nedenle ihtiyaç değil, lüks olduğu düşünülür. Oysa hazır satılan kutu meyve sularında sağlığımız açısından zararlı olan katkı maddeleri vardır. Üstelik gelişmiş özelliklere sahip modeller sayesinde, aynı şekilde zararlı olabilen fıstık ezmesi gibi yiyecekleri de kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çorbadan buzlu içeceğe pek çok farklı tarifi deneyebilirsiniz. Gelelim en smoothie blender hangisi sorusuna. Bütçe sizin için sorun değilse Caso 3618 B1800 modelini; orta segmentte fiyat performans ürünü istiyorsanız Karaca Shaker Inox modelini; fitness hedeflerinize ulaşmak için smoothie ve milk shake yapabileceğiniz kişisel bir smoothie blender istiyorsanız Arzum AR1032 Shake’N Take modelini tercih etmenizi öneririz. Set halinde blender ihtiyacınız varsa en iyi blender seti tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Blender Seti Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.