en iyi su arıtma cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Kaliteli ve ücretsiz su içmek için su arıtma cihazı tavsiye arayışında olan takipçilerimiz için en iyi su arıtma cihazı hangisi olduğunu yanıtladık.

Sağlıklı su içebilmek için en iyi su arıtma cihazı markaları hakkında bilgi edinmeye, en iyi su arıtma cihazı tavsiye ve yorumlarına ihtiyaç duyanlar için yazdık.

Sertifikalı ve kaliteli su arıtma cihazları, şebeke suyunu ekonomik ve pratik şekilde temiz içme suyuna dönüştürür. Çevre kirliliği en üst noktalara erişmiş durumdayken hem temiz su içebilir hem de damacana ücretleri veya değişimi gibi sıkıntılı süreçlerden kurtulabilirsiniz.

Su arıtma cihazlar,  tank kapasitesi ve filtre sayısı bakımından geniş yelpazede sunulur.  Cihazlarda en önemli farklılık kullanıma göre tezgâh altı, tezgâh üstü, musluğa monte veya su saatine monte şeklinde gruplandırılmış olmalarıdır. Sahi, en iyi su arıtma cihazı hangi marka ve modeldir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Öneri

1. Biontech Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtıcı
biontexh su arıtıcı

Pandemi sürecinde yakından tanıdığımız Almanya menşeili Biontech firmasının su iyonize cihazı sadece 2 filtredir. Su arıtma cihazı tavsiye yazımızda ilk sırada yer vermemizin nedeni ise iyonize suyun, normal alkali suyun içermediği antioksidan potansiyeline sahip olmasıdır. UF Membran teknolojisi sayesinde ağır metalleri ve mikropları çıkarıp yararlı mineralleri olduğu gibi bırakır. Suyu pek çok farklı aşamadan geçiren cihazın en önemli avantajları; 1000 litre günlük arıtım sağlaması ve otomatik temizleme özelliğine sahip olmasıdır. Tasarımıyla da oldukça şık duran bu cihaz, dokunmatik ekranıyla pratik kullanabileceğiniz bir cihazdır. Filtreyi ne zaman değiştireceğinizi ekrandan görebilirsiniz. Mutfak tezgâhına veya lavabonun köşesine monte edebileceğiniz cihazın dezavantajı ultra yüksek fiyat etiketidir.

2. AO Smith Daisy Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtıcı
ao smith su arıtma cihazı

A.O. Smith, su arıtma cihazında en iyi markalardan biridir. Bu prestijli markanın Daisy model arıtma cihazı, yazımızın devamında bahsettiğimiz ters osmoz su arıtma sistemi ile çalışır. Filtre 2 tane olsa da çok katmanlıdır. Patentli side stream membran teknolojisi sayesinde uzun ömürlüdür. Özellikle de hem tezgâh altı hem tezgâh üstü kullanabileceğiniz şık tasarımlı bir cihaz arayışındaysanız 280 litre günlük su arıtma kapasitesine sahip bu cihazı tercih edebilirsiniz. Modelin avantajları bunlarla sınırlı değildir. Yetersiz su girişi olduğunda, filtrenin değişim zamanı geldiğinde uyarması ve kaçak sensörü ve alarmına sahip olması güvenli kullanım avantajı sağlar. Tüm bu özellikleri sayesinde cihazı su arıtıcı tavsiye listemize ikinci sırada yerleştirdik; fakat pek çok modele göre pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıntılı bilgi için: AO Smith Su Arıtma Cihazı

3. Amway E-sprıng Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtıcı
amway su arıtıcı

En çok tercih edilen su arıtma cihazı alternatiflerinden biri ile tavsiyelerimize devam ediyoruz. Cihaz NSF onaylıdır. En dikkat çekici özelliği, üç arıtma teknolojisinin (mekanik filtreleme, yüzeye tutunma ve UV ışığı ile etkisizleştirme) bir arada olmasıdır. Patentli kablosuz teknolojiye sahip olan cihaz tezgâh altında kullanılır. Mutfağınız, tezgâhınızın altını çok dar ise 12 litre kapasiteli bu cihazı en iyi tezgâh altı su arıtma cihazı olarak önerebiliriz.

4. Royal Green Lux Plus Serisi Arıtma Cihazı

en iyi su arıtıcı
royal green su arıtma cihazı

Cihazın en önemli özelliği su arıtma sektörü için kritik önem taşıyan NFS 58 sertifikasına sahip olmasıdır. Arıtılmış suyu depolamak için basınçlı tank kullanır. Kurşun içermemesi güven vericidir. Altı aşama filtre teknolojisi sayesinde bu cihazı kullanarak mineralli ve pH’lı su elde edebilirsiniz. Tankı 8 litredir. Saatte 12 litre arıtım hızı dikkat çekicidir. Dezavantajı kaçak sensörü olmamasıdır.

5. Piksel Aqua  Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtıcı
piksel aqua su arıtıcı

Piksel Aqua su arıtma cihazı, hem pompalı hem pompasız kullanma imkânı sunar. Asıl dikkate değer özelliği 12 aşamalı filtrasyon sistemine sahip olmasıdır. Genleşme tankının anti bakteriyel ve NSF onaylı olması gözümüzden kaçmadı. Fiyatına göre özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda fiyat performans ürünü olarak tavsiye edebiliriz.

6. Buzsu Code Dünyanın En İyi Pompalı Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtıcı
buzsu su arıtma cihazı

Pompalı ev tipi su arıtma cihazı tavsiye olarak önerebileceğimiz en iyi cihazlardan biri de Buzsu arıtma cihazıdır. 8 litre tank kapasitesine sahip olan cihazın dış gövdesi anti bakteriyeldir. Su kaçak sensörü güvenle kullanmanızı sağlar. 6 aşamalı filtrasyon yapar. Farklı renk seçenekleriyle de dikkat çekicidir.

7. İhlas Cebilon Aura Silver Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı
ihlas su arıtma cihazı

Su arıtma cihazı öneri listemize nam salmış bir su arıtma cihazı markası olan İhlas ile devam ediyoruz. İhlas, su arıtma cihazı hangi marka iyi diye sorulduğunda öne çıkan bir markadır. Bu ürün de çok tercih edilir. Pompasız cihazdır; fakat su verme performansı gayet iyi. Mineralli Karbon Filtre sayesinde suya mineral takviyesi yaparak suyu zenginleştirir. pH oranını düzenler. Fazla yer kaplamaz. Filtrasyon sistemi gayet başarılıdır.

8. Bluefox Tezgâh Üstü Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı
bluefox su arıtıcı

Blefox, tezgâh üstü en iyi su arıtma cihazı hangisidir diye sorulduğunda akla gelen cihazlardan olmayabilir; fakat özellikleri dikkatimizi çekti. Nitekim puanının da fazla olduğunu gördük. Cihazı kullanarak temiz su içebilmek için arıtıcıyı musluğa bağlamanız yeterlidir. Yüksek kalitede 3 aşamalı bir filtreleme sistemine sahiptir. Kolay taşındığı için hem yazlık hem kışlık evinizde kullanabilirsiniz.  Tasarımı da gayet hoş. 360 derece döner kafaya sahip olduğu için su doldurmak kolaydır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su arıtma cihazı alırken cihazın pompalı olup olmadığından PH değerine, cihazın sahip olduğu belgelerden işlevine dikkat etmeniz gereken pek çok detay vardır. Çoğu kişi bütçeyi ön planda tutarak en iyi su arıtma cihazı fiyatları doğrultusunda kararını vermeye çalışır. Oysa ihtiyacınızı karşılamayan veya yüksek maliyetli bir cihaz, dünyanın en iyi su arıtma cihazı da olsa fayda sağlamayacaktır. Tam da bu noktada 8 nokta ile sizler için süreci kolaylaştırıyoruz ve en iyi su arıtma cihazı hangisi yorumlar ve ipuçları ile sorunuza yanıt veriyoruz.

1.Suyun kalitesini ölçün;

Arıtma cihazı satın almadan ve su arıtma tavsiye ve yorumlarını irdelemeden önce bu cihaza ne kadar ihtiyacınız var ve cihazda hangi özellikler olmalı karar vermelisiniz. Bunun için de suyun kalitesini ölçmelisiniz. Su kalitesini su kalitesi ölçüm cihazı kullanarak ölçebileceğiniz gibi evde basit yöntemlerle de ölçebilirsiniz. Bu yöntemler şunlar:

 • Suyun çürük yumurta gibi kokması, suda bakteri ürediğinin göstergesidir.
 • Suyun metalik tada sahip olması, aşırı mineral içerikli olduğunun veya düşük Ph seviyesinde olduğunun göstergesidir.
 • Suyun bulanık olması, yüksek kalsiyum ve magnezyum içeriğine işarettir.

Temiz, içilebilir bir suyun renksiz, berrak, kokusuz ve içimi hoş olması gerekir. Kahverengi veya soluk sarı renkteki su, en iyi su arıtma cihazı edinmeniz gerektiğini gösterir. Su arıtma cihazı biyolojik, kimyasal ve fiziksel kirlilik etmenlerini ortadan kaldırır.

2.Filtre değişimi maliyetini göz önünde bulundurun

Su arıtma cihazı filtreleri belirli bir süre sonra tıkanır ve suyu verimli bir şekilde arıtamaz. Bu nedenle su arıtma filtre değişimi kritik önem taşıyan bir detaydır. En iyi su arıtma cihazı markaları, filtre değişim zamanını bildirip ücretsiz filtre değişimi imkânı sunabilir. Ücretsiz olmayan filtre değişiminde fitre ne kadar fazlaysa maliyet de o kadar yüksektir. Su arıtma cihazı alırken filtre değişimi, tamiri maliyeti hakkında bilgi edinmelisiniz.

3.Ne kadar su tükettiğinizi tespit edin;

Su arıtma cihazlarında depolama kapasitesi yüksek ise elektrik kesintilerinde de arıtılmış su elde etmek mümkündür. Cihaz satın almadan önce yemek veya içecek hazırlamak için kullandığınız suyu da hesaba katmalısınız. İş yeri için su arıtma cihazı alıyorsanız personel sayısını göz önünde bulundurmalısınız.

4.Tezgâh üstü mü tezgâh altı mı karar verin;

Su arıtma cihazı, tezgâh üstü ve tezgâh altı olmak üzere iki farklı türde sunulur. Hem iş yeri hem ev için genellikle tezgâh altı su arıtma cihazları tercih edilir. Çünkü tezgâh altı cihazlar, daha sessizdir ve görüntü kirliliği oluşturmaz. Ekonomiktir ve pek arızalanmaz. Dikkat edilmesi gereken nokta filtre bakımının yapılmasıdır.

Son dönemlerde tasarım bakımından görüntü kirliliği oluşturmayan modeller de piyasaya sunulmuştur. Sebil özellikli set üstü su arıtma cihazları şık tasarımla sunulur. Üstelik ocak veya buzdolabı kullanmadan sıcak veya soğuk arıtılmış su içme imkânı sağlar. Bazı modellerde çocuk kilidi, güç tasarrufu özelliği de vardır. Dezavantajı üretim kapasitesinin, tezgâh altı arıtma cihazlarına göre daha düşük olmasıdır. Su arıtma cihazı tavsiyesi olarak sunduğumuz modellerde hem tezgah altı hem tezgâh üstü alternatifleri bulabilirsiniz.

5.pH değeri hakkında bilgi edinin;

Suyun pH derecesi 0-14 arasındadır. 0 – 7 arası değere sahip olan su asidik, 7 – 14 arası alkali su olarak ifade edilirken; 7 nötr bir derecedir.  İnsan sağlığı için en faydalı su alkali özellikteki sudur. Dolayısıyla arıtılmış suyun PH değeri, 6.5 ile 8.5 arasında olmalıdır.

6.Kalite belgeleri mutlaka olmalı;

Her cihazda olduğu gibi su arıtma cihazında da garanti belgesi önemlidir. Garanti belgesinin yanı sıra İSO kalite belgeleri de önemlidir. Arıtma sektöründe NSF 58 ve NSF 61 sertifikaları da kalite göstergesidir. Bazı firmalar cihazın içindeki minik bir parça için verilmiş olan NSF (National Sanitation Foundation/ Ulusal Sanitasyon Vakfı) sertifikasını ürünün tamamını kapsıyor gibi gösterebilir. Bu noktada yine marka güvenirliği önemlidir.

7.Cihazın pompalı olup olmadığına dikkat edin;

Su arıtma cihazı pompalı mı pompasız mı olmalı konusunda belirleyici olan su basıncıdır. Aslında cihazın pompalı olup olmadığını belirleyen cihazın motorlu olup olmadığıdır. Çünkü motorsuz su arıtma cihazlarında pompalama sistemi yoktur. Su arıtma cihazlarındaki pompa, su basıncının düşük olduğu bölgelerde su arıtma cihazından su almayı sağlar. Dolayısıyla suyun basıncının 4 bar ve üzerinde olduğu noktalarda pompasız su arıtma cihazı kullanmakta sakınca yoktur.

8.Filtre aşamaları;

Su arıtma cihazı satın alırken su arıtma cihazı kaç aşamalı olmalı sorusu gündeme gelir.  En çok karışıklık oluşturan ve en önemli konu da filtre konusudur. En iyi su arıtma cihazı modelleri arasındaki farklılık da filtre sayısı ile ilgilidir. Su arıtma cihazları, 5-12 aşamalı olarak geniş bir yelpazede sunulur.

Kaliteli su tüketmek için, en iyi arıtma cihazı en az 7 aşamadan oluşur diyebiliriz. Her bir filtre suyun kalitesini artırır. Bununla birlikte bazı cihazlarda aynı görevi üstlenen birden fazla filtre bulunur. Bu da gereksiz maliyet anlamına gelir. Türkiye’de genellikle 3 ön filtre, 1 ana membran filtre ve 1 mineral filtreden oluşan 5 filtreli modeller yaygındır.

Su arıtma cihazı satın almadan önce cihazın filtreleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Filtre seçiminde kullanım amacı önem taşır. Örneğin, cihazın suyu mikroplardan arındırma özelliğine önem veriyorsanız modelde karbon filtre bulunmasına dikkat etmelisiniz. Su arıtma cihazlarındaki en başarılı filtre, küçük gözenekli yapısı sayesinde kirleticiler ile su arasında bariyer işlevi gören membran filtredir.

Membran kullanılarak yapılan filtrasyonda en ters kozmos daha başarılıdır. Ters ozmos teknolojili su arıtma cihazları, suyu milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçirir. Böylece cihazdaki diğer filtrelerin ayrıştıramadığı maddeleri sudan ayrıştırır. Bu nedenle ters ozmos “en etkili saflaştırma yöntemi” olarak ifade edilir. Su arıtma en iyi marka ürünlerinde anti bakteriyel özellikle tank kullanan, farklı işlevlere sahip filtreler barındıran, belgeli markadır diyebiliriz.

Tavsiye ettik: En İyi Su Sebili Tavsiye

Su Arıtma Cihazı Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Su Arıtma Cihazı Sağlıklı Mı?

  Geleneksel çeşme suları ve şehir şebeke suları, sağlığa faydalı olan mineralleri belli düzeylerde içerir. Bu nedenle, su arıtma cihazlarının mineral ve bileşenleri sudan ayrıştırması nedeniyle zararlı olduğuna yönelik iddialar vardır. Bununla birlikte arıtma cihazı sağlıklı mı sorusunu kesin olarak evet veya hayır şeklinde yanıtlamak mümkün değildir.

  Bir arıtma cihazının filtresi bakım yapılmadığında, düzenli değiştirilmediğinde sızıntıya neden olarak zararlı olabilir; fakat düzenli bakımı yapılan bir su arıtma cihazı suyu saf halde içme imkânı tanır. Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı, suyu arsenik, nitrit, cıva gibi maddelerden arındırarak güven verir.

  Plastik damacanaların pompalarından kaynaklanan bakteri riski, hijyenik olmayan koşullarda üretilmiş veya depolanmış olması, hammaddesi olarak kullanılan kimyasalların “fosgen” adındaki zehirli gazı ortaya çıkardığı düşünüldüğünde su arıtma cihazlarının sağlıklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Su arıtma cihazı ile arıtılmış suyun cam şişede sunulan doğal kaynak suyuna alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

 2. Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

  Su arıtma cihazları, suyu şebeke yoluyla gelebilecek kirleticilerden arındırıp sağlıklı ve kaliteli su haline getirir. Su arıtma cihazı nasıl çalışır sorusunu filtrasyon şeklinde yanıtlayabiliriz.  Bu cihazların tek işlevi suyun kimyasal maddelerden ayrıştırılması değildir. Su arıtma cihazları, suyun kokusunun, tadının ve renginin iyileştirilmesini sağlar.

 3. Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

  Kullandığınız cihaz en iyi su arıtma cihazı markası ürünü de olsa bakımı yapılmadığında fayda sağlamak yerine suyu daha zararlı hale getirebilir. Su arıtma filtresi ne zaman değiştirilmeli sorusunu 6-9 ay olarak yanıtlayabiliriz. Değişim için şu adımları izleyebilirsiniz:

  – Su arıtma cihazına gelen suyun vanasını ve cihazın tankının vanası kapatın.
  – Membran filtrenin koruyucu contasını çıkarın.
  – Yeni filtreyi yerine yerleştirin.
  – Tat filtresinin üzerindeki somunlar ve kabloları söküp yenileri takın.
  – Yeni filtreleri ekledikten sonra tüm vanaları açın.

  Depolama tankının boş olması durumunda tamamen dolması için birkaç saat geçebilir. Suların tadı değişimden sonraki 1-2 hafta farklı gelebilir. Su arıtma sistemlerinin montajı, periyodik bakımı, filtre ve yedek parçanın temini ve değişimi için markanın servisinden destek almalısınız.

 4. Su Arıtma Cihazı Kaç Litre Olmalı?

  Su arıtma cihazları, 1 Litre temiz su için 2 litre veya 3 litre atık su üretir. Depolama kapasitesinin yüksek olması, şebeke suyu kesildiğinde temiz su kullanabilmek anlamına gelir. Dolayısıyla su arıtma cihazı kaç litre olmalı sorusunu 4 ve daha fazla ferdi olan aileler için 12 litre (3,2 galon) şeklinde yanıtlayabiliriz.

 5. Su Arıtma Tankı Ne Kadar Sürede Dolar?

  Arıtılan suyun tankı doldurma süresi filtre kalitesi doğrultusunda değişkenlik gösterir. Su arıtma tankı ne kadar sürede dolar sorusunun yanıtını belirleyen bir diğer faktör şebeke basıncıdır. Basıncın düşük olduğu yerlerde dolum süresi uzundur. 12 litrelik su tankı ortalama 45 dakika ile 2 saat arasında; 8 litrelik su tankı 30 dakika ile 1 buçuk saat arasında dolar. Tankın ağırlaşması ve sibop bölümünden hava yerine su gelmesi takın patlak oluğunu gösterir.

 6. Arıtma Suyu Neden Kokar?

  Su arıtma cihazlarının içerisindeki filtreler belirli kullanımdan sonra topladığı kireç ve yabancı maddeler nedeniyle koku yapabilir. Yani, arıtma suyu neden kokar sorusu gündeme geldiğinde filtre değişim zamanı da gelmiş demektir.

 7. Arıtma Suyu Tadı Nasıl?

  Su arıtma cihazı satın almak isteyen ve su arıtma cihazı önerileri arayanlar şu sorunun yanıtını merak eder: Arıtma suyu tadı nasıl? Aslında yanıt modele göre değişir. Mineral filtrede bulunan magnezyum ve kalsiyum suyun tatlı olmasına; alkalin filtre suyun acımsı olmasına sebebiyet verir.

 8. Su Arıma Cihazından Neden Ses Gelir?

  Su arıtma cihazı hakkında en çok merak edilen konulardan biri cihazdan ses gelmesidir. Sahi, su arıtma cihazından neden ses gelir? Sorunun nedeni genellikle su basıncının düşük olması veya pompadaki arızadır. Kötü koku klordan kaynaklanıyor da olabilir. Bu durumda karbon filtresini yenilemek gerekecektir. Elbette en doğru bilgiyi yetkili servis verecektir.

En İyi Su Arıtma Cihazı; Uzman Görüşü

Hangi su arıtma cihazını almalıyım diye düşünüp en iyi su arıtma cihazı tavsiye arayışına giren okuyucularımız için en sağlıklı su arıtma cihazı hangisi sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Su arıtma cihazına dair merak edilen detayları irdeleyerek hem tezgâh üstü hem tezgâh altı tezgâh altı su arıtma cihazı tavsiye ve yorumlarımızı paylaştık.  En iyi su arıtma cihazı Biontech diyebiliriz. Fiyat performans bakımından su arıtma öneri olarak Piksel Aqua modelini söyleyebiliriz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
10 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İsrafil biber
İsrafil biber
1 yıl önce

Yorum ve tavsiyeleriniz iyi ama en önemli bölüm atlanmış. Suyun maksimum tasarrufu kullanılması gerekirken bu cihazlardan çıkan atık su miktarı da temiz su kadar önemlidir. Arıtma cihazı kullanan herkesin atık su hortumunu çıkararak bir test yapmasını öneriyorum. Ben test ettim bir litre temiz su için 4 ile 6 litre arası atık su gidiyor. Yazık ve israftır. Firmalar bu konuda bilgi de vermiyor. Biz tüketici olarak sorgulayalım. Suyumuza sahip çıkalım

Fatih AKDOĞAN
Fatih AKDOĞAN
1 yıl önce

Hiç mantıklı ve faydalı bir tavsiye değil. 7 aşamalı olmalı 5 aşamalı vs olmamalı diyorsunuz ilk tavsiye ettiğini ihlas ürünü 5 aşamalı?? Kaldırın şu boş yazıyı vakit çalmayın.

Serkan
Serkan
2 yıl önce

Su arıtma cihazı alırken en az 7 aşamadan oluşmasına, suyun mineral yapısını bozmadan arıtma işlemini gerçekleştirmesine dikkat etmek gerekir. 5 filtreli ters ozmoz su arıtma cihazları saf suya yakın, ph değeri 7’ nin altında mineralden yoksun sular üretmekte ve bu sular insan sağlığı açısından daha da riskli bir hale gelmektedir.

Şeklinde bir açıklama yaptıktan sonra ilk sırada tavsiye ettiğiniz ürüne bakarmısınız bu ne yaman çelişki….
Ilk sıradaki ürün ozelligi
Ters ozmos filtresi ile suyu lezzetli hale getirebilen, 5 farklı filtreleme sistemi ile musluk suyunu içme suyunu dönüştürür. Sediment ön filtre ile sudaki kaba kirleri toplamaktadır. Granül Aktif Karbon Filtre, klor ve diğer gazları tutar, suyu berrak yapar. Karbon Filterisi ile suya lezzet vererek suda kötü koku oluşumunu engeller.

Konuşanadam
Konuşanadam
Yanıtla  Serkan
1 yıl önce

Bunlar ücretli yazılan yazılar hocam normal insan sağlığı ile oynaışlar oynamamışlar kimin umrunda. bir tane elle tutulur ürün var listede o da ao smith diğerleri patates.

Orhan
Orhan
3 yıl önce

Ben uzun süredir ravent su arıtma cihazını kullanıyorum. Oldukça da memnunum. Markasına bakmayın iç aksamı yani filtreleri LG. Rahatça kullanabilirsiniz. Çocuklarıma da içiriyorum. Zaten ünlü birçok markada arıtılmış su satıyor. 😀

Konuşanadam
Konuşanadam
Yanıtla  Orhan
1 yıl önce

Maalesef yanlış bilgi LG firması 2 sene önce membran üretmeyi bıraktı ve ülkemizde orjinal LG membran yok artık. hala insanlara yanlış bilgi verip kandırıyorsunuz. bunu yapmayın. Vebal alıyorsunuz.

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.