En İyi Su Markaları

En İyi Su Markaları Tavsiye

Sağlığına önem verenlerin en kaliteli su markaları arayışları için en yi içme ve damacana sularını araştırarak en iyi su markaları listesi sıraladık.

Su, sağlığımız adına kritik bir önem teşkil ediyor. Yetişkin bir erkeğin vücudunun yüzde 60’ı, yetişkin bir kadının yüzde 50 iken bu oran çocuklarda yüzde 66’ya kadar yükseliyor. Durum böyle iken bizlerde en iyi su markaları hangisi araştırma yaptık.

Çünkü yaşlandıkça insan vücudundaki su oranı azalırken yağ dokusu artıyor. Su canlılar için o kadar önemlidir ki; vücut suyunun yüzde 10 azalmasıyla yaşam tehlikeye girerken yüzde 20’lik bir kayıp ölümle sonuçlanıyor. Bu yüzden en iyi içme suyu seçimini doğru yapabilmemiz çok önemlidir.

İnsan vücudu günde yaklaşık böbreklerden idrar yoluyla 1500, bağırsaklardan 200, akciğerlerle 300, deri yoluyla da 500 mililitre su kaybı yaşar. Eğer vücuttaki su yoğunluğumuz yüzde 1 oranında dahi azalırsa su içme ihtiyacı hissederiz. Susama nedenimiz tamamen vücuttaki su yoğunluğumuzun azalmasıyla ilgilidir. Bu yüzden en iyi su markaları listesi özellikle COVID-19 salgını boyunca mutlaka değerlendirilmesi gereken bir çalışma.

Suyun Vücuttaki Görevleri

• Besin sindirimi
• Emilim
• Vücut ısısı denetimi
• Eklem kayganlığının sağlanması

Vücutta çok önemli bir işleve sahip olan su konusunda oldukça hassas olunmalıdır. Bu yüzden içeceğimiz ya da kullanacağımız suyun temizliği de çok önemlidir. Bu yüzden en kaliteli su markaları listesi yaparken titiz bir araştırma yapmakta fayda var. En kaliteli su kullanımı konusunda hiçbir tereddüt yaşamadan seçimlerimi gerçekleştirmemiz gereklidir. En güvenilir su markaları konusunda tereddüt yaşıyorsanız belli başlı birkaç noktaya dikkat etmeniz gereklidir.

En iyi içme suyu markaları listesi hazırlayacak ve buna göre kullanım belirleyeceksiniz ama bunun için nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız içinde barındığı pH, magnezyum, ozon seviyesi gibi detaylara bakmanız yeterli olacaktır.

En İyi Su Markaları Listesi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en iyi içme suyu kullanımına ilişkin belli başlı standartlar var. Tabii ki bu standartlara uygun olan belli başlı su markaları da mevcuttur. Sizler için hazırladığımız en iyi su markaları listesi seçimlerinizi yaparken işinizi biraz daha kolaylaştıracak.

Munzur Su

Üretim yeri Tunceli Ovacık olan bu su 8.45lik PH derecesiyle en iyi su markaları listesi yaparken karşımıza çıkan bir su markasıdır.

Atlantis Su

Üretim yeri Kayseri Pınarbaşı olan ve 8,03 PH derecesine sahip olan bu marka en sağlıklı su markası listesi içerisinde yerini alarak insan sağlığı açısından uygunluğu tescillenmiştir.

Fuska Su

Sakarya Sapanca’da üretilen ve uzun yıllardır Sağlık Bakanlığının yayımladığı en kaliteli su markaları listesi raporunda birinci sırada yer alan Fuska, 7,28 PH derecesiyle insan sağlığı açısından en uygun su markası olarak belirlendi.

Kızılcahamam Javsu

Adını çok fazla duymasak da en iyi su markaları listesi sıralamasında üçüncü sırada yer alan bu marka 7,6 PH derecesine sahip. Üretim yeri ise Ankara Kızılcahamam’dır.

Abant Su

Üretim yeri Bolu olan Abant su markası 7,2 PH derecesi sayesinde Sağlık Bakanlığının içilebilir en iyi su markaları listesi içerisinde yer alıyor. Ayrıca markanın Türkiye’ de tek dünyada 4. marka olma özelliğine sahip %100 içi dışı cam damacana ile hizmet vermektedir. Ayrıca damacanalar sebilllere de uygundur.

Buzdağı Su

En iyi hazır su markaları listesi oluşturmak adına yapılan analizlerde ikinci sırada olan Buzdağı 7,1 PH derecesiyle insan sağlığına uygunluğu tescillenmiş bir markanın üretim yeri Sakarya Geyve’dir.

Kipa Su

En iyi su markaları listesi içerisinde bulunan ve 7,8’lik PH derecesine sahip olan bu suyun üretim yeri Kocaeli Gölcük’tür.

İyi ve Kaliteli Su Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaşamımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için su en önemli unsurdur. Unutmayın ki dengeli ve doğru su kullanımı günlük performansınızı yükselterek sağlıklı bir yaşam döngüsüne girmenizi sağlar. En iyi içme suyu seçimi bu yüzden önemlidir.En iyi içme suyu seçimi yaparken temel almamız gereken nokta PH derecesidir. Bildiğimiz tabirle iki hidrojen bir oksijenden meydana gelen su, PH derecesi yükseldikçe kalitesi ve vücudunuza vereceği sağlığı da yükseltir. Peki, nedir bu pH derecesi? Hidrojen iyonlarının yoğunluğuna PH derecesi adı verilir. Sulardaki PH oranı 1 ile 14 arasında değişir. En kaliteli su markaları listesi yaparken hangi ölçüyü dikkate alacağız? Detaylı anlatımımızda en iyi içme suyu, evlerimiz için en iyi damacana su ve en iyi damacana su markaları konusunda kafa karışıklığınızı giderebilirsiniz.

Türkiye, iyi bir su için 4,5 ile 9,5 arasındaki PH yoğunluğuna sahip sular konusunda bir standart belirtmiştir. En iyi su markası listesi hazırlanırken bu oran dikkate alınıyor. Bu oranın aşağısı veya yukarısı kesinlikle kullanılmamalıdır. Düşük PH yoğunluğuna sahip suların tahrip edici etkisi vardır. Bu yüzden kesinlikle kullanılmamalıdır. 9,5 oranından daha yüksek PH derecesine sahip olan suların kullanımını ise asit oranı seviyesi yüzünden mide rahatsızlıkları olanlarda yıkıcı etkiler yapar.

En İyi Su Markakaları Hangisi?

Vücudumuza uygun en iyi su seçimi yaparken tercihlerimizi yine güvenilirliğine emin olduğumuz en iyi damacana su markaları üzerinden yapmakta fayda var. Kaynağı ve PH derecesi konusunda tereddüt yaşadığımız herhangi bir markayı kesinlikle kullanmamalıyız. Suyun sağlıklı bir yaşam döngüsü için en temel ihtiyaç olduğunu asla unutmayalım.  

Özellikle Sağlık Bakanlığının sürekli olarak yayımladığı listeleri sıkı takip etmeli. Su örneklerinde yapılan incelemelerde birçok kaynağı belirsiz suyun insan sağlığı açısından büyük zararları olduğu belgelerle ortaya koyulmuş durumda. Sağlığına önem veren her birey gibi en iyi hazır su markaları listesi yaparken bu verileri de göz önünde bulundurmanız kesinlikle kritik bir önem teşkil ediyor.

Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu

SIRA NU.

SUYUN TİCARİ ADI

İLÇE / İL

SUYUN TOPLAM PUANI

1 Buzdağı Geyve/Sakarya 83,73
2 Beyyab Çankırı 82,19
3 Fuska Sapanca/Sakarya 77,75
4 Atlantis Pınarbaşı/Kayseri 71,85
5 Sultan İnegöl/Bursa 68,15
6 Tekir Bor/Niğde 63,36
7 Taşkesti Merkez/Bolu 56,05
8 Javsu Kızılcahamam/Ankara 48,1
9 Munzur Ovacık/Tunceli 34,55
10 Cansu Çilimli/Düzce 28,4
kaynak: gidahareketi
Yeşil: Doğal Mineralli Sular
Mavi: Kaynak Suları

Tavsiye ettik: En İyi Salep Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.