en iyi tost makinesi

En İyi Tost Makinesi Tavsiye

Ev veya iş yeri için en iyi tost makinesi hangisi, sanayi tipi yada en iyi döküm tost makinesi merak edenlere tost makinesi önerileri sırakadık.

Tostunu lezzetli ve bir okadarda sağlıklı yemek isteyen ziyaretçilerimiz için en iyi tost makinesi markası belirleyerek en iyi tost makinesi hangisi olduğunu sizler için sıraladık.

Evimizin vazgeçilmez küçük ev aletlerinden bahsedeceğiz, Özellikle biz onu sabahları Tost yapmak için kullanıyoruz. Aşağıda sizlere Tost makinesi tavsiye konulu yazımızla ihtiyacınız olan tost makinesinin seçiminde size yardımcı olacak bazı özellikleri, fiyatları ve püf noktaları araştırdık.

Önceliğimiz başta fiyat, ancak bunun yanında tost makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu sorunun yanıtına birlikte ulaşmaya çalışalım.

Tost Makinesi Önerileri

Delonghi CGH 1020D

Plaka Yüzeyi:Döküm
Güç (W):1800
Plaka Kullanımı:Çift Taraflı
Çıkartılabilir Plaka:Var

Delonghi tost makinesi 6 pişirme fonksiyonu ile başlıca, ızgarada et, balık, sebze, hamburger, tost ve panini gibi yemeklerinizi kolayca pişirebilirsiniz. Özel uygulaması sayesinde farklı lezzet ve tarifleri önerilen ayarlarda ve yöntemlerde rahatça mobil veya tablet ile yöneterek yapabilirsiniz. Üründe bulunan 2 adet ızgarası ayrı ayrı ayarlanabilen ısı yöntemi ile farklı yiyecek türlerini aynı anda pişirebilme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca ızgarası çıkarılabilir olmasından dolayı rahatça bulaşık makinesinde dahi yıkayabilirsiniz.

Ayrıca ürün hakkında detaylı bilgi için: Delonghi Tost Makinesi

Tefal Optigrill Akıllı Izgara

Plaka Yüzeyi:Döküm
Güç (W):2000
Plaka Kullanımı:Çift Taraflı
Çıkartılabilir Plaka:Var

En iyi tost makinesi listemizin 2. sırasında tefalin ürününü sizler için belirttik. Az pişmişten tam pişmişe tadında ızgara etiketi ile piyasalara giren tefal optigrill akıllı ızgara yeni nesil tost makinesi, sesli ve ışıklı pişirme göstergesi ile etinizin zamanla az pişmiş, orta pişmiş veya çok pişmiş seviyelerine geldiğinde uyarı vererek sizlere daha kaliteli bir lezzet şöleni sunmaktadır. Makinede bulunan kalınlık ölçer sensörü ile etinizin kalınlığını ve miktarını hesaplayarak en doğru pişirme sıcaklık seviyesini ayarlamaktadır. Makine 2000W gücünde olup ızgaraları kolayca çıkabilmekte ve bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilmektedir. Izgaraları dökmedir ve aletin 24 ay garantisi bulunmaktadır.

Bosch TFB4431V Izgara Tost Makinesi

Plaka Yüzeyi:Döküm
Güç (W):2000
Plaka Kullanımı:Çift Taraflı
Çıkartılabilir Plaka:Var

Bosch ızgara tost makinesi alt ve üst plaka ısıtma sayesinde hem tost makinesi, hem ızgara hemde pişen nesneleri sıcak tutabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca ürün Isı derecesi ayarlanabilmesi, ızgara/plaka yüzeyinde bulunan özel yapışmayan kaplaması ile döküme artı bir koruma ve kolay temizlenebilme özelliği katmaktadır. Alt ve üst ızgarasını dilerseniz de farklı sıcaklıklarda ayarlayabiliyorsunuz. Pişirme esnasında biriken yağları yağ haznesine biriktirerek sağlıklı bişirme imkanı elde etmiş oluyor ayrıca pişirme işlemi bittikten sonra ızgara/plakaları bulaşık makinesinde dahi kolayca yıkayabiliyorsunuz.

Arzum AR 277 Metallo Izgara ve Tost Makinesi

Plaka Yüzeyi:Döküm
Güç (W):2000
Plaka Kullanımı:Çift Taraflı
Çıkartılabilir Plaka:Var

Arzum AR277 modeli 4 adet tost yapabilme imkanı ile geniş kapasitelidir. Oynar üst paneli sayesinde yiyecek kalınlığınıza göre ayarlama imkanı ve çıkarılabilir döküm plakalarırahatça yıkayabilirsiniz. Ayrıca yağ damlama kanalı ilesağlıklı pişirmke imkanı sunmaktadır.

Karaca Future Granit / Arzum Sultane AR2009 Granite

En iyi tost makinesi tavsiye listemizin son öneri ürünleri Karaca ve Arzumun döküm ızgara ve tost makinesi ürünüdür. Ürünler hemen hemen birbirinin aynısıdır. Sadece marka farklılığından markalara olan güveninize ve ufakta olsa marka malzeme kalitesine göre tercihinizi seçebilirsiniz.Ürünler 1800W olup granit plakalardan oluşmuş ve tek taraflı kullanımı mevcuttur. Evi için kaliteli tost makinesi arayanların tercihi olabilir. Ürünlerin fiiyatlarıda oldukça ideal bir fiyattır.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Sadece tost mu yoksa aynı zamanda waffle için de kullanılacak mı bunu belirlemeliyiz. Waffle kullanılacaksa kolay sökülüp takılabilen ızgaralara sahip olmalı,
2. Kullanımı kolay gövdesi çelik olmalıdır. Plastik gövdeli olanların kullanım süresi kısa olabiliyor.

3. Izgarası yapışkan olmamalı. Bütçeniz yeterli ise döküm olanını tercih etmelisiniz. Ayrıca çıkarılabilir ızgaralar da kullanımdan sonra ızgara temizliği açısından oldukça pratik ve kullanışlıdır.
4. Güç Tüketimi az enerji tasarruflu olmalı,
5. Güvenli kilit sisteminin nasıl olduğuna bakın (Kolay kırılabilir olmasın)
6. Izgara kapasitesi de bir diğer önemli unsurdur. Kaç dilim ekmeği aynı anda alabiliyor?
7. Ergonomik bir tasarıma sahip mi?
8. Isıtma kademeleri var mı? Isı homojen bir şekilde dağılıyor mu?
gibi bazı özellikleri almadan önce sorgulamamız gerekli, Özellikle güç tüketimi olmazsa olmazlardan. Günümüzdeki en basit tost makinesi gücü 700W’dan başlayıp 2200W’a kadar çıkabiliyor.
9.Menteşe kapaklarıda oldukça önemlidir. Pişirme esnasında menteşe ve menteşe kapaklırının rolü oldukça önemlidir.

En iyi sanayi tipi tost makinesi hangisi?

En iyi sanayi makinesi tost makinesi hemen alt bölümde tost makinesi önerileri altında açıkladığımız ‘Delonghi CGH 1020D‘ makinesidir.

En iyi döküm tost makinesi hangisi?

Yazımız devamında yer alan kaliteli tost makinesi listemizin 2. sırasında bulunan ‘Tefal Optigrill Akıllı Izgara’ ürünü bize göre en iyi döküm tost makinesidir.

Kullanmadan önce!

Kullanımdan önce Kullanım kılavuzuna göz atın, Fabrikadan kalan bir kalıntı olup olmadığını gözlemleyin emin olmak için Mutlaka nemli bir bez ile silip Izgaraların üzerine hafif yağlayın bir süre ısıtıp deneyin.

Tavsiye ettik: En İyi Ekmek Kızartma Makinesi Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.