en iyi ütü masası

En İyi Ütü Masası Tavsiye

Ütü masası almaya karar verip en iyi ütü masası tavsiye arayışında olanlar için en iyi ütü masası yorumları ile en iyi modellerini sıraladık.

Günlük yaşantımızda şık ve kusursuz olmanın başlıca kuralı hiç şüphesiz giydiğimiz kıyafetlerin kırışıksız ve ütülü olmasıdır. Bu sorunu kolay atlatabilmeniz için en iyi ütü masası öneri listemizi sizler için sıraladık.

Ütü Masasının Önemi

Çok uğraş vererek saatler ayırdığımız ütü seansları iyi bir ütü seçimi ve sağlam bir ütü masası ile oldukça kolay olacaktır. Erkeklerden daha çok hanımların yaptığı ev işlerinin başında yer alan ütü işi, her kıyafeti tek tek ütülemeyi gerektirdiği için oldukça çaba sarf edilen ve emek harcanan bir iştir.

Ütü yapmada ütünün kalitesi ne kadar önemli ise ütü masası da kadar önem arz etmektedir. Saatler ayırarak çaba sarf ettiğimiz bu işi iyi bir donanım ekipmanları ile kolay hale getirebiliriz. Ütü masası da bu işin başında gelmektedir. Günden güne gelişen teknoloji katlanır ütü masalarına kadar ilerlemiş hayatımıza kolaylık katmıştır. Tüm ütü masası modellerinin hemen hemen aynı olmasından dolayı seçimi basit gibi görünse de alırken elbette dikkat etmemiz gereken birkaç husus vardır. Her ütü masasında ütü yapabilirsiniz ancak kırışıksız ve çizgisiz ütü yapmak çok zordur. En iyi ütü masası tavsiye yazımızla bu hususları sizlerle paylaşacağız ve en iyi ütü masası tavsiyelerimizi özellikleri ile listeleyeceğiz.

Ütü Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafetlerimizin çabuk yıpranmaması ve ütümüzün de işlevini kaybetmemesi için ütü yapacağımız zeminin sert olması gerekmektedir. Zemin kötü ise ütü işlevi bize oldukça sıkıntılı ve yorucu bir iş gibi gelecektir. Ütü masası tercih ederken masamızın çok işlevli olmasına dikkat etmeliyiz. Yan ve arka kısımlarında aparat bulunmasına özen göstermeliyiz. Çünkü bu sayede ütülediğimiz kıyafetleri bu kısımlara asılarak dolap vazifesi görmektedir. Masalarda bulunan bir diğer özellik yaylı anten ve kablo kilitleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde çok uzaklarda bile priz derdi olmadan istediğimiz yerde rahatça ütü yapabiliriz. Alacağınız ütü masasının boyuna da dikkat etmekte fayda vardır.

Ütü masasının çok yer kaplamaması için katlanma esnasında küçülmesine de dikkat edilmelidir. Yeni çıkan birkaç ütü masası modelleri artık dolaplı görünümlü olup yan taraflarının açılması ile ütü masası olmaktadır. Böylece ütü masasını hiç yer kaplamadan kullanabilirsiniz. Ütü yapılırken ütüyü masada unutmak en çok yapılan yanlışlardan olduğunu değerlendirecek olursak, ütü masasının yanmaz kumaş ile kaplı olmasına da oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

En İyi Ütü Masası Markaları

Ütü alacaksak tabiki de garanti süresi ne kadar, garanti hizmeti yeterlimi, ütünün hangi durumlarında veya kaç parçası yada hangi parçaları garantiye dahil, müşteri hizmetleri yeterli düzeyde hizmet verebiliyor mu vs. soruları sormamız gereklidir. Bizde bu yüzden en iyi buhar kazanlı ütü modellerini sıralamadan en iyi buhar kazanlı ütü markalarını sıralayalım istedik. İşte en iyi ütü masası markaları:

  • Gazella
  • Philips
  • Doğrular
  • Evin
  • Devecioğlu

En İyi Ütü Masası Hangisi?

Ütü masası almaya artık karar verdik ise şimdi sıra geldi en iyi ütü masası modellerine. Sadece öneri niteliğinde sizler için en iyi marka ve bu markaların alternatif en iyi ürünlerini sizler için sıraladık. İşte ütü masası önerilerimiz:

Gazella SM/GZM 900 D Squad Deluxe Ütü Masası

Kademeli olarak dizayn edilmesi sayesinde oturarak dahi ütünüzü yapabilir, isterseniz kolayca boyunuza göre yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Paslanmaya karşı dirençli, 42×120 ebatlarında geniş kullanışlı ütüleme yüzeyi, arka ütü yerleştirme aparatı, 3,5 mm keçe ve 5 mm sünger destekli, yüksek kalite de ütüleme imkanı sağlayan özel kumaşıyla sizlere kusursuz ütü yapma imkanı sunmaktadır. Açılabilir/kapanabilir, askılık ve çamaşır sepeti, portatif kol ve omuz ütüleme aparatı ile bel,kemer,cep,omuz ve göğüs aparatları da bulunmaktadır. Katlandığında az yer kaplaması ile oldukça tercih edilen ütü masası markasıdır. Kullanıcıların hemen hemen hepsi sağlam ve kullanışlı olması, pratik ve estetik olması gibi özellikleriyle oldukça memnun kalarak olumlu birçok yorumlarda bulunmuşlardır. En popüler ütü masası markalarındandır.

Doğrular Kol Aparatlı Alsu Ütü Masası

Kol aparatı, buhar geçirici sac tablası, %100 pamuklu kumaşı, rahat kullanımlı sac ütülüğü ile kolayca ütü yapabilirsiniz. Ütü masasının demir profilleri oldukça sağlamdır. Ayaklarında herhangi bir sallanma olmadan sorunsuz kullanabilirsiniz. Fiyatı ile uygun olan orta kalite de ütü masası modellerindendir.

Laisy Flex Merdivenli Ütü Masası LS55

Ülkemizde hem merdiven hem ütü masası olarak kullanılan ilk ve tek ütü masasıdır. Buhar geçirilebilen gözenekli tabla, buhar kazanlı ütü yeri, ütü zeminini koruyan silikon tapalar, kaymayı önleyen silikon ayaklar, kaydırmaz basamak yüzeyler, 10 mm keçe ve sünger zemini bulunmaktadır. Kolayca değişebilen özelliği ile ister merdiven ister ütü masası olarak kullanabilirsiniz. Ev için merdiven fazlalığına gerek kalmadan iki ürünün birleştirilmiş fonksiyonel halidir. Kullanıcılarından tam not almış en beğenilen ütü masası tavsiyelerindendir. Kesinlikle vereceğiniz paraya değer, pişman olmadan uzun yıllar kullanacağınız bir üründür.

Arzum AR 635 Massa Profesyonel Ütü Masası

Oval ütüleme yüzeyi ile kolaylık sağlayan, kazanlı ve klasik ütülere uygun, çekmece sistemli ütü başlığı, hem sağ hem sol kullanım uygun özelliği, 200 cm uzunluğunda CE onaylı elektrik prizi, tek mandalla kolay açma/kapama sistemi, kaymaz kauçuk ayakları bulunmaktadır. Sağlam, kullanışlı, geniş bir modeldir. Kullanıcıların çoğu masanın ağır olmasından şikayet etse de sağlamlık ve dayanıklılık konusunda tercih edilen ütü masası modellerindendir. Verdiğiniz paraya değecek bir üründür.

Detaylı bilgi için: Arzum Ütü Masaları

Ütü masam kaliteli, sağlam, boruları kalın ve en önemlisi sallanmasın istiyorsanız sizler için araştırarak önerdiğimiz ütü masalarına bakmanızda fayda vardır. En iyi ütü masası tavsiyesi yazımızla edindiğiniz tecrübelerden yorum yaparak ütü masası alacaklarda sizlerde tavsiyelerde bulunabilir, memnun kalmadığınız yönleriyle alacaklara fikir verebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Ütü Tavsiye | En İyi Buhar Kazanlı Ütü Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Gamze BÜLBÜL tarafından yazılmıştır

Editör/İçerik Üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde, çok sayıda model arasında bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar vermenizi kolaylaştırıyorum.
Sitemizde hem deneyim hem bilgiyi odak noktamıza alıp satın alma rehberi oluşturuyorum. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri sunuyorum. Ürünler diğer modellerden daha zayıf özelliklere veya daha iyi özelliklere sahip olabilir. Bu noktada sunduğum bilgileri göz önünde bulundurup bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun modele karar verebilirsiniz.