en iyi yoğurt makinesi

En İyi Yoğurt Makinesi Tavsiye

Yoğurt mayalama makinesi alacak ve yoğurt makinesi tavsiye arayanlar için sektörün önde gelen markaları ve en iyi yoğurt makinesi önerilerimizi sıraladık.

En iyi yoğurt makinesi tavsiyesi arayışındaki okuyucularımız için en iyi yoğurt mayalama makinesi modellerini derledik ve yoğurt makinesi nasıl kullanılır gibi merak edilen soruları yanıtladık.

Sütün laktik asit bakterileri tarafından mayalanmasıyla oluşan yoğurt, hem lezzetli hem de sağlıklı bir besindir. Dünyaca ünlü Türk mutfağında önemli bir yeri vardır. Öyle ki yoğurdun sulandırılmasıyla elde edilen ayran “milli içecek” sayılır. Her besinde olduğu gibi yoğurdun da hijyenik şekilde elde edilmesi gerekir. İşte tam da bu noktada yoğurt yapma makineleri devreye girer. Peki, piyasadaki en iyi yoğurt makinesi hangisi?

Marketlerde satılan paketli yoğurtlar, koruyucu ve katkı maddesi içerir. Bu maddelerin sağlık sorunlarına sebebiyet vermesi doğal ve organik gıdaların önemini ortaya koydu. Yoğurt yapma makinesi kullananlar da organik beslenmeye özen gösteren kişilerdir. En iyi yoğurt makinesi modelleri sayesinde, evde yoğurt yapmak mümkün. Üstelik hem sade hem meyveli olarak farklı kıvamda yoğurt hazırlanabilir.

En İyi Yoğurt Makinesi Modelleri

Philips Viva Collection Buharlı Pişirici ve Yoğurt Yapma Makinesi

Hem buharlı pişirici hem de yoğurt makinesi olarak kullanabileceğiniz bir model istiyorsanız Philips Viva Collection modelini tercih edebilirsiniz. Cihaz la birlikte gelen tarih kitabındaki tarifleri cihaz sayesinde yapabilirsiniz. Süzme yoğurt alternatifi de var. Otomatik kapanma fonksiyonu, dolum göstergesi ve LCD ekran kullanımda kolaylık sağlamış. Parçaların bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olması ve sesli ışıklı göstergenin olması makineyi uzun süre kullanmayı sağlayacak özelliklerdir. Cihazın tek dezavantajı kapağın tasarımından kaynaklanan buharın yoğurdun içine akması olabilir.

Ayrıntılı bilgi için: Philips Viva Buharlı Yoğurt Makinesi

Tefal YG650126 Yoğurtçum Yoğurt Yapma Makinesi

Süzme yoğurt tüketmeyi tercih ediyorsanız sizin için en iyi yoğurt makinesi Tefal YG650126 olabilir. Makine, biraz yüksek fiyatlı; fakat normal yoğurdun yanı sıra süzme yoğurt ve meyveli yoğurt yapmak mümkün. Birer litrelik iki kabıyla 4 kişilik aile için yetecek kadar yoğurt yapabilirsiniz.

Cuisinart YM400E Yoğurt ve Peynir Yapma Makinesi

En iyi yoğurt makinesi peynir de yapabilmeli diyorsanız LCD ekranlı bu cihazı tercih edebilirsiniz. Biraz yüksek fiyatlı bir model; fakat hem iki farklı pişirme fonksiyonuna sahip hem de hızlı ısınan bir makine. Pişirmeyi takip için şeffaf kapaklı oluşu gözden kaçırılmaması gereken bir detay. Otomatik kapanma özelliği de var. Kablo saklama haznesi, kolay saklanması açısından iyi bir özellik.

Vestel Yoğurtçu Yoğurt Yapma Makinesi

En iyi yoğurt yapma makinesi modellerinden biri de Vestel Yoğurtçu. Fiyat olarak orta segmentte yer alan yerli üretim yoğurt makinesi, kavanozlarının cam olması ve BPA içermemesiyle dikkatimizi çekti. Tarif kitabıyla birlikte gelen Vestel yoğurt makinesi, süzme apartına sahip, süzme yoğurt da yapabilirsiniz. Zamanlayıcısının olması da en iyi yoğurt yapma makinesi listemizde yerini almasını sağladı.

Baby Plus Yoğurt Makinesi

E-bebek markasının ürettiği Baby Plus, hem meyveli hem sade yoğurt yapma imkânı sunan bir makine. Servis kabının cam olması sağlık açısından avantaj sağlar. Bulaşık makinesine uygun aksesuarlara sahip olduğu için temizliğini kolay yapabilirsiniz. Tabanı kaydırmaz, güvenlik açısından dikkate değer. Gösterge ışığı kullanımda kolaylık sağlar. Dijital ekrana sahip olmaması kullanım kolaylığı bakımından dezavantaj olabilir; fakat bebeklere mama hazırlamayı kolaylaştıracak bir makine olduğunu söyleyebiliriz.

Arçelik K 1670 Yoğurt Makinesi

Arçelik yoğurt makinesi tek seferde 1,5 litrelik yoğurt yapabilir. Şık tasarımlı ürünün zamanlayıcısı ve dijital ekranı da var. Yoğurt yapma makinesi büyük olmalı diyorsanız sizin için en iyi yoğurt makinesi K 1670 modeli olabilir. Cihazın belirgin özelliklerinden biri de kap seçim tuşuna sahip olması.

Hilfe HLF-801 Yoğurt Makinesi

Hilfe yoğurt makinesi, 7 adet cam kavanozu, 24 saate kadar zaman programlaması ve otomatik sıcaklık kontrolüyle öne çıkarak en iyi yoğurt makinesi listemizde yer aldı. LCD ekranlı makinenin otomatik kapanma özelliği de var. Eksi yönü kap boyutunun küçük olması diyebiliriz.

Yoğurt Makinesi Karşılaştırma

Yoğurt dolum makinesi ve yoğurt yapma makinesi olarak da bilinen yoğurt makinesi hakkında kapsamlı bilgileri derledik ve model önerilerinde bulunduk. Yoğurt makineleri; zamanlayıcı, dijital ekran ve kavanoz adedi gibi özelliklere göre farklılaşır. Aşağıdaki yoğurt makinesi karşılaştırma tablosu sayesinde en iyi yoğurt makinesi arasındaki farklılıkları görebilirsiniz.

ÜRÜN ADIGÜÇ (W)KAPASİTE (LİTRE)ZAMANLAYICIDİJİTAL EKRANKAVANOZ ADEDİ
Tefal YG650126 Yoğurtçum Yoğurt Yapma Makinesi402VarVar
Philips Viva Collection Buharlı Pişirici ve Yoğurt Yapma Makinesi9002VarVar6
Cuisinart YM400E Yoğurt ve Peynir Yapma Makinesi402VarVar8
Vestel Yoğurtçu Yoğurt Yapma Makinesi21,52VarVar6
Arçelik K 1670 Yoğurt Makinesi201,5VarVar8
Baby Plus Yoğurt Makinesi100,75 Yok4
Hilfe HLF-801 Yoğurt Makinesi15VarVar7

Yoğurt Makinesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yoğurt makinesi, özellikle küçük çocuğu olanlar için faydalıdır. Yoğurt makinesi fiyatları ve kalitesi üzerinde belirleyici olan birçok etmen vardır. Yoğurt makinesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Plastik madde ısındığında eriyerek toksik maddeler açığa çıkarabilir. Bu nedenle makinenin malzemesinin plastik olmamasına dikkat etmelisiniz. Yoğurt makinesi kavanozu cam olanları tercih etmenizi öneririz.
  • Zamanlayıcı özelliği ve LCD ekran kullanımda kolaylık sağlar.
  • Yoğurt yapma makinelerinde hacim en önemli detaylardan biridir. Çok kalabalık bir aileyseniz düşük kapasiteli modellerden uzak durmalısınız.
  • Yoğurdun yanı sıra peynir de üretmeyi planlıyorsanız farklı sıcaklık aralıklarınsa sahip bir modeli tercih etmelisiniz.
  • Çocuğunuz için farklı lezzetler üretmek isterseniz meyveli yoğurt hazırlama imkânı tanıyan makineleri tercih etmelisiniz.

Yoğurt Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Yoğurt Makinesi Ne İşe Yarar?

Yoğurt makinesi, yoğurdu ev ortamında katkı maddesi olmadan yapabilmeyi sağlar. Yoğurt yapma makinesi modelleri, farklı teknik özelliklere sahiptir. Bu doğrultuda yoğurt makinesi ne işe yarar sorusunun yanıtı da farklılık gösterir. Bazı makineler sadece yoğurt yaparken bazıları yoğurdu meyveli veya süzme gibi farklı çeşitlerde yapmayı sağlar. Hatta bazı makineler yoğurt ve peynir yapma makinesi olarak sunulur.

Yoğurt Makinesi Nasıl Kullanılır?

Elbette her modelin farklı tasarımı ve farklı teknik özelliği vardır. Yoğurt makinesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını belirleyen bu farklılıklardır. Bununla birlikte çalışma prensibi aynıdır. Sütün mayalanabilmesi için mayanın süt oranının yüzde 1’ine denk gelmesi gerekir. Yani, 1 litre için 1 çay kaşığının ucu kadar maya koymak gerekir. Yoğurt mayalama makinesi için kullanılacak süt, günlük veya pastörize olabilir. Süt çok soğuk değil ılık olmalıdır. Yoğurt makinesi kullanımı konusunda şüphesiz en iyi yardımcı yoğurt makinesi kullanım kılavuzu olacaktır.

En İyi Yoğurt Makinesi; Uzman Görüşü

En iyi yoğurt makinesi tavsiyeleri arayışındaki sizler için model önerilerinde bulunduk ve yoğurt yapma makinesi nasıl kullanılır gibi yoğurt makinesine dair merak edilen sorulara açıklık getirdik. Yazımızdaki kapsamlı bilgiler sayesinde en iyi yoğurt yapma makinesine kolayca sahip olabilirsiniz. En iyi yoğurt makinesi modelinin hangisi olduğunu en önemli detay malzemesinin kalitesi ve cihazın güvenli kullanım sağlayabilmesidir. Bütçe sorun değilse Philips Viva Collection modelini öneririz. Vestel yoğurt makinesi de iyi bir alternatiftir. Sağlıklı ev yapımı yoğurdunuzla enfes tarifler hazırlayabilmek için aşağıda linkini paylaştığımız en iyi mutfak robotu tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Fritöz Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.