Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi

Evde iş tavsiyesi (Ev hanımlarına)

2000’li yılların başından itibaren ev hanımlarına iş hayatına daha çok atılmaya başladı. Bunun sebebi olarak onlarca sebep sayılabilir. Kimisi kendi ayaklarına durmak istedi, kimisi daha fazla sosyalleşmek kimisi de ev bütçesine birazda olsa katkı sağlamak. uzmantavsiyesi.net olarak ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızla onlara tavsiyede bulunarak yararlı olmak istiyoruz.

İş hayatına atılmak için okul bitirmeniz, diploma almanız gerekmiyor. Özellikle ev hanımlarındaki azim, istek ve el becerisi tüm bunlardan daha değerli konumda. Peki ev hanımları yeteneklerini, el becerilerini, marifetlerini nasıl değerlendirebilir? Bu sorularının onlarca cevabı varken ev hanımları bu onlarca cevaptanda yararlanabilir. Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımız belkide biraz daha ev hanımını ekonomiye katacak, üretime katacak. Belki evde pişen çorbaya bir tuz olacağız. Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi ekonomiye katılmak isteyen tüm hanımlara.

Evde organik ürün hazırlayarak para kazanmak

Evde organik ürün hazırlayarak para kazanmak

Gelişen sanayileşmeden ve küresel ekonomiden dolayı üretilen bir ürün bulunduğu yerden dünyanın diğer tarafında satışa sunulabiliyor. Hal böyleyken o ürünün daha dayanıklı ve uzun günlerce bozulmadan kalabilmesi için birçok katkı maddesi, ilaçlar, eklentiler kullanılıyor. Bunların çoğu zararlıyken, bünyemizde hastalıklara, bozulmalara sebebiyeter verirken tüketilmemesi konusunda da kamuoyu oluşturulamıyor. Bunun sebebi de firmaların ekonomiye verdiği büyük katkı.

İnsanlar artık şehir hayatından köy hayatına kaçmaya çalışırken hazır gıdalardan da yavaş yavaş vazgeçme düşüncesindeler. Çünkü doğal ürünlerin lezzetini ve farklılığını herkes biliyor. Doğal ürünlerin tüketilmesi, satılması için pazar varken bizler ne yapabiliriz diye soracak olursanız cevabını uzmantavsiye.net olarak ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızda veriyoruz.

Ev lezzetinin ön planda olduğu yiyecekleri hazırlayabilirsiniz. Hiçbir gıda firması evde yaptığınız reçelin tadını vermez. Hiçbir gıda üreticisi hazırladığı turşulara sizin kadar dikkat etmez. Hiçbir gıda üreticisi salçalarını sizin gibi doğal güneşte bekletmez. Bunları fırsata çevirmeye ne dersiniz? Birçok meyve ve sebzenin reçeli yapılabiliyor. Turşular deseniz her yemeğimizde baş köşede. Salçalar her yemeğin temeli. Bu ürünleri hazırlayarak önce komşularınıza sonra piyasaya sunabilirsiniz. Bir müşteri ardından 10 müşteriyi getirir. Sizler elinize, marifetlerinize güveniyorsanız durmayın! Organik ürün satan birçok dükkan, mağaza sizin ürününüzü satın alabilir. Hadi bunların hepsini geçtim, pazarlar, semtler sizi bekler. Organik salçanın, reçelin, turşunun kalitesini lezzetini ve doğallığını hiçbir firma veremez. Siz siz olun kaliteli ürünler yapın, kaliteli müşterileriniz sizi bulacaktır.

Evde makale yazarak para kazanmak

Evde makale yazarlığı yaparak para kazanmak

Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızın diğer maddesi olan evde makale yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için bir okul bitirmenize, uzman olmanıza gerek yok. Fikir ve düşüncelerinizi dışarı çıkaracak, yazıya dökecek gücünüz varsa bu iş tam size göre.

Makale yazarlığı yaparak asgari ücretten fazla para kazanabilirsiniz. Peki nasıl olacak derseniz bu sorunun cevabı şuan okuduğunuz ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızda. Gelişen ekonomi bazı kapıları kapatırken bazı kapıları da bize açıyor. Bunun örneklerinden bir tanesi şuan üzerinde konuştuğumuz konu. Birçok satış firması, üretici, e ticaret firmaları, reklam firmaları, çeviri siteleri, ürün tanıtımları, haber siteleri gibi aklınıza gelmeyecek kadar fazla olan bu firmalar, kişiler veya internet şubeleri makalelere ihtiyaç duyarlar. Tüm firmalar özgünlüğü yakalayarak diğer rakiplerinden, firmalardan bir adım daha ilerde olmayı hedeflerler. İnternetle dünyanın diğer ucuna kolayca ulaşabilirken günde belki milyonlarca giriş yapılan siteler bulunuyor. Milyonlarca siteyi tatmin etmek, siteye çekmek ise sizin işiniz!

İnternette onlarca makale yazarak para kazanma fikri üzerine kurulu site var. Bunları CV bırakarak iş teklifi alabilirsiniz. Örnek makalenizi bildirdiğinizde size dönüş yapılır ve işe başlayabilirsiniz. Sitelerden alacağınız ücretler biraz düşük olabilirken herhangi bir özel yazım ekibine kaydolmanız size daha fazla ücret sunacaktır. Belki kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Özel firmalar için işi kendiniz alıp kendiniz tamamlayabilirsiniz. Böylece asgari ücretten fazla gelirler elde edebilirsiniz. Evde makale yazarlığından para kazanmak için sayfamızın yorum kısmına isminizi, isteğinizi ve mailinizi bırakabilirsiniz. İşler sizi bulabilir. Verilen makale siparişleri genellikle 100 kelime başına ücret olarak hesaplandırılır. Her makale bitiminde hesabınıza ücret eklenir. Piyasada ucuza iş bulmak kolayken iyi ücretlere çalışmak zordur. Bu yüzden eğer iyi bir yazarsanız emeğinizi harcatmayın. Ev hanımlarına iş tavsiyesi yazımız tamamen size destek olmak içindir.

Evde dekoratif mum yaparak para kazanmak

 

Evde dekoratif vazo yaparak para kazanmak

Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızın başında belirttiğimiz gibi eğer yeteneğiniz varsa bizler sadece size yol göstererek yardımda bulunabiliriz. Ev hanımlarımız evde oluşan her sorunda, yardımda müdehalede bulunurken el yatkınlığı ve becerilerileriyle bunları işe dökebilir. Bunlardan bir taneside ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızın 3. maddesi evde dekoratif vazo yaparak para kazanmak olacak.

Evde, rahat ortamınızda, ev işlerini bitirdikten sonra kendi işinize odaklanabilirsiniz. Sadece ufacık bir sermaye ile zevkinizi ve becerinizi konuşturarak ürünler elde edebilirsiniz. Size lazım tek şey yeni fikirler, modeller ve şekiller. Yapacağınız, süsleyeceğiniz vazolar çiçeklere yuva olurken sizinde gelir kaynağınız olabilir.

Evde yapacağınız dekoratif vazoları züccaciyelere, hediyelik eşyacılara veya pazarlayıcılara satabilirsiniz. Elde edeceğiniz gelir sizi tatmin edecekken seveceğiniz güzel bir uğraş halinede gelecek.

Evde ev yemekleri hazırlayarak para kazanmak

Evde ev yemekleri hazırlayarak para kazanmak

Belkide ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızdaki severek, canı gönülden yapacağınız işlerin başında gelen evde ev yemekleri hazırlayarak para kazanmak maddesinden oldukça iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Dikkatinizi çekti mi diye soracaktım ancak elbette ki dikkatinizi çekmiştir. Hemen hemen her işlek caddede , köşe başlarında, sitelerin yoğun olduğu sokaklarda ev yemekleri satan dükkanlar, iş yerleri açıldı. Bunun sebebini gelişen zamana ve hanımlarımızın daha çok işe yönelip yemeklere daha az vakit ayırması oluşturuyor. Siz ev hanımları olarak bu oluşan açığı kapatabilir kendinize maddi imkanlar kapısı açabilirsiniz.

Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızda defalarca dile getiriyoruz. Hamaratsanız para kazanmamak için hiçbir sebebiniz yok. Güzel sarma, içli köfte, börek, çorbalar yapan ev hanımlarımız bunları gelire çevirebilir. Sarma, içli köfte gibi ürünleri yapmak herkesin harcı olmadığı için lezzetli yemekler yapıyorsanız mutlaka satış yapabilirsiniz. Yaptığınız yemekleri ev yemekleri yapan iş yerlerine satabilir, onlarla anlaşıp bu işi sürekli hale getirebilir, cafelere satabilir veya ev yemekleri yapmaya imkanı olmayan kişilere direk ulaştırabilirsiniz. Öğrenci evleri veya aile bireylerinin çalıştığı evler ideal gelir kaynağıdır. Erkek ve kadının ikisinin birden çalıştığı evler sizinle iletişime geçebilir, günlük istedikleri yemekleri yapabilirsiniz. Bazende öğrenci evleri hergün pişirdiğiniz çorbanın bir kasesine talip olabilir.

Peki cafe ve ev yemekleri yapan iş yerleri neden sizi tercih eder? Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızda bunuda açıklasak iyi olur. Bunun sebebi sarma, içli köfte gibi hamaratlık, ustalık isteyen yemekleri herkesin yapamaması ve dolayısıyla ustaya ihtiyaç duyulması. Küçük dükkanlara ustalar ağır bir bütçe gerektirdiğinden fazla olacağından, sizden almak daha mantıklı gelecektir. Bu cafeler içinde geçerli. Dükkanlar ustalara hergün para vereceklerine sizden sipariş ettikleri kadar ürüne para vermeyi tercih edebilirler.

evde dikiş işi ile para kazanmak

Evde dikiş işi ile para kazanmak

Eskiden ev hanımlarımızın öğrendiği ilk işlerden biri dikiş nakış işleri olurdu. Herkes terzilik işlerini mümkün olduğu kadar evlerinde halletmeye çalışırdı. Şimdi ise kurallar değişti, ağır makineler kaldırıldı. Herkes parasını vererek işlerini terzilerde hallettirmeye başladı. Ben ev hanımıyım, yaparım, elim iyidir diyorsanız ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızdaki bu madde ile gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bunun birçok yolu var.

Dikiş makineniz varsa evde elbiseler, pantolonlar, gömlekler için işlemler yapabilirsiniz. Boylarını kısaltıp, yanlarını daraltabilirsiniz. Söküklerini tamir edebilir yamalayabilirsiniz. Mahallenizdeki bayanlar, komşularınız sizin bu işi yaptığınızı bildiklerinde elbetteki sizi tercih edeceklerdir. Sizler gelir elde ederken dostlarınızın mahallelinizin sizi görmesi için bir sebep daha oluşturabilirsiniz. Küçük konfeksiyon işletmeleri yanlarında çalıştırdıkları işçiler kadar evlere de iş vermeyi kabul ederler. Konfeksiyon dikim işlerini yapabiliyorsanız sizcede iyi fırsat değil mi?

Evde boncuk dizerek para kazanmak

Evde boncuk işi ev hanımlara evde iş tavsiyesi yazımızın en popüler işlerinden. Ev hanımlarının rahatlıkla yapacağı, yaparken çocuklarının eşinin kısmen yardım edeceği ve vakti oldukça sürekli kazanabileceği çok yormayan uygun bir iş.

Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımızdaki bu işden nasıl yararlanabilirsiniz sorusunun cevabı yine siz olacaksınız. Girişimciliğiniz sayesinde birçok işi kendiniz bulabilirsiniz.

Boncuk takılar her dönem, genci yaşlısı demeden, kolyesi bileziği demeden alıcısı olan ürünlerdir. Tanesi bir TL ‘ye de bulabilirsiniz, tanesi yüzlerce liraya olanıda. Ve siz ev hanımları bu iki kitleyede hitap edebilecek ürünler yapabilirsiniz. İşçiliğiniz hep kıymetli olacakken daha kaliteli taşlarla daha hoş görüntülerle ürünler hazırlayabilirsiniz.

Ürünleri kendi bulduğunuz müşterilere satma imkanınız varken bir aracıylada anlaşıp sürekli çalışabilirsiniz. Aracı size toplu boncuk ve malzeme yönlendirirken yapacağınız modelleri bildirir iş bitiminde sizden alır. Aracısız çalıştığınızda ise iyi para kazanmak sizin girişimci ruhunuza kalıyor. Kendinize ürünlerinizi satacak tuhafiyeler, hediyelik dükkanlar veya bakkaliyeler ayarlamanız gerekiyor. Bu sayede daha çok kişiye ulaşıp daha çok satış yapabilirsiniz. Kolye, bilezik, bileklik modelleri için kendi ruhunuzu, sanatınızı yansıtabilirken internet ortamından farklı modeller bulabilir, fikir edinebilirsiniz.

Ev hanımlarına evde iş tavsiyesi yazımız ev hanımlarına ufak bir katkı sağlamak için uzmantavsiye.net olarak önerimizdir. Bir diğer yazımızda ev hanımlarına, gençlere, iş ihtiyacı olan herkese daha çok tavsiye vermek dileğiyle.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
makale yazmak istiyorum 2018
makale yazmak istiyorum 2018
5 yıl önce

makale yazıp para kazanmak istiyorum ilginenen arkadaşlar cevap yazabilir mi

Betül çelenli
Betül çelenli
5 yıl önce

Evde makale yazmak tavsiyenizle ilgileniyorum.tarafıma konu detayları ile ilgili dönüş yapılırsa cok sevinirim..iyi günler.

oneri
Yanıtla  Betül çelenli
5 yıl önce

Merhaba,
Size mail ile dönüş sağlayacağız, teşekkürler ilginiz için.

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.