Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor Mu

Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor Mu

Gelirin olsun olmasın bankalar artık ev hanımlarına da aranılan koşullarına uyulması durumunda kredi vermektedir. Dışarıda çalışma imkanınız yoksa, işsizseniz, öğrenciyseniz veya geliriniz yoksa bankalar kredi ve kredi kartı vermektedir. Gelir belgesi olmayan tüketiciler sınıfı ile ihtiyaç kredisi adı altında ihtiyacınıza göre istenilen miktar ve vade aralığında sizlerin acil nakit sıkıntısını gidermektedir. Ev hanımlarına kredi veriliyor mu, veriliyorsa hangi bankalar kredi vermektedir, kredi çekmek için aranan koşullar nelerdir tüm bunların yanıtını sizlerle detaylı bir şekilde paylaşacağız. Bu konuda daha önceden kulaktan dolma tüm fikirleri bir kenara bırakmalı ve yazımızı dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor Mu ve Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesi olmadan bankalara yapacağınız başvuru ile kredi kartına sahip olabilirsiniz. Yeni iş kurmak, evde ek iş yapmak, ticaret ile uğraşmak, acil nakit sıkıntısını gidermek amacıyla bir çok ev hanımları daha önceki yıllarda bankalara müracaat etmiş ancak bu başvurulardan red cevabı alarak hüsrana uğramışlardır. Günümüzde ise bankalar bu büyük potansiyeli kaybetmek istemeyerek 2017 de ev hanımlarına özel fırsat avantajları ile belirli miktara kadar kredi imkanı vermektedir.

Kredi Veren Bankalar ve Çekilebilecek Tutarlar

İş Bankası: İhtiyaç Kredisi adı altında 15.000 TL – 48 ay vade

Cepteteb: İhtiyaç Kredisi adı altında 15.000 TL- 24 ay vade

TEB: Kadın girişimci destek kredisi adı altında 125.000 TL-24 ay vade

QNB Finansbank: İhtiyaç Kredisi adı altında 30.000 TL- 48 ay vade

ING Bank: İhtiyaç Kredisi adı altında 15.000 TL- 36 ay vade

Odeabank: İhtiyaç Kredisi adı altında 10.000 TL- 48 ay vade

Garanti Bankası: İhtiyaç Kredisi adı altında 30.000 TL- 36 ay vade fırsatları ile

Fibabank, Aktifbank, Deniz Bank, Akbank, Vakıfbank, Halkbank, Enpara, Yapı Kredi, Ziraat Bankası gibi bankalarında ev hanımlarına özel çok avantajları bulunmaktadır.

Ev Hanımlarından Kredi Başvurusu İçin Aranan Koşullar Nelerdir?

Düşük faiz oranlarıyla gelir belgesiz kredi veren bankaların başvuru sırasında belirli bir takım kriterleri vardır. Bunların ilki kredi notunun olumlu ve yüksek olması yönündedir. Kredi notu, daha önce hangi bankaya ait olursa olsun kredi kartı ya da başka ödemeleriniz göz önünde bulunarak verilmektedir. Eğer ödemelerinizi aksatmadan düzenli olarak yapmışsanız bankalar kredi notunuzu o oranda olumlu ve yüksek vermektedir. Bu durum bankalara sizin için güven sinyali vermekte ve sizlere avantaj sağlamaktadır.

Ev hanımlarına kredi konusunda avantaj sağlayan diğer kriter ek gelir konusudur. Herhangi bir kira geliri elde ediyorsanız, nafaka alıyorsanız ya da başka türlü ek kazancınız varsa çekeceğiniz kredi de bu husus olumlu olarak değerlendirilmektedir. Anne ve babanızdan kalma emekli aylığı alıyorsanız bu hususu teminat göstererek de kredi çekme işlemini hızlandırabilirsiniz. Ancak bankadan çekeceğiniz tutarın aylık vadesi ile aylık ek gelirinizin birbiri arasında tutarlılık olması gerekmektedir.

Üzerinize kayıtlı arsa, tarla, konut gibi türden gayrimenkul sahibi iseniz, taşınmazınızı ipotek gösterme yolu ile kredi çekebilirsiniz. Birçok ev hanımı tarafından çok da tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Bankada bulunan finansal varlıklarınız, birikim hesabınız, yatırım hesabınız çekeceğiniz kredi için garanti sağlamakta başvurunuz değerlendirilirken bu durum sizlere olumlu olarak yansımaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm bu durumların olmaması durumunda son seçenek hakkında herhangi bir olumsuzluk olmayan kefilin olmasıdır.

Hangi Şartlarda Ev Hanımlarına Kredi Verilir

Bankalar ev hanımlarına kredi verirken kendilerini güvence altına almak ve borçlarının ödeneceğinden emin olmak istiyorlar. Çalışanlarda dahil olmak üzere bazı başvuru kriterleri mevcuttur. Son yıllarda kredi borcunu ödemeyen vatandaşların sayısında artış olmasından dolayı bankalar bu konuda bazı yasal kısıtlamalara gitmektedir. Yukarıda belirttiğimiz tüm hususları sağlamanız şart değildir. Eğer kredi notunuz yüksek ise diğer koşullara başvurulmamaktadır. Kredi notunuz olumsuz ise bu durumda bir veya birkaç hususa sahip olmanız gerekmektedir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi başvurunuzu bankaya şahsen giderek ya da internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz. Daha önce başka işlemleriniz için ödeme yaptığınız bankadan kredi çekmeniz size fayda sağlayacaktır. Kredi için ön başvuru işlem onayını internet üzerinden yapacağınız başvuruda alabilirsiniz. Ön onay kaydından sonra düşük kredilerle, evrak gereksinimiz olmadan internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi ile hesabınıza ihtiyacınız olan tutar aktarılmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veriliyor Mu

Ev Hanımlaırna Kosgeb Kredisi

Tüm bunların yanında KOSGEB kendi işini kurmak isteyen bayanlara destek vermekte, 100.000 TL ye kadar 60 ay vade fırsatları ile geri ödemeli faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB eğitimlerini almanız ve iş için hangi projeyi yapacağınızı sunmanız durumunda kabul aşamasından sonra istediğiniz miktar krediyi bu yolla çekebilirsiniz. Mikrokredi yoluyla da 5 üye arasında ortak olarak çekeceğiniz kredi ile de nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.