katalogla satış yapan firmalar

Evden Katalogla Satış Yapan Firmalar

Katalogla satış yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı günden güne artmaktadır. Evde iş imkânları adı altında en çok da bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Çalışan olsun ev hanımı olsun en avantajlı kampanyalardan faydalanarak ek gelir sahibi olmak isteyen herkes bu işi yapmaktadır. Evden katalogla satış yapan firmaların başında ilk sırada hiç kuşkusuz kozmetik firması Avon yer almaktadır. Dünya genelinde milyonlarca temsilcileri ile lider olan firma satış rekorları kırmaktadır. Evden katalogla satış yapmanın ilk kuralı müşteri ile doğrudan iletişim halinde olmak ve mevcut temsilcileri aktif halde tutmaktadır.

Bu çerçevede doğru kitle ve doğru bir seçim ile en çok para kazandiran katalog temsilcisi olabilir ve hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Katalogla Satış Yapan Firmalar Ne Kadar Para Kazandırıyor?

Katalogla satış yapan firmaların kazanç oranları firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Katalogla satış yapan firmalar temsilcileri için ayrı, müşterileri için ayrı fiyatlar belirlemektedir. Firma ile müşteri arasındaki bu farktan girişimciler para kazanmaktadır. Katalogla satış yapan firmaların adresinize içinde bulunulan ayın kataloğunu yollaması ile sizler müşterilerle doğrudan iletişim kurarak satış yapabilirsiniz. Yaptığınız satışlardan kar elde edeceğiniz gibi temsilcilere özel gelen hediyeleri de satarak para kazanabilirsiniz.

Katalogla satış yapan firmalarda genelde piramit düzen söz konusudur. Firmaya yaptığınız üye ile piramitteki yeriniz zamanla belli olmaya başlayacaktır. Bulunduğunuz konuma ve o ay içinde yaptığınız satışa göre fatura miktarınızdan belli bir ücret düşümü olacak hatta belli bir üye sayısına ulaştığınızda katalogla satış yaptığınız firma sizi aylık olarak maaşa bağlayacaktır. Yüzde olarak belli seviyelere gelmeniz durumunda ek hediye para çeklerine ve çeşitli markalarla seviyelere göre belirlenmiş arabaya bile sahip olacaksınız.

Katalogla Satış Yapan Firmalar Nelerdir?

Öncelikle çalıştığınız ortama ya da bulunduğunuz çevreye göre hangi firmayı seçeceğinize karar vermelisiniz. Bu sizin en çok para kazandiran katalog satıcısı olmanızı sağlayacaktır. Bayanların çok bulunduğu bir ortama sahipseniz ve genellikle genç kesim çevrenizde bulunuyorsa isim yapmış kozmetik firması seçimi sizin için daha iyi olacaktır. Bu işi yaparken her zaman insanlarla güleryüzlü olarak iletişim halinde olmanız ve sizi tercih etmeleri için doğrudan kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz gerekmektedir.

Katalogla satış yapan firmalar arasından kozmetik olanlar giyim ve temizlik firmalarına göre daha çok ilgi görmektedir. Ancak önemli olan hedef kitledir. Ortamınızda kozmetik satışı yapanlar varsa farklı firmalara yönelmeniz daha iyi olacaktır. Çevreniz tarafında seviliyor olmanız ve aktif olmanız da bu iş için oldukça karınıza olacaktır.

Katalogla Satış Yapan Markalar

Giyim Alanında: Eğer katalogla satış yapan firmalardan giyim sektörüne yöneleceksiniz bu konuda en iyi olan firmalar Pierre Cardin ve Nerissa Networkıng’ dir. %50’ ye varan kar marjları ile karşınıza çıkan Pierre Cardin pijama, iç giyim, iç çamaşırları olarak ürün satışı yapmaktadır. Üye olmanız durumda 150 TL satışa 50 TL kazanç sağlayacaksınız. 10 üye yapmanız durumunda her biri 100 TL sipariş verdiğinde 100×10 üye 1.000 TL yani kazancınız %5- 50 TL olacaktır.

Nerissa Networking ise katalogla satış yapan yerli giyim firmalarındandır. Üyelerine %30-%40 satış karı sunarak elbise, gecelik, tunik, şal, iç çamaşırı, aksesuar, pijama takımları ile hizmet vermektedir. Bunun dışında Piaff ve Avrupa Networking de giyim alanında katalogla satış yapan firmalardandır.

Katalogla Satış Yapan Firmalar

Temizlik Alanında: Bu alanda Amway, Arleva ve Ersağ katalogla satış yapan firmaların başında yer almaktadır. Bunların içinden en çok satanı Ersağ firmasıdır. Çok fazla kar oranı bulunmayan Ersağ, üyelerine %25 kar oranı sunmaktadır. Ürünlerinin kimyasal içerikli olmaması, tamamen bitkisel ve oldukça da sağlıklı temizlik ürünleri olması ile isim yapmıştır.

Katalogla Satış Yapan Siteler

Kozmetik Alanında: Bayanların vazgeçilmezi kozmetik ürünler çok çeşitli firmalarla karşımıza çıkmaktadır. Katalogla satış yapan firmaların başında Avon yer alsa da Oriflame İsveç kalitesi ile tasarlanmış ürünleriyle daha başarılıdır. Kozmetik alanında üye olacaksanız kar marjı Oriflame firmasının Avon’a göre daha yüksektir.

Ayrıntılı bilgi ve kampanyalı satışlar için: Avon.com.tr

Avon %15, Oriflame %30 civarlarında üyelerine kar sağlayan firmalardır. Yine %30 kar sunan firmalardan Farmasi ve Huncalife  de son zamanlarda helal sertifikası ile muhafazakâr kesimin ilgi odağı olmuş ve büyümeye başlamıştır. Son zamanlar da ismini sıkça duyduğumuz kozmetik firmalarından LR firması da %40 kar oranları ile üyelerine kazanç sağlamakta, Almanya’nın en kaliteli ve en etkili ürünleri ile piyasada adından söz ettirmektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.