Facebook oyun tavsiyesi

Facebook oyun tavsiyesi

Bu makalemizde facebook oyun tavsiyesi, facebook’ta en çok oynanan oyun hangisi, facebook oyun tavsiyesi 2018 gibi soruları cevap vereceğiz.

Facebook’ta en çok oynanan oyun hangisi

Facebook’ta daha çok aksiyon, çiftlik, strateji oyunları oynanmaktadır.

Eğer Facebook kullanıyorsanız arkadaşlarınızın organize suça karıştıklarını, bir yandan tarımla meşgul olduklarını, akvaryumdaki balıklarını beslediklerini, ıssız adalarda hazine aradıklarını görmüşsünüzdür.

Oyunlar, bilgisayarın hep vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Hemen her bilgisayar kullanıcısı kafa dağıtmak için ara ara oyun oynar. Facebook, küçük oyunların sosyal bir biçimde oynanması için sosyal bir platform sağladı. Facebook oyunlarının popüler olmasının nedeni bu küçük oyunları arkadaşlarınızla rekabet ederek ya da ortak olarak oynayabilmeniz.

Sosyal ağ ile birleşen oyunlar kimsenin beklemediği kadar popüler oldu. Artık normalde Facebook oyunu olmayan oyunlar da Facebook ile entegre oluyorlar ya da Facebook içinden de oynayabiliyorlar. Facebook’da pek çok oyun bulunuyor. Çoğunluğu yabancı olan bu oyunlar içinde Sanalika gibi Türk yapımı başarılı oyunlar da bulunuyor. Dünya da ise ağırlıklı olarak Zynga’nın oyunları tercih ediliyor.

Bunlardan 5 tanesi aşağıda verilmiştir;

Candy Crush Saga

Dünya’nın  en popüler oyunu Candy crush saga. Oyunun amacı şekerleri birleştirmek.

Aylık kullanıcı sayısı: 45.539.747

FarmVille 2

Oyunda çiftlik yönetiyorsunuz. Bu oyunda çok popüler bir oyun olarak geçiyor.

Kötü bir oyunun milyonlarca oyuncusu olmasına imkân yok. Farmville Facebook’unen popüler oyunu. Öyle ki sanal çiftlik oyunu Farmville oyuncularının sayısı Facebook’tan sonra en popüler sosyal ağ olan Twitter’dan fazla.

Farmville’de sanal çiftliğinizi yönetip, ekinlerinizi hasat edip satış yaparak kazandığınız paralarla, yeni ekinler, traktör, çiftlik için süs eşyaları vb. şeyler alıp çiftliğinizi genişletebiliyorsunuz.

Aylık kullanıcı sayısı: 40.268.277

facebook oyun tavsiye

Bil ve Fethet

Oyunun ilk etabında toprak paylaşımı yapılıyor. İlk etapta ne kadar soruyu rakiplerinizden önce bilir ve doğru cevaplarsanız o kadar toprak sahibi oluyor ve oyunun savaş etabına girişte avantajlı duruma geçiyorsunuz.

Bil ve fethet oyununda rakiplerinize karşı savaş açabiliyor, onların sahip olduğu toprakları ellerinden alabiliyorsunuz. Ayrıca her oyuncunun kalesi bulunmakta eğer kale saldırısı gerçekleştirip rakibinizi alt edebilirseniz, rakibinize ait toprakları ve puanlarını da hanenize yazdırıyorsunuz.

Diamond Dash

Oyunun amacı aynı renkteki kutucukları bulup, dokunmak.

Aylık kullanıcı sayısı: 25.894.415

 

Facebook oyun tavsiyesi

Pet Rescue Saga

Oyunu biz sizlere tavsiye ederiz.

Aylık kullanıcı sayısı: 22.916.905

facebook oyun önerisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.