içinde

Game Of Thrones Dizi Tavsiyesi

Tekrardan merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızın konusu IMDB puanıyla da dikkat çeken Game Of Thrones dizisi. Öncelikle her zaman olduğu gibi dizi ile ilgili ön bilgilerimizi verelim. Dizi George Martin tarafından yazılan, aynı ismi taşıyan romandan uyarlanarak D. B. Weiss ve David Benioff tarafından oluşturulmuştur. Bütçesi oldukça geniştir, bölümleri izlediğinizde de bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Game Of Thrones’un şuana kadar 5 sezonu bulunmaktadır. Dizinin 6.sezonu da çekilecek bu arada. ABD yapımı dizi yayın hayatı boyunca HBO kanalında hizmet verdi. Tür olarak ise fantastik diziler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Peki geçelim şimdi Game Of Thrones’un konusuna.

Dizi ilginç bir diyarda geçmektedir. Bu diyarda yazlar ve kışlar bir insan ömrü kadar sürmektedir ve dizinin başlangıcında kışın geldiğine dair söylentiler dolanır. Dizi eski bir dönemi anlatır (kılıçlı,bıçaklı savaşlar gibi). Asıl yoğunlaştığı nokta ise kral ve yaşadığı zorlukları anlatır. Sloganı diziyle uyumlu olarak Winter is Coming, yani “Kış geliyor” dur. Kış geliyor gelmesine ama krallıklar için ne zorluklar çıkaracağını hep beraber göreceğiz. Game Of Thrones’un sevilmeyen tek yönü ise aşırı derecede cinsel içerik bulunmasıdır. Bu arada dizide türk oyuncu Sibel Kekili de yer alıyor.

Notlar;
Yazımızın sonuna yaklaşırken dizi ile ilgili notlarımızı düşelim. Game Of Thrones 6.sezonu garantilemiştir. Büyük hayran kitlesine sahip dizi 2 sezon için birden kanaldan garanti almıştı. 7 ayrı mekanda çekilen dizi her ne kadar para dökülmüş olursa olsun, yapımcılara kazancını misliyle vermektedir. Ülkemizde yeni ve eski bölümleriyle birlikte CNBC-e’de türkçe altyazılı olarak yayınlanmaktadır.

Game Of Thrones ile ilgili söyleyebileceklerimiz bu kadar. Mutlaka izlemenizi öneriyoruz. Diğer dizi tavsiyeleri, haberleri için lütfen takipte kalın.

Bir Yorum

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

antalya otel tavsiye

En İyi Antalya Otel Tavsiye

Süt Sığırcılığı Nasıl Yapılır Tavsiyeler