Gaming Anakart modelleri

Bilgisayarlar hayatımızda oldukça büyük yer tutuyorlar. İlk ortaya çıkış serüvenlerinden itibaren zamanla evlerimize kadar giren bilgisayarlar artık her türlü işimizi yürüttüğümüz bir merkez haline de geldi. Pek çok farklı kullanım için dizayn edilen bilgisayar parçaları da hayatımızı kolaylaştıran en büyük etkenler. Bu parçalardan biri ve hatta belki de en önemlisi olan anakart hakkında konuşalım.

Anakart Nedir? Anakart Nasıl Çalışır?

Anakart, en temel tanımı ile bilgisayarımızdaki tüm parçaları birbirine bağdaştıran bir köprü görevindedir. Anakartlar bilgisayar serüveninin ilk zamanlarında temel bir devre parçasından başka bir şey değillerdi. Zaman değişti ve teknoloji ile birlikte anakart artık kendi başına bir teknolojik ürün olarak biliniyor. Anakartın bilgisayar parçaları arasında yaptığı köprü görevini, anakart üzerinde de CPU yani harici işlemci anakart için yapar ve anakart üzerindeki birimlerin arasında köprü görevi görür. Bunun yanı sıra modern anakartlarda bulunan işlemcilere de Chipset adı verilir. Chipsetler de bilgisayar için en az CPU kadar önemlidirler.

Günümüzde pek çok anakart modelleri vardır. Farklı kullanımlar için özel olarak düşünülen farklı anakartlar ile özelleştirilmiş ürün deneyimi artık her alanda olduğu gibi bu alanda da söz konusu diyebiliriz.

Gaming Anakart Modelleri

Pek çok tüketici günümüzde Gaming çatısı altında bilgisayar toplamakta. Oyun bilgisayarı olarak düşünüldüğünde de pek çok bilgisayar biriminin yüksek teknolojide olması gerekliliği de bilinen bir gerçek. Bu birimlerden birisi de şüphesiz anakart. Anakart modelleri arasında bulunan gaming anakart modelleri ile bilgisayarınızın en temel parçasını ihtiyacınıza yönelik olarak alabilirsiniz. Normal anakart modellerine nazaran daha iyi chipsetlere sahip olan anakartlar, overclock açısından da oldukça elverişli. Ekstra ekran kartı takmak isteyenler için de bulunan fazladan ekran kartı girişi de oldukça yararlıdır.

Media Markt‘ın Gamezone anakart kategorisi ile size uygun gaming anakartınızı rahatlıkla bulabilir ve gaming anakart fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gelin birlikte Media Markt Gamezone aracılığı ile sizler için seçtiğimiz özel gaming anakart modellerine bir göz atalım ve fikir oluşturmanıza yardımcı olalım.

MSI X99A Godlike Gaming Carbon DDR4 2 x GLAN Anakart

Media Markt Gamezone‘da karşımıza çıkan en çarpıcı ürün olan MSI X99A Godlike Gaming anakart modeli, ismine yaraşır bir şekilde inanılmaz özellikler sunuyor. Özellikle 128 GB’a kadar RAM bellek boyutu ile etkileyen anakart bir oyuncu ve profesyonel kullanıcının aradığı performansı sonuna kadar sunacak bir anakart diyebiliriz.

MSI H110M GAMING Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 Micro-ATX Anakart

Godlike modellerine göre daha orta seviye gaming anakart modelleri bakanlar için önerebileceğimiz bu model de oyun bilgisayarında oldukça güzel bir performans sağlayabilecek anakart modeli. Uygun fiyatı ve kalitesi ile pişman etmeyecek bir model.

GIGABYTE H110M GAMING 3 Intel 1151 DDR4 2133Mhz VGA&HDMI Anakart

Diğerlerine göre çok daha uygun fiyatlı olan ve diğerlerine göre bir tık daha giriş seviyesi olan bu anakart modeli ile pek çok işleminizi hiçbir sıkıntı yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz. Bütün detaylı özelliklerine Media Markt Gamezone üzerinden ulaşabilir ve kendinize en uygun anakartı seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.