içinde

Gelin Makyajı Tavsiyesi

DÜĞÜN Sezonu iyice yaklaştı! Telaş içinde olan kadınlara yardımcı olabilmek için hazırlamış olduğumuz “gelin makyajı tavsiyesi” bu telaşlı günlerde sizi büyük problemden kurtarabilir. Eğer aradığınız boya küpüne dönüşmüş üzerine de simle kapanmış, görkemli bir makyaj ise yanlış adrestesiniz. Bu yazımızda gelin makyajı yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Gelin Makyajı Tavsiyesi

Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Göz rengi

Makyaj yaparken kullanılacak renklerin uyumuyla göz renginin uyumu olmalıdır. Makyaj malzemelerinizi ve renklerini buna göre seçmelisiniz. Hangi renkleri, hangi makyaj tekniğiyle uygulayacağınızı bilirseniz çok anlamlı ve güzel bakışlara sahip olacaksınız.

Beyaz tenliler için düğün makyajı

 Eğer ten renginiz beyazsa pembe, fuşya ve toprak renkleri bedeninize çok yakışacaktır. Cilt renginiz açık olduğundan ötürü çok koyu ve baskın renkleri kesinlikle tercih etmeyin. Düğün makyajında ten rengi de büyük öneme sahiptir.

Buğday tenliler için düğün makyajı

 Buğday tenliler makyaj konusunda en şanslı kadınlar olarak nitelendirilebilir. Renk yelpazeniz oldukça geniş olduğu için kendinizi şanslı olarak görmelisiniz. Ancak bu konuda da tek dikkat etmeniz gereken konu saç renginiz. Eğer saç renginiz açıksa pastel tonları kullanın; ancak koyu saç rengine sahipseniz canlı renkleri tercih edin.

Esmer tenliler için düğün makyajı

Esmer tenin avantajı makyajı çok iyi göstermesidir. Ancak fuşya ve pembe far renklerinden kaçınmalısınız. Gelin göz makyajı için tercih etmeniz gereken renkler daha çok pastel tonlarında olmalı.

şık gelin makyajı

Çok abartılı olmayın

Bu sizin en özel ve en güzel gününüz. Prensesler gibi olmak sizi hakkınız evet! Siz de bugünde çok güzel ve özel görünmek istiyorsunuz ancak abartılı olmaktan kaçınmalısınız. Abartılı makyaj güzelliğin ve doğallığın önüne geçecektir.

Klasik yöntemlerden vazgeçmeyin

Yeni makyaj trendlerini uyguladığınızda doğallığınıza gölge düşebilir. Bu yüzden ileri de fotoğraflara bakarken o doğal güzelliğinizi görmek için klasik ve modası geçmeyen makyajları tercih etmenizde fayda var. Ayrıca alışık olmadığın bir makyajın içerisinde kendini rahat hissedememe ihtimalin olduğunu da unutma.

Su dayanıklılığı olan ürünleri tercih edin

Düğün makyajı, düğün döneminin tamamını kapsadığı için suya dayanıklı olan ürünleri tercih edin. Düğün dönemi duygusal açıdan da yoğun geçtiği için makyajınız suya dayanıklı olmalı.

Makyajın gelinliğine ve ortama uygun olsun

Düğünün yapılacağı ortama göre yapılacak makyajın türü ve rengi de değişmelidir. Kapalı ortamda yapılan bir düğünle kır düğünü için yapılacak makyaj aynı olmamalıdır. Mekânı da düşünerek renk tercihinizi buna göre belirlemelisiniz.

Parlatıcı değil ruju tercih et

Kalıcılığı ve görselliği açısından parlatıcı değil de ruju tercih etmelisiniz. Düğün sonuna kadar da parlaklığı korumak istiyorsanız bir fırça yardımıyla alt dudağın ortasına highlighter uygulayabilirsiniz.

Cilt bakımını düğüne yakın bir zamana bırakma

Cilt bakımı sonrası gözenekler açılır. Bu da cildin mikroplara karşı savunmasız bir hal alması anlamına geliyor. Eğer düğün zamanı sivilcelerle uğraşmak istemiyorsanız cilt bakımını bir ay kadar öncesinden yaptırın ve düğün günün de kusursuz güzelliğiniz yüzünüze yansısın.

Mevsime uygun renkler

Ten ve göz rengine göre seçmiş olduğunuz renk paleti içerisinden açık olan tonları yazın, kapalı olan tonları ise kışın kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kansızlığa iyi Gelen Yiyecekler

pil ömrü uzatma

Android Telefonlarda Pil Ömrü Uzatma