Google Analytics Tek Hesap İle Birden Fazla Site Takip Etme

Bir adet Gmail adresi ile almış olduğunuz Google Analytics tek hesap ile birden fazla site takip etme imkanınız var. Güncel olarak Analytics 100 adet ile sınırlamış durumda buda gayet yeterli olarak düşünüyoruz.

Google Analytics İzleme Kodu Alma

Şimdi sizlere Google Analytics tek hesap ile birden fazla site takip etmenin nasıl olduğunu sizlere anlatacağız.

 1. Öncelikle Google Analytics hesabınıza giriş yapıyoruz. Daha sonra ‘Resim1’ de yer aldığı gibi ekranın sol altında bulunan ‘⚙ Yönetici veya Ayarlar(bazı kişilerde yazı görünmez sadece dişli-çark işareti görünür.)’ butonuna tıklıyoruz.
  ‘Resim.1’
 2. Daha sonra ‘Resim.2’ de göründüğü gibi orta bölümde yer alan ‘+Hesap Oluştur’ butonuna tıklıyoruz.
  ‘Resim.2’
 3. ‘+Hesap Oluştur’ butonuna tıkladıktan sonra ‘Resim.3’ de belirtildiği gibi belirtildiği alanları dikkatlice dolduruyoruz. Burada ki alanlar şu şekilde olacaktır.
  Web sitesi | Mobil Uygulama: Analytics takibini web siteniz için oluşturuyorsanız Web sitesi seçili olacaktır.
  Hesap Adı: Analytics üzerinde görünecek hesabınızın adı yazılacaktır.
  Web Sitesi Adı: Bu alana web sitenizin adını yazacaksınız.
  Web Sitesi URL’si: Bu web sitenizin alan adını(URL’sini) yazacaksınız.
  Sektör Kategorisi: Bu sekmede web sitenizin hizmet verdiği kategoriyi seçeceksiniz.
  Raporlama Saat Dilimi: **Burada web sitenizin hizmet verdiği insanların hangi saat dilimi içerisinde yer alıyorsa o saat dilimi seçilecektir. En önemli seçenek budur, dikkatli seçmelisiniz. Türkiye İçin; ‘Türkiye (GMT+03:00) İstanbul’ seçeneğini seçmelisiniz.
  Daha sonra altta bulunan kutucukları isteniğinize göre seçerek altta bulunan ‘İzleme Kimliği Alın’ butonuna tıklayınız ve ‘Kabul Ediyorum’ butonuna tıklayarak devam ediyorsunuz.
  ‘Resim.3’
 4. ‘Kabul Ediyorum’ butonuna tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencerede yer alan kodun tamamını kopyalayarak izlemek istediğiniz sayfaya, kategoriye, yazıya veya tüm site için izleme yapacaksanız;
  Siteniz WordPress ise header klasörüne girerek burada bulunan ‘</head>’  kodundan önce kopyaladığınız kodu ekleyeceksiniz.
  Web siteniz Blogger site ise, solda bulunan Tema butonuna tıklayın ve açılansayfada ‘HTML’yi Düzenle’ butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen ekranda ‘</head>’ kodundan önce kopyaladığınız kodu ekleyiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.