En İyi Harici Disk Tavsiye

Bilgisayarımızda bulunan tüm verilerimizi yedeklememize, bilgisayarımızın çökmesi veya verilerimizin tamamen ortadan kalkması gibi riskli durumlara karşı, alternatif bir çözüm olan teknolojik ürünlerden birisi de harici disklerdir. Piyasada çok fazla marka ve modelde harici diskin bulunması, kullanıcının hangi diski seçeceği konusunda kafa karışıklığına neden olabilmektedir. Bu nedenle bu tavsiye yazımızda sizlere, harici disk tavsiye vereceğiz.

Harici Disk Tavsiye

Toshiba 2.5 inç 1. TB USB 3.0 Harici Disk

USB 3.0 bağlantı noktasına sahip olan Toshiba harici disk, 2.5 inç form faktörü büyüklüğüne sahiptir. 1 TB bellek kapasitesi bulunan cihaz, 5400 rpm dönüş ve 5.0 Gbs aktarım hızına sahiptir.

Sony 1 TB USB 3.0 2.5 İnç – Harici disk tavsiye

Sony kalitesinin harici disk teknolojisi ile sunulmuş hali olan Sony 1 TB harici disk, her ne kadar Çin menşeili olarak lanse edilse de, Sony kalitesinden hiçbir ödün verilmeden üretilmiş bir harici disktir.
USB 3.0 bağlantı özelliği bulunan 1 TB bellek kapasitesi ile, tüm veri yedekleme işinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 2 yıl üretici firma garantisi ile satışa sunulmaktadır.

WD 1 TB PORTABLE USB 3.0 2.5 inç Harici disk

Harici diskler arasında her ne kadar bilindik markalar kadar adı duyulmamış olsa da, son derece kaliteli ve kullanışlı harici diskler arasında yer alıyor. Yeni nesil USB 3.0 bağlantı noktasına sahip olan WD harici diskin form faktörü, 2.5 inç.
1 TB bellek kapasitesi ve 5 Gb/s aktarım hızına sahip cihaz; Windows Vista, Windows 7, NTFS Windows XP, Windows 8 ve Mac OS X 10.6.5 gibi desteklenen işletim sistemlerine sahip olan WD 1 TB Harici disk, veri yedekleme işlerinizde size büyük kolaylıklar tanıyacaktır.
82 mm x 15 mm x 111 mm boyutlara ve 134 gram ağırlığa sahiptir.

Seagate 2.5 inç 2 TB USB 3.0 Expansion Harici disk

STEA2000400 koduyla satışa sunulan Seagate harici disk, veri yedekleme işlerinizde sizlere beklenenin ötesinde bir performans sunuyor. 2.5 inç form faktörü, 6.35 cm form çarpanı ve USB 3.0 bağlantı noktası ile rahat bir kullanıma sahip. 2 TB bellek kapasitesi bulunan Seagate harici disk, 5400 rpm dönüş hızına sahiptir.
Microsoft Windows Vista, 7, 8, 10, Microsoft Windows xp sp3 desteklenen işletim sistemleri arasındadır. 2 yıl resmi üretici garantili olan cihaz, 170 gram ağırlığına sahiptir.

Seagate Backup Plus 4TB USB HUB 3.5 İnç Harici Disk

3.5 inç form faktörü ve 4 TB bellek kapasitesine sahip olan Seagate, 160 MB / sn aktarım hızına sahiptir. Dılna onaylı olan harici disk, 3.0 USB bağlantı teknolojisi ile verilerinizi yedeklemeniz konusunda size yardımcı olacaktır.
2 yıl resmi üretici garantisi bulunmaktadır.

Maxtor 4 TB 2.5 inç STSHX – M401TCBM Harici Disk

2.5 inç form faktörüne sahip olan Maxtor harici disk, Maksimum 5 GBps USB 3.0 ve Maksimum 480 Mbps USB 2.0 aktarım hızına sahiptir. Mac, Windows, Windows 7/8/10 Vista, Mac OS X 10.4.8 veya daha üstü işletim sistemlerini desteklemektedir.
82 mm x 19.85 mm x 118.2 mm ölçülerine sahip Maxtor harici diskin ağırlığı ise, 236 gram. 2 yıl resmi üretici garantisi ile satılmaktadır. Piyasada yer alan birçok harici disk ile neredeyse aynı kaliteye sahip olan Maxtor 4 TB ile, veri yedekleme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.