İnternet Olmadan WhatsApp Kullanımı

İnternet Olmadan WhatsApp Kullanımı (ÜCRETSİZ)

Dünya’ nın en çok popüler olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada hiç şüphesiz Whatsapp yer almaktadır. İnternet üzerinden mesajlaşmada kullandığımız bu uygulama gelişen teknoloji ile artık ücretsiz ve internetsiz kullanılmaktadır. Düşük kotalarla mobil internet paketleri tüm kullanıcıların şikayetlerindendir. Hal böyle olunca da kotamız bitmesin diye farklı arayış içerisine giriyoruz. Bunlardan biri de internet olmadan whatsapp kullanımıdır. Wifi ya da mobil internet bağlantısı olmadan bu uygulamadan anlık mesaj gönderebilir ya da alabilirsiniz. Bunun için telefonunuzda yapmanız gereken bazı ayarlar vardır. Bu ayarlarda yapacağınız seçimlerle internet olmadan whatsapp kullanımı yapmanız mümkündür. İnternet olmadan whatsapp nasıl kullanılır, telefon ayarları nasıl olmalı gibi türden birçok sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Sadece Androıd cihazlarda uygulanan bu yöntem IOS’ te ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı henüz uygulanamamaktadır. Iphone’ nın bazı modelleri proxy ve port değişimine izin vermemektedir. Ancak bazı Iphone modelleri için de internetsiz whatsapp kullanımı sağlanmaktadır.  Ayarlar-Hücresel –Seçenekler-Hücresel Veri Ağı kısmından yapacağınız düzenlemelerle ücretsiz ve internetsiz kullanım sağlayabilirsiniz.

İnternet Olmadan WhatsApp Kullanımı

İnternet Olmadan Whatsapp Kullanımı Nasıl Yapılır?

Bu uygulamayı kullanabilmeniz için telefonunuza yeni bir APN adresi girmeniz gerekmektedir. Bu APN adresini de aşağıda anlattığımız şekilde uygulayabilirsiniz.

1-Öncelikle Androıd akıllı telefonunuzun Ayarlar-Bağlantılar-Mobil Ağlar bölümüne girin.

İnternet Olmadan WhatsApp Kullanımı

2-Mobil Ağlar kısmından Erişim Noktası Adları seçeneğini tıklayın.

3-Erişim Noktası Adları kısmının sağ üst bölümünde “ekle” bölümünü seçin.

4-Karşınıza çıkan açılır ekran şu şekilde düzenleyin.

İsim: Whatsapp

APN: İnternet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı Noktası: 8080

Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra güncellemenizi kaydedin ve erişim noktası adları kısmında Whatsapp’ı seçmeyi unutmayın.

Tüm bunların sonucunda internet olmadan whatsapp kullanımını aktif olarak sağlamanız mümkün. Ancak fotoğraf ya da video gönderimi yapılamamaktadır. Bu işlemlerden sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam etmekte ve bu durum da GSM operatörleri tarafından faturaya ya da harcamanıza yansımamaktadır.

Sınırlı internet kotanızla whatsapp kullanımı ile ara ara anlık mesajlaşma yaptığınız dönemleri rafa kaldıran bu uygulama özellikle gençler tarafından oldukça kullanılmaktadır. İnternetiniz olmasa dahi sınırsızca mesajlaşabilir, sevdiklerinizden haberler alabilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.