iPhone Toplu Kişi Silme 2018

iPhone Toplu Rehber Silme

Dünya’ nın en iyi telefon markası olan Iphone çeşitli özellikleri ve içerdiği donanımlarıyla farklılık yaratmaktadır. İlk üretimlerinden bu yana iPhone’ nun değişmeyen uygulaması kişiler uygulamasıdır. Durum böyle olunca da kişiler uygulaması gelişmemekte bazı beklentilere ve isteklere cevap vermeyerek yetersiz kalmaktadır. Emsallerinden büyük fark atan iphone rehberinde bulunan özel korumalı sistemi ile diğer telefonlar gibi tek tek seçerek ya da toplu seçim yapılarak silme işlemini yapmamaktadır. Herhangi bir aksilik ile rehber kaydınızın silinmemesi için bu tutumu gerçekleştirmiştir. Ancak aynı anda birkaç kişiyi silme ya da iphone toplu kişi silme işlemini yapmak için bir takım hususları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

iPhone Toplu Kişi Silme Nasıl

Iphone rehber silme işlemi toplu olarak yapmak için uygulamaya ya da bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. İphone’ da rehberi kolay silmenin yolu internetinizin olmasından ve icloud hesabından geçer. Icloud hesabınız yok ise Apple hesabı ile bu uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Rehberde bulunan gereksiz kişileri kolayca silmek için Apple hesabı olan herkes bu hesap ile Icloud’a giriş yapabilirsiniz. Iphone toplu kişi silme işlemi aşamaları aşağıda mevcuttur. Bu aşamaları doğru şekilde yaparak oldukça kolay silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

IPhone Toplu Kişi Silme 2018

iPhone Toplu Kişi Silme Aşamaları;

  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmından iCloud ayarlarına gelin.
  • Burada hesabınıza giriş yaparak kişiler bölümünü aktif hale getirin. Daha sonra telefonunuz size uyarıda bulunacaktır. Bu uyarıyı birleştir seçeneğini seçerek tamamlayın.
  • Safariden iCloud hesabınıza giriş yapın. Giriş yapma sırasında ekranda bu cihazda iCloud’u kullanın diye bir ekran çıkıyorsa ya da iPhone bulu açın gibi bir sayfayla karşılaşıyorsanız sağ üst köşe de yenile butonuna basılı tutarak masaüstü siteyi iste seçeneğini tıklayıp iCloud’a giriş yapın.
iphone-toplu-kisi-silme-2018
  • Birbirinden farklı menüden kişiler bölümünü değil de ayar bölümünü seçmelisiniz. Bu bölümden tümünü seç – sil derseniz iphone toplu kişi silme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Ayrıca iphone rehber silme işlemini toplu olarak değil de birden fazla kişiyi işaretleyerek iCloud com’a girerek bilgisayarınızdan silmek istediğiniz numaraları seçerek ctrl tuşuna basıp işaretleme yapıp silebilirsiniz.

Iphone Toplu Kişi Silme İşlemini İndireceğiniz Uygulama İle Yapabilirsiniz.

AppStore’de toplu kişi silme ya da işaretleme yaparak seçmiş olduğunuz kişileri silme işlemi yapan sayısız uygulamalar bulunmaktadır. En güvenilir olan ve beğenilen uygulama “Simpler Contacts” uygulamasıdır.

iphone toplu rehber silme

-AppStore’den “Simpler Contacts” uygulamasını indirin.

-Uygulama rehberinize erişmek için sizden izin isteyecek, gelen menüyü onaylayarak buna izin verin.

-Cihazınızın sağ üst kısmında kalem işareti olan yeri tıklayın.

-Silmek istediğiniz kişilerin üzerine tek tek tıklama yaparak silebilirsiniz.Eğer iphone toplu rehber silme işlemi yapmak istiyorsanız sağ üst köşedeki bölüme tekrar tıklayarak tüm rehberi toplu silmek için seçip yapmış olursunuz. Telefonunuzun sol alt kısmında bulunan çöp kutusu sembolünü tıklayarak silme işlemini tamamlamış olursunuz.

-Ayrıca Iphone’da rehberi kolay silmenin bir diğer yolu da silmek istediğiniz kişinin üzerine gelerek sola doğru kaydırma yaparak kolayca kişiyi silebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.