in

İstanbula yakın tatil tavsiyeleri

İstanbula yakın tatil tavsiyeleri

İstanbul da yaşamını sürdürenler için yollarda oyalanmadan trafikle uğraşmadan yorgunluklarını atabilecekleri diledikleri gibi tatil yapabilecekleri yerleri araştırdık işte İstanbul’a yakın tatil önerileri;

İstanbula yakın tatil tavsiyeleri

Kıyıköy

İstanbula yakın tatil tavsiyeleri arasında yer alan belde Trakya’ nın Karadeniz ile buluştuğu Kırklareli’ nin en güzide ilçelerinden birisi olan Kıyıköy her sene olduğu gibi İstanbullu misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.Trakya ormanlarının o ciğerleri açan mis gibi havasıyla Karadeniz’in serin sularının bir arada bulunduğu nezih bir tatil beldesi olan Kıyıköy sizin ve sevdiklerinizin hafta sonları küçük kaçamaklar yapıp  huzuru yakalamanız için harika bir yer.

Sapanca

İstanbul’a hemen hemen 100 kilometre uzaklıkta bulunan sapanca gölü, yeşilin ve suyun insana huzur vermesini sağlıyor.

Özellikle göl kenarında nezih restorantlar da organik köy kahvaltılarıyla ün yapmış olan Sapanca bu konuda ki yönüyle kendisini ispatlamış bulunuyor. Aileniz ile birlikte kahvaltınızı yaptıktan sonra gölde ister sandalla isterseniz de kıyıda yürüyüş yapabilir bu eşsiz manzaralarda fotoğraflar çekerek bu anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Kastro

Trakya’nın gözdesi Tekirdağ’ın Karadeniz’e tek kıyısı olan Kastro sizlere doğal güzellikleri ile kapılarını sonuna kadar aralamakta. Koruma altındaki Milli parkı gezdikten sonra ,dişbudak ağaçlarının çevrelediği koyda denizin tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz. İstanbul’un boğucu havasından sıkılanlar için eşsiz bir tatil beldesi.

Karaburun

İstanbul’a yaklaşık 40 kilometre yakınlıkta bulunan Karaburun muhteşem kumsalı ve tertemiz denizi ile İstanbul’dan ziyaretçilerini beklemektedir. İstanbul’ un son zamanlarda hızla gelişen tatil beldesi Karaburun son zamanlarda İstanbula yakın tatil önerileri arasında ilk sıralarda yer almakta.

Heybeliada

İstanbul’ un incileri arasında yer alan üç adaların en büyüğü olan Heybeliada İstanbul’un en çok ziyaretçi toplayan adası konumunda bulunmakta. Bünyesinde bulunan; Bahariye, Ruhban Okulu, Senatoryum gibi turistik yerlerle günümüze kadar ilk gün ki gibi kalabilmiş tarihi turistik alanı ile İstanbula yakın tatil önerileri arasında yer almaktadır. Heybeliada ya gittiğiniz taktir de bu tarihi mekanları hayranlıkla gezebilir tarihe şahitlik edebilirsiniz.

Ağva

İstanbul’a 100 kilometre uzaklıkta bulunan Ağva; koyları kayalıkları ve ormanla iç içe denizi ile birlikte İstanbul’dan gelen misafirlerine pozitif enerji katmaya devam ediyor. İstanbula yakın tatil önerileri kapsamında bulunan Ağva ya gitmişken görmeden dönmemeniz gereken yerler var bunlar; Gelin kayası, Kilim koyu ve Saklı göldür.

Ağva’da Uygun Pansiyon Tavsiye listemizi görüntülemek için lütfen tıklayınız.

Erikli

İstanbula yakın tatil tavsiyeleri arasında önemli bir yer olan Erikli Edirne’nin Marmara Denizi’ne bakan kıyısında yer almaktadır. Erikli İstanbul’a yaklaşık olarak 230 kilometre uzaklıkta bulunur. Gerek hafta sonları gerekse uzun tatil dönemleri için değerlendirilmesi gereken enfes mekanlardan birisi olan Erikli uzun sahili ile birlikte Saroz Körfezi’nin tadını çıkarmak isteyenler için harika bir yer. Erikli’ye gittiğiniz zaman özellikle akşam saatlerin de dışarı çıkarsanız sahildeki Saros Balık Restoranta gidip canlı müzik eşliğinde akşam yemeği yemelisiniz.

 Enez

Edirne’nin Saros Körfezi kıyısında bulunan bir başka gözde tatil beldesi Enez, İstanbul’a yakın tatil önerileri arasında yerini almıştır. Özellikle kendi kendini temizleyebilen ender körfezlerden olan Saros siz değerli İstanbul’ lu ziyaretçilerini bekliyor.

halilb tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings