kaliteli ve en iyi saç boyası

Kaliteli ve En İyi Saç Boyası Markası Tavsiye

Saçlarını boyatacak erkek ve kadınların en iyi saç boyası markası arayışlarını gidermek için en kaliteli saç boyası markası tavsiyelerimizi sıraladık.

Erkek ve kadın için en iyi saç boyası markası tavsiye konusu kişisel bakım söz konusu olduğu için oldukça dikkatli seçimler yapılması gerekiyor. Saçınızın yapısı, uzunluğu, mevcut rengi ve oksidasyon yüzdesi gibi birçok etken faktör bir araya geldiğinde ortaya birbirinden farklı sonuçlar çıkmasına neden oluyor. Ayrıca boyanın kalitesi de göz önünde bulundurulması gereken başka bir unsur.

Kadın veya erkek hiç fark etmez saçının mevcut renginden memnun olmayan, değişim isteyen herkesin hızlı ve kolay yoldan saç rengini değiştirebilmek gibi bir imkanı var. Bunu yaparken de saç sağlığını korumak gibi bir durum ortaya çıkıyor. Unutmayın ki saçlarınız ne renk olursa olsun, canlı ve sağlıklı saçın yerini asla tutmaz.

Saç boyası markası tavsiye isteyenler için bol seçenek mevcut. Ancak hangi saç tipine hangi markayı kullanmak gerektiği konusunda yaşanılan sıkıntılar değişimden biraz uzaklaşmamıza neden oluyor. İster sarışın, ister esmer, ister kızıl isterseniz de daha farklı renk seçeneklerini tercih ederek alışılmışın dışında tarzlar yakalayabilirsiniz. Birbirinden farklı ton ve renklerde birçok seçenek mevcut.

Saç Boyası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Saç boyası alırken oksidasyon yüzdesi oldukça önemlidir, saçlarınızın yapısını bozabilir,
  • Kaş ve cilt rengine en uygun ton seçimine
  • Saç boyası kutusunun içerisinde kesinlikle, boya sonrası uygulayabileceğiniz bir bakım kürü olmasına
  • Saçınızın uzunluğuna göre 1 ya da 2 adet boya seti alınmasına
  • Beyaz saç kapatmak için alıyorsanız beyaz kapatma özelliğinin olmasına

Saç boyası tavsiye konusunda yardım isteyenler kendilerinde bir değişim ya da yenilenme isteği duyarak öncelikle saç değişikliğiyle başlıyor. Bu da en iyi saç boyası hangisi sorusunu önümüze getiriyor. Daha çok doğal saç rengi tercih edenlerin tercihi olan natürel renkler konusunda da bir kafa karışıklığı yaşanıyor. En iyi küllü kumral saç boyası için hangi markayı, en iyi çikolata kahve saç boyası için hangi oksidasyon derecesini, ya da, hangi marka en iyi kızıl saç boyası içeriğini kapsıyor şeklinde sorduğumuz sorulara yanıt arıyoruz.

Saçlarınıza vereceğiniz zararı azaltmak en kaliteli saç boyası markası ile değil mevcut saçlarımızın durumunu analiz etmek bu süreci en az kayıpla atlatmanızı sağlıyor. Saç boyama kimyasal bir işlem olduğu için ister istemez saçınıza zarar veriyor. Gelişen saç endüstrisi sayesinde, saç boyasının bir nebze de olsa saça verdiği zarar azaltılsa da alternatif olarak amonyaksız saç boyaları piyasaya sürüldü. Amonyaksız olduğu için saça daha az zarar veren bu boyalar daha çok natürel renkleri barındırıyor.

En İyi Saç Boyası Markaları

Saç endüstrisinin gelişmesiyle seçenekler oldukça arttı. Birçok seçenek karşısında saç boyası markası tavsiye seçeneklerini sizler için derledik.

Organic Natural Colors Saç Boyası

Adından anlaşılacağı üzere amonyaksız bu ürünler daha çok doğal saç üzerine doğal saça yakın renklerde, saçınızı açıcı işleminden geçirmeden etkili sonuçlar elde edebileceğiniz bir marka. en kaliteli saç boyası konusuna değinecek olursak da doğaldan kopamayanlar için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Çeşitli renk tercihi ve ayrıntılı bilgi için burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Loreal Paris Saç Boyası

Yılların vermiş olduğu tecrübeyle üretim yapan marka, saç boyası konusunda oldukça popüler. Sürekli olarak yenilenen boya kartelasıyla her kullanıcıya uygun saç boyası rengi üretmeye devam ediyor. Kullanım sonrası yoğun bakım kürü de oldukça başarılı. En kaliteli saç boyası markası tavsiye niteliğinde ürünlere sahiptir.

Schwarzkopf Saç Boyası

Uzun yıllar boyunca saç boyası konusunda güvenilirliğini kanıtlamış olmasının yanı sıra saç boyası tavsiye listesinde mutlaka bulunması gereken bir marka. Beyaz kapatma gücü sayesinde hem kadın hem erkeğin rahatlıkla kullanabileceği ürünlere sahip.

Garnier Saç Boyası

Saç boyası öneri konusunda doğal ürünleriyle ön plana çıkan bu marka tercih edenlere çarpıcı renkler de sunuyor. Ancak beyaz kapatma konusunda biraz sıkıntı yaşamanız mümkün. Daha natürel saç boyası renklerini tercih ederek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

WellaKoleston Saç Boyası

Hayatımıza ilk giren saç boyalarından olduğunu söylemek mümkün. Koleston natürel renk seçeneklerinin yanı sıra beyaz kapatmada da oldukça başarılı bir marka.

Palette Saç Boyası

Saç boyası markası tavsiyeniteliğinde bir deneyimle uzun yıllardır raflardaki canlılığını koruyan bu marka, doğal saçın üzerine kullanıldığında da oldukça etkili sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

JustFor Man Erkek Saç Boyası Tavsiye

Bu saç boyaları tamamen erkekler düşünülerek geliştirilmiş bir ürün. Kadın ve erkek saçı arasında yapısal farklılıklar olduğu için erkek saç boyası tavsiye seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

RadicalColors, erkek saç boyası tavsiye örneklerinde son olarak adından da anlaşılacağı üzere, köklü değişiklikler yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Pembe, mavi, mor, yeşil, kırmızı, turuncu, gri, bordo, sarı, lacivert ve daha birçok renk seçeneğiyle, alışveriş merkezlerinde dahil rahatlıkla bulabileceğiniz bir ürün. Ancak kullanımı diğer boyalardan biraz daha farklıdır. Rengi bire bir tutturabilmeniz için mevcut saç renginizi platin tonuna kadar açmanız gerekiyor. Renkleri kendi cilt renginize uygun olarak da saç kremiyle inceltmeniz mümkün.

Tavsiye ettik: En İyi Saç Düzleştirici Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

1 yorum

Yorum Yap
  1. Loreal kullandım ve saçım sıcak sarı yerine gri uçları mavimsi ve yoluk yoluk oldu. böyle birşey ancak bizde olur eminim aynı boyayı yurtdışından alsanız asla olmaz.. artık nasıl yapıyorlarsa… Schwarzkopf dan ve Garnier den şaşmayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.