Kapadokyada 24 saat

Kapadokyada 24 saat nasıl geçer!

Güneş doğmadan Kapadokya’yla maceraya başlayalım sıcak hava balonuyla yapacağınız eşsiz gezintiyle bu coğrafyaya hayran kalacaksınız.

kapadokya gezilecek yerler

Güneş doğmadan Kapadokya’yla maceraya başlayalım sıcak hava balonuyla yapacağınız eşsiz gezintiyle bu coğrafyaya hayran kalacaksınız.

Günün ilerleyen saatlerinde açık hava müzeleri sizi bekliyor(müze kart edinmenizi tavsiye ederiz).Hristiyanlık için önemli bir merkez olan bu şehir duvar resimleri, antik mezarlar, kiliseler, yaşam yerleri olarak sizi derinden etkileyecektir. Zelve, Göreme açık hava müzeleri, Çavuşin, St. Jean kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Mazı, Özkonak yer altı şehirleri görmeden gitmemeniz gereken yerlerden.

Yürüyüş parkurlarıyla gezintinize devam edin. Ihlara Vadisi, Üçhisar kalesi; buradan Erciyes ve Hasan dağlarıyla Avanos‘tan geçen Kızılırmak‘ı  görebilirsiniz. Güneş batmadan Kızıl Vadiye ulaşmalısınız burada bir çay molası bütün yorgunluğunuzu alacaktır.

kapadokyada gezilecek yerler

Buraya kadar gelmişken hediyelik bir şeyler almadan olmaz şimdiki durağımız antik çağlardan beri çömlekçilikle uğraşan Kızılırmak’ın kenarında bir merkez olan Avanos. Asma köprüsü ve Irmak cafesiyle size eşlik edecektir. Avanos‘ta  Guinnes rekorlar kitabına girmiş saç müzesine de uğrayın.

Acıktık, siz siz olun yöreye özgü ağpakla(çanakta pişen kuru fasulye), testi kebabı, kayısı dolması ve aside(pekmezli bir tatlı) yemeden gitmeyin ve kaya içi restaurantları tercih edin. Üçhisar sofrası, Han odası, Saklıbahçe, Harmandalı tavsiyelerimizdendir.

1. Üzüm yetiştiriciliğinde öncü olan merkezde Kocabağ, Mahzen, Dionysos, Turasan şarap evlerini ziyaret etmeli ve karadut şarabının  tadına bakmalısınız.

Konaklamak için kaya taş otel seçin coğrafyanın geçmişine ve kültürüne uygun bu yerler gezinizi noktalamanız için ideal. Dünyanın en iyi 25 oteli arasında Ürgüp‘te bulunan Kaya Yapı Premium Caves, Millstone(Uçhisar), CCR(Kapadokya) seçenekler arasında.

kapadokyada 24 saat kapadokya gezilecek yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.