Kapalı gelinlik modelleri tavsiyesi

Kapalı gelinlik modelleri önerilerimiz

Kapalı gelinlik modelleri, Herkes çeşit çeşit vücut tipine sahiptir. Bu vücut tiplerine en uygun olacak gelinlikle herkes muhteşem olabilir. Bu yazımızda vücudunuza en uygun ve moda olan kapalı gelinlikler hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir kadının belki de en önemli günüdür, evlendiği gün. Bu günde herkes göz alıcı görünmek için uğraşır ve belki de aylarını verir güzel bir gelinlik seçmek için. Düğününüzde göz alıcı görünmek için bir iki küçük bilgiyi bildikten sonra kâinat güzeli olmanıza hiç de gerek yok.

Tesettür gelinlik modeli tavsiyeleri konusunda örnekler vermeden gelin vücut tipinize uygun gelinliği nasıl seçersiniz ona bakalım.

İlk olarak vücut tipleri üzerine düşünecek olursak karşımıza ilk çıkan vücut tipi armut tipi vücuttur. Ülkemizde hatta en çok görülen vücut tipidir.

kuyruk dantel detaylı gelinlik modeli

ARMUT TİPİ VÜCUT İÇİN TESETTÜR GELİNLİK ÖNERİSİ

Ülkemizde oldukça sık görülen armut vücut tipinde kalçalar omuzlara göre geniştir, bel ise kalça ve omuza oranla oldukça incedir. Armut tipinde göğüs büyüklüğü ise orta büyüklüktedir. Yani vücudun alt kısmı üst kısma oranla biraz daha büyüktür diyebiliriz. Tesettür gelinlik modelleri bakarken de omuz ve kalça arasındaki farkı azaltmak adına omzu biraz kabarık modellere bakın. Yarım balık model tarzı gelinliklerle yine kalçanızın büyüklüğünü halledebilirsiniz. Altı geniş olan ve bele oturan gelinlik modelleri de kalçanızı kapatıp belinizin inceliğini vurgulayacaktır. Ayrıca şu zamanlar moda olan uzun kuyruklu gelinlikler de kalçanızı mükemmel bir biçimde kamufle ederek şık bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Duvak ya da kuyruk alma aşamasına geldiğinizde ve kapalı gelinlik modelleri baktığınızda da bu detayı da aklınızda bulundurmanız sizin için iyi olacaktır. Uzun kuyruklu modellerde gelinin tek eliyle kuyruğu tutması da ayrı bir zarif görüntü oluşturmakta. Sadece fotoğraf çekimlerinde yaratacağı zariflik için bile kapalı gelinlik tavsiyesi ararken bu tür kuyruklara da bakılmalı.

KUM SAATİ TİPİ VÜCUT İÇİN TESETTÜR GELİNLİK ÖNERİSİ

Eğer vücudunuz kum saati tipi ise kendinizi en şanslı kesim olarak sayabilirsiniz. Kum saati vücutta, vücut görüntüsü adından da anlaşılabileceği üzere kum saatini andırır. Omuz ve kalça genişliği oldukça benzerdir ve vücut çok orantılıdır. Kum saati vücut tipine her çeşit gelinlik modelleri güzel olacaktır ama yine de bu avantajı kapatacak Helen model gelinliklerden kaçınmanız iyi olacaktır. Tam balık formunda çok sıkı olmayan gelinlikler ise bütün gelinlikler arasında en iyisi olacaktır.  Tesettür gelinlik modelleri ararken de beğendiğiniz her modeli giyebilirsiniz. Taşlı modeller kullanarak hem belinizi daha ince gösterebilir hem de gelinliğini şık bir aksesuar olarak tamamlayabilirsiniz. Kapalı gelinlik modelleri konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine ulaşabilirken bu modellerin hepsini en iyi şekilde üzerinizde taşıyabilirsiniz.

ELMA TİPİ VÜCUT İÇİN KAPALI GELİNLİK ÖNERİSİ

Elma tipi vücutta genellikle bacaklar ve kalça zayıf yapılır, buna karşın üst bölge kilo almaya oldukça meyillidir. Özellikle karın bölgesinden rahatlıkla kilo alabilen bu vücut tipinde ilk hedefiniz belinizi daha ince göstermek ya da kamufle etmek olmalıdır. Elma tipinde kıvrım çok azdır yani kalça, bel ve göğüs yaklaşık olarak aynıdır. Gelinlik modelleri bakarken bu düzlüğü ortadan kaldırmak adına göğüs kısmı kabarık modeller kullanarak kıvrım ortaya çıkarabilirsiniz. Belin biraz üstü, göğüslerin hemen altında bulunan bir kemer de hem boyunu daha uzun gösterecek hem de belini ince gösterecektir. Bu tür kapalı gelinlik tavsiyesi istersen A tipi gelinliklerde ve Helen gelinlik modelleri nde bulabilirsin. Ayrıca kabarık etekli gelinlik tavsiyelerinden, saten detaylı yani hatları belli eden modellerden ve yuvarlak yakalı gelinliklerden uzak durmalısın.

Kapalı gelinlik modelleri

ATLETİK VÜCUT TİPİ İÇİN KAPALI GELİNLİK ÖNERİSİ

Atletik vücut tipinin de bazı karakteristik özellikleri vardır. Bu özellikler genel olarak geniş omuzla kendini belli eder. Geniş omuz, dar kalça ve küçük göğüsler. Kendinizi eğer bu şekilde tanımlayabiliyorsanız siz de atletik vücutsunuzdur. Bu vücut tipinde genel olarak bel de çok belirgin değildir. Vücudunuzun atletikliğini kadınsı hale getirmek için daha kadınsı olan süslemeli ve feminen detaylar içeren kapalı gelinlik tavsiyeleri bakmalısınız. Gelinlik modelleri arasında ayrıca şimdilerde moda olan vintage tarzı gelinlikler de sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Vintage tarzı gelinlik tavsiyeleri için olan talep de her geçen gün artıyor.

Genel olarak vücut tiplerine göre gelinlik seçimine baktık. Şimdi ise düşünmemiz gereken farklı detaylar var. Göğüs büyüklüğü, boy uzunluğu ya da kol gibi detaylara da şimdiki tavsiyelerimize bakarak rahatlıkla karar verebilirsiniz.

 

Göğüs Büyüklüğüne Göre Gelinlik Tavsiyesi

Gelinlik modelleri konusunda detaylara bakarken ilk olarak büyük göğüs konusuna değinelim. Eğer büyük göğüsleriniz varsa bu detay gelinlikte sizi biraz daha kilolu gösterebilir. İşte bu yüzden kapalı gelinlik tavsiyesi bulduğunuzda göğüs bölgesi toparlayıcı olan bir model istemeli ve bel kısmında kullanmak ve dikkati farklı yöne çekmek için aksesuarlar edinmelisiniz. Ayrıca saç ve duvakta da kullanabileceğiniz aksesuarlar ile dikkati yine bu şekilde dağıtabilirsiniz. Tesettür gelinlik tavsiyesi konuşurken daha önce de dediğimiz gibi eğer küçük göğüslere sahipseniz ve biraz daha orantılı bir görüntü istiyorsanız, katmanlı ve göğüs bölgesi işlemeli süslü bir model tercih edebilirsiniz.

Boy Uzunluğuna Göre Gelinlik Tavsiyesi

Kapalı gelinlik modelleri

Kısa boy, gelinlik alırken genelde sadece topuklu ayakkabı ile kamufle edilmeye çalışılır. Ama aslında bundan çok daha etkili bir yöntem var ki bu da gelinlik etek kısmının nerede başladığıdır. Özellikle kabarık etekli ve eteği belin biraz üstünden başlayan modeller bacaklarınızı oldukça uzun gösterecektir ve bunu bir de topuklu ayakkabıyla desteklediğinizde boyunuz gayet uzun duracaktır. Kapalı gelinlik modelleri bakarken de bunu dikkate alarak hayatınızın en önemli gününde manken gibi olabilirsiniz. Yarım balık modeller de kısa boyluları oldukça uzun gösteren modeller arasında. Eğer uzun boyluysanız her tür gelinlik üzerinizde güzel duracaktır lakin eğer göğüs altı kemerli ve eteği yukardan başlayan modeller kullanırsanız anormal bir bacak uzunluğu görüntüsü olabilir. Bu dengesizlikten kaçınmak için bu modellere bakmamanız iyi olacaktır. Bu modellerdense A model ve Vintage model gelinlikler uzun boylu gelinlere en çok yakışacak modellerdir. Ayakkabı seçiminde ise yüksek platformlu topuklulardan olabildiğince uzak durarak dengeli bir görüntü sağlamalısınız. Tesettür gelinlik tavsiyeleri bakarken bunlara dikkat ederseniz boyunuza tamamen uyacak ve denge oluşturacak gelinliği bulup adeta manken görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Ayrıca bacakların üst bedene göre daha kısa göründüğü vücutlarda Helen model gelinlik tam oturacaktır.

Boyunuz uzun lakin iri yapılı iseniz de düz etek kesimli modeller size çok uyacaktır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Kapalı Gelinlik Tavsiyesi
5 yıl önce

Gelinlik modelleri arıyorum
kapalı gelinlik tavsiyesi ararken dikkat edilmesi gerekenler çok güzel

Tesettür gelinlik tavsiyesi
5 yıl önce

Tesettür gelinlik tavsiye ararken burayı buldum. Gerçekten işe yarar gelinlik modelleri. Teşekkürler

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.