Menu

Makale Yazarak Para Kazanmak

Bilgisayarda Yazı Yazarak Para Kazanmak

İstediğiniz çalışma saat ve koşullarını kendiniz belirleyerek internetten makale yazarak para kazanabilirsiniz.  İster yerli ister yabancı birçok internet sitelerine yazı veya makale göndererek bu işi her yerde yapabilirsiniz. Evde makale yazarak para kazanmak makalenin konusuna ve kelime sayısına göre farklı ücretlendirmelere tabi olan iş imkânıdır. Kendi bloğunuzda ya da herhangi bir web sitede değişik konular üzerine her türlü yazı yazabilirsiniz.

İnternetten Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

İnternetten makale yazarak para kazanmak isteyenlerin öncelikle 10 parmak klavye hızının iyi derecede olması gerekir. Aksi takdirde yazacağınız konu için makaleyi yazarken çok vakit kaybedersiniz. Bu durum da sizi sıkar ve yorucu olmasına sebep verir. Halk Eğitim Merkezlerinde ücretsiz olarak açılan 10 parmak kursları ile bu sıkıntınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Evde makale yazarak para kazanmak için klavye hızınızın yanında boş vaktinizin de yeterince olması lazımdır. İstenilen konuyu araştırmak ve özgün yazılar yazmak amacıyla etkin kelime kullanımı bilerek hızlıca yazmanız en önemli husustur. Makale yazarken imla kurallarına ve noktalama işaretlerin kullanım yerlerini bilmeli, geniş kelime dağarcığına sahip olmanız gerekmektedir.

İnternetten makale yazarak para kazanmak çoğu kişiler için sıkıcı bir iş olsa da yazmayı sevenler için oldukça zevkli bir iştir. Tüm bu şartları taşıyorsanız kaliteli ve özgün yazıları kolayca yazabilirsiniz. Bu sayede evde makale yazarak aylık 2.000 TL ye varan gelirler elde edebilirsiniz. Bazı büyük firmaların yazılarınızı beğenmesi durumunda güzel iş teklifleriyle bu işi mesleğiniz haline dönüştürebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmam İçin Ne Yapmalıyım?

İnternetten makale yazarak para kazanmak istiyorsanız bir takım hususları dikkate almanız gerekmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde internetin hayatımızın her alanına girmesiyle evde makale yazarak para kazanma yöntemi son zamanların en popüleri arasında yer almaktadır. İnternetten makale yazarak para kazanmak için izlemeniz gereken bazı basamaklar vardır. Bunlar;

  • Öncelikle şahsınıza ait bir mail adresi edinmelisiniz. Bu mail adresini açarken kullanıcı adınızın işverenlerin dikkatini çekecek türden olmasına ve anlaşılır olmasına özen gösterilmelidir.
  • İşverenlerin çoğu makale yazarlarıyla iletişim kurabilmek için skype adlı programı kullanmaktadır, bu nedenle açmış olduğunuz mail adresiyle birlikte skype hesabı da açmanız gerekmektedir.
  • Makale ilanlarını takip etmek için Web Master Forum sitelerine üye olup ilanlara başvuruları bu adresten yapabilirsiniz.
  • Forum sitelerinde genellikle makale konusunda daha tecrübeli kişiler aranmaktadır. Bu işe yeni başlayacak olanlar için makale siteleri daha iyi olacaktır. Yeni yazarlar bu sitelerde tecrübe kazanarak kendini geliştirecektir.

İnternetten makale yazarak para kazanmak bu iş için ne kadar vakit ayırdığınıza ve hızına bağlıdır. Yeni başlayanlar için 100 kelimesi genelde 1 lira şeklindedir. Tabi bu fiyatlandırma oranları piyasada değişkenlik göstermektedir. Bunun için net bir fiyatlandırma mevcut değildir. Zaman ayırarak çok fazla makale yazan kişilerin aylık kazançları da o oranda fazla olmaktadır.

Evde Makale Yazarak Para Kazanabileceğiniz Yöntemler;

  • Hangi konuda akıcı ve zorlanmadan makale yazacaksanız o konu üzerine blog ya da kendi sitenizi açın. Sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerden “Google Adsense Ne Kadar Kazandırır” adımlarını izleyerek para kazanabilirsiniz.
  • Güncel ve okunabilirliğini her daim koruyan yazılar ile haber-yaşam-teknoloji konalra yazılar yazabiliyorsanız dergi ve gazeteye yazılarınızı yollayın. Böylece part-time iş yaparak para kazanabilirsiniz. Akıcı, özgün ve kaliteli yazılar yazarak çok okunan makaleler üretiyorsanız isim yapmış dergi ve gazetelerden ciddi iş teklifleri alabilirsiniz.
  • Kariyernet, elemannet gibi sitelerden bu iş için ilan koymuş editör ilanlarına başvurun. Yabancı dilde makale alımlarında oldukça iyi ücretlendirmeler yapan bu ilanlar deneme yazılarınız sonrası beğenilmeniz durumunda devamlı iş için sizlerle çalışmak isteyebilirler.
  • Seyahat alanında yazılar genellikle herkesin dikkatini çekmektedir. Bu konuda kendinize güveniyorsanız seyahat yazarlığı.

Güvenilir makale yazma siteleri

En son olarak makale sitelerine istenilen içerik, kelime sayısı ve konuya göre makale satışı yapabilirsiniz. Ülkemizde en çok kullanılan, aktif makale siteleri makaleyazkazan.com, yazkazan.net, makalehizmeti.com, yazankaznır.net, içerikfabrikası.com siteleridir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda özgün yazılar yazarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Makale satın almak ya da satmak için yukarıda saydığımız sitelere göz gezdirebilirsiniz.

Yorum Yap

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.

Exit mobile version