Mutfak İçin Stor Perde

Mutfak İçin Stor Perde

Evimizin her zaman temiz, düzenli ve güzel görünmesini hepimiz isteriz. İşte evimizi şık gösteren eşyaların başında perdeler gelmektedir. Perdenin şekli, modeli, rengi odayı çok farklı göstererek evinize değişik bir hava katar. Hanımların evde en çok önem verdiği ve zamanının büyük bir kısmını geçirdiği bölüm mutfaktır. Mutfağın güzel ve temiz görünmesi çoğumuzu mutlu eder. Yemek yapma ve yemek iştahını açar. İç karartan renkler, eski, düzensiz ve pis mutfaklar hem iştahınızı kapatır, hem de iş yapma hevesinizi kırar. Mutfağınızın güneş görmesi, aydınlık görünmesi hepimizin isteğidir. Bu aydınlığı bizlere kullanmış olduğumuz perdeler sağlamaktadır. Mutfakta şimdilerde çok popüler olan mutfak için stor perdeler kullanılmaktadır. Mutfakta kullanacağımız perde mutfağın şekline, büyüklüğüne, pencerenin yerine göre değişir.

Mutfak İçin Stor Perde

Mutfakta Nasıl Perdeler Kullanılmalıdır?

Mutfağın cephesi kuzeyde ise daha aydınlık görünmesi için açık renkli ve ince perde tercih edilmelidir. Mutfağınız güney cephede ise mutfağın çok güneş almasını engellememiz gerekir. Çünkü yiyecekler güneş ışığından çabuk etkilenir ve bozulur. Mutfaktaki penceremizin ya da balkona çıkan sürgülü kapı varsa oranın perdesinin stor olması kullanışlı olur. Özellikle pencerenin önünde tezgah varsa en kullanışlı model stor perde olanlarıdır. Çünkü pencereyi biraz açsan tül perdeler uçar. Eğer pencere önünde musluk ya da yakınlarında ocak varsa perde uçup ıslanabilir veya ocakta yanabilir, yangın bile çıkabilir. Bu nedenle mutfak için stor perde kullanışlı olacaktır. Fazla yer kaplamadığı ve pencere boyutu kadar olduğu için çok kullanışlıdır.

Mutfak İçin Stor Perde

Öncelikle stor perdelerin zebra olanları çok daha kullanışlı ve tercih edilen modelleridir. Pencereden bakınca karşıda başka evler varsa binalar birbirine çok yakındaysalar perdenizi biraz kaldırıp alttan açık bırakılması iyi oluyor. Bu konuda zebra perdeler tül ve güneşlik vazifesi görmekte sizleri mutfağınızın kalabalık görüntüsünden sizleri kurtararak gözünüze hitap etmektedir. Mutfağınızın dizayn ve dolap renkleri ile uyum sağlayacak çok çeşitli stor perde renkleri, desenleri mevcuttur. Zevkinize göre çiçekli, değişik desenli, sade beyaz, beyaz simli, dolapların ahşap rengine uygun renkli olarak tasarlanmış zebra stor perdeler bulunmaktadır.

Mutfak İçin Stor Perde

Stor Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Stor zebra perdelerin temizliği ise oldukça kolay yapılmaktadır. Ancak bu konuya dikkat edilmelidir. Çünkü bu perdeler kumaşın kolalanması yani sertleşmesiyle oluştuğu için su ve deterjan kullanılarak yıkandığında ister istemez deforme olacaktır. Bu durumda perdelerin kullanım ömrü de kısalacaktır. Kornişe takılan özel aparatı sayesinde kolayca çıkarıp takarak yıkayabilirsiniz. Ama uzun süre kullanmak istiyorsanız perdelerin ıslak bir bezle tozunu alarak pencereden çıkarmanıza bile gerek kalmadan temizliğini yapmış olursunuz. Stor perdelerinizin üzerinde kalem izi, lekeler varsa leke çıkarıcı kullanarak lekenin üzerine sıkıp silin, daha kolay geçecektir. Stor perdelerinizin temizliğini kuru bir bez yardımı ile silmenizi tavsiye eder, deterjanla bastırarak temizliğini yapmanızı kullanım ömrü açısından ve deforme olmasından dolayı pek önermeyiz.

 

Stor Perde Nasıl Çıkarılır

 

Mutfak İçin Stor Perde

Son zamanlarda çok tercih edilen zebra stor perdeler özellikle pencere önü kalorifer petekleri ve mutfak tezgâhları için çok kullanışlıdır. Pencere de yığıntı gibi duran tüller, güneşlikler, perdeler olmadığı için içeriyi daha aydınlık ve ferah gösteriyor. Mutfak için stor perde seçerken rengine dikkat etmelisiniz. Koyu renklerden uzak durmalı, açık renkleri tercih etmelisiniz. Böylece mutfağın geniş, şık, aydınlık ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfak İçin Stor Perde

Gelişen teknoloji ile her geçen gün stor perdeler de yeni gelişmeler olmaktadır. İskandinav ülkelerinden gelen bu perdeler ilk geldiğinde düz ve tek renklerdi. Ancak günden güne çok çeşitleri üretildi. Desenlileri, düz modelleri, mutfağa özel kullanılanları mevcuttur. Üzerinde değişik şekilleri ile sanki tablo varmış gibi görüneni, 3 boyutlu olanları vardır. Kendi zevk, bütçe ve ihtiyacınıza göre size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Sizlerde bu konuda şikayet ve deneyimlerinize göre tercih ettiğiniz modelleri bizlerle paylaşabilir, mutfak için stor perde alacaklara fikir verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.