Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

Üniversite okuyan öğrencilerinin en büyük problemi nakit sıkıntısı çekmesidir. Bu konuda en uygun faiz oranlarıyla bankalar öğrencilerin imdadına koşmakta, öğrenciler için çeşitli fırsat avantajları ve kampanyalar sunan birçok banka öğrenciye en uygun kredi kartı konusunda birbirleriyle yarışmaktadır. Bankaya gitmeye bile gerek kalmadan ayağınıza kadar gelen bankaların sizleri okul bahçesinde bularak kredi kartını tanıttığına çoğu zaman eşlik etmişsiniz. Kredi kartı sadece iş sahibi olanların yada yuklu miktarda harcama yapanların değil öğrencilerinde oldukça ihtiyaç duyduğu bir karttır. Yıllık aidat kesintisi olmadan birçok banka öğrencilere en uygun kredi kartı avantajlarını sunarak hizmet vermektedir. Öğrenciye en uygun kredi kartı tavsiye makalemizde bankaların öğrencilere düşük limitle büyük avantajlar sunduğu kredi kartlarını araştırarak derledik.

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

Öğrencilere Kredi Kartının Yararları Nelerdir?

Mali olarak ister durumu iyi olsun ister olmasın hemen hemen her öğrenci kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Bankalar öğrencilere oldukça düşük limitli kartlar verse de ülkemizde genç öğrenci kesiminin fazla olmasından dolayı bu durum onların avantajına olmuştur. Borçlanma oranı düşük ve kredi kartı borcunun ödenmemesi durumunda da işlenecek olan faiz tutarı düşüktür. Bu bağlamda öğrenci kredi kartlarına ek fırsatlar ve indirimler sunan bankalar kolaylık sağlayarak öğrencileri kredi kartına yönlendirmektedir.

Öğrenci Kredi Kartına Başvuru Yapmak İçin Neler Gereklidir?

-18/25 yaş aralığında olmak (bazı bankalara 25 yaş üstüne de 1-2 yaş insiyatif kullanarak vermektedir.)

-TC vatandaşı olmak

-Nüfus cüzdanı, ehliyet ve ya pasaport fotokopisi,

-Tüketici sözleşmesini okuyarak imzalamak,

-Öğrenci Belgesi

Bu evrakları tamamlayarak bankaya teslim etmek zorundasınız. İnternetten kredi kartı başvurusu, telefondan başvuru yapsanız dahi bu evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Aksi halde kredi kartı başvurunuz dikkate alınmayacaktır.

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi Nelerdir?

Öncelikle tercih edeceğinizin kredi kartının aylık veya yıllık aidat bedeli olmayacak ve minimum faiz miktarları olacaktır. Ayrıca sizlere özel fırsat avantajları ve kampanyalarının da olması ve taksit seçenekleri ile ödeme kolaylığı imkânları da bulunması fena olmaz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri

Garanti Bankası- Bonus Genç Kart

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

Yıllık hesap ücreti olmayan, birçok kurum tarafından kullanılan, taksit seçenekleri ve puan kazanma fırsatlarının bulunduğu öğrencilere tavsiye edeceğimiz uygun kredi kartlarındandır. 600 TL limit ile öğrencilere hizmet veren kredi kartının limitini düzenli ödeme yaptığınız takdirde arttırabilirsiniz. Bonus kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilir ve bu puanlarınızı istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ekstra ödemesi olmayan, birçok üye işletmelerde ve küçük işletmelerde dahi uygun taksit imkanlarıyla kullanacağınız kredi kartıdır.

TEB- ÜniversiteTEB

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

TEB öğrenci kredi kartı birçok öğrenciler tarafından tercih edilen ve memnun kalınan uygun kredi kartlarındandır. Gecikme faizi %2,60 ve kart limiti de 300-400 TL aralığındadır. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde limit yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Bu kredi kartı sayesinde Bonus hizmetlerinden faydalanabilir, harcamalarınızda taksitlendirme yapabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankasının öğrencilere tanıdığı bu kart sayesinde Bonuscard üzerinden yapılan tüm kampanyalara sizde katılabilirsiniz.  Müze kartı olmayan banka hafta içi yapılan 50 TL üzerindeki alışverişlerde öğrencilere sinema ve tiyatro biletinde yarı fiyata indirim sağlamaktadır. Yıllık aidat ücret bulunmakta ve 6,9 TL olarak hizmet vermektedir.

İş Bankası- İş’te Üniversiteli

Üniversiteli birçok öğrenci tarafından sıkça kullanılan bu kredi kartının ilk sene yıllık kart ücreti bulunmamaktadır. Gecikme faizi %2,62 seviyesindedir ve limiti de 400 TL olarak bulunmaktadır. Diğer kredi kartlarında nasıl ödemeleriniz düzenli olursa kart limitiniz arttırabiliyorsanız bu kartta da aynısı geçerlidir. Maximum özelliği taşıyan bu kart tüm Maximum kampanyalarından, Maxipuan kazanma imkanlarından ve taksit avantajlarından yaralanma imkanı vermektedir. Müzekart özelliği de bulunan bu kart ile 1 yıl istediğiniz müzeye ücret ödemeden gidebilir ve kolayca gezebilirsiniz. Yıllık kart ücreti 20 TL olarak bulunmaktadır.

Ziraat Bankası- Genç Bankkart

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

Öğrencilerin eğitim düzeyine göre kredi kartı limitinin olduğu ziraat öğrenci kredi kartı, Maximum kart özelliği olan öğrenciye uygun bir kredi kartıdır. Lisans öğrenimi görenler için 500 TL, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL, doktora eğitimi gören öğrenciler için 950 TL olarak limit belirlenmiştir. Ziraat Bankası bir devlet bankası olarak hizmet vermekte olduğu için birçok kamu kurumlarının hizmeti bu kart üzerinden yapılmaktadır. Öğrenciler için Kredi Yurtlar Kurumunun ödemeleri de bu banka üzerinden gerçekleşmektedir. KYK bursu alıyorsanız hesap kartı kesin alacaksınız demektir. Hesap kartınıza ek olarak genç bankkarta müracaat edebilir ve hesap kartınızla birleştirerek tek kartta kullanabilirsiniz. Alması en kolay kredi kartlarından bir tanesidir. 5 yıl kart ücreti almayan bankanın bu süre sonunda yıllık kredi kartı ücreti 15 TL dir.

Akbank- Axess Exi26

İlk iki yıl kredi kartı ücreti almayan bankanın diğer yıllarda yıllık aidat ücreti 20 TL olarak belirlenmiştir. Borç geciktirme faiz oranı %2.80 olan kredi kartından tek seferde yaptığınız alışverişinizi daha sonra taksitlendirebilirsiniz. 12 ay taksit seçeneği ve +3 ay erteleme imkanı sunmaktadır. Sms para uygulaması ile 500 TL ye kadar olan nakit ihtiyacınızı tek sms yoluyla halledebilir ve geri ödemesini de 3 taksit şeklinde yapabilirsiniz. Dilerseniz 3 taksit yaptığınız ödemenizi 9 taksite yükseltebilirsiniz. Harcamalarınızda chip para kazanma fırsatı sunmakta, taksitlendirme de siz öğrencileri düşünerek ödeme kolaylıkları sağlamaktadır.

HSBC-Advantage Campus Öğrenci Kredi Kartı

Hsbc öğrenci kredi kartının 500-750 TL limiti bulunmaktadır. Banka ortalama 20 TL kart ücreti almaktadır. Üye iş yerleri ile yapacağınız alışverişlerden Nakitpuan kazanabilirsiniz.

HSBC- Advantage Concept Üniversiteli

Campus karttan farklı olarak 18-25 yaş aralığında olan öğrencilere tanınan fırsat avantajları, yıllık aidatının olmaması, nakitpuan kaznımı ve taksitlendirme imkanlarıyla üniversite öğrencilerine özel uygun kredi kartlarındandır. Taksit erteleme imkanı da sunan kart öğrenciye en uygun kredi kartı tavsiyelerimizdendir.

HSBC- HIZZ Üniversiteli Öğrenci Kartı

35 TL altı alışverişlerde kredi kartı şifresi girmeden kolay ve hızlı bir biçimde alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartınızın manteğini Post cihazına dokundurarak rahatça ödeme yapabilirsiniz.

Vakıfbank-Like Card

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Tavsiyesi

Başarınızı teşvik etme amacıyla hizmet veren kredi kartı Like Puan kazanımları ile sizlere özel alışveriş fırsatları sunmaktadır. Öğrenci anketlerine göre içeriği düzenlenmiş kredi kartı Word Card özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır. 1 TL 1 Like Puan kazandıran kredi kartı araba, telefon, tablet gibi hediye çekilişleri ile öğrencilerin kalbine girmeyi başarmıştır. %2,2 şeklinde faiz oranı bulunmaktadır. Eğer nakit avans çektiyseniz %0,02 faiz oranı uygulanmaktadır. Bizzat Vakıfbank’ a giderek ya da internet başvurusunda bulunarak kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bankadan veya e-posta yoluyla öğrenci olduğunuzu belgelemeniz yeterlidir. Yıllık kart ücreti 12 TL olarak ödenmektedir.

Ülkemizde bulunan birçok bankanın hemen hemen hepsi öğrenciye uygun kredi kartı vermektedir. Bizler öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve en uygun olan kredi kartlarını listeledik. Kredi kartı alacak olan öğrencilere makalemizin alt kısmında olumlu-olumsuz yorumlarla yol gösterebilir ya da sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Böylelikle kafası karışmış birçok öğrenciye kredi kartı almada yardımcı olmuş olursunuz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ogrenci icin en iyi kredi karti
ogrenci icin en iyi kredi karti
5 yıl önce

Öğrenci için en iyi kredi kartı Akbank’ta deseler kesinlikle almam 🙂 ağzım dilim, cebim yandı.
Favori öğrenci işi kredi kartları sırayla
-Ziraat
-Garanti
-HSBC
Bütün kriterler düşünüldüğünde ortayan çıkan öğrenci işi kredi kartı önerileri. Başka önerisi olan???

Öğrenciye kredi kartı
Öğrenciye kredi kartı
5 yıl önce

Zamanında iş bankasından kredi kartı almıştım onu hatırladım şimdi. Borç uğruna cep telefonumu satmıştım. Eminim bu tarz durumlarla başka birçok öğrenci arkadaşta karşılaşmıştır. Herkesin Allah yardımcısı olsun.

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.