OTEL TAVSİYESİ 2018

OTEL TAVSİYESİ 2018

Otel tavsiyesi 2018 isimli makalemizde, 2018 yılında tatile çıkacaklar için, otel seçerken dikkat etmeleri gereken hususlardan bahsedeceğiz ve otel tavsiyelerinde bulunacağız.

2018 YILI OTEL TAVSİYESİ

2018 yılında tatile gitmeyi düşünenlerin birçoğu tatilini Ramazan Bayramı sonrasında yapmayı planlamaktadır. Doğal olarakta arz talep ilişkisi nedeniyle Ramazan ayından sonra yaz mevsiminin uzun olması tatilciler için avantaj olarak görülse de otel fiyatları ve tatil fiyatları da bir okadar pahalı olacaktır. Yaptığımız inceleme neticesinde otel fiyatları  günden güne artmaktadır. Tatilciler için en önemli tavsiye erken rezervasyondur. Şuan yapmış olduğunuz hesaplama sonucunda, otel fiyatları ve tatil fiyatları yüksek gelmiş olabilir ancak bu fiyatlar bayram sonrasında daha da artacaktır. Bu nedenle zaman geçirmeden iyi bir firma ile anlaşarak rezervasyonunuzu yaptırın.

Otel tavsiyeleri 2018

Öncelikle tatilinizi yurtdışında mı, yurtiçinde mi geçireceğinize karar vermelisiniz. Yurtdışı genel itibariyle pahalı olarak görülse de, ülkemizden daha uygun fiyatlara tatil yapabileceğiniz birçok yabancı ülke bulunmaktadır. Bu sebeple, otel tavsiyelerini araştırmadan önce, yurtdışına mı, yurtiçine mi gideceğinize karar vermek zorundasınız.

Seçiminizi yaptığınızı varsayarak, sizlere otel tavsiyelerinde bulunmak ve otel seçerken dikkat etmeniz gerekenleri anlatmak istiyoruz.

Öncelikle tatile gitmek istediğiniz bölgede yöresel veya önemli bir gün olması durumunda, tatil tarihinize gelen bu günde, hem uçak, hemde otel fiyatları diğer günlere oranlara aşırı derecede artacaktır. Bu sebeple, gitmek istediğiniz bölgenin özel günlerini tercih etmeyiniz.

  1. Otel seçerken, fiyat araştırması yaparken, otelin size sunduğu tüm fırsatları diğer oteller ile karşılaştırın,. hiçbir artısı olmayan bir otel için fazla ödemeyin.
  2. Otelin kaç yıldızlı olduğunu öğrenin. En az 3 yıldızlı otelleri tercih edin. Kötü bir otel için yüksek meblağlarda para ödeyip, tatilinizi pansiyona benzeyer biryerde geçirmeyin.
  3. Otelde değişik animasyonlar olup olmadığı gibi çeşitli extraları hakkında detaylı bilgiler alın. Boş bir tatil için para ödemeyin.
  4. Çocuğu olan aileler için otelin sizlere sunduğu veya sunabileceği imkanların bulunup bulunmadığını, çocuklar için özel bölümler, eğlenceler olup olmadığını mutlaka öğrenin. Tatilinizi çocuk bakıcılığı ile geçirmeyin.
  5. Tatil bölgenizde otel veya firma tarafından düzenlenen turlar olup olmadığını öğrenin. Tatilinizi otelin sınırlı alanında geçirmek zorunda kalmayın.
  6. Tavsiyelere kulak verin. Eğer gitmek istediğiniz bölgede yaşayan veya çalışan bir tanıdığınız var ise, vereceği bilgileri önemseyin. İnternet sitelerinde veya reklamlarda görülenler ile gerçeği arasında fark olabilir.
  7. Otelde kahvaltı ve yemeklerin dahil olup olmadığını öğrenin. Ayrıca yemek parası ödemek zorunda kalmayın.
  8. Otel seçimi yaparken, otelin özelliklerinde ingilizce yazan özellikleri türkçeyi çevirerek okuyun. Özellikle SHARED kelimesini arayın. İngilizce de paylaşmak, ortak gibi anlamlara gelmektedir. Shared bathroom da ortak tuvalet demektir. Otel tavsiyesi konusunda en önemli maddelerden biridir. Süprizlerle karşılaşmayın.
  9. Ekstraları arayın, önem verin. Kahvaltı, brunch, öğle yemeği, snacks, 5 çayı ve kek çeşitleri, akşam yemeği, gece snack, meyve servisi, salatalar, türk mutfağı sınırsız alkol, yerli içkiler vs.  Eğer çok paranız var ise  bunlar içinde ayrıca ödeme yapabilirsiniz. Bizce sorun yok. Ancak otelin tüm özelliklerini iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Peki siz hangi oteli tavsiye edersiniz? Paylaşmak güzeldir, Deneyimlerinizi Kullanıcılarımız ile paylaşın, katkıda bulunun.

halilb tarafından yazılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir