içinde

Oyun Halısı Tavsiye Modeller

Oyun Halısı Tavsiye Modeller

Öncelikli olarak oyun halısı bebekler için gerekli midir ya da oyun halısının bebeklere faydası var mıdır sorularını cevaplasak daha yerinde olacaktır. Oyun halısı bebeklerin fiziksel ve psikomotor becerilerini geliştiren bir araçtır. Maddi durumunuz iyi değilse almak zorunda değilsiniz sonuçta çoğumuz oyun halısıyla büyümedik. Oyun halısı, bebeği yere uzanabileceği bir minder ve yukarıya bakıp oyuncaklara uzanabileceği oyuncak askısı ve oyuncaklardan oluşmaktadır. Tabiki oyun halılarının kalitesi, görüntüsü vereceğiniz paraya göre değişir. Oyun halısı tavsiye modellerimiz ile çok daha kolay karar verebilirsiniz.

Oyun Halısı Tavsiye Modeller

Oyun halısı olmazsa olmaz eşyalardan biri olmasa da bebekler için çok faydalıdır. Öncelikle annesiz duramayan ya da durmak istemeyen bebeğiniz oyun halısı ile bir süre kendi kendine vakit geçirmeyi hatta kendi kendine uyumayı bile öğrenecektir.Ayrıca oyun halısı üzerinde yukarı kısımda bulunan ve bebeğin bir hayli ilgisini çeken oyuncaklara ulaşmak için bebeğiniz uzanmaya çalışacak ve bu sayede hareket kabiliyeti günden güne artacaktır. Bunun yanında bebeğinizin tutma becerisini de geliştirecektir. Ama en önemlisi bütün bunları yaparken istediğini aldığındaki başarı hissi onun gelecekteki hayatına oldukça olumlu yansıyacak olmasıdır. Alacağınız oyun halısı ile bebeğiniz müzik dinleyip, ritim tutmaya başlayacaktır. Yani oyun halısı bebeğinizin beş duyu organını kullanmasına yardımcı olacak ve bebeğinize beceri kazandıracaktır. Bebeğiniz oyun halısı üzerinde bulunan oyuncaklara dokunarak, ağzına alıp tadına bakarak, koklayarak, görerek ve sesini dinleyerek becerilerini geliştirecektir.

Oyun Halısı Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklere oyun halısı 2-3 aydan sonra alınabilir. Zaten gövdesini hareket ettirmeye başladığında oyun halısının üzerinde durmayacaktır. Bu durumda da 5 ay ancak kullanacaktır. Oyun halısının minderi ince olduğu için altına bir minder daha koymanızı tavsiye ederiz. Bebekler genelde tekme atıp müzik çaldırma programını pek beceremiyorlar, tekmelerinin gücü yetmiyor. Oyun halısı alırken tavsiye edeceğimiz bir diğer husus da kumaşı kaliteli ve canlı renk tonlu, çocukları ilgisini çekebilecek ve sağlığına zarar vermeyecek şekilde olmasıdır. Kolayca katlanabilmeli ve çamaşır makinasında yıkanabilmelidir.

Oyun halısının üzerinde kullanılan oyuncaklar kaliteli ve zararlı madde içermeyen plastikten üretilmiş olmalıdır. Bebeklerimiz o oyuncakları ağzına aldığı için oldukça dikkat edilmesi gereklidir.

Bebeklerin En Çok Dikkatini Çeken Oyun Halısı Tavsiye Modelleri;

1.Tiny Love Gymini Güneşli Gün Oyun Halısı

Oyun Halısı Tavsiye Modeller

Gymini güneşli bahçe oyun halısı, sallanan oyuncakları, renkli halısı, aynası ve müzikli güneşi ile bebeğinizin dikkatini çekerek onu hareket etmeye teşvik ederek ve gelişimine katkıda bulunacaktır. Karın ve sırtüstü zamanını teşvik ederek fiziksel gelişimini oldukça hızlandıracaktır. Halının üzerindeki güneşe vurunca 3 değişik müzik çaları, aynası ile karnının üzerinde uzun süre kalmasını sağlaması gibi özellikleri mevcuttur. Asılı oyuncaklar kemerlerin üzerindeki değişik deliklere takılabilir. Bir üründe birçok değişik aktivite bulunur. Titreyen kurbağa, müzikli güneş, yaprak dişlik, kaplumbağa çıngırak, saten kurdela ve aynası bulunmaktadır. Halı genişliği 88-78 cm dir. Makinede yıkanabilir ve kolayca katlanır.

Yaş ipuçları:

1-3 Ay: Bu oyun halısının kapalı kemerleri bebeğin kendini güvende hissedebileceği bir ortam yaratarak bebeği sakinleştirir.

2-4 Ay: Bebeğiniz bu ayda tesadüfen müzikli aynaya vuracak ve çıkan seslerle eğlenecektir.

4-6 Ay: Bebeğiniz bu aylarda karın üstü pozisyonda halının aynasına ve halının üzerindeki renkli şekillere bakmaya başlayacak ve bu sayede omuz kaslarını ve kaba motor becerilerini güçlendirecektir.

En çok tercih edilen ve kullanıcılar tarafından memnun kalınan bir üründür. Kalitesi ile oyun halısı tavsiye modellerimizin başında yer almaktadır.( Fiyatı: 100 TL civarında)

2.Kanz Piyanolu Eğlenceli Oyun Halısı:

Oyun Halısı Tavsiye Modeller

Bebekler için özel olarak tasarlanmış piyanolu eğlenceli jimnastik oyun halısı ile bebeğiniz üst kısımdaki oyuncaklarla oynarken boynunu hareket ettirmesi ile baş ve boyun jimnastiği yapmış olacaktır. Bebeğinizi eğlendirirken aynı zamanda fiziksel gelişimine yardımcı olacaktır. Bebeğiniz bu oyun halısı sayesinde kendini keşfedecek, oturma ve emekleme becerilerini geliştirecek, tekmeleyerek bacak kaslarını gelişimini hızlandıracaktır. Oyun halısındaki şarkılar ve melodiler bebeğinizin işitme ve dokunma duyularını geliştirmeye destek olacaktır. Bebeğinizin motor becerilerini geliştirecektir. El-göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlayacaktır. Oyun halısı zararlı kimyasallar içermemektedir. (Fiyatı 130 TL civarında)

3.Joker Serüven Oyun Halısı

Oyun Halısı Tavsiye Modeller

Renkli ve serüven dolu oyun halısı, müzik ve sesler ile bebeğinizin isteklerine cevap verirken gelişimine de destek olacaktır. Bebeğiniz halı üstünde yatıp oynayabilir, karınüstü yatarak eğlenebilir. Hışırdayan ayaklar ile kuyruğa sahip zebra, peluş papağan, melodiler çalan aslan, sevimli kelebek, diş kaşıyıcı, büyük döner çıngıraklı topa sahip fil oyuncakları sayesinde bebeğiniz keyifli zaman geçirecek siz yanınızda olmadan da rahatlıkla duracaktır. Halkalara bebeğinizin sevdiği favori oyuncaklarını asarak onun ilgisini çekebilirsiniz. Ayrıca oyun halısının katlanımı da oldukça kolay ve pratiktir. (Fiyatı 100 TL civarında)

Bu konuda tecrübe sahibiyseniz önerileri ve şikayetlerinizi bizlerle paylaşarak oyun halısı modellerinin çokluğundan kafası bir hayli karışmış olanlara fikir verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bebek buhar makinesi öneri

En İyi Buhar Makinesi Tavsiye

Hangi Telefonu Almalıyım