içinde

En Gerekli Tatil Uygulamaları, Popüler Seyahat Uygulaması

Tatile çıkmadan önce indirilmesi gereken uygulamalar arayan takipçilerimize tatil uygulamaları arasından en iyi seyahat uygulaması listesi hazırladık.

tatil uygulamaları

Yazımızı okuyarak tatilde gerekecek tüm tatil uygulamaları hakkında bilgi sahibi olarak en gerekli seyahat uygulaması hangisi öğrenerek indirebilirsiniz.

İster yurt içi ister yurt dışı olsun tatil planı yapmak herkes için zor, yorucu ve bir o kadar da stresli bir iştir. Artık popüler seyahat uygulamaları sayesinde sizleri bu sıkıcı planlamalardan kurtarıyoruz. Tanımadığın yerlere seyahat ederek gittiğin yerin en ünlü yerlerini gezip görmek, en leziz yerlerinde yemek yemek, en meşhur ve konforlu otellerinde konaklamak herkesin tatile çıkmadan önce planları arasındadır. Ancak gideceğimiz yere karar verip biletlerimizi ayarlayıp tatil öncesi bavulumuzu hazırlamaktan seyahat planı rotamızı belirlemeye pek de vaktimiz olmamaktadır.

Artık günden güne ilerleyen ve bir hayli gelişen teknoloji sayesinde elimizden düşürmediğimiz telefon ve tabletler sayesinde seyahat öncesi çok fazla zaman harcayarak plan yapmamıza da gerek kalmamaktadır. Birbirinden ayrı ve güzel seyahat uygulamaları ile en iyi mekan neresi, nerde ne yenir, en konforlu konaklama yeri, en meşhur kafesi gibi birçok aklınıza takılan stres altında kalacağınız sorulardan sizi kurtaracaktır. Ayrı hiç dilini bilmeden seyahat ettiğiniz ülkelerde dahi seyahat uygulaması sayesinde iletişime geçecek, kaybolma durumunda bile sizi doğru yönlendirerek yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak ücretsiz mobil bir çok seyahat uygulamaları bulunmaktadır. En gerekli tatil uygulamaları yazımızla en çok sorunsuz ve sıkıntısız uygulamaları listeledik. Seyahate çıkmadan önce indirmenizde fayda vardır.

En İyi Seyahat/Tatil Uygulamaları

Google Maps/Google Haritalar

Bu uygulama sayesinde hiç bilmediğiniz bir şehirin sokağında kolayca gideceğiniz yerin rotasını oluşturabilir yada gerçek zamanlı ve trafik durumunu da hesap ederek ulaşmak istediğiniz rotaya toplu ulaşım araçları ile farklı rotasyonlar ve toplam süre hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde arka planda kayıt edilen rota bilgileriniz, favori konum kaydetme ve mesafe hesaplama gibi daha birçok özelliği bulabilirsiniz.

Wifi Map yada Wifi-Finder Uygulaması

tatil uygulamaları
tatil uygulamaları – wifi map

Yolculukta internetsiz kalmak hepimizin sıkıntısıdır. Bulunduğunuz yerdeki tüm kablosuz internet noktalarını şifreleriyle gösteren bu uygulama sizin oldukça işinize yarayacaktır. Bu uygulama seyahat esnasında internetin çekmekte zorlandığı yerlerde internete ihtiyaç duyduğunuz her an kullanacağınız en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Foursquare

tatil uygulamaları – foursquare

Hemen hemen her yerde kullanılan bu uygulama en iyi cafe, restaurant, bar v.s. aramalarınızda imdadınıza yetişmektedir. Bulunduğunuz konumu kullanarak size en yakın yerleri araştırarak birkaç öneride bulunmaktadır. Ayrıca karşınıza çıkan mekânlar hakkında daha önce orada bulunan kişilerin yorum ve puanlarını da görebilirsiniz.

Triposo

tatil uygulamaları – triposo

Gittiğin şehirde nereleri görmeli, nerede ne yemeli, en iyi vakit nasıl geçirilir gibi birçok sorulara cevap veren bir uygulamadır. Çevrimdışı bile çalışan şehir uygulamalarındandır. Yolunuzu kaybettiğinizde çevrimdışı da çalışan haritası sayesinde kolayca yönünüzü bulabilirsiniz.

Google Translate

tatil uygulamaları – google translate

90 dilde çeviri yapacağınız, dilini bilmediğiniz bölgelerde rahatlıkla kullanacağınız, Google’ın ücretsiz alternatifsiz bir numara uygulamasıdır. En önemli özelliği kamera çevirisi yapmasıdır. Uygulamayı bir tabela üzerine getirdiğinizde, tabela üzerinde yazan kelimelerin birebir çevirisini yapabilmektedir. Kelimeleri, cümleleri birebir istediğiniz dilde tercüme eden bu uygulama nerde olursanız olun iletişim kurmanızı oldukça kolaylaştırmaktır.

AccuWeather

tatil uygulamaları – accuweather

Bu uygulama sayesinde gideceğiniz yerin hava durumunu öğrenip ona göre bavulunuzu hazırlayabilirsiniz. Seyahat esnasında hava ısısına önem verenlerin kullandığı bir programdır.

iFly

tatil uygulamaları – ifly

Dünya’nın birçok yerinde bulunan havaalanlarına ait park bilgilerine, havayolu firmalarının uçuş detaylarına kadar bilgi veren uygulamadır. Eğer sık uçuş yapıyorsanız bu uygulama sizin için kullanışlı olacaktır.

Couchsurfing

tatil uygulamaları – couchsurfing

5 milyondan fazla kullanıcı olan bu uygulama ücretsiz konaklama yapmak isteyenlerin favorisidir. Hiçbir ücret vermeden otelde yada başka konaklamalı yerlerde kalmadan yerel halkın evinde misafir olabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama ile çok güzel dostluklar kurabilir, o bölgeye has farklı kültürel deneyimleri gözlemleyebilirsiniz.

Neredekal Mobil

tatil uygulaması
tatil uygulamaları – neredekal mobii

Bu uygulama ile en güzel tanıtımlarla yakınızdaki otel, mekan, gezilecek yer ve aktivileri detaylı olarak görebilirsiniz. Bulunduğunuz konumunuza göre gidebileceğiniz en yakın yerlere sizi en doğru ve hızlı bir şekilde yol tarifi ile ulaştıracaktır. Gizli kalmış rotaları keşfetmenizi sağlayan güzel bir uygulamadır.

Zomato

tatil uygulamaları – zomato

Yeni gittiğiniz bir yerde nerede ne yenir ya da yediğinizde ne kadar hesap ödersiniz gibi birçok soruların cevabını bu uygulamada bulabilirsiniz. Size en yakın işletme ve menüleri ile birlikte kullanıcı tecrübe yorumlarını listeleyerek bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda rezervasyon imkanı da bulunan kullanışlı bir uygulamadır.

Yukarıda bulunan uygulamaları;

mobili android olanlar buradan: android uygulamalar

mobili ios olanlar buradan: ios uygulamalar

Etiketler: seyahat uygulaması, en iyi seyahat uygulaması, popüler seyahat uygulaması, tatile çıkmadan önce indirilmesi gereken uygulamalar, tatil uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelin Tacı Tavsiye ve Modeller

Ayvalık’ta Uygun Pansiyon Tavsiyesi