Prison Break Dizi Tavsiyesi

Prison Break Dizi Tavsiyesi

Hepinize merhabalar. Öncelikle dizi hakkında detayları verelim ve sonrada konuya geçelim. Dizi ABD yapımı bir yabancı dizidir. Türkiye’de Star TV kanalında bir süre yer bulmuştur. Türkçe dublajlı bölümleri de vardır. Her bölüm aşağı yukarı 43 dakika kadar sürmektedir. Türkiye’nin dizi saatlerine göre kısa bir süredir, fakat az ve özdür. İzleyici sıkmaz. ABD’de tüm sezonları FOX kanalında yayınlanmıştır. İlk sezonu ile büyük bir izleyici kitlesine ulaşan dizi 4 sezon sürmüştür. Yayın yılları 2005-2009 arasıdır. Bu kadar bilgi verdikten sonra konuya geçelim.

Prison Break Dizi Tavsiyesi

Dizinin konusu;
Prison Break, türkçe ismiyle Büyük Kaçış bir kardeşin ağabeyini kurtarma çabasını anlatır. Lincoln Burrows’a haksız yere idam kararının çıkmasının ardından kardeşi Michael Scofield, ağabeyi Burrows’u kurtarmak için ilginç bir plan yapar. Plana göre aynı hapishaneye girip ağabeyini ve kendisini hapishaneden çıkarmalıdır. Scofield ağabeyini kurtarmak için vücuduna hapishanenin tüm krokisini çizdirir. Hapishane ile ilgili tüm detayları düşünmüştür fakat işler tam olarak planladığı gibi gitmez.

Oyuncular
Dizinin başrolü Michael Scofield’ı efendi bir çocuk olarak adlandırabiliriz. Scofield’ı Wenworth Miller canlandırmaktadır. Ağabeyi Lincoln’ü ise yapılı oyuncu Dominic Purcell oynamaktadır. Doktor Sara rolüyle kendisine hayran bırakan hapishanenin bayan doktorunu ise Sarah Wayne Callies canlandırmaktadır.

Notlar;
Prison Break hapishanenin yanı sıra birkaç farklı mekanda çekilmiştir. Dizi 4 sezon olarak, orjinal dili İngilizce ile yayınlanmıştır. Senaristi Paul Scheuring’dır. Diziyi izleyenler için olumsuz tek yön senaryo grevinden pay almasıdır. Fakat bu sıkıntılar bir süre sonra atlatılmıştır. Prison Break ile ilgili bunları söyleyebilirim. Diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Yabancı diziler arasında en iyiler listemde. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

1 yorum

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.