En İyi Şampuan Tavsiye

Yazımızda saç dökülmesi için en iyi şampuan ve kepek için en iyi şampuan arayanlara kaliteli saç için en iyi şampuan önerilerimizi verdik.

Saç İçin En İyi Şampuan

Hepimiz sağlıklı, gür ve parlak saçlara sahip olmak isteriz. Böyle saçlara sahip olmak için ise  her gün internette en iyi şampuan tavsiye diye milyonlara kez sorgulama yaparız. Araştırma yaptığımızda çok sayıda şampuan markası ile tanışır ve hepsinin bizler için ayrı ayrı vaatte bulunduğunu görürüz. İnce telli saçlar için onarma ve hacim, kuru saçlar için parlaklık ve nem, yağlı saçlar için ağırlaştırmayan formül, kepeği önleyici, dökülmelere karşı etkili gibi birçok saç tiplerine göre çeşit çeşit şampuanlar bulunmaktadır. “Saçınızda mucize değişimi göreceksiniz”  diye başlayan yanıltıcı reklamlara inanmayın. Bilimsel olarak bir sonuca dayanmayan bu iddialar hatta kullanımda saçınıza bile zarar verebilir. Çoğumuz bu reklamlara aldanıp bir şampuana bir sürü para verip sonunda istediğimiz sonuca ulaşmadan hüsrana uğruyoruz. Doğru şampuan tercihi yaparak sağlıklı saçlara ulaşabiliriz. Kadınlar erkeklere göre saçlarına daha çok önem vermekte düzleştirici, maşa, fön gibi uygulamalarla saçlarının yıpranmaması için servet harcamaktadır.

Kepek İçin En İyi Şampuan

Çoğumuzun problemi baş belası kepeklerdir. Uzmanlar kepeğin 2 türlü olarak saçta görüldüğünü söylüyorlar. Kepeğin ilk türünün küçük küçük parçalar şeklinde kafa derisinde parçalanması sonucu oluşmaktadır. Buna hafif kepek de demek doğru olur. Dikkat çekici değildir ama yine de bizi rahatsız etmektedir. Marketlerde satılan kepeğe karşı şampuanlar ile bu sorundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kerastase, Clear, Head Shoulders, Sebamed kepekli saçlar için uygun şampuan markalarıdır. Aşırı kepek sorununuz var ise ve büyük parçalar şeklinde kafanızda kaşıntı yapıyorsa işte o zaman durumunuz biraz ciddidir. Dermatologdan yardım almanızda fayda vardır. Çünkü bu sorunu marketlerdeki kepeğe karşı şampuanlarla gideremezsiniz. Mantar öldürücü etkili şampuan olması gerekmektedir. Kaşıntı tipi kepeğe karşı etkili şampuan tavsiyelerimiz System4, Seboderm, Nizoral markalarıdır.

Saç Dökülmesi İçin En İyi Şampuan

Saç tipinize uygun en iyi şampuanı aslında kendiniz daha iyi bilirsiniz. Bir başkasının çok memnun kaldığı şampuandan siz hiç memnun kalmayabilirsiniz. Çünkü herkesin saç tipi ve saç derisi çok farklıdır. Saç tipinizi, saçınızda hangi problemleri yaşadığınızı bilmiyorsanız bir dermatologdan yardım alarak öğrenmenizde ve buna göre şampuan seçimi yapmanızda fayda vardır. Uzmanların her saça uygun birçok tavsiyeleri vardır. Şimdi sizlerle saçlarda karşılaşılan en sık problemlere uygun uzman tavsiyelerini ele alacağız.

Saç Dökülmesine En İyi Gelen Şampuan

Erkeklerde ve kadınlarda oldukça sık görülen bir problemdir. Genellikle genetik olarak aileden geçen bu sorun erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülmektedir. Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Genetik, kansızlık, demir eksikliği, hormonal dalgalanmalar gibi birçok nedeni bulunmaktadır ve dökülmenin nedeni bulmak için ise mutlaka dermatoloğa gitmelisiniz. Dökülmenin sebebinin bilinmesi üzerine ona göre saç tedavisi yöntemi uygulanmaktadır. Genetik dahi olsa bilimsel olarak teşhis konmasında fayda vardır. Ülkemizde saç dökülmesine karşı kullanılan en iyi şampuan Sawpoo, Saw Palmetto, Bioxcın  markalarıdır.

Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan

Saçlarınızı yıkıyor ve üzerinden 24 saat geçmeden tekrar yağlanıyor. Bu yüzden her gün banyo yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda sizi acil evden çıkmanız gereken durumlarda zor durumda bırakıyor. Eğer böyle bir sorununuz var ise vücudunuz normalin üzerinde yağ üretiyor demektir. Kesinlikle yağlı saçlar için olan şampuanlardan kullanmalısınız. Pantene, Clear, L’Oreal Paris, Head & Shoulders, Yves Rocher, Rectiwa, Bioxcin Genesis, Priorin, Bioblas, Novocrin Placenta, Tresan, Elidor, Bioderma, Organicum, Blendax, Hacı Şakir, Lesoleil, Duru, Revox, Restorex, Sebamed, Ducray, Phyto Phytocedrat markalı şampuanlar yağlı saçlar için kullanıma uygundur.

Kuru ve Boyalı Saçlar İçin En İyi Şampuan

Saçınız kuru, cansız ve mat mı? Düzleştirici, perma, maşa, saç boyası gibi işlemlerle saçınızın nem dengesini bozmuş olabilirsiniz. Bu kuruluk sonucunda saçınız dökülüyor olabilir. Kuru saçlara sahip insanlar şampuan alırken Biotin yada Keratin içeren kremli şampuanlar tercih etmelidirler. Schwarzkopf Bonacure, Kerastase, Dermokil, Vichy, Elidor, Bioxcin markalı şampuanlar tavsiyemizdir.

Umarız en iyi şampuan tavsiyelerini araştırdığımız ve sizlerle paylaştığımız bu makalemizle sizlere yardımcı olmuşuzdur. Makalemizin yorum kısmına yorumlarınızı yazabilir bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.