in

Strateji oyunu tavsiye 2017

Bilgisayar oyunları günümüzde hayatımızın büyük bir parçasını oluşturuyor. Özellikle genç kitlenin ilgisini çeken bilgisayar oyunları pek çok çeşidi ile günümüzü güzel geçirmemizi sağlıyor. Pek çok tür içinden strateji oyunları da düşünmeyi seven pek çok kişi tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu kadar fazla strateji oyunu tavsiye 2017 içinden sizler için en güzellerini seçtik. strateji oyunu tavsiye 2017 listemiz ile zamanınızı en güzel şekilde geçireceğiniz oyunlara rahatlıkla kavuşabileceksiniz. Ülkemizde strateji oyunları diğer türlere göre daha az oynansa da severleri de oldukça fazla.

Strateji oyunu tavsiye 2017 listemiz…

Company of Heroes

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-1-min

Dünyaca sıklıkla oynanan ve oldukça popüler bir oyun olan Company of Heroes serisi, gerçek zamanlı bir strateji oyunu serisi diyebiliriz. Oyunda İkinci Dünya Savaşının Rusya cephesini yönetirken her dakika düşünmek ve taktik geliştirmek durumunda kalacaksınız. Özellikle strateji severleri müptelası haline getiren Company of Heroes, eminiz sizi de etkileyecek. Tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleri ile arkadaşlarınızı da zevkinize ortak edebilirsiniz. Company of Heroes serisi tüm güzelliği ile Strateji oyunu tavsiye 2017 listemizin başında olmaya hak kazanıyor.

Age Of Empires Serisi

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-2-min

1997 yılından beri strateji oyunu severleri bir araya getiren Age of Empires serisi, severleri ile buluşmaya tam gaz devam ediyor. Yıllardır topladığı oyuncu kitlesini kaybetmeden ve bu kitleyi artırarak devam eden Age of Empires, strateji oyunu tavsiye 2017 listesinin onur konuğu diyebiliriz.

Civilization Serisi

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-7-min.jpg

Strateji oyunları listemizin bir diğer üyesi de Civilization serisi. 1991 yılından 2014 yılına pek çok versiyonu ile kendini göstermiş olan oyun, strateji severler tarafından oldukça beğenilen bir oyun ve popülaritesini her geçen gün sağlamlaştırıyor. Yeni şehirler üretip, yeni birimler kurarak harita üzerindeki egemenliğinizi geliştirmek oldukça zevkli olacak. Şehirlerinizin mutluluk oranları ile kendinizi oyuna iyice kaptıracaksınız…

Total War serisi

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-6-min

Tarih sever misiniz? Eğer cevabınız evet ise Total War serisi tam sizlik diyebiliriz.

Shogun Total War, Medieval Total War, Rome Total War, Medieval II Total, War Empire Total War, Napoleon Total, War Shogun II Total War, Rome II Total War, Total War Attila ve son olarak çıkan Total War Warhammer oyunları ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Warhammer ile oyunlar arasında piyasaya bomba gibi düşerek bağımlılarını arttırdı.

Hearts of Iron

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-4

2. Dünya Savaş odaklı bir diğer strateji oyunu ise Hearts of Iron serisi. Tarih ve strateji bağımlıları için bulunmaz bir strateji oyunu tavsiye 2017 olan Hearts of Iron, birazdan bahsedeceğimiz Europa Universalis oyun motoru üstüne kurulu olan başarılı bir strateji oyunu.

Europa Universalis 4

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-5.jpg

EU4 olarak bilinen oyun 2013 yılından beri geniş bir oyuncu kitlesine sahip.  Tarihi strateji oyunu olarak düşünebileceğimiz Europa Universalis 4, diplomasi, askeri ve politika gibi konularda düşünmeye zorlayan oldukça güzel bir oyun. Tarihsel gelişmeler ve sanat dahil olmak üzere savaşın haricinde pek çok etken ile gelişebilir ve oyundan alacağınız zevki artırabilirsiniz. Pek çok indirilebilir içeriğe sahip olan oyun sayesinde eğlencenize eğlence katacaksınız.

League of Legends

strateji-oyunu-tavsiye-2017-480×270-3-min

Yılların efsanesi League of Legends, pek çok farklı türe hitap ediyor olsa da aslında bir strateji oyunu. Oyuncuları tarafından bağımlılık yaptığı sıklıkla dile getirilen League of Legends, sizi de bilgisayar başına hapsedecek bir bilgisayar oyunu diyebiliriz. strateji oyunu önerisi 2017 yazımızı League of Legends ile bitirirken bu oyunun bir benzeri olan Dota’yı da size önermeden geçmeyelim. Eğer League of Legends’ı beğenirseniz Dota’yı da denemekten kaçınmayın deriz.

2 Yorum

YORUMLAR

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç içi kamera tavsiyeleri

Araç içi kamera tavsiye

darbeli matkap tavsiyesi 2017 700x350

Darbeli matkap tavsiyesi 2017