içinde

Supernatural Dizi Tavsiyesi

Yeni bir yazımızla siz dizi severlerimize merhabalar diyoruz. Bu yazımızda benimde uzunca bir süre izlediğim, efsane dizi Supernatural’ı tanıtacağım. Dizinin içinde herşey var fakat genel olarak fantastik kategorisine girdiğini söyleyebilirim. IMDB puanı 8.4, çok iyi bir rakam fakat 9’u da görebilirdi. Tabi Supernatural bayağı bir tepkiye maruz kalınca (şeytanlarla anlaşma vesaire) puan biraz aşağı inmiş. Yazıyı fazla dağıtmadan Supernatural’ın içeriğine geçeyim.

Supernatural Dizi Tavsiyesi

dizi tavsiye
supernatural dizisi

Konu

Supernatural’ın ana konusu 2 kardeş üzerine. Birincisi Sam. Sam küçük olan kardeşimiz fakat ağabeyinde bayağı bir yapılı. Oldukça durgun bir yapıya sahip. İkincisi ise Dean. Dean oldukça komik bir kişiliğe sahip. Peki diyoruz bu kardeşler ne iş yapıyor bu kadar fantastik, doğaüstü varlıkları avlıyorlar. Bunu karşılıksız olarak yapıyorlar, babalarından kalan bir iş diyebiliriz. Sam ve Dean Winchester’ın anneleri onlar daha küçükken bir şeytan tarafından öldürülmüştü. Bunun üzerine babaları doğaüstü varklıkları araştırmaya, onları avlamaya başladı. Sam ve Dean Winchester’ın hayatı babaları av peşinde koşarken otellerde geçti. Düzenli bir hayatları olmadı. Ağabey Dean kendisini avcılığa verdi, fakat Sam üniversiteye gidip bir iş bulma hayalindeydi. Dizinin başlangıç noktasına, 1.sezona gelelim. Baba Winchester bir ava gittiğini söyler ve ortadan kaybolur. Bunun üzerine Dean kardeşini bir süreliğine avcılığa dönmeye ikna eder (en azından babalarını bulana kadar). Fakat işler bekledikleri gibi olmayacaktır.

Oyuncular
Başrolümüzde iki kardeş var. Küçük kardeş Sam Winchester’ı Jared Padalecki oynuyor, ağabey Dean’i ise Jensen Ackles. Bunun yanında bir melek olan Castiel (Misha Collins) ve babalarının arkadaşı olan Bobby Singer (Jim Beaver) dikkat çeken diğer iki isim. Bu konuya değinmeden edemeyeceğim dizide bir oyuncu daha var ve o cansız. Adı İmpala, bildiğimiz araba fakat Dean ona gözü gibi bakıyor.

Supernatural ile ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar. Bizi takip edin. Görüşmek üzere.

Bir Yorum

YORUMLAR
  1. Dışardan saçma görünsede gerçekten kendini izlettiren bir dizi Supernatural sezonlar gözünüzü korkutmasın su gibi akıp geçiyor bölümler Güzel bir dizi tavsiyesi teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Can Dostum Filmi Tavsiyesi (The Intouchables)

Anime nedir? Anime tavsiyeleri