içinde

En İyi, Bebek Doğumunda Verilen Hediyeler

Hayatımıza yeni katılan bebekler hem mutluluk hem de bereket getirir. O doğmadan hazırlıklar yapmaya başlarız. Doğduktan sonra çevremizdeki insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olur, Her gelen misafir eli dolu olarak gelir. Ya da etrafımızda yeni doğan bebeğe hediye olarak ziyarete giderken biz de ne alsak acaba diye düşünürüz. Genelde her gelen misafir kıyafet alır, hal böyle olunca da bebek gardırobunuz fazlasıyla kıyafetle dolar. Oysa bebeğin ihtiyaç duyduğu yada kimsenin almadığı hediyeleri alıp götürmek yeni anneleri daha mutlu eder.

Yeni Doğan Bebeğe Ne Hediye Alınır?

bebek doğumunda verilen hediyeler

Modernleşen çağımızla birlikte bebek görmeye gittiğinizde götürebileceğiniz şimdilerde o kadar seçenekler mevcuttur ki. Yeni doğan bebeğe hediye almak istiyorsanız öncelikle gittiğiniz ailenin maddi durumu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer düşük gelirli bir aileyse kıyafet almanız onu mutlu edecektir. Ya da ihtiyacı olan battaniye, biberon, çocuk bezi, mama, süt, yatak, yorgan, yastık, beşik gibi eşyalar çok makbule geçer. Eğer gittiğiniz aile bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda ise bebeğin ilk oyuncağını, ilk ayakkabısını, ya da ilk arabasını siz alabilirsiniz. Bebek arabası ya da bebek salıncağı da aldığınız kişiyi çok mutlu edecek bebek hediyelerindendir. Şimdi size birçok farklı yeni doğan bebeğe hediye tavsiyesinde bulunacağız. Siz maddi durumunuza göre uygun olanı tercih edebilirsiniz.

1. Altın

yeni doğan kız bebek hediyeleri

Alacağınız hediye aldığınız kişinin yakınlık derecesine göre de değişir. En yakınlarımıza alacağımız hediye tabi ki olmazsa olmaz altındır. Duruma göre çeyrek, yarım ya da tüm altın takabiliriz. Bebeğin ailesinin ihtiyaçlarını görmesi için çok mutlu edecek bir hediyedir. Altın bir künye, nazar boncuklu künye, bebeğin adının baş harfinin altın olanını alabilirsiniz. Eğer bebek kız ise altın küpe alınabilir. Bu hediye tamamen sizin maddi durumunuza bakar.

2. Beşik-Bebek Arabası

Bebek doğmadan önce bebeğin beşiğini ben alacağım deyip aileye bu konuda destek olabilirsiniz. Bebeğin cinsiyetini öğrenerek annesine beşiği seçtirip alabilirsiniz En azından beğenmedikleri bir beşikte çocuklarını yatırmak zorunda kalmamış olurlar. Bu sayede de aileye maddi olarak oldukça destek sağlamış olursunuz. Diğer bir seçenek olarak da bebek arabasını alıp bebeğin ailesini büyük bir külfetten kurtarabilirsiniz. Yine bu konuda da bebeğin ailesinin fikrini alsanız çok daha iyi olur.

3. Kıyafet-Yastık-Yorgan-Biberon-Çocuk Bezi-Mama

Yeni Doğan Bebeğe Hediye Tavsiyesi

Yeni doğan bebeklere hediye olarak en çok alınanların başında hiç şüphesiz kıyafet gelir. Bazen aynı kıyafetten birden çok geldiği zamanlar bile olur. Sıradan ve kolay bir hediye yöntemidir. Yastık yorganı yoksa bunları hediye etmek de iyi bir fikir olur.

yeni doğan erkek bebek hediyeleri

Çocuk bezi biberon mama daimi ihtiyaçlardandır ama bebeğin hangi marka bez, biberon ya da mama kullandığını bilmek gerekir. Çünkü her bebek her bezi ve her mamayı kullanmaz. Bu ihtiyaçları karşılama işini aileye bırakmak en iyisidir. Yada çok samimiyseniz sorup alabiliriz.

4. Oyuncak-Bebek Salıncağı- İlk Arabası

bebek doğumunda verilen hediyeler

Bebeklere çok fazla oyuncak gelmez ama gelirse de mutlu eder. Bebekler görmeye başlar başlamaz oyuncaklar ilgisini çekecektir. Bebek halısı, bebek salıncağı onu mutlu eden oyuncaklar arasındadır. Biraz ayaklandığında arabaya binmek yada arkasından tutarak yürüme hareketleri yapmak bebeklerin gelişimi için oldukça önemlidir. Bebekler için plastik olmayan organik oyuncaklar da çok daha faydalı olur. Mesela örgüden yapılmış bebekler, arabalar, hayvancıklar bebeğe zarar vermez ağzına alsa bile acıtmaz. Oldukça sağlıklı ve doğal oyuncaklardandır.

5. Bebek Kurabiyesi

bebek doğumunda verilen hediyeler

Bebek kurabiyesi bebeğe özel hazırlanan şeker hamurundan yapılan renkli kurabiyelerdir. Yeni doğan bebek için ya da diş çıkardığında, mevlidinde, doğum gününde yaptırılabilecek çok güzel ve özel hediyelerden biridir.

yeni doğan erkek bebek hediyeleri

İnternet üzerinden beğendiğiniz bir modeli yada karışık modelleri sipariş verirseniz bebek kurabiyeleriniz birkaç gün içinde elinizde olacaktır. Bebek pusetinin içinde hediyelik olarak çok şık duracaktır.

6. Bebek Çikolatası-Bebek Şekeri

yeni doğan bebek hediyeleri

Yeni doğan bebeğe adını öğrenip adına özel çikolata yada şeker yaptırmak da güzel bir hediye olacaktır. Ya da gelen misafirlere küçük bir hediye verilmek üzere duvar süsü, dolap süsü tarzında hediyecikler de hazırlatılabilir.

Etiketler: bebek doğumunda verilen hediyeler, yeni doğan bebeğe ne hediye alınır, yeni doğan erkek bebek hediyeleri, yeni doğan kız bebek hediyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en iyi set üstü fırın

En İyi Mini Fırın Tavsiye

en iyi düdüklü tencere

En İyi Düdüklü Tencere Tavsiye