içinde

En İyi Yürüteç Tavsiye

yürüteç-tavsiyesi

Bu yazımız içerisinde yürüteç alacak takipçilerimiz için en iyi yürüteç hangisi araştırarak kullanışlı ve kaliteli yürüteç modellerini sıraladık. Öncelikle yürüteç kullanmak bebeğe zarar verir mi? yürüteç kaç aylıkken kullanılmaya başlanılmalıdır? bu sorulara cevap verdikten sonra yürüteç öneri listemize geçebiliriz.

Yürüteç Kullanmak Zararlı Mı?

Yürüteç kullanan bebeklerde vücudu daha yerçekimine karşı dik durmaya hazırlıklı olmadığından yığılarak duracağı için kifoz ya da skolyoz gibi omurga eğrilikleri görülebiliyor. Ayak yapısı daha hazır olmadan bastırıldığı için ayak deformiteleri oluşabilir. Kalça yapıları tam gelişmeden, tüm vücut ağırlığının simetrik ya da asimetrik olarak kalçalara yüklenmesi sonucu kalça problemleri oluşabilir. Bu sebeple uzman tavsiyesi olarak bebeklere yürüteçi tavsiye etmiyoruz.  Tabi seçim siz ebeveynlerin.

Çocuklar gelişirken ve serpilirken geçirdiği aşamalara kısaca değinmekte fayda görüyoruz. Bilindiği gibi çocuklar 0-4 aylık dönemde bebeklerin ayakta tutmaya çalışıldığında ayakta durma çabalarının ve istem dışı hareketlerinin sizi yanıltmaması gerektiğini belirtelim. Bu dönemde çocuk ayakta durur gibi görünse de bu gerçek bir ayakta duruş değildir.  Yedinci aya girerken çocukların ayaklarının yürümeye alıştırılması konusunda yürüteç iyi bir seçenek olabilir.

12.aya gelene kadar yürüteç çocuğun yürümeye alışması ve ayak-bacak kaslarının güçlenmesi için yürüteç kullanılabilir. 15. Aya kadar normal bir çocuğun artık yürümeye başlaması gerekir. Yürüteçle yürüme egzersizleri yaptırılan çocuklarda 12-15. Ay aralığı yürüteç kullanmadan kendi başına yürüyebileceği bir dönemdir.

5.aydan başlanarak alınan çocuklar için alınan yürüteçleri kullandırırken çocuğa dikkat etmek gerekir. Hareket halinde olan çocuğu yürütece teslim ederek güvende olduğunu düşünmeyin. Herhangi bir eşyayı çekebilir ve üzerine düşürebilir. Yürüteç kazaları sayısı da az değildir. Zira yürüteçler çoğu doktor tarafından da yürüteç tavsiye edilmemektedir.

Yürüteç Kaç Aylıkken Kullanılır?

Yürüteç kaç aylıkken kullanılır sorusuna gelince, bilindiği gibi bebeklerin 6 aylık olmadan önce oturmalarına izin verilmemektedir. Yürüteç ve diğer adıyla örümceler için ise, bebeğin en az 6 aylık olmasının gerektiğinden bahsedilmektedir. Yürüteç kullanmak zararlıdır ancak siz yine de kullanmak istiyor iseniz, 6 aydan önce yürüteç kullanılmamalıdır.

En İyi Yürüteç Hangisi?

Tavsiye edilen ve de çok satılan yürüteç(örümcek) markalarına gelince;

Taşpınar Kikkoro Speedy Tekerlekli Bebek Yürüteci

en iyi bebek yürüteci- taşpınar kikkoro

Hafif malzemelerden üretilen bu yürüteç modeli, portatif ve katlanabilir özelliğede sahiptir. Yürüteç üzerinde 7 farklı oyuncak bulunmaktadır. Bebeğinizin gelişimine göre 3 farklı kademeli yükseklik ayarı bulunmaktadır. Ayrıca türlerine göre nadir rastlanılan 10 adet tekerleği bulunmaktadır. 12 kg ağırlığına kadar rahatça kullanılabilmektedir.

Prego Baby 5055 Zaapy Hoppala

yürüteç tavsiye – prego baby

Oyuncak çılgını prego baby yürüteç ile bebeğinizin neşesi yerinde. Bebeğiniz hem eğlenecek hemde yürümesi gelişecek. 15kg a kadar kullanılabilen yürüteçeğlenceli ve 360 derece dönebilen koltuk dizaynına sahiptir.

Baby&Plus Cozy Yürüteç

Yürüteç almak isteyen fakat için en iyi yürüteç hangisi merak edenlere en iyi bebek yürüteci araştırarak yürüteç tavsiye listemizi oluşturduk.
ilk adım yürüteç tavsiye – baby&plus cozy

Cozy yürüteç sallanabilme özelliği, yere sabitleme aparatı, oyuncaklı ön barı, yürme arabası olarak kullanımı için arkadan itebilme tutmacı ile önde bulunan bar içerisinde müzikli oyuncakları ile yürütecin sallanabilme özelliği bulunmaktadır.

Babyhope 206 lüks bebek yürüteci

70 TL’den alıcı bulan bu yürüteçler iyi bir denge sağlıyor. 8 adet tekerleği olan yürütecin ayarlanabilir yüksekliği  sabitleme özelliği ve yürüme arabası olarak kullanılabilme fonksiyonu var. Firması tarafında n2 yıl garantili olarak satılan bu ürün yürüteç almak isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür.

Bir Yorum

YORUMLAR
  1. Merhaba arkadaşlar,
    Yürüteçin tavsiyesi de mi olurmuş diyenler olmuştur belki ama ben büyük bir tecrübe yaşadım. Yürüteç alırken dikkatli olmak gerek, 4.kez aldığım ürünü kullanmaktayım. Kısa ve öz şöyle; Çocuğunuzun oturduğu yerin çok iyi olması gerekiyor, sağlam kırılmayan, yırılmayan güvenli olanı ve yürüteçin 360derece dönebilir olanı olması gerek, aksi halde çocuklarımız bunu evirip çeviremiyor. Düz olan yani sadece önü 360 derece dönen yürüteçleri kesinlikle almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bisiklet-tavsiyesi

Bisiklet Tavsiyesi

En İyi ve En Güzel Mutfak Dolabı Modelleri