en iyi diş macunu

En İyi Diş Macunu Hangisi?

En iyi diş macunu önerisi arayanlar ve diş macunu renkleri, markaları hakkında bilgi edinmek isteyenler! Dünyanın en iyi diş macunu hangisi yanıtladık.

En iyi diş macunu hangisi sorusunu yönelten takipçilerimiz için diş macunu önerisi listesi oluşturduk ve diş macunu renkleri neden farklı, diş macunu asit mi baz mı gibi soruları yanıtladık.

Dişleri her gün düzenli olarak fırçalamak ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemlidir; fakat diş sağlığını korumak için yeterli değildir. Diş eti durumuna ve dişin yapısına göre diş macunu kullanmak gerekir.

Diş macunu markaları; ağız kokusu, tartar sorunu, diş eti hassasiyeti, diş taşı, dişte lekelenme gibi sorunlar için farklı içeriklere sahip diş macunları üretir. Ağız ve diş sağlığıyla ilgili yaşadığınız soruna göre en iyi diş macunu önerisi arasından seçim yapmalısınız. Derlediğimiz bebek diş macunu tavsiyesi ve farklı sorunlara yönelik diş macunu tavsiyeleri sayesinde ihtiyacınızı karşılayacak diş macununa sahip olabilirsiniz.

En İyi Diş Macunu Önerisi

Opalescence Beyazlatıcı Etkili Diş Macunu

Opalescence, ortalamanın üzerinde bir fiyat etiketine sahip; fakat çok etkili bir diş macunu. Nitekim 2008 yılında “Diş Hekimliğinde Oscar Ödülleri” olarak anılan “Dental Townie Choice Awards”de, en iyi beyazlatan diş macunu ödülü almış. Ayrıca dünyanın en az aşındırıcı madde içeren beyazlatıcı diş macunu özelliğine de sahip. Ferahlatıcı nane kokusu sayesinde ağız kokusuna en iyi diş macunu olarak da önerebiliriz. Biraz kötü koksa da temizleme konusunda başarılı. Düzenli kullanımda 3 ay içinde dişlerin 2 tona kadar açılmasını sağlayabilir.

Rocs Black Edıtıon Kömür Özleri İle Beyazlatıcı Diş Macunu

Diş macunu tavsiyeleri sunmaya yine beyazlatıcı etkiye sahip diş macunu ile devam ediyoruz. Siyah karbon diş macunu, rengiyle ve görünümüyle mide bulandırabilir; fakat aktif karbon ve bsikarbonat içeriği sayesinde sararma ve çürümenin önüne geçer. Rocs diş macunu, bakteri plağını temizlemedeki etkisi sayesinde tartar için en iyi diş macunu alternatiflerinden biridir.

Gc Tooth Mousse Aktif Diş Koruma Sistemi

Hem çocuklar hem de yetişkinler için diş macunu önerisi arayışındaysanız bu diş macununu değerlendirmelisiniz. Çürükler için en iyi diş macunu olarak önerdiğimiz bu diş macunu pek ekonomik olmasa da özellikle çocuklar için doktorların önerdiği en iyi diş macunu çeşitlerinden biridir.  Aktif diş koruma sistemiyle üretilmiş olduğu için, erken dönem çocukluk çağı çürükleri ve süt dişlerinin korunmasında etkilidir. Diş eti sorunları ve ağız kuruluğu sorunu yaşayan yetişkinler için de etkilidir. Çürüklere karşı en iyi diş macunu alternatifi olan bu diş macunun en iyi özelliklerinden biri de farklı aromalara sahip olmasıdır. Ayrıca hamilelerin kullanmasında sakınca yoktur.

Marvis Sigara İçenler İçin Diş Beyazlatıcı Diş Macunu

Sigara içiyorsanız veya kahveyi çok sık tüketiyorsanız en iyi leke çıkarıcı diş macunu alternatiflerinden biri olan Marvis diş macununu deneyebilirsiniz. Macunda yüksek florür olduğu için dişlerde sızlama yapabilir. Aşındırıcı etkisi olabileceği için dikkatli kullanmak gerekir.

Sensodyne Tam Koruma

Sensodyne, doktorların önerdiği en iyi diş macunu markalarından biridir. Bu diş macunu hem plak oluşumu hem çürümelere karşı koruyucudur. Diş eti hassasiyetiniz varsa da bu macunu tercih edebilirsiniz. Sensodyne diş macunu nane aromalı olduğu için nefesi de ferahlatır.

Paradontax Florürlü Diş Macunu 

Paradontax diş macunu, sodyum bikarbonat ve doğal bitki özleri içerir. Diş taşı için en iyi diş macunu olarak önerdiğimiz diş macunu, diş eti ve ağız yaralarında çok etkilidir. Dezavantajı ilk kullanımda kötü tadıyla mide bulandırmasıdır.

En İyi Organik Doğal İçerikli Diş Macunu Tavsiye

Sarakan Doğal Bitkisel Diş Macunu

Doğal diş macunu tavsiyesi arayan veganlar için önerimiz Sarakan diş macunu. SLS, florür ve paraben gibi katkı maddeleri içermeyen tamamen organik bir macundur. Nane, karanfil ve sardunya yağları içeriklidir, ferahlatır. Diş macunun köpürmesini tercih ediyorsanız daha farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Çünkü üründe köpük verici bir kimyasal olan SLS (sodyum lauril sülfat) yoktur.

Gano Excel Gano Fresh Diş Macunu 150 gr

Gano excel diş macunu, bitkisel içerikli bir diş macunudur ve diş eti kanalarında etkilidir. AFT ve pamukçuk gibi sorunlar yaşıyorsanız tedaviyi destekleyici olarak tercih edebilirsiniz. Ağız kokusunu da giderir. Diş macununu florürsüz diş macunu tavsiye arayışındakiler için önerdik. Ferahlatma konusunda iyi olsa da beyazlatıcı etki bakımından zayıf kalabilir.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Karadut Özlü

Bebek diş macunu tavsiyesi olarak listemizde yer verdiğimiz Eyip Sabri Tuncer diş macunu, aromasıyla meyveli sakız tadı bırakan bir diş macunudur. Dolayısıyla çocuğa diş fırçala alışkanlığı kazandırmak için tercih edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunları

Diş Macunu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş macunu seçimi, ağız ve diş sağlığı için çok kritiktir. Diş macunu alırken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtını belirleyen spesifik bir sorun olup olmadığıdır. Örneğin, diş eti sorununuz varsa diş etlerine en iyi gelen diş macunu kullanmalısınız. Ayrıca alerjik durumlar da diş macunu formülü konusunda bilgili olmayı gerektirir. Bu noktada diş macunu renkleri konusunda yaygın kanının aksine renklerin kimyasal içeriği işaret etmediğini de belirtelim.

Vegan veya vejetaryen beslenmeyi tercih ediyorsanız, bitkisel özler içeren en iyi organik diş macunu kullanmanızı öneririz. Küçük çocuklar yutma eğiliminde olduğundan, çocuğunuz için florürsüz diş macunu tercih etmelisiniz. Ekonomik bir alışveriş için set halinde sunulan ürünleri kullanmanızı öneririz. Nane aromalı diş macunları sayesinde hem diş sağlığınızı koruyabilir hem de ferah nefese sahip olabilirsiniz. Diş macununu uzun süre kullanabilmek için kapağı açık bırakmayın.

Diş Macunu Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Diş Macunu Asit Mi Baz mı?

  Diş macununun pH seviyesi dengesiz olduğunda diş minesi ve diş büyük zarar görür. Maddenin asitlik bazlık derecesini pH değeri gösterir. pH değeri 0 ile 7 arasında olan maddeler asit; 7 olan maddeler nötr; 7 ile 14 arasında olan maddeler ise bazdır. Diş macununun pH değeri 8 ile 9 arasındadır. Dolayısıyla diş macunu asit mi bazı mı sorusunun yanıtı bazdır.

 2. Bebekler Ne Zaman Diş Macunu Kullanabilir?

  Ebeveynlerin yanıtını en çok merak ettiği sorulardan biri bebekler ne zaman diş macunu kullanabilir sorusudur. Çocukların üç yaşına gelene kadar diş macunu kullanması önerilmez. 3-6 yaş aralığındaki çocuklar diş macununu yutma eğiliminde olur. Bu nedenle florür içermeyen bebek diş macunu kullandırmak gerekir.

 3. Diş Macunu Ne Kadar Sıkılmalı?

  Genellikle diş macunu reklamlarında, macun fırçanın kıllarını tamamen kapatacak şekilde sıkılır. Bu görüntü diş macunu ne kadar sıkılmalı sorusunu gündeme getirir. Diş macununu yarım leblebi kadar (mercimek) sıkmak gerekir.

 4. Diş macunu son kullanma tarihi olur mu?

  Diş macunlarında Sağlık Bakanlığı’ndan alınan izin tarihi ve üretimin gerçekleştiği tarih yazılıdır. Bu durum nedeniyle diş macunu son kullanma tarihi olur mu merak konusudur. Diş macunlarında Food and Drug Administration (FDA) tarafından düzenlenmiş belirli bir tarih yoktur. Bununla birlikte kapağının açılmasının üzerinden 1 yıl geçmiş diş macunlarını kullanmak çürük oluşumuna neden olabilir.

En İyi Diş Macunu; Uzman Görüşü

Elbette her insan diş sağlığı sorunlarını en aza indirmek için dünyanın en iyi diş macunu hangisi sorusuna yanıt arar. Bir diş macunu için en iyi diş macunu diyebilmek için ağız ve diş sağlığına yönelik sorunu ortadan kaldırması gerekir. Biz de ürünleri diş eti için diş macunu tavsiyesi, çürüğe karşı en iyi diş macunu şeklinde kategorize ettik. Sigara kullanıyorsanız en iyi beyazlatan diş macunu veya en iyi parlatan diş macunu; diş eti sorunları yaşıyorsanız en iyi diş eti macunu; tartar sorunu yaşıyorsanız en iyi anti tartar diş macunu tercih etmelisiniz. Hamileyseniz veya emziriyorsanız diş macunu tavsiyeleri olarak listelediğimiz ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Cilt temizliğine de diş temizliği kadar önem veriyorsanız aşağıdaki tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz:

Tavsiye ettik: Lekeli Ciltler İçin En İyi Kremler

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.