Dünyanın En İyi Diş Macunu Hangisi?

Dünyanın en iyi diş macunu hangisi ve diş macunu önerisi arayanlar için kaliteli ve en iyi beyazlatan diş macunu araştırarak tavsiye listemizi sıraladık.

en iyi diş macunu

Özellikle en iyi beyazlatan diş macunu hangisi olduğunu araştıranlar için dünyanın en iyi diş macunu tavsiyelerinde bulunduk.

Ağız ve diş sağlığının en önemli parçalarından birisi de doğru diş macunu seçimi olarak gösterilmekte. Piyasalar içerisinde yüzlerce farklı diş markasının bulunduğunu görebilirsiniz. Market rafları içerisinde yer alan diş macunlarının hemen hemen birbirine yakın fiyatlardan satıldığını görebilirsiniz. Peki hangisinin en iyi olduğunu merak etmiyor musunuz? Bu yazımız içerisinde en iyi diş macunu tavsiye üzerine konuşarak birkaç ürün önerisinde bulunmaya çalışacağız.

Diş Macunu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bakteriyel aktif bir ortamın temizliği de son derece önemlidir. Bu kadar önem arz eden bir ortamın temizlik ürünününde seçiminde daha çok önem arz etmektedir. Hal böyle iken gelin diş macunu seçerken nelere dikkat etmeliyiz görelim.

 • Doğal olmasına;
  Diş macununun içeriğinin doğal özlerden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Doğal özler yerine kimyasalların vereceği etkiler her ne kadar gözle görülse de bir yandan da maalesef olumsuz etkileri olmaktadır.
 • Florür içermemesi;
  Florür insan vücudunda bazı zararlara yol açabilmektedir. Bunlardan algı ve his eksikliğine neden olmaktadır. Erkek üreme hormonlarına zarar vererek kısırlığa neden olabilmektedir.
 • Köpürtücü içermemesi;
  Sabun veya diğer maddelerin daha fazla köpürmesini sağlayan köpürtücü özelliği maalesef bazı diş macunu markalarında da bulunmaktadır. Bu köpürtücüler maalesef insan sağlığını doğrudan tehdit etmekte ve direk ağza diş macunu ile teması halinde onlarca rahatsızlığa neden olmaktadır.
 • SLS Free, SLES Free içermemesi;
  Özellikle sabunlarda köpük miktarının artmasına neden olan köpürtücü özelliği bulunan bu kimyasallar insan vücudunda; kalp ve ciğer rahatsızlıkları başta olmak üzere kök hücrelere ve derilerde oluşan zararlar gibi birçok rahatsızlıklara neden olabilmektedir.
 • Renklendirici içermemesi;
  Renklendiriciler bilindiği üzere çocuklarda hiperaktiviteyi arttırması, troid sorunları veya alerjik rahatsızlıklar gibi birtakım sorunlara yol açabilmektedir. Tüm bu nedenleri düşünerek diş macunu alırken biraz daha dikkat etmenizde yarar olacaktır.

En İyi Diş Macunu Hangisi?

Yukarıda diş macunu alırken nelere dikkat edilmeli sıraladıktan sonra şimdi sıra geldi diş macunu önerisine.

Gc Tooth Mousse Çilek Aromalı Diş Macunu

Çoğunlukla birçok kişinin adını ilk kez duyacağı bu diş macunu, online alışveriş ya da bazı eczanelerden satın alınabilmekte. Tamamen kendisine özel formülü sayesinde diş korumasını en yüksek seviyeye çıkaran bu ürün, dişlerin beyaz ve parlak bir görünüm kazanmalarına olanak sağlamakta. Ağız sağlığını düşünen, en iyi diş macunlar tavsiye arayan kişilere bu ürünü önerebiliriz. 40 gramlık paket şeklinde satılan bu diş macunu 100 TL’den satılmaktadır.

Aquafresh Extra Fresh Whitening Diş Macunu

So zamanlarda birçok kişinin listesinde olan bu ürün, içeriğinde bulunan yoğun nane aroması ile ferah bir gün geçirmenize olanak sağlamakta. Rahatlatıcı etkisinin yanı sıra ağız ve diş üzerinde bulunan tüm zararlı bakterileri temizleyen bu macun, diş üzerinde belirgin bir beyazlama oluşmasına olanak sağlamakta. Ürün, alışveriş siteleri üzerinden 95 TL’ye satılmakta.

Curaprox Black İn White Diş Macunu

Dişlerine özen gösteren kişiler sürekli olarak en iyi diş macunları tavsiye aramaktadırlar. Son zamanlarda birçok kişinin üstün etkiler aldıklarını belirttiği bu ürün, içeriğinde bulunan karbon sayesinde dişlerin beyazlamasına, lekelerinin ortadan kaybolmasına olanak sağlamakta. Ürünü, 70 ile 90 TL arasında internet üzerinden rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

Prof. Saraçoğlu Diş Macunu

Yukarıda diş macunu alırken nelere dikkat etmeliyiz listemizde sıraladığımız SLS, boya, paraben, florür gibi zararlı maddeler başta olmak üzere birçok zararlı etkenleri içermemektedir. Ayrıca kekik veya aktif karbonlu seçenekleri de bulunan bu doğal diş macununu gönül rahatlığı ile hem yetişkinlerin hemde çocukların kullanımı mümkündür.

Ayrıntılı bilgi için: Prof Saraçoğlu Ağız Bakım Ürünleri

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunları

Yerli ve doğal üretim eyüp sabri tuncer diş macunları karadutlu, çikilota&nane, karbonlu, misvaklı, propolis ve karanfil olmak üzere 6 çeşidi bulunmaktadır. Diş ve diş eti veya zevkinize göre seçiminizi özgürce yapabilirsiniz. 2 Yaşından itibaren kullanılabilen diş macunları içerisinde Titanyum dioksit, SLS, Florür, Gluten, renklendirici boya, Paraben ve tuz içermemektedir. Ayrıca şeker yerine bitkisel stevia kullanılan bu ürünleri özgürce hem yetişkinler tarafından hemde çocuklar tarafından kullanılabilmektedir.

Tavsiye ettik: En İyi Şampuan Tavsiye

YORUM YAP

You have to agree to the comment policy.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.