en iyi robot süpürge

En İyi Robot Süpürge Tavsiye

Robotlu süpürge modelleri ile temizlik çok kolay. Peki en iyi robot süpürge hangisi? Robot süpürge hakkında merak ettikleriniz tavsiye yazımızda!

Teknolojideki gelişmelerle birlikte evler “akıllı” hale geldi. Akıllı ev teknolojilerinden biri olan akıllı robot süpürgeler ev temizliğini farklı bir boyuta taşıdı. Bu yazımızda temizlikte başrolü üstelenen en iyi robot süpürge modelleri hakkında yazdık.

Robotlu süpürge, akıllı süpürge, temizlik robotu… Siz hangi ismi tercih ederseniz edin sonuç dip köşe temizlik olacaktır. Akıllı robot süpürge kullananlar tarafından yapılan “evi süpürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı” şeklinde yorumlar, robot süpürgelerin lüks değil ihtiyaç olduğunun göstergesi. Siz de zahmetsiz temizlik için en iyi robot süpürge tavsiye arayışındaysanız doğru sayfadasınız.

Robot süpürgeler, elektrikli süpürgelerin komşuları uyandıran sesini bastırıyor ve kablo karmaşıklığını ortadan kaldırıyor. Elbette asıl önemli avantajı temizlik için insan gücüne ihtiyaç duymaması. Hatta bazı modeller evin haritasını çıkararak siz evde yokken de belirlediğiniz saatte evinizi süpürebilir. Piyasada öne çıkan birçok robot süpürge modeli bir başka ifadeyle kendi süpüren süpürge , paspas yapabilen ve şarjı bittiğinde otomatik olarak şarj yuvasına dönen modellerdir. Sahi piyasadaki en iyi robot süpürge hangisi?

9 En İyi Robot Süpürge

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Robot Süpürge Tavsiye

iRobot Roomba i7 Wi-Fi’lı Robot Süpürge

iRobot akıllı robot süpürge söz konusu olduğunda öne çıkan bir marka. Markanın Roomba i7 modeli, Wi-Fi bağlantı desteğine sahip. Bu akıllı elektrik süpürgesi modeli, markanın patentli VSLAM adındaki teknolojisiyle her oda için ayrı ayrı plan oluşturması sayesinde çok katlı binaların temizliği için de tercih edilen bir model. Wi-Fi özelliğiyle uzaktan erişim sağlayarak kontrol edebileceğiniz robot süpürge, İRobot HOME Uygulaması aracılığıyla sürekli güncelleme alır. Şarjı bittiğinde otomatik olarak şarj olur. Siklon filtresinin olmaması ve su tankının olmaması gibi olumsuz yönleri de var; fakat uzaktan kontrol edilmesi, otomatik hazne boşaltma özelliğinin olması, kendi kendine şarj olabilmesi ve hayvan tüylerini uzak tutabilen çift yüzeyli kauçuk fırçasının olması bu açığı kapatacaktır. Yalnız fiyat etiketi biraz yüksek.

Ayrıntılı bilgi için: iRobot i Serisi

Zemine Göre Emiş Gücünü Ayarlayan Robot Süpürge Tavsiye

Samsung Powerbot Kuru ve Islak Robot Süpürge

Orta segmentteki Samsung Powerbot, en ince ve en iyi temizlik robotu modellerinden biri. Zemine göre farklı emiş gücü uygulaması sayesinde detaylı temizlik yapabilir. Alanı tarama, engelleri tespit etme ve erişilmesi güç bölgelere ulaşma avantajı var. Ancak toz kapasitesi bakımından birçok modele göre geride kaldığını ve şarj süresinin uzun olduğunu belirtmeliyiz.

Alerjenlerle Savaşta En İyi Akıllı Robot Süpürge Tavsiye

Dyson 360 Heurist Robot Süpürge

Robotlu süpürge önerileri listemizde süpürgede öne çıkan Dyson markasının 360 Heurist modeline de yer vermeliyiz. Öyle ki modelin olumsuz tek yönü düşük toz kapasitesi. 360 derece görüş sistemine sahip olan temizlik robotu, alerjen maddeleri filtresinde saklayıp havanın temiz kalmasını sağlar. Yüksek emiş gücüyle dikkat çeken modeli Dyson Link uygulaması üzerinden kontrol etmek mümkün. Yalnız bu model biraz yüksek fiyat etiketine sahip.

Kendini Temizleyebilen Robot Süpürge Tavsiye

Roidmi Eve Plus Robot Süpürge

En iyi hazneli robotlu süpürge modellerinden biri olarak öne çıkan Roidmi Eve Plus, zemine göre vakum gücünü ayarlayabilen bir süpürge. Orta segmentteki model, toz haznesi dolsa bile çalışmayı bırakmaması dikkat çekici. Kendini temizleyebilme ve derinliği algılama gibi güzel özellikleri olsa da yorumlarda saçaklı halıda takılma sorunu olduğu belirtilmiş.

Köşeleri En İyi Temizleyen Robot Süpürge Tavsiye

Miele Scout Rx-2 Home Vision Robot Süpürge

Robot süpürge tavsiye listemize Miele markasının ürünüyle devam ediyoruz. Wi-Fi teknolojisine sahip Miele Scout Rx-2 Home Vision, en iyi robotlu süpürge modellerinden biri. Öyle ki yüzey sensörü, oda algılama sensörü ve kir sensörü gibi gelişmiş özelliklere sahip. Uzaktan kumandasıyla kontrol edebileceğiniz bu model, turbo, spot ve silent olmak üzere 3 farklı çalışma moduna sahip. Yan kolları sayesinde köşeleri de detaylıca temizleyebiliyor. HEPA filtresi, su tankı ve siklon filtresi de olsaydı, fiyatı da daha düşük olsaydı kusursuz bir model olabilirdi.

Kir Sensörlü Robot Süpürge Tavsiye

Viomi V3 Vacuum Cleaner Lazer Sensör Robot Süpürge ve Paspas

Listemizdeki en iyi robot süpürge modelleri arasında nispeten düşük fiyatlı olan Viomi V3, Wi-Fi bağlantısına sahip. Yüzey sensörü, kir sensörü ve oda algılama özelliği bulunan model için yapılan yorumlara göre mop özelliğinin biraz düşük kaldığını belirtmeliyiz.

Yerli Robot Süpürge Tavsiye

Vestel V-Bot Robot Süpürge

En iyi ve ucuz robotlu süpürge modellerinden biri olan Vestel V-Bot, havadaki tozları da temizleyerek alerji riskini ortadan kaldırır. Üç farklı süpürme modu bulunan modeli mobil uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz. Cihazın otomatik şarj olma, engel algılama gibi özellikleri var. Bununla birlikte çalışma süresi biraz kısa ve mop özelliği yok.

Ayrıntılı bilgi için: Vestel Robot Süpürge

Fiyat Performans Dengesinde En İyi Robot Süpürge Tavsiye

Anker Eufy RoboVac G10 Robot Süpürge

Listemizin en düşük fiyatlı modellerinden biri de, en iyi robot süpürge markası olarak öne çıkan Anker’in Eufy RoboVac G10 modeli. Bu model HEPA filtreye sahip oluşuyla en iyi temizlik robotu listemize dahil oldu. Islak ve kuru özellikli robot süpürge, pil seviyesi düştüğünde otomatik olarak şarj istasyonuna döner. Yüzde 80 şarja ulaştığında, kaldığı yerden temizlemeye devam etmesi etkileyici. Yalnız çalışırken engelleri ortadan kaldırmanızı öneririz.

Uygun Fiyatlı Robot Süpürge Tavsiye

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot Süpürge

En iyi robot süpürge modellerinden biri olan Xiaomi robot süpürge haritalamada zorluk yaşatmakla birlikte iki yönlü silme, turbo çekim gücü ve düşme engelleyici gibi özelliklere sahip. Uzaktan kumandalı uygulamasıyla kontrol edebileceğiniz robot süpürgenin uzun pil ömrü de cezbedici.

En İyi Robot Süpürge Karşılaştırması

Kendi kendine süpüren süpürge kolaylığından faydalanmak isteyenler için en iyi robot yorumları ve bilgileri harmanlayarak sizler için en iyi akıllı süpürge önerilerinde bulunduk. Robot süpürgelere dair verdiğimiz tüm ipuçları ve modellerin avantaj ve dezavantajlarıyla en iyi emiş gücü olan robot süpürge hangisi, hangi robot süpürge daha iyiuygun en iyi robot süpürge hangisi, en iyi robot süpürge hangisi gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Ürün AdıKullanım AlanıAşılabilir Engel (mm)Ses Seviyesi (dB)EPA/HEPA FiltreÇalışma Süresi (dk)
iRobot Roomba i7 Wi-Fi’lı Robot SüpürgeHalı, Sert Zemin2068Var75
Samsung Powerbot Kuru ve Islak Robot SüpürgeDüz zemin1640Var60
Dyson 360 Heurist Robot SüpürgeDüz zeminYok72Var75
Roidmi Eve Plus Robot SüpürgeDüz zemin, halı, sert zemin2050Var150
Miele Scout Rx-2 Home Vision Robot SüpürgeHalı1670Yok120
Viomi V3 Vacuum Cleaner Lazer Sensör Robot Süpürge ve PaspasSert zemin2065Var180
Anker Eufy RoboVac G10 Robot SüpürgeHalı, sert zemin1555Var80
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot SüpürgeDüz zemin1040Var120
Vestel V-Bot Robot SüpürgeDüz zemin1062Var80

Robot Süpürge Çeşitleri

Elektrik süpürgesinde toz torbalı, toz torbasız, su hazneli gibi alternatifler söz konusudur. Aynı çeşitlilik akıllı robot süpürgeler için de geçerlidir. Akıllı elektrik süpürgesi şeklinde de ifade edilen robot süpürge çeşitleri şunlardır:

  • Lazer sistemli (lidar) robot süpürge

En iyi robot süpürge modellerinin çoğu lazer sistemlidir. Lazer ışını ileten ve yansıyan ışını algılayan sisteme sahip modeller, evin haritasını çıkarıp temizlik yapar.

  • Kameralı robot süpürgeler

En iyi akıllı süpürge önerilerinde de kameralı bir modele değinmiştik. Bu tür kendi süpüren süpürge modelleri, gördüğü görüntüye göre harita oluşturarak temizlik yapar.

Akıllı Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi robot süpürge, ihtiyacı tam karşılayan ve bütçeyi sarsmayan modeldir. İhtiyacınıza uygun modele sahip olmak için robot süpürgenin çeşidi konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Robot süpürge satın almadan önce halılarınızın ne kadar kalın olduğunu, evcil hayvanınızın çok tüy döküp dökmediğini, evdeki kanepelerin altının ne kadar geniş olduğunu gözlemleyin.
Wi-Fi bağlantısı veya uzaktan kumanda, haritalama özelliği, şarj ünitesine dönüş özelliği, kaldığı yerden devam etme özelliği, zamanlama özelliği, yazılım güncelleme özelliği kullanım kolaylığı sağlar. Bu nedenle bu özelliklerin alacağınız robot süpürgede olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi akıllı süpürge modelleri arasında seçiminizi yaparken şu özelliklere de mutlaka dikkat etmelisiniz:
1. Daha etkin temizlik için çift rolü fırçaya sahip olan robot süpürge modellerini seçin.
2. Pil ömrü seçimini alanın büyüklüğüne göre yapın.
3.Kendi kendine süpüren süpürge modelleri her saatte kullanabilmek için ses seviyesinin düşük olmasına dikkat edin.
4. Alerjik durumlarınız varsa veya bebeğiniz varsa HEPA filtreli robot süpürge tercih edin.
5. Daha geniş alanların verimli temizlenmesi açısından toz ve su haznesi arka bölümde olan robot süpürgeleri tercih edin.

Emiş Gücü En Yüksek Robot Süpürge Hangisi?

Kendi kendine süpüren süpürge modellerinde emiş gücü zemin türüne göre farklılık gösterir. Emiş gücü Pa ifadesiyle belirtilir. Elbette PA değeri en yüksek olan modeli tercih etmelisiniz. Ancak emiş gücü tek başına robot süpürgenin en iyi kendi süpüren süpürge olması için yeterli değildir. Diğer kriterleri de göz önünde bulundurmalısınız.

En İyi Akıllı Robot Süpürge; Uzman Görüşü

En iyi robot süpürge tavsiye arayışındaki siz değerli okuyucularımız için rehber hazırlayarak doğru modele karar vermenizi kolaylaştırdık. Yazımızda bahsettiğimiz ipuçları ve model ürünleriyle en iyi akıllı süpürge modeline kolayca sahip olabilirsiniz. Robot süpürge birçok elektrikli süpürge modeliyle aynı fiyat aralığında olmakla birlikte, biraz daha yüksek ücretli olarak algılanır. Siz de robot süpürgenin yüksek ücretli bir cihaz olduğunu düşünebilirsiniz; fakat robot süpürgenin büyük kolaylık sağlayacağını söyleyebiliriz. En iyi robot süpürge modelinde, karşılaştırma tablosunda ve robot süpürge tavsiye listemizdeki ürünlerin açıklamalarında belirttiğimiz gibi belirttiğimiz gibi çalışma süresi, zemin, ses seviyesi, EPA/HEPA filtre, aşılabilir engel oranı gibi unsurları göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle yoğun çalışma koşulları nedeniyle temizliğe zaman ayıramıyorsanız, çocuğunuzun bakımıyla daha çok ilgilenmek için zaman kazanmaya ihtiyaç duyuyorsanız veya bel ağrısı gibi sağlık sorunları yaşıyorsanız en kısa zamanda en iyi robot süpürge modellerinden birini edinmenizi öneririz. “Akıllı elektrik süpürgesi dikey olmalı” diyorsanız ve en iyi dikey süpürge tavsiye ihtiyacı duyuyorsanız aşağıda linkini paylaştığımız en iyi dikey süpürge tavsiye yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Dikey Süpürge Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.