en iyi elektrik süpürgesi

En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye

Elektrikli süpürge alacaklara piyasanın en iyi elektrik süpürgesi markalarını sizler için araştırdık ve en iyi elektrikli süpürge önerilerde bulunduk.

Yazımız içerisinde süpürge alacaklar için elektrikli süpürge alırken nelerek dikkat edilmeli, en iyi süpürge markaları ve en iyi elektrik süpürgesi tavsiye önerilerimizi sıraladık.

En İyi Elektrik Süpürgesi Marka ve Modelleri

Alacağınız süpürgenin kalitesini belirleyen emiş gücü ve ana temel özelliklerini göz önünde bulundurarak listeledik.

Thomas Cycloon Hybrid Pet Friends 1400 W Toz Torbasız Süpürge

Motor Gücü1400(watt)
Enerji Sınıfı
Ses Seviyesi73(dB)
Toz Haznesi Kapasitesi1.8(lt)
Ağırlık7(kg)

Thomas Cycloon süpürge, en iyi elektrik süpürgesidir. İster su filtreli ister siklonik torbasız süpürge olarak kullanabileceğiniz ÇOK YÖNLÜ bir süpürgedir. HEM SULU HEM KURU KULLANABİLECEĞİNİZ BİR SÜPÜRGE. Döşemelerdeki hayvan tüylerini toplamaya yarayan özel bir başlığı vardır. Emiş gücü ayarı ve açma kapama kontrolünü uzaktan kumanda kullanarak yapmak mümkün. 11 metre çapında etki alanı dikkate değer. Süpürgede Aqua Box isimli yeni bir filtreleme sistemi kullanılmış. Alerjik reaksiyona sebebiyet veren polenleri yüzde 100 filtreleyen bu sistemde, tozlu hava “su duvarı”ndan geçirilerek temizleniyor. YANİ, SU HAZNESİ TOZU İÇİNE HAPSEDER. Özel basınç pompalı ıslak silme özelliği başarılı.

Halı başlığının ayak dokunuşuyla değiştirilebilmesi, Hepa 13 filtresinin olması, iki yönlü park edilebilmesi, kablosunun 8 metre olması ve ekstra uzun ara başlığa sahip olması da süpürgeyi işlevsel kılmış. Süpürgenin dezavantajlarına değinecek olursak. Hep ses seviyesinin yüksekliği hem de toz haznesinin küçük olması dikkat çekmektedir. Ayrıca fiyat etiketi ortalamanın biraz üzerinde, her bütçeye uygun olmayabilir; fakat temizliği daha etkin ve daha kısa sürede yapmayı sağlamasıyla en iyi süpürge modellerinden biridir.

Fakir Filter Pro Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Motor Gücü800(watt)
Enerji SınıfıA Sınıfı
Ses Seviyesi65(dB)
Toz Haznesi Kapasitesi4.5(lt)
Ağırlık7.5(kg)

Alman devi fakir, elektrikli süpürge de çığır açmaya devam ediyor. 8+1 üstün filtreleme sistemi ile özellikle alerjik rahatsızlıkları bulunan kişiler için gönül rahatlığı le kullanılabilmektedir. Süpürge uçak malzemelerinden üretilmiştir. Filtre alanında bulunan ionizer özelliği sayesinde odanızın havasında bulunan tozları da temizlemektedir. Ürünün toz torbasız olması da ayrıca temizlik açısından kolaylık sağlamaktadır. Başlık kolunda bulunan tuşlar ile elektrik süpürgenizi kontrol edebilirsiniz. Bazı rakiplerinde bu özelliği var ise makinenin üzerinde kontrol paneli bulunmuyor fakat fakir elektrik süpürgesinde hem makinenin üzerinde hemde başlık kolunda bulunmaktadır. Hortumu diğer tüm süpürge hortumları gibi değil kırılmaz özel kaplama ile istenildiği gibi bükülebilir. Makinenin bir diğer avantajı da emiş gücü. Emiş gücünün şuana kadar pyasada görebildiğimiz diğer rakiplerine oranla oldukça başarılı ve en iyisi diyebiliriz. Ürünün dezavantajına değinecek olursak ürün oldukça ağır ve geniş kasaya sahiptir. Günlük kullanımda pratiklikten biraz uzaktır.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi için: Fakir Filter Pro Elektrikli Süpürge

Philips PowerPro Active FC9521/09 Elektrikli Süpürge

Motor Gücü750(watt)
Enerji SınıfıB Sınıfı
Ses Seviyesi78(dB)
Toz Haznesi Kapasitesi1,7(lt)
Ağırlık6(kg)

Yeni Philips PowerPro Activite ile sorunsuz temizlikler artık çok daha kolay. TriActive+ başlığı ve bunun yanında PowerCycione 4 teknolojisi ile birlikte neredeyse eksiksiz bir temizlik sunmaktadır. Ürün rakiplerine göre B sınıfı bir enerji tüketimine sahip olup ses seviyesi ortalardadır. Ayrıca ürün çok kaba olmamakla birlikte elektrik süpürgeleri ortalamasında bir ağırlıktadır. Philips kalitesi ile güvenerek alınacak bir üründür. Ürün toz torbasız olup yine Fakir de olduğu gibi led ışıklı başlığı ile kolay temizlik deneyimi sunmaktadır. Temizlik sonrası toz haznesinin kolay sökülmesi ve kolay temizlenmesi de ürüne ekstra bir keyif katmıştır. Tüm bu ve yukarıda tablosunu verdiğimiz özellikleri yanı sıra ürünün en büyük ve belkide ürünü almanızı etkileyecek dezavantajı ürünün kontrol tuşlarının ana gövdesinde bulunmaması ve hortumun başlığının bağlandığı tutma kolunda olmasıdır. Tabi tutma kolunda olması iyi bir özellik fakat hortumun sürekli esnek olması içinde bulunan kablo tertibatının kopmasına ve böylelikle ürünün hortum ve başlık değişimine neden olabilecektir.

Bir diğer model olan  kullanışlı Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrik Süpürgesi ‘ni de inceleyebilirsiniz.

Dyson DC33C Allergy Elektrikli Süpürge

Motor Gücü750(watt)
Ses Seviyesi77(dB)
Toz Haznesi Kapasitesi2(lt)
Ağırlık7.3(kg)

750 Watt toz torbasız elektrikli süpürge Dyson Ball teknolojisi ile üretilmiştir. Yıkanabilir motor öncesi filtre, 259 alir watt sabit emiş gücü, 77 db ses seviyesi, 29.8 litre/saniye hava akımı, 2 litre hazne kapasitesi, 6.5 m kablo uzunluğu, çift modlu zemin aparatı mevcuttur. Hijyenik ve kolay hazne boşaltımı mevcuttur. 5 yıl işçilik ve yedek parça garantilidir. Üstün performanslı hava akımı teknolojisi ile en ufak tozu ve kiri temizler. Diğer süpürgelere göre çok rahat hareket etmekte ve her yöne kolaylıkla dönmektedir. Ses yalıtımlı malzemeden üretilerek ses seviyesi en aza indirgenmiştir. Tek tuşla hazne boşaltılmaktadır. Makinenin emiş gücü iş görecek seviyededir lakin en iyisi diyemiyoruz. Ayrıca makinenin temizlenmesi de evinizi süpürdükten sonra yorgunluğunuza biraz daha artı sağlayacaktır.

Gelişmiş siklon teknolojisi ile 3 kata kadar daha iyi performans hizmeti sunan, Hepa 12 filtre ile daha iyi temizlik hizmeti sunmaktadır. İkili filtreleme sistemi, 2.75 lt toz hazne kapasitesi, kolay ve ergonomik tasarım, 2000 W güç, 79 db ses seviyesi bulunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimli toz torbasız elektrik süpürgelerindendir. Çok sayıda olumlu yorumlar alan cihaz fiyatına göre yüksek emiş gücündedir.

Hem ıslak hem kuru vakumlama ve dayanıklı hortumu, 1600 W motor gücü, 86 db ses seviyesi, Hepa 13, 6 m kablo uzunluğudadır. 1.5 litre toz haznesi bulunmaktadır. 4 aşamalı filtreleme özelliği vardır.  Çeşitli aparatları ile evinizin her köşesini kolaylıkla süpürebilirsiniz. 2 yıl garantili olan ürünün servis ağı da oldukça bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından biraz fazla yüksek sesi olması yönünde olumsuz yorumlar alsa da önerebileceğimiz ideal süpürgelerdendir.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Emiş Gücü;
  Hepimizin dikkat ettiği ilk şeylerden birisi hiç kuşkusuz watt oranı yani emiş gücü performansıdır. Bu özellik süpürme açısından oldukça önem arz eden bir unsurdur. Elektrik süpürgesinin emiş gücünün yüksek olması süpürgenin ne kadar iyi çektiğini gösterir. İdeal bir süpürge 350-600 arasında emiş gücüne sahip olan süpürgedir. Çok yüksek emiş gücüne sahip ve emiş gücü ayarlama butonu da olmayan bir süpürgeyi tercih etmek süpürürken bazı sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Mesela süpürme sırasında süpürgenin halıya yapışması ya da ince halılarınızı yerinden kaldırması gibi sorunlarla süpürme işlemi sırasında zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden ayarlanabilir emiş gücüne sahip elektrik süpürgelerini tercih etmelisiniz.
 2. Elektrik tüketimi;
  Cihazınızın ne kadar elektrik tükettiği de faturanız açısından çok önemlidir. 750,800,1000,1200,1600, 2000 watt gibi motor gücü ile harcadığı elektrik enerjisine mutlaka bakmalısınız. Watt değeri yüksek elektrik süpürgesinin çok iyi süpürgeler olduğu düşünülse de öyle değildir. Önemli olan emiş gücü watt değeridir. Emiş gücü ile motor gücü arasında bir bağlantı yoktur.
 3. Ses/gürültü seviyesi;
  İyi bir süpürgeyi tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurda gürültü yani ses seviyesidir. Gece ve gündüz komşuları rahatsız etmeden evi süpürmek için ses seviyesi düşük olan bir süpürge tercih etmelisiniz. Süpürgeler genelde ilk çalıştırma aşamasında fazla ses çıkarmazken ilerleyen zaman içinde ses seviyesi yükselerek artmaktadır. Desibel oranı 60 civarında olanlar en sessiz süpürgelerdir. Şu an piyasa da bulunan çoğu süpürge 65-78 desibel oranları arasındadır.
 4. Hava debisi;
  Hava debisi diye adlandırılan süpürgenizin ne kadar hava çektiğini gösteren bu değer de önemli bir etkendir. 40 litre/saniye ve üzeri ideal olan hava debisi oranıdır.
 5. Makine filtresi;
  Son teknolojiye göre üretilen Hepa filtre özelliği de hassas temizlik açısından öncelikli bir diğer unsurdur. En küçük parçacıkları dahi alan tozların %99,99 una kadar temizleyebilen ve tozu tutma seviyelerine göre Hepa 10, 11, 12, 13, 14 diye sıralanan özelliklerdendir. Hepa 14 “Ulpa Filtreler” en iyi olanlardır. Sağlık açısından ve bebekler için en hassas derecede hijyenik temizlik hizmeti sunar.

Elektrik Süpürgesi Hakkında Merak Edilen Sorular

En İyi Elektrik Süpürgesi Çeşidi Hangisidir?

Elektrik süpürgeleri toz torbalı, torbasız, sulu ve siklonlu en iyi elektrikli süpürge olarak piyasa 4 şekilde bulunmaktadır. Torbalı süpürgeler ara ara tora alımları ile ilave masraf olmaktadır. Bu yüzde pek fazla önermiyoruz. Torbasız süpürgeler haznelerinde ne kadar fazla tozun biriktirdiğinin görülmesi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu tozu hazneden boşaltma esnasında temizliği biraz zordur.

Su filtreli elektrik süpürgeleri siklonlu elektrik süpürgeleri çıkana kadar oldukça modaydı. Halı yıkama, ıslak zeminde çekim gibi özeliklere sahip olan bu süpürge haznesinde biriktirdiği kirli su ile kullanıcıların içine rahatlatmaktadır. Ancak temizlik aşamasında suların boşaltılması, parçaların yıkanması gibi ek külfetler vardır. Ayrıca su filtreli süpürgeler diğerlerine oranla çok fazla gürültü çıkarmaktadır.

Siklonlu elektrik süpürgeleri çok yüksek e düşmeyen emiş gücü ile tercihlerin ilk sırasında yer almaktadır. Bu tip süpürgeler alerji, astım gibi rahatsızlığı olanlara ve evcil hayvan besleyenlere önerilebilecek en iyi elektrik süpürgelerindendir. Siklonlu süpürgeler içine çektiği havayı siklon odacıklarında döndürerek çalıştırır. Fiyatlarının diğer süpürgelere göre yüksek olması dezavantajlarındandır.

En iyi elektrik süpürgesi tavsiyelerimizi marka ve modelleriyle tanıtarak özellikleriyle listeledik. Sizler de edindiğiniz tecrübelerinizle memnun kalmadığınız ya da oldukça hoşunuza giden markaları bizlerle paylaşabilir, tüketicilere fikir verebilirsiniz.

Tavsiye ettik: En İyi Dikey Süpürge Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Arif
Arif
2 yıl önce

Nilfisk firması sadece elektrik süpürge üretir.

Bünyamin
Bünyamin
2 yıl önce

En iyi elektrikli süpürge bence rowentanın 5 yıldızlı modelidir. Ses seviyesi rakiplerine nazaran o kadarda yüksek değildir. ben aldım memnunum. Özellikle de çekişi çok güzel. Halıyı yerinden kaldırıyor. Üstelik süpürmeye gücü yetmeyen hanımlar için süpürme kolunda bulunan aparatı sayesinde bununda çözümünü yapmışlar. Bence kafanızda soru işareti olmadan en iyi süpürge hangisi derseniz rowenta 5 yıldız elektrik süpürgesi derim.

Süpürge tavsiye
Süpürge tavsiye
4 yıl önce

Millet takmış en iyisi Dyson bilmem ne ya arkadaş çoğu yerde filtresini bulamadiktan sonra isterse en iyi elektrik süpürgesi olsun. Anlamı var mı?

elektrikli süpürge önerisi
elektrikli süpürge önerisi
4 yıl önce

Philips Marathon serisi süpürgeler kesinlikle mükemmel ötesi, 1 yıl önce Fakir marka su filtreli elektrik süpürgesi kullanıyordum 2 yıl içerisinde toz çekim gücü resmen çok fazla hissedilir derecede azaldı, servisi şuyubuyu derken çözüm bulamadık. En iyi elektrik süpürgesi dersen marka olarak Philip bu işte gerçekten çok iyi

Sema
Sema
5 yıl önce

Sanırım dyson fiyatı yanlış yazılmış 2000 liranın altında dyson süpürge yok malesef.ikinci elini bile 1500den aşağı vermiyorlar bazı firmalarda hesaplı dyson ama oralardan alınan süpürge bozulursa yetkili servisi tamirini garanti kapsamında yapmıyormuş

oneri
Yanıtla  Sema
5 yıl önce

Merhaba Sema hanım,
Makalemiz Aralık 2017’de yazıldığında Dyson DC33C Allergy elektrik süpürgesinin fiyatı bu aralıktaydı ancak döviz kurlarının yükselişi Elektronik birçok eşyada fiyat uçtu diyebilirim. Şu andaki alınabilir internet fiyatı 1600 TL civarında (istanbulbilisim)

Değerli yorumunuz için teşekkürler.

en iyi elektrik supurgesi
en iyi elektrik supurgesi
5 yıl önce

Philips FC9924 Marathon Ultimate modeli en iyi elektrik süpürgesi 2017 yorumları arasında oldukça söz edilen bir ürün, Araştırmalarımız sonrası listemizde üst sıralarda yerini aldı.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.