en iyi oda termostatı

En İyi Kablosuz Oda Termostatı Tavsiye

Kablosuz oda termostatı tavsiye arayan takipçilerimiz için en iyi oda termostatı markalarını inceledik ve oda termostatı önerilerimizi sıraladık.

Kablolu ve kablosuz oda termostatı tavsiye arayışındaki takipçilerimiz için en iyi kablosuz oda termostatı hangisi gibi soruları yanıtladık ve oda termostatına dair detayları paylaştık.

Oda termostatı sayesinde kombinizi daha verimli kullanabilirsiniz. Kablolu ve kablosuz oda termostatı modelleri, dijital ve analog şeklinde sunulur. Bazı modeller haftalık, bazı modeller ise günlük programlama yapmayı sağlar. Uzaktan erişimin yanı sıra; sıcaklık, tüketim ve saat göstergesi, otomatik kontrol, hata tanımlama, kullanım suyu ayarı, soğutma fonksiyonu, detaylı raporlama, dış hava ölçümü gibi özellikler oda termostatı modelini işlevsel kılar. Oda termostatı kablosuz fiyatları da özellikler doğrultusunda değişkenlik gösterir.

Oda termostatında özelliklerin farklılığı ve her kombiye uyumlu kablosuz oda termostatı bulmanın güçlüğü karşısında en iyi kombi oda termostatı tavsiyesi arayanlar için tüm detayları bu yazımızda aktardık. Oda termostatı uyumlu kombiler bulabilmek için kombi tavsiyesi ihtiyacınız varsa, aşağıda linkini paylaştığımız en iyi kombi tavsiye yazımızı okumanızı öneririz.

En İyi Oda Termostatı Modelleri

1.Bosch Easy CT200 Control Akıllı Oda Termostatı

kablosuz oda termostatı tavsiye
bosch easy control akıllı oda termostatı

Bosh oda termostatı, en iyi akıllı oda termostatı alternatiflerinden biridir. EasyControl mobil uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz. Her odanın sıcaklığını birbirinden bağımsız kontrol etme imkânı tanır. Dolayısıyla enerji tasarrufu yapmak mümkündür. Enerji tüketim göstergesi de vardır. Günlük rutine göre sıcaklığı otomatik ayarlar. Tatil modu, mesafe algılayan Geo-fencing özelliği gibi akıllı özellikleriyle işlevsel bir cihazdır. Mobil uygulamasının arayüzü basittir. Cihaz da renkli dokunmatik ekranıyla kolay kullanım avantajı sağlar.

Ayrıntılı bilgi için: Bosch Easy Control Akıllı Oda Termostatı

2.Vaillant eRELAX Wi-Fi Oda Termostatı

kablosuz oda termostatı tavsiye
Vaillant eRelax Akıllı Oda Termostatı

Vaillant, en iyi kablosuz oda termostatı markası olarak öne çıkan markalardan biridir. Vaillant oda termostatı tavsiye arayanlar için önerdiğimiz bu modelin en önemli özelliği, şehirdeki hava sıcaklık verisine göre sıcaklığı otomatik olarak ayarlamasıdır. Uygulama üzerinden aynı anda birden fazla kişi tarafından kullanma imkanı sunar. Kullanım alışkanlıklarını algılayarak tavsiyelerde bulunur. Hem günlük hem haftalık programlama da yapabilirsiniz. Tüm bu özellikleri sayesinde cihaz %37’ye varan tasarruf imkânı sağlar. İlk önerdiğimiz modele göre daha ekonomiktir. Dezavantajı daha sade tasarımlı bir model olması diyebiliriz.

3.E.C.A Cırcle 100W Kablosuz Oda Termostatı

kablosuz oda termostatı tavsiye
E.C.A. Kablosuz Oda Termostatı

Tüm kombilere uyumlu kablosuz oda termostatı tavsiye olarak önerdiğimiz E.C.A Cırcle 100W, ilk önerdiğimiz modellerdeki tasarruf sağlayan akıllı özelliklere sahip değil; fakat sıcaklık ölçüm hassasiyeti çok yüksektir. Ergonomik tasarımlı olması da avantaj sağlar. İçindeki pilin uzun çalışma süresi vardır. Bu sayede pil değişimi ile uğraşmak zorunda bırakmaz.  Dijital göstergeli ekranı sayesinde pil seviyesini, havanın ve odanın sıcaklığını takip edebilirsiniz. Kullanmadığınız sürece kapalı tutmanız mümkündür.

4.Baymak Logi Pro On / Off Programlanabilir Kablosuz Oda Termostatı

kablosuz oda termostatı tavsiye
Baymak Logi Pro Programlanabilir Oda Termostatı

Baymak Logi Pro, orta segmentteki en iyi oda termostatı seçeneklerinden biridir. Dijital ekranı bir önceki modele göre daha geniştir. Oda sıcaklığı, ayarlanan sıcaklık ve pil ömrünün yanı sıra, aktif çalışma modunu, gün ve saat bilgisini de gösterir. Ekrandaki ısıtma sembolü sayesinde pratik şekilde kullanabilirsiniz. Dokunmatik olduğu için kullanım kolaylığı sağlar. Günlük ve haftalık programlama yapılan bir termostattır. Konfor, ekonomi ve tatil gibi modları sayesinde tasarruflu kullanmak mümkündür. Dezavantajı mobil cihazdan kontrole imkân tanımaması olabilir.

5.Buderus TC100 Logamatic Dijital Akıllı Termostat

kablosuz oda termostatı tavsiye
Buderus Logamatic Oda Termostatı

Bedarus oda termostatının ilk aşamada en çok dikkatimizi çeken özelliği, önerdiğimiz diğer cihazlardan tasarım olarak çok daha gösterişli olması. Cam yüzeyi, dokunmatik ekranı ve arka aydınlatması ile çok şık, dekorasyonu tamamlayabilir. Oda sıcaklığına ya da dış hava sıcaklığına bağlı ısıtma kontrolü yapma imkânı sağlar. Zaman bazlı enerji tüketimini de gösterir. Mobil uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz. Coğrafi konum algılama fonksiyonu sayesinde tasarruf sağlayan bir cihazdır. Her odanın sıcaklığını ayrıca kontrol edebilirsiniz.

6.Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi Kontrolü

kablosuz oda termostatı tavsiye
Cosa Yerli Akıllı Oda Termosatatı

Cosa oda termostatı, ortalama fiyata sahiptir. Akıllı telefondan kontrol etme avantajı vardır. Yerli üretim oda termostatı almak istiyorsanız,  kişiselleştirilmiş ısı yönetimi imkânı sunan bu modeli tercih edebilirsiniz. Haftalık, saatlik ayarlamalar ve çalışma modları ile pratik kullanabileceğiniz ve tasarruf sağlayabileceğiniz bir termostattır. Dezavantajı, LED ekranının bir önceki önerdiğimiz modelden bilgi bakımından yetersiz olması diyebiliriz.

7.Demirdöküm Exacontrol 7R Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı

kablosuz oda termostatı tavsiye
Demirdöküm Exacontrol 7A Programlanabilir Oda Termostatı

Demirdöküm yoğuşmalı kombinizle uyumlu çalışacak programlanabilir kablosuz oda termostatı ihtiyacınız için Exacontrol 7R modelini tercih edebilirsiniz. Sıcaklık ve zaman gösterimi yapan cihazın dezavantajı, konum algılama ve mobil kontrol gibi özelliklerinin olmamasıdır. Ancak fiyatına göre gayet iyi performans gösterir.

Oda Termostatı Karşılaştırma Tablosu

Oda termostatı önerilerimizin özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyerek kablosuz oda termostatı tavsiye olarak en iyisi hangisi sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

ÜRÜN ADICİHAZ TİPİPROGRAMLAMAUZAKTAN ERİŞİMSICAKLIK AYARI
Bosch Easy CT200DijitalVar/VarVar
Vaillant eRELAXDijitalVar/VarVar7 – 30 °C
E.C.A Cırcle 100W DijitalYok/YokYok5 – 30 °C
Baymak Logi ProDijitalVar/VarYok5 – 30 °C
Buderus TC100 Logamatic  DijitalVar/VarVar
Cosa Akıllı Oda TermostatıDijitalVar/VarVar
Demirdöküm Exacontrol 7RDijitalVar/VarYok
Oda termostatı karşılaştırma tablosu

Tavsiye ettik: En İyi Klima Tavsiye

Oda Termostatı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir!

Oda termostatı kombinizin ne zaman çalışacağını ne zaman çalışmayacağını belirleyen otomatik elektronik cihazlardır. Son derece hassas olan oda termostatları, kombilerin yanı sıra klimalarla da çalışabilir. Oda termostatı faydaları söz konusu olduğunda akla ilk gelen kolay yoldan odanın sıcaklığını ayarlayabilmektir. Oda termostatları, enerji tasarrufu da sağlar. Kablosuz olup uzaktan kontrol edilebilen kaliteli oda termostatı modelleri pratik kullanım avantajı da sağlar.

Oda Termostatı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oda termostatının, kontrol etmek istediğiniz kombi ve klimalar ile uyumlu çalışması gereklidir. Dolayısıyla akıllı oda termostatı tavsiye değerlendirmesi yaparken her markaya uyumlu kablosuz oda termostatı şeklinde detaylı değerlendirme yapmalısınız. Oda termostatları, bağladığınız cihazı otomatik olarak açıp kapayan anahtarlardır ve uyumluluk sağlanmazsa cihazınıza doğru komutu gönderemediği için işlevini gerçekleştiremez. Oda termostatı alırken dikkat etmeniz gereken diğer detayları ise şunlar:

 • Oda termostatı alırken, satın alacağınız modelin küçük değişimleri bile algılayabilmesine dikkat etmelisiniz. Kablosuz oda termostatı tavsiye olarak şüphesiz elektrik faturasının kabarık gelmesini önleyici özelliğe sahip olan modeldir.
 • Termostatınız dijital olarak programlanabilir özelliğe sahip olmalıdır. Örneğin belirlediğiniz gün ve saatlerde belirlediğiniz sıcaklıkta odanızın sıcaklığını yönetebilmelidir. Dolayısıyla programlanabilir oda termostatı tavsiye ve yorumlarını dikkatle incelemelisiniz. “Dijital programlanabilir” ibaresi bulunan oda termostatları haftalık olarak programlanabilir. Bu tür cihazlarda, oda sıcaklığının; hafta içi sabah saat 06:45’te, akşam 18:45’te, hafta sonu da sabah 10:45’te 25,0°C’ye getirilmesini basitçe programlayarak ayarlayabilirsiniz. Ancak manuel oda termostatları sadece anlık olarak belirttiğiniz dereceye göre oda sıcaklığını ayarlarlar. Tüm dijital oda termostatlarının programlanabilir olmayabileceğine de dikkat etmelisiniz.
 • Oda termostatı modellerini birbirinden farklı kılan en önemli özelliklerden biri de hassasiyet derecesidir. Oda termostatının hassasiyeti; ortam sıcaklığındaki değişimi algılama kabiliyeti olarak tanımlanabilir. 1,0°C’lik hassasiyeti olan bir oda termostatı, bulunduğu ortamdaki 1,0°C’lik sıcaklık değişimini algılayabilir. 0,5°C hassasiyeti olan bir oda termostatı ise daha yüksek hassasiyete sahiptir. Daha küçük sıcaklık değişimlerini algılayabilir.
  İnsan vücudu ortam sıcaklığında oluşan 1,5°C ile 2,0°C arasındaki değişiklikleri hissedebilir. Dolayısıyla, odanızdaki sıcaklık yaklaşık 1,5°C düştüğü anda bunu hissetmeye başlarsınız. Hassasiyeti yüksek olan bir oda termostatı, sıcaklıktaki küçük değişiklikleri algılayarak, ortamı ısıtmak üzere kombiyi otomatik olarak çalıştıracaktır.

Bir oda termostatı hakkında karar vermeden önce, satıcıyla iletişime geçerek, kombiniz/klimanız ile uyumlu olup olmadığını mutlaka sormanızı tavsiye ederiz.

Oda Termostatı Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

  Oda termostatı, yaşam alanının daha konforlu olmasını sağlar. Bu nedenle özellikle de bebek, yaşlı ve hasta bulunan evlerde kullanılır. Oda termostatı nasıl kullanılır sorusunun pek de detaylı bir yöntemi yoktur. Önemli olan doğru konumlandırıp doğru sıcaklığa ayarlamaktır. Oda termostatı nereye konmalı merak edenler için de yanıtlayalım. Oda termostatını, pencere veya kapıya en az 50 cm uzak olacak şekilde yerleştirmek gerekir. Oda termostatının yerden yüksekliğinin en az 50 cm, en fazla 1,50 metre olması önem taşır. Uyku saatlerinizde veya evde olmadığınızda dereceyi düşürerek tasarruf sağlayabilirsiniz.

 2. Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı?

  Oda termostatları, kombilerin gerektiği kadar çalışmasını sağlar. Dolayısıyla oda termostatı tasarruf sağlar mı merak edenlere müjdeyi verebiliriz. Odada termostatları, kullanım alışkanlıkları doğrultusunda değişmekle birlikte %5-15 tasarruf sağlar.

 3. Oda Termostatı Kaç Dereceye Ayarlanmalı?

  Oda termostatının ilk kullanımında oda termostatı kaç dereceye ayarlanmalı sorusu gündeme gelir. Oda termostatını 22 ⁰C’ye ayarlayın. Evinizde ısı yalıtımı yapılmamışsa, kuzey cephedeyse, soğuk iklime sahip bir bölgedeyse veya evde bebek varsa sıcaklık düşük gelebilir. Bu durumda kombi üzerinden sıcaklığı artırmalısınız. Bu noktada daha yüksek ayarın daha yüksek yakıt harcaması anlamına geldiğinin altını çizelim.

 4. Kablosuz Oda Termostatı Her Kombiye Uyar Mı?

  Her kablosuz oda termostatı kombinize uyumlu olmayabilir. Dolayısıyla kablosuz oda termostatı her kombiye uyar mı sorusunun yanıtını belirleyen de termostatın modelidir. Seçim yaparken kombi tipi, markası ve modeline göre oda termostatı almalısınız.

 5. Kablosuz Oda Termostatı Kaç Metreden Çeker?

  Kablosuz oda termostatı çekim mesafesi açık alanda, kapalı alandakinden fazla olur. Elbette kablosuz oda termostatı kaç metreden çeker sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Genel olarak yanıtlayacak olursak 30-40 metre diyebiliriz; fakat markaya göre mesafe değişir.

 6. Kablosuz Oda Termostatı Nasıl Bağlanır?

  Kablosuz oda termostatı alanların yanıtını ilk merak ettiği soru kablosuz oda termostatı nasıl bağlanır sorusudur. Kablosuz oda termostatı montajı evin içerisinde kablo hattı çekmeyi gerektirmez. Doğru konumlandırmak yeterlidir. Kablosuz oda termostatı nasıl devre dışı bırakılır konusunda da en doğru yanıtı, satın aldığınız modelin kullanım kılavuzu verecektir.

 7. Kablosuz Oda Termostatı Nasıl Çalışır?

  Kablolu oda termostatı kullanabilmek için termostat ile kombi arasına kablo hattı çekmek gerekir. Elektrik tesisatı konusunda bilginiz yoksa kablolu oda termostatı montajı için kombi servisinden veya elektrik ustasından destek almalısınız. Gelelim kablosuz oda termostatı nasıl çalışır sorusunun yanıtına. Oda termostatları çalışma prensipleri farklılık gösterir. Modülasyonlu oda termostatları, tesisat ve kullanım suyu sıcaklıklarını kontrol etme imkânı tanır. Mekanik oda termostatları, bimetal sensöre sahiptir. Genleşme ve büzülme prensibiyle çalışan bu sensör, oda sıcaklığını algılayıp açma kapama yapar. Dijital oda termostatı, daha hassas ölçüm yapar. En iyi dijital oda termostatı, tasarruf ve pratik kullanıma yönelik özellikler taşır.

 8. Oda Termostatı Kullanırken Kombi Kaç Derecede Olmalı?

  Oda termostatı kullanımında kombi derecesini doğru ayarlamak doğalgaz faturalarındaki basamakları azaltır. Peki, oda termostatı kullanırken kombi kaç derecede olmalı? Sorunun yanıtı mevsime göre değişir. Kış aylarında kombi 40 °C gibi düşük sıcaklıkta olduğunda oda sıcaklığı istenilen dereceye gelmeden kombi kapanır. Bu nedenle kış aylarında tesisat suyu sıcaklığının 60-65 °C olması gereklidir.

En İyi Oda Termostatı; Uzman Görüşü

Oda termostatı en iyisi hangisi olduğuna karar vermekte güçlük çekenler ve hangi marka oda termostatı almalıyım sorusuna yanıt arayanlar için hem ipuçları paylaştık hem de her marka kombiye uyumlu kablosuz oda termostatı önerileri paylaştık. Bizim önerimiz Bosch CT100 modelidir. Elbette oda termostatı kullananların yorumları ve yönlendirmelerini de dikkate almalısınız. Bu sayede en iyi oda termostatı kablosuz ve kablolu modellerine sahip olabilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
HAKVERDİ NİGAR
HAKVERDİ NİGAR
1 yıl önce

Merhaba en hassas en ucuz en verimli kablosuz 70 metrekare bir eve uygun termostat ne önerirsiniz

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.