en iyi masaj aleti

En İyi Masaj Aleti Tavsiye

Masaj aleti tavsiye ihtiyacı olup en iyi masaj aleti hangisi sorusuna yanıt arayanlar için, en iyi masaj aleti markası ve daha fazlası yazımızda.

Masaj aleti tavsiye arayışındaki okuyucularımız için en iyileri derledik ve en iyi masaj aleti hangisi sorusunu yanıtladık.

Stresli bir dönemden geçiyorsanız veya günlük yoğun tempoya kısa bir mola verip pozitif hissetmek istiyorsanız masaj aleti edinmeniz doğru bir karardır. En iyi ve en kullanışlı masaj aleti sayesinde hem ruhsal hem de fiziksel açıdan rahatlayabilirsiniz. En iyi masaj aleti markası olarak bilinen pek çok marka ve farklı kullanım alanına uygun, farklı çalışma sistemine sahip pek çok masaj aleti modeli vardır. En iyi masaj aletleri arasında seçiminizi yapmanızı kolaylaştırmak için; masaj aletine dair aklınıza takılabilecek soruları yanıtladık ve en iyi masaj aleti modellerini derledik. Bu sayede masaj aleti en iyi marka hakkında fikir sahibi olabilir; hangi masaj aleti daha iyi sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

El-Bilek Masaj Aleti Tavsiye

1.Xiaomi PMA Kablosuz Hava Basınçlı El Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
xiaomi masaj aleti

Uzun süre bilgisayarda mause kullanmak zorunda kaldıysanız bileğiniz ve parmaklarınız ağrımış olabilir. Bu durumda kullanabileceğiniz en iyi el masaj aleti Xiaomi PMA masaj aletidir. Cihazdaki hava yastıkları parmakları, avuç içlerini ve bilekleri ovalayarak el kaslarını gevşetir. Malzeme kalitesi bakımından da beğenimizi kazanan bu cihaz USB Type-C bağlantı noktasına sahiptir. Kablosuz oluşu pratik kullanım açısından avantaj sağlar; fakat büyük ve çok da hafif olmayan bir üründür. Fiyatı yüksek görünebilir; fakat barındırdığı teknoloji sayesinde karpal tünel sendromu şikâyetlerini azaltmada oldukça etkilidir.

2.Beurer EM 28 El Bileği ve Alt Kol Tens Cihazı

en iyi masaj aleti
beurer masaj aleti

El bileği ve alt kol ağrılarınız için titreşimli masaj aleti önerisi arıyorsanız bu masaj aletini seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Üretiminde karbon malzeme kullanılmış. 4 farklı uygulamadan istediğinizi seçebilirsiniz. Manşeti kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcı ve otomatik kapanma gibi işlevleriyle başarılı bir masaj aletidir. Manşeti elde yıkayıp temiz şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: Beurer EM28

Ayak Masaj Aleti Tavsiye

1.Nordmende Ayak Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
nordmende masaj aleti

Ürünün adındaki ayak masaj aleti ibaresi sizi yanıltmasın. Bu cihaz farklı aparatları sayesinde tüm vücudu rahatlatan bir masaj aletidir. Masözlerin de önerdiği, fizyoterapi seanslarında kullanılan bu cihaz sinir sistemi ve kas sistemini elektronik şoklarla uyarır. Ayağın çukur kısmında bulunan sinirleri uyarması sayesinde cinsel isteksizlik ve kronik yorgunluk sorunlarını giderir. 12000 miliamper olan modelini kullanmanızı öneririz. Nordmende, elektrikli vücut masaj aleti çeşitleri arasında en premium masaj aleti diyebiliriz. Dolayısıyla fiyatı biraz yüksek gelebilir; fakat performansıyla fiyatını karşılar. Asıl dezavantajı kullanım kılavuzunun yetersiz olmasıdır.

2.Acura Ac 513 Profesyonel Ayak Masaj Aleti

acura ayak masaj aleti

Acura Ac 513, ev konforunda refleksi masajı yapmak için en iyi ayak masaj aleti hangisi sorusuna yanıt niteliğindedir. Cihazda en beğendiğimiz özellik 15 farklı masaj hızı ve 6 farklı ınfrared sistemine sahip olmasıdır. Isıtmalı fonksiyonu ve vibrasyonla masaj yapması sayesinde beklenen etkiyi gösterir. Otomatik programlama sistemi ve uzaktan kumandalı oluşu da orta segmentin en iyilerinden olmasını sağlamış. Varislerin ilerlemesini önleyici etkisi de cezbedici.

3.Beurer Fb 30 Ayak Banyosu

beurer ayak masaj aleti

Evde pedikür keyfi yapmak için en iyi sulu ayak masaj aleti tavsiye arayışındaysanız Beurer Fb 30 masaj aletini tercih edebilirsiniz. Cihazda titreşimli masaj, püskürtmeli masaj ve su sıcaklık muhafazası olmak üzere 3 fonksiyon vardır. Sıçrama siperi sayesinde etrafa su sıçramadan ayak masajı yapabilirsiniz. Kablo makarası ve katlanır özelliği sayesinde yer kaplaman saklayabilirsiniz. Isıtma işlevi yetersiz gelebilir; bu sorunu sıcak su ilavesiyle çözebilirsiniz.

Göz Masaj Aleti Tavsiye

1.Foreo IRIS Aydınlatıcı Göz Masaj Cihazı

foreo masaj aleti

Foreo yüz temizleme cihazlarıyla tanıdığımız bir markadır. Diğer ürünlerinde olduğu gibi bu cihaz da yüksek fiyatlı, aynı zamanda yüksek performanslı bir üründür. Göz çevresi için en kaliteli masaj aleti olarak önermemizin en önemli nedeni koyu halka gibi sorunları gideren Alternatif T-Sonic teknolojisi ile üretilmiş olmasıdır. Hipoalerjenik, BPA ve ftalat içermemesi de güven vericidir. Pek çok blogger’ın da önerisidir.

2.Dopagu Cilt Yenileyici Göz Masaj Aleti

dopagu masaj aleti

Göz çevresindeki kırışıklıklardan rahatsızsanız en iyi göz masaj aleti olarak Dopagu’yu öneririz. Cihaz pille çalıştığı için şarj etmekle uğraşmanız gerekmez.  Titreşimi etkili olması için gayet yeterlidir. Hafif yapısı sayesinde kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Boyun Masaj Aleti Tavsiye

1.Medisana Shiatsu Isıtmalı Ovmalı Masaj Yastığı

medisana masaj yastığı

Boyun masaj aleti tavsiye ürünlerine ilk sırada Medisana masaj yastığını vermemizin nedeni, kumanda sayesinde, masaj başlıklarının dönme yönünü değiştirebilme imkanı tanımasıyla muadillerinden farklılaşmasıdır. 4 adet dönebilen masaj başlığı vardır. Her ne kadar en iyi boyun masaj aleti olarakönermiş olsak da omuz, sırt ve bacaklar için de etkilidir. Medisana boyun masaj aleti, 4 adet dönebilen masaj başlığı ile Shiatsu masajı yapar. Sandalyeye veya koltuğa sabitleyerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Bu özellikleriyle en iyi ovmalı ısıtmalı masaj aleti de diyebiliriz.

2.Reidan Masaj Cihazı Boyun Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
reidan masaj aleti

Reidan’ın bu cihazı da en iyi boyun masaj aleti hangisi sorusuna yanıt niteliğindedir. Nitekim “fizik tedavi cihazı” ibaresiyle sunulan bir cihazdır. Boyun fıtığı ve migren ağrılarınız varsa Reidan akıllı masaj aletini tercih edebilirsiniz. 6 masaj modu (akupunktur, masaj, parmakla bastırma, yoğurma, çekiçleme ve kombinasyon masaj modu) ile muadilleri arasında farklılık gösteren bir masaj aletidir. 9 yoğunluk seviyesinde çalışır. Cihaz USB kablosu ile gelir. Şarj göstergesinin olması da her an hazır olması açısından avantaj sağlar. Kullanım süresi 1 saattir. Ne var ki şarj süresi pek kısa değildir, şarj olması için 2-3 saat beklemeniz gerekir.

3.Calıburn Ovmalı Yoğurmalı Masaj Yastığı

caliburn masaj yastığı

Calıburn masaj yastığı; portatif tasarımı, priz ve çakmak girişli adaptörleri, tek tuşlu oluşu ve motor korumasıyla en iyi masaj yastığı olarak ifade edebileceğimiz bir alettir. Kaliteli malzemeden üretilmiş olmasını ve ayarlanabilir olmasını çok beğendik. Su geçirmez ve yıkanabilir olması da çok iyi. Aracınızda da kullanabilirsiniz. Sadece boyun için değil bel, bacak, kol ve ayaklar için de etkilidir.

Sırt-Bel Omuz Masaj Aleti Tavsiye

1.Car Home 8 Toplu Ovmalı Masaj Yastığı

en iyi masaj aleti
car home masaj aleti

Car Home 8 toplu masaj yastığı, anında rahatlatıcı etkisini gösteren bir alettir. Araç çakmak girişine sahip olması sayesinde sadece evinizde değil aracınızda da kullanabilirsiniz. 8 toplu masaj aleti, tasarım ve malzeme kalitesi olarak da beğendiğimiz bir masaj aleti oldu.

2.Eragon Infrared Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
eragon masaj aleti

Eragon’un cihazını aslında vücudunuzun tüm bölgelerinde kullanabilirsiniz. Daha çok sırt için kullanımı tercih edilen bir masaj aletidir. Bu nedenle en iyi sırt masaj aleti olarak öneriyoruz. Cihaz dakikada 2500’ün üzerinde titreşim sağlar. Ayarlanabilir hız özelliği vardır. Etkisini anında hissedebileceğiniz masaj aletlerinden biridir. Dezavantajı ısıtmalı olmayışı diyebiliriz; fakat fiyat performans olarak düşündüğümüzde gayet iyidir.

Vücut Masaj Aleti Tavsiye

1.Beurer Mg 320 Hava Kompresyonlu Shiatsu Masaj Minderi

en iyi masaj aleti
beurer msaj koltuğu

Çin ve Japon kökenli masaj terapilerinin sentezi olan Shiatsu masajı, alternatif tıpta yaygın kullanılan bir yöntemdir. Beurer Mg 320 de Shiatsu hava basıncı masajı yapabilme özelliğine sahiptir. Kılıfı yıkanabilir özellikte olduğu için farklı kişiler hijyenik şekilde kullanabilir. Manuel kontrol anahtarı sayesinde masajı kişiselleştirebilirsiniz. Zamanlayıcı sayesinde 5, 10 ya da 15 dakika masaj yapabilirsiniz. Sırtı uzun bir sandalye veya koltuğa dik pozisyonda yerleştirebilirsiniz. Sessiz çalışır.

Dezavantajı biraz sert olması diyebiliriz; fakat bu sertliğin sonucunda performansı yüksektir. Ne var ki fiyatı da performansı gibi yüksektir; fakat masaj minderlerinde özellikler arttıkça fiyatlar da arttığı için makul da diyebiliriz. Daha makul fiyatlı masaj minderi arayışındaysanız, aynı markanın hem kanepelerde hem de araç koltuğunda kullanıma uygun tasarlanmış olan MG-155 modelini tercih edebilirsiniz. Beurer MG-155 titreşimli masaj şiltesi için en iyi ovmalı masaj aleti de diyebiliriz.

2.Medisana FML-48312 Kızılötesi Özellikli Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
medisana masaj aleti

Vücudunuzun herhangi bir bölgesine masaj yapmak için el tipinde masaj aleti tavsiyesi arayışındaysanız Medisana FML-48312 modelini değerlendirmelisiniz. Darbeli masaj aleti üç farklı masaj başlığına sahiptir. Tasarım bakımından cihazda en beğendiğimiz özellik tutma kısmının kaymaz silikon tasarımlı olmasıydı. Gücünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Biraz ağır olması dezavantaj olabilir; fakat bu özellik fazla güç uygulamanız gerekmediği anlamına da gelir.

3.Hypervolt Masaj Tabancası

en iyi masaj aleti
hypervolt masaj aleti

Masaj tabancı kullanmak fibromiyaljiyi tedavi etmede etkilidir. Sporcu fizyoterapistlerinin klinik tedavi için yararlandığı bu alete sahip olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi en iyi masaj tabancasıen sessiz çalışan ve en güçlü masaj tabancası” olarak lanse edilen Hypervolt masaj tabancasıdır. dakikada 3200 vuruşa kadar darbeli olması ne denli etkili olduğunun işaretidir. Full şarj ettikten sonra 3 saat kesintisiz kullanabilirsiniz. 3 hız derecesinden istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Üzerindeki LED’li göstergeden güç seviyesini, basınç seviyesini ve batarya durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ürünün orjinalini bulmak da kolaydır. Yalnız fiyat etiketi biraz yüksektir. Bütçeniz daha kısıtlıysa aynı şekilde 5 başlığı bulunan ve son derece popüler olan Fascıal Gun profesyonel masaj aletini de tercih edebilirsiniz. Gun masaj aleti, altıncı seviyede 3600 vuruşa çıkar. Hypervolt modelinden daha uygun olmasının asıl nedeni daha az masaj başlığının olmasıdır.

Selülit Masaj Aleti Tavsiye

1.Beurer CM 50 Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
beurer masaj aleti

Beurer CM 50 masaj aleti, e-ticaret sitelerinde en çok satılan en iyi selülit giderici masaj aleti modellerinden biridir. Beurer CM 50, deri altındaki bağdokuya masaj yapan bir cihazdır. Bu sayede kan dolaşımını ve lenf akışını destekler. Cihaz kolay tutuş sağlayacak şekilde tasarlanmış, ele tam oturur. Profesyonel masajlarda yapılan G5 masajı ile aynı etkiye sahip olması ürünü segmentinde öne çıkaran bir etkidir. İki kademeli oluşu da hoşumuza gitti. Selülit jeli veya kremi ile birlikte kullanırsanız daha etkili olacaktır. Antiselülit cihazının  dezavantajı morluk yapması; fakat morluklar geçicidir.

2.Relax Spin Tone Selülit Giderici Titreşimli Masaj Aleti

en iyi masaj aleti
relax masaj aleti

Selülit için masaj aleti hangisi iyi merak eden kullanıcılarımıza Relax Spin Tone masaj aletini de rahatlıkla önerebiliriz. Cihazın selülit için en iyi masaj aleti alternatiflerinden biri olmasını sağlayan en önemli özelliği 4 ayrı eklenti ünitesiyle birlikte gelmesidir. Bu sayede vücudun hemen her bölgesine masaj yapmak mümkündür. Dakikada 2500’ün üzerinde titreşim sağlayan bir cihazdır. Motoru çok güçlü. Ayarlanabilir darbe seçeneği ve kablo uzunluğuyla da fiyat performans ürünü diyebiliriz.

Yüz Masaj Aleti Tavsiye

1.Foreo Bear Akıllı Microcurrent Yüz Sıkılaştırma Cihazı

foreo masaj aleti

Foreo Bear, bizce en iyi yüz masaj aleti hangisi sorusunun yanıtıdır. Cihazda, manuel yüz masaj aletlerinin yetersiz kaldığı yüz ve boyundaki 69 kası çalıştırma işlevini yapan microcurrent teknolojisi kullanılmıştır. Bu teknoloji düşük seviyede elektrik akımı sayesinde lifting etkisi oluşturur. “Dünyanın en etkili ve güvenli microcurrent cihazı” olarak lanse edilen cihaz bir haftalık kullanımda bile etkilidir. Ultra hijyenik silikonla tasarlanmış olması ve markanın bilinirliği sayesinde cihazı güvenle kullanabilirsiniz. Tek şarj ile 90 kullanım sunması da çok iyi. Özellikle yaşlanmayı geciktirmek için 30’lu yaşlarda kullanmak faydalı olacaktır; fakat iletken serum, jel veya krem uygulamadan kullanmamalısınız. Yüz yogası hissi veren yaşlanma karşıtı bu cihazın tek handikabı fiyatının yüksek olmasıdır.

Tavsiye ettik: En İyi Yüz Temizleme Cihazı Öneri

2.The Body Shop Sıkılaştırma Etkili Cilt Bakım Roller

the body masaj aleti

İngiliz menşeili The Body Shop, masaj aletinde en iyi marka alternatiflerinden biridir. Markanın cilt bakım rolleri make-up artisti Vanda Serrador tarafından tasarlanmış. Hem yüz kaslarını rahatlatma hem de cilt tonunu düzenleme etkisi vardır. Aleti buzdolabında saklamanızı ve cilt bakım yağlarını, nemlendirici kremleri veya cilt bakım serumlarını uygularken kullanmanızı öneririz.

3.Yoyoso Gold Titreşimli Yüz Masaj Aleti

yoyoso masaj aleti

Daha küçük boyda ve pratik bir masaj aleti ile yüz masajı yapmayı tercih ediyorsanız bu cihazı kullanabilirsiniz. Pille çalışan ürün kaliteli malzemeden üretilmiş. Titreşimi sayesinde yüz kaslarını rahatlatıcı etkisi var. Sosyal medya fenomenlerinin de önerdiği bir masaj aletidir. Genellikle cilt bakım ürünleri uygulamak için yüze kullanılsa da boyun, omuz, kol, eller ve bacaklarda da kan dolaşımını hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Masaj Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masaj aleti öneri arayışında olup ipuçları için araştırma yapan herkes masaj aleti en iyisi hangisi ise ona sahip olmak ister. Bu aşamada bütçe ve performans arasındaki dengenin sağlanması gerekir. Elbette her ürün için olduğu gibi satın alma sırasında ilk dikkat edilmesi gereken garanti belgesi, marka bilinirliği, bütçe gibi konulardır. Masaj aleti, sağlık üzerinde doğrudan etkili olan bir üründür. Bu nedenle masaj aleti alırken dikkat edilmesi gerekenler konusuna detaylıca değinmeliyiz.

Masaj aletleri genellikle bel, boyun, bacak, göbek, sırt, kol için tercih edilir. Yüz ve baş için kullanılan modeller de vardır. Masaj aletinde çeşitlilik yalnızca kullanım alanında değildir. Tasarım ve kullanım açısından farklı yüzlerce model bulmak mümkündür. Masaj terapilerinde vurmalı masaj aletleri ve titreşim veren masaj aletleri çok tercih edilir.

Geniş ürün gamı karşısında masaj aleti hangisi iyi anlayabilmek için; cihazı hangi amaçla vücudunuzun hangi bölgesinde kullanacağınıza; cihazın elektrikli mi yoksa manuel mi olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Elektrikli masaj aletlerinin genellikle farklı başlığı olduğu için bir cihazı vücudun her bölgesinde kullanmak mümkün olur.

Vücut için daha çok masaj tabancası kullanılır. Manuel masaj aletleri daha çok kısa süreli pratik kullanım için tercih edilir. Isıtmalı masaj aletleri yorgun kasları rahatlatır. Kızılötesi ışınları kullanan masaj aletleri kan dolaşımını hızlandırmayı sağlar. Giyilebilir bir masaj aleti olan masaj kemeri elektrik akımı ileterek kasların kasılmasını sağlayıp kasların eski formuna kavuşmasına yardımcı olur.

Cilt için üretilen en iyi masaj aleti çeşitleri de farklı modellerdedir. Hassas cilde sahip olanlar doğal taşlı roller kullanmayı tercih eder. Masaj aleti alırken kullanım yeri ve cihazın türünün yanı sıra gürültülü olup olmadığına ve güç miktarına dikkat etmek gerekir. Kas kütlesi fazla kişiler gücü yüksek masaj aletlerini tercih eder.

Masaj Aleti Hakkında Merak Edilen Sorular

 1. Masaj Aleti Zararlı Mı?

  Masaj aletleri vücudun çeşitli bölgelerinin rahatlamasına imkân tanıyan cihazlardır. Masajın faydaları ise saymakla bitmez. Bununla birlikte masaj aleti zararlı mı sorusunu kesin olarak hayır şeklinde yanıtlayamayız. Masaj aletleri sağlıklı kişiler için faydalıdır. Bir masaj aletinin beklenen etkiyi oluşturabilmesi için doğru kullanılması kritik önem taşır. Aksi halde dokulara baskı yaparak uyarmak, kullandığınız cihaz tavsiye masaj aleti de olsa olumsuz sonuçlar oluşturabilir.

 2. Masaj Aletleri Duşta Kullanılır Mı?

  Manuel masaj aletleri genellikle duşta kullanılabilir. Yine de masaj aletleri duşta kullanılır mı emin olmanın en iyi yolu ürünlerin kullanım kılavuzuna göz atmaktır.

 3. Masaj Aleti Nerelerde Kullanılır?

  Masaj aletleri;  fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, spor merkezleri, otel ve tatil köyleri, masaj merkezleri, hamam ve kaplıcalarda kullanılır. Masaj aleti nerelerde kullanılır sorusunun yanıtı sadece profesyonel hizmet veren yerler değildir. Evlerde kullanımı özellikle son yıllarda popüler hale gelmiştir. Ev tipi masaj aleti modellerinin hiçbir yarar ya da zararının olmadığını savunanlar da vardır; fakat doğru uygulanan masajın faydaları da yadsınamaz.

 4. Masaj Aletleri Selülite İyi Gelir Mi?

  Masaj doğru uygulandığında kan dolaşımının artmasını sağlar. Bu sayede dokulara taşınan taze oksijen miktarı artar ve selülitten kurtulmak mümkün olabilir. Dolayısıyla masaj aletleri selülite iyi gelir mi sorusunu olumlu yanıtlayabiliriz. Nitekim “selülit giderici” ibaresiyle sunulan masaj aletleri vardır. Bu masaj aletlerini sıkılaştırıcı kremle birlikte kullanarak etkiyi artırabilirsiniz.

 5. Masaj Kemeri Zayıflatır Mı?

  Zayıflama kemeri olarak reklamı yapılan pek çok ürün vardır. Bu nedenle gerçekten masaj kemeri zayıflatır mı merak konusudur. Bu tür ürünlerin sağladığı fayda ürünün kalitesine göre değişebilir. Genel olarak bu ürünlerin yaydığı titreşim, düzenli kullanımda yağların erimesini kolaylaştırabilir.  Elbette kullanım süresinde dengeli beslenmek de önemlidir. Bölgesel yağlanma sorunu için en iyi ev tipi masaj aleti arayışına girmeden önce bir dermatoloji uzmanına danışmanızı öneririz.

 6. Titreşimli Masaj Aleti Neye İyi Gelir?

  Titreşimli masaj aletleri, masajın klasik etkisi olan kan dolaşımını hızlandırmanın yanı sıra ölü derilerin arındırılmasını sağlar. Karın yağını eritmeyi vadeden masaj aletleri de titreşimlidir. Dolayısıyla titreşimli masaj aleti neye iyi gelir sorusunu hem cilt temizliği hem yağları eritme şeklinde yanıtlayabiliriz.

 7. Masaj İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

  Aromatik yağlar cildin beslenmesine yardımcı olmanın yanı sıra hoş kokusuyla rahatlatıcı etki gösterir. Peki, masaj için hangi yağlar kullanılır? Masajda en çok kullanılan bitkisel yağlar şunlardır: Kekik yağı, badem yağı, çam yağı, jojoba yağı, biberiye yağı, defne yağı, keten tohumu yağı, susam yağı, lavanta yağı, nane yağı, kakao yağı, bergamot yağı, çörek otu yağı, damıtılmış Hindistan cevizi yağı. Masaj için bu yağların yanı sıra alabalık yağı kremi, at kestanesi masaj jeli, kafurun özlü masaj kremi ve ozon masaj kremi de kullanabilirsiniz.

 8. Masaj Ne kadar Sıklıkla Yapılmalı?

  Masaj genellikle tatil döneminde yapılması tercih edilen bir uygulamadır. Düzenli yapıldığında ise sağlığa faydalıdır. Elbette her insan için masaj ne kadar sıklıkla yapılmalı sorusunun yanıtı değişkenlik gösterir. Masaj uygulamalarının sıklığını yaşam tarzına göre belirlemek en doğrusudur. Yoğun stres altındaysanız ve uyku problemi yaşıyorsanız haftada bir masaj yaptırarak rahatlayabilirsiniz. Hamileyseniz, kronik ağrı çekiyorsanız ve sakatlığınız varsa bir doktora danışmanızda fayda var.

 9. Klasik Masaj Neye İyi Gelir?

  Masaj genellikle keyfi rahatlama için başvurulan bir yöntemdir. Oysa masajın sağlığa pek çok açıdan faydası vardır. Klasik masaj neye iyi gelir sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Düzenli masaj terapisi depresyonu yatıştırır. Klasik masajın kan dolaşımını hızlandırma, bağışıklık sistemini güçlendirme, ağrıları azaltma gibi etkileri vardır. Bu noktada masajı masöz veya masör fizyoterapistlerin uygulamasının çok daha sağlıklı olduğunun altını çizelim. Masajda uzman kişiler ve fizyoterapistler, anatomiyi iyi tanır ve belirli bölgelerde dokunuşların hızını ver sertliğini artırıp azaltır.

 10. Yüz Masajı İçin En İyi Taş Hangisi?

  Hem vücut hem yüz için en iyi masaj taşı antik Çin’de kadınların güzellik için kullandığı Gua sha taşıdır. Yüz masajı için en iyi taş Gua Sha olsa da her taş orijinal değildir. Pembe Quartz taşı, Ametist taşı, Jade taşı, Bian Taşları orjinaldir. Gua Sha taşı lenf drenajını ve cilt elastikiyeti düzenler. Cildin daha canlı ve parlak durmasına yardımcı olur.

DİKKAT! Masaj aletlerini kullanmadan önce, özellikle de elektrikli masaj aleti ise nasıl kullanılacağını doğru bildiğinizden emin olmalısınız. Vücut gelişimini tamamlamamış çocuklar ve hamilelerde masaj aleti kullanımı için doktora danışmak hayati öneme sahiptir. Masaj aletini herhangi bir tedavi için destekleyici olarak kullanmak isteyenlerin de doktoruna danışması gerekir. Başkasına iyi gelen ve en iyi masaj aleti tavsiye olarak bahsettiği bir cihaz, size iyi gelmeyebilir.

En İyi Masaj Aleti; Uzman Tavsiye

Geniş yelpazede sunulan masaj aletleri karşısında en iyi selülit masaj aleti hangisi, vücudun hangi bölgesi için en uygun masaj aleti nasıl seçilir, en iyi masaj aleti markası hangisi gibi sorular gündeme gelir. Sizler için masaj aletine dair kafa karışıklığına neden olabilecek tüm konulara açıklık getirdik. Paylaştığımız ipuçları, derlediğimiz kaliteli masaj aleti önerileri sayesinde en etkili masaj aleti sizin olabilir. Gelelim en iyi masaj aletinin hangisi olduğuna. En iyi masaj aleti, Beurer Mg 320 Hava Kompresyonlu Shiatsu Masaj Minderi ve Car Home 8 Toplu Ovmalı Masaj Yastığı diyebiliriz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.