en iyi prezervatif hangisi

En İyi Prezervatif Hangisi? Prezervatif Önerileri

Hazzı yaşarken prezervatif önerileri mi arıyorsunuz. En iyi prezervatif hangisi ve prezervatifle hamile kalinir mi gibi birçok sorunun yanıtını yazımızda!

En iyi prezervatif markası hangisi merak edenler ve prezervatif önerisi arayanlar için; merak ettiğiniz tüm sorularınız ile birlikte geciktiricili, ince ve diğer çeşitlerde en iyi prezervatif hangisi sizin için yanıtladık.

Prezervatif, diğer adıyla kondom, basit ve pratik oluşuyla en çok tercih edilen korunma yöntemidir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmadan, ilişkinizi sağlıklı şekilde sürdürebilmek için prezervatif kullanmanızı öneririz. Prezervatif markaları, kabartmalı ve geciktiricili gibi farklı özelliklerde; 5’li, 10’lu, 30’lu ve 50’li prezervatif çeşitleri sunar. Peki, en iyi prezervatif hangisi?

En İyi Geciktirici Prezervatif Markası Hangisi

Partneriniz tensel temasın daha uzun sürmesini isteyebilir. Bu durumda daha uzun süre yoğun hazzı deneyimlemek için en iyi geciktirici prezervatif markası hangisi sorusuna yanıt arayabilirsiniz. Geciktirici etkiye sahip olarak sunulan prezervatifler, erken boşalma sorununu önlemenin yanı sıra cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlar, hamile kalma riskini azaltır ve cinsel hazzı artırır. Erken boşalma sorunları için geciktirici sprey, kapsül veya kremler de kullanabilirsiniz. En iyi prezervatif geciktiricili etki sunan markalar şunlar:

Anti-m Geciktirici Prezervatif

Anti-m, diğer prezervatif markalarına göre daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkar.  Tırtıklı ve noktalı gibi prezervatif çeşitleri vardır.

OKEY Rötar Plus Geciktirici Prezervatif

En iyi prezervatif hangisi sorusunu yanıtlamaya OKEY RÖTAR PLUS ile devam ediyoruz. OKEY, en iyi prezervatif hangisi diye sorulduğunda öne çıkan markalardan biridir. İçeriğinde, özel geciktirici jel bulunmaktadır. Bu jel yapısı itibarıyla lokal anestezi etkisi gösteren Benzokain katkı maddesi içermektedir. Bu sayede ilişki süresini artırır. Gece uzun olmalı diyenler için önerdiğimiz prezervatif, hazzı uzun süre yaşamayı sağlayan en iyi geciktiricili, aromasız ve şeffaf prezervatif çeşididir.

Fe Geciktirici Prezervatif

En iyi prezervatif markası olarak öne çıkan Fe, prezervatif markası da geciktiricili prezervatif sunar. Bu sayede zevki güvenle zirveye taşır.

NOT: Geciktiricili prezervatif kullanmaya ihtiyaç duymak çoğunlukla psikolojiktir. Özellikle erken yaşlarda mastürbasyon yapanlar geciktirici ihtiyacı duyar. Sorunun fiziksel nedenlere dayanması olasılığı düşüktür. Ön sevişmeyi atlayıp sadece sonuca odaklanmak hazzı almaya engel olur.

ÖNERİ: Erken boşalma sorununu aşabilmeniz için şu ufak tüyolarımızı uygulayabilirsiniz:
1. İlişki esnasında boşalma anını düşünmeyin ve sadece o ana odaklanın.
2. Tensel temasa ön sevişmeyle başlayın.
3.Sorunun sadece geciktririli prezervatif gibi ürünlerle düzeleceğini düşünmeyin.

En İyi Tırtıklı Prezervatif Öneri

Durex Extreme Prezervatif 

Durex Extreme, en iyi tırtıklı prezervatif olarak önerdiğimiz bir ürün olsa da tek özelliği tırtıklı olması değil. Geciktirici etkisi de var. Rezervuar uçlu olması sayesinde kolaylıkla takabilirsiniz. Çok ince olmaması nedeniyle varlığını hissettirebilir.

Orgazm Olamayan Kadınlar İçin En İyi Prezervatif

OKEY NİRVANA Prezervatif

OKEY Nirvana en çok tercih edilen prezervatiflerden biridir. Çok tercih edilmesinin ve orgazm olamayan kadınlar için en iyi prezervatif önerisi olarak yazımıza dâhil etmemizin nedenim afrodizyak etkili jellerle zenginleştirilmiş olması. Ultra kabartmalı yapıda olması da kadınların daha çabuk tahrik olmasını sağlar. İlk birlikteliğini yaşayanlar için, çok ince olmaması nedeniyle biraz can yakıcı olabilir.

Ayrıntılı bilgi için: OKEY Prezervatifleri

Lateks Alerjisi Olanlar İçin Prezervatif Önerisi

OKEY TENN Ekstra İnce

Lateks alerjisi olanlarda kaşıntı sorunu olur. Lateks alerjisi olanlar için prezervatif önerimiz Okey’in Tenn ismini verdiği bu prezervatiftir. Ürünün lateks içermemesi dikkate değer bir özellik. Ayrıca inceliği de cinsel hazzı artırmada etkili olacaktır. Yalnız ince olması cinsel ilişkide sert olmayı tercih edenler için uygun olmayabilir.

En Güvenli Prezervatif Öneri

OKEY Sımsıkı

Okey sımsıkı’nın en iyi prezervatifler arasında bulunmasını sağlayan en önemli özelliği daha sıkı forma sahip olması. Bu nedenle en güvenli prezervatif önerisi olarak yazımızda yer aldı.  Ayrıca kayganlaştırıcılı olduğu için ilişkiye girmeyi kolaylaştırır. Penis kalınlığı fazla olanlar dar bulabilir.

En İnce Prezervatif Öneri

Durex Yok Ötesi Ultra Kaygan Prezervatif

Durex Yok Ötesi Kaygan, ekstra kayganlaştırıcılı doğal kauçuk lateksten üretilmiş. En ince prezervatif öneri olarak sunduğumuz bu prezervatifin rezervuar uçlu olması daha kolay takmak açısından avantaj sağlar. Ayrıca marka, prezervatifin daha iyi kokmasını sağlayan bir yöntem geliştirmiş. İnce bir prezervatif olması nedeniyle sert ilişki için uygun olmayacaktır.

Aromalı Prezervatif Öneri

Fiesta Çilek Bahçesi 

Aromalı prezervatif öneri olarak sunduğumuz Fiesta Çilek Bahçesi ile tensel temasınıza farklı bir detay katabilirsiniz. Bu prezervatif, yoğun aromasıyla cinsel organlardan gelen kokuyu bastırır. Bu sayede çiftlerin daha iyi odaklanmasını sağlar. Sadece ten kokusu isteyenler için iyi bir seçenek olmayabilir.

Karşılıklı Daha Fazla Zevk İçin Prezervatif Öneri

Durex Karşılıklı Zevk

Karşılıklı daha fazla zevk için prezervatif önerisine ihtiyaç duyuyorsanız dış kısımda tırtıklar ve noktalar yer alan bu prezervatifi tercih edebilirsiniz. Prezervatif iç kısmında geciktirici krem bulunması sayesinde boşalmayı geciktirir. Hassas ciltler için uygun olmayabilir.

Prezervatif Hakkında Merak Edilen Sorular

Prezervatif Nedir Ne İşe Yarar?

Prezervatif nedir ne işe yarar sorusunu doğum kontrol yöntemi olarak kullanılan bir kılıf şeklinde yanıtlayabiliriz.  Prezervatif,  vücut sıvılarıyla bulaşan hastalıkları önlemede de etkilidir. Yan etkisinin olmaması, uygun fiyatlı ve kolay bir yöntem olması nedeniyle en sık tercih edilen korunma yöntemidir.

Prezervatifle Hamile Kalınır Mı?

Genellikle en iyi prezervatif önerisi için ihtiyaç duyanların öncelikli amacı istenmeyen gebelikleri önlemektir. Korunma yönteminin bu denli basit ve pratik olması prezervatifle hamile kalınır mı sorusunu gündeme getirir. Dünya Sağlık Örgütü rakamlarına göre, prezervatifle gebelik riski yüzde 2’dir. Prezervatif ile hamile kalanlar da vardır. Bunun nedeni uygun prezervatif seçici yapmamış olmak veya prezervatifi doğru takamamaktır.

Prezervatif Ne Kadar Korur?

Genellikle en iyi prezervatif önerisi için ihtiyaç duyanların öncelikli amacı istenmeyen gebelikleri önlemektir. Korunma yönteminin bu denli basit ve pratik olması prezervatifle hamile kalınır mı sorusunu gündeme getirir. Dünya Sağlık Örgütü rakamlarına göre, prezervatifle gebelik riski yüzde 2’dir. Prezervatif ile hamile kalanlar da vardır. Bunun nedeni uygun prezervatif seçimi yapmamış olmak veya prezervatifi doğru takamamaktır.

Prezervatifin koruyuculuğu, prezervatif yırtılmadığı sürece devam eder. Yırtılma nedenleri genellikle uygun boyutta prezervatifin tercih edilmemesidir. 5 cm genişliğinde ve 16 cm uzunluğundaki penisler için küçük; 6,5 cm genişliğinde ve 18 cm uzunluğundaki penisler için standart; 7,5 cm genişliğinde ve 22 cm uzunluğundaki penisler için büyük prezervatif en iyi seçenektir. Nominal uzunluğu bularak boyuta karar vermek için penisin çevre uzunluğu ikiye bölünür.

Prezervatif Sonda Nedir?

Prezervatif sonda nedir sorusunu en basit şekilde mesaneye yerleştirilen katater alternatifi olarak yanıtlayabiliriz. Prezervatifli sonda olarak da sunulan bu ürünler, idrarını kontrol etmekte sorun yaşayan erkek hastalarda kullanılır. Standart idrar torbalarına uygun olarak üretilen prezervatif sonda, hafif dış çeperleriyle yara oluşmasını önler.

Prezervatif Zevki Etkiler Mi?

Prezervatif fiziksel bir bariyer niteliğindedir; fakat ince olduğu için doğru takılması durumunda bu bariyer hissedilmez. Özellikle “ince”, “ultra ince”, “yok gibi” ibareleriyle sunulan prezervatifler kendini belli etmez. Yine de prezervatifler zevki etkiler mi sorusunu belirleyen en önemli detay, prezervatifin uygun boyutta olmasıdır.

Prezervatif Nasıl Takılır?

Gelelim bu konuda en çok merak edilen prezervatif nasıl takılır sorusunun yanıtına! Sağlıklı bir cinsel deneyim için prezervatifi kullanmadan önce son kullanma tarihini kontrol edin. Paketi açarken kesici aletler kullanmayın. Rezervuar ucunun çıkıntılı kısmının dışarı bakması gerekir. Rezervuar ucunu sıkarak havayı dışarı çıkarın. Rezervuar ucu ile penis arasında boşluk olmazsa boşalma sıvısına yer kalmayacaktır. Bu nedenle arada boşluk bırakmayı ihmal etmeyin.

Boşalmadan hemen sonra ereksiyon halindeyken prezervatifi çıkarın. Aksi halde penis küçüldüğünde prezervatif vajina içerisinde kalabilir. İlişki sonrasında dış halkayı kendi etrafında çevirip boşalma sıvısının dökülmesini engellemelisiniz. Prezervatifler tek kullanımlıktır ve vazelin gibi maddelerin sürülmesi yırtılmasına sebebiyet verir. Paketli prezervatiflerde, kalan paketleri normal oda ısısında ve serin yerde saklayın.

Kadın Prezervatifi Nedir?

Genellikle prezervatifin sadece erkekler için üretilen bir koruyucu olduğu düşünülür. Oysa kadın prezervatifi de vardır. Kadın prezervatifi nedir sorusunu, erkeğin spermlerinin kadının yumurtalıklarına ulaşmasını engelleyen kılıf şeklinde yanıtlayabiliriz.

Kadın prezervatifi, yumuşak ve ince poliüretan maddeden üretilmiştir. İç ve dış olmak üzere iki değişik boyda halkası vardır ve tek tarafı kapalıdır. Rahim ağzını örtme işlevi gören kadın prezervatifi, ilişkiden saatlerce önce takılabilir.

Prezervatif Nerede Satılır?

Prezervatifi kozmetik mağazalarından ve eczanelerden alabilirsiniz. Marketlerde de çok sayıda prezervatif çeşidini bulmanız mümkündür. E-ticaret sitelerinden prezervatif aldığınızda gönderim gizli yapılır. Çekiniyorsanız prezervatif nerede satılır sorusunun en iyi yanıtı gizli gönderim yapan e-ticaret siteleri olacaktır. Ancak bu siteler acil durumlar için değil, stok yapmak için faydalıdır.

En İyi Prezervatif; Uzman Görüşü

Hangi prezervatifi tavsiye edersiniz sorusunu yönelten ve en iyi prezervatif tavsiyesi ihtiyacı duyan siz değerli okuyucularımız için en iyi prezervatif tavsiye ettik. En iyi prezervatif geciktiricili mi olmalı, prezervatifle hamile kalınır mı gibi merak edilen detaylara değindik.  Bu sayede farklı doku ve renkteki prezervatifler arasında en iyi prezervatif hangisi karar vermenizi kolaylaştırmaya çalıştık. Prezervatifte yırtık ve sızıntı olması durumunda ilk 72 saatte acil korunma için en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririz. Prezervatifle hamile kalınır mı sorusunun yanıtı yüzde 100 şeklinde net cevaplanamaz. Bu nedenle doğum kontrol hapı, spiral gibi diğer korunma yöntemlerini de değerlendirebilirsiniz. Partnerinizle daha fazla temasta kalmak istiyorsanız aşağıda önerdiğimiz en iyi geciktirici tavsiye yazımızı da okumalısınız.

Tavsiye ettik: En İyi Geciktirici Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Fatih SÖĞÜT tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken deneyim çerçevesinde tüm kategorilerde en iyileri seçmekteyim.
Satın alma süreci kimi zaman bilgi eksikliği nedeniyle uzun zamana yayılabilir. Objektif bakış açısıyla ürün nasıl kullanıcı deneyimi oluşturur ve diğer modellerden farkı nedir sorularına yanıt veriyorum. Bu sayede süreci kolaylaştırarak ihtiyacınıza en uygun ürüne bütçenizi sarsmadan da sahip olabilmenizi sağlıyorum.