in

En İyi Bebek Maması Tavsiye

en iyi bebek maması
bebek maması tavsiye

Annesini tutmayan bebekleri, sütü yetersiz anneler, yoğun bakımda kalan ve anne sütü alamayan bebekler veya daha farklı sebeplerden dolayı en iyi bebek maması arayan ebeveynler için gaz yapmayan ve anne sütüne en yakın bebek mamaları araştırarak bebek maması tavsiye listemizi sıraladık.

Bebek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Ürün tipi ve yaş uygunluğu;
  Bebek mamasını neden kullanmak istediğinizi öncelikle belirlemeniz gerekmektedir. Doktor tavsiyesinde mi kullanacaksınız, anne sütünüz mü yeterli miktarda değil, bebeğiniz sağlık sorunları nedeni ile veya prematüre olmasından dolayı mı vs. vs. kullanmak istiyorsunuz öncelikle belirlemelisiniz. Doktor veya hastane şartlarından dolayı ise zaten size bebeğinizin sağlık ve durumuna göre mama önerecektir aksi alınmaması önemlidir. Diğer etkenlerde ise lütfen hem yukarıda belirttiğimiz nedeni belirleyerek, hem bebeğinizin yaşına göre hemde aşağıda sıraladığımız diğer maddeler çerçevesinde seçiminizi yapmalısınız.
 • Onaylı ve sertifikalı olması;
  Bebek mamalarının T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylı ve İSO belgesinin olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumlarda ürün markalı dahi olsa denetime tabi olmamış veya denetimler sonucunda yukarıda isimlerini saydığımız belgeleri ve onayları alamamış ürünleri en değerli hazineniz bebeklerinize yedirmeniz ciddi sorunlara yol açabilir.
 • İçeriği ve kalitesi;
  Bebek maması seçiminde içeriğinde özellikle ‘ arakidonik asit(ARA) ve dokozahekzaenoik asit(DHA)’ olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar en çok anne sütünde bulunup bebeğinizin beyin/zeka ve sinir sistemini geliştirmektedir. Buda maalesef günümüzde satılan hazır sütlerin içerisinde ya yok ya da çok az miktarda yer alabilmektedir. Mama seçiminde içeriğinde bu değerlerin olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca doktor tarafından bebeğinize alerji, hazımsızlık, ishal veya başka bir özel teşhis konulmuş ise yine mamanın içeriği oldukça önemlidir. Bu gibi durumlarda ishal yapacak veya alerji tetikliyecek gıdaların bulunmaması oldukça önemlidir.
 • Ürün değerleri;
  Bebek maması alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise mamanın yapıldığı gıdanın ve diğer karbonhidrat, protein, vitamin gurupları gibi değerlerin çok fazla olmaması veya çok az olmaması yada hiç olmaması değil bebeğinize gerekli olan miktardaki mamaları tercih etmelisiniz.
 • Gaz yapmayan mama olmasına;
  Bazı gıdalar tüketildiğinde insan vücudunda normal dereceden fazla gaz ve şişkinliğe neden olmaktadır. Bu bebeklerde de aynıdır. Yetişkin bebeği olanlar bilirler ki bebeklerin en fazla ve en dertli şikayeti kabızlık/ishal ve gaz sancısıdır. Bazen bu problemleri saatler ve günler alabilmektedir. Hal böyle iken bebeğinizde bu tür rahatsızlıklardan var veya meyilli ise bebek maması seçerken tam tahıllı gıdalardan(nohut, buğday vb.), Kepekli tahıllar, Fasulye, Lahana, Enginar, Brokoli, Karnabahar, Elma, Erik, Armut, Şeftali gibi gıdalardan yapılmamış veya az miktarda bulunmasına dikkat etmelisiniz.
 • Organik olmasına;
  Ve herşey den önemlisi bebek mamasının organik ve doğal olması da oldukça önemlidir. Özellikle de 6 ayını doldurmamış bebekleriniz de bebek maması kullanmanız gerekti ise mutlaka organik olanını tercih etmeniz gerekmektedir.

Gaz Yapmayan En İyi Memek Maması Önerilerimiz

Her bebek, sağlıklı bir gelişim gösterebilmek amacıyla belirli bir döneme kadar anne sütü ile beslenmek durumundadır. Anne sütü içerisinde yer alan besinler, gelişim açısından oldukça önemli olup üzerinde durulması gereken konular arasında yer almaktadır. Bebekler, ortalama olarak 2 yaşlarına kadar annelerini emerler.

Eğer bu süreden önce bebek anne sütünü bırakır ise devreye takviye olarak mamalar girmektedir. Bebeklerin gelişimine sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için kullanılan mamaya büyük oranda dikkat edilmesi gerekiyor. Bizlerde bu yazımız içerisinde anne ve babalar için en iyi bebek maması için bilgiler vermeye çalışacağız.

DİKKAT! Yazımız devamında bebek maması önerisinde bulunsak da mamalar bebekten bebeğe değişkenlik gösterebilir. Bunlar ishal, kusma veya kabızlık vb. sindirim problemleri olabileceği gibi daha farklı problemlerde görülebilir.

Hipp Bebek Mamaları (Anne Sütüne En Yakın Mama)

anne sütüne en yakın mama hangisi
anne sütüne en yakın mama hangisi – hipp

Tamamen organik süt kullanılarak üretilen hipp mamaları aynı zamanda anne sütüne en çok benzeyen mamadır. Kullanıcıları tarafından olumlu dönüş alan Hipp bebek maması, klinik araştırmaları ile kalitesini de kanıtlamıştır. İçerisinde probiyotik veprebiyotik bulunmaktadır. Bu özelliği şuan itibariyle hiçbir markada bulunmamaktadır.

Aptamil Bebek Maması (Gaz Yapmayan Mama)

gaz yapmayan mama
gaz yapmayan mama – aptamil mamaları

Özellikle bebek sütü olarak geliştirilen Aptamil 1, sunmuş olduğu özelliklerden dolayı en iyi bebek maması kategorisi içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde probiyotik lifi, Omega 3 ve Omega 6 gibi yağ asitleri bulunduran mama, aynı zamanda soya bazlı protein içermektedir.

Bebekler için sağlıklı bir gelişim ortamı oluşturmak için Demir ve Çinko ile zenginleştirilen mama, kesinlikle sukroz, laktoz ve gluten içermemektedir. Bebeğiniz için takviye besina rayışınızda iseniz başlangıç olarak bu mamadan destek alabilirsiniz.

Similac Bebek Mamaları

Listemiz içerisinde yer alan ürünlerin tamamı yeni doğan bebekler için geliştirilmiş olup takviye gücü yüksek mamalardır. Similac 1, içerisinde C, D, E, K, B12 gibi vitaminler bulundurmakta olup probiyotik ve nükleotit ilavesi içermektedir.

Ürünün en iyi bebek maması olmasındaki en büyük etken ise hiçbir şekilde palmiye yağı, laktoz bulundurmamasındandır. Tamamen kendisine özel doğal bir yağ karışımına sahip olan ürün, bebeklerin sağlıklı gelişim göstermelerine olanak sağlar.

Bebelac 1

Bebelac 1, tamamen yeni doğan bebekler için geliştirilmiş olup en iyi bebek maması kategorisinin trendleri arasında yer almaktadır. Anne sütünü içmeyen bebekler için geliştirilmiş olan mama içerisinde yüksek oranda protein, mineral, taurin, vitamin, kalsiyum, Omega 3 ve Omega 6 bulundurmaktadır.

Doğumdan hemen sonra dahi kullanılabiliyor olmasından dolayı ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. İçerisinde gluten, laktoz ve gluten bulundurmamasından dolayı sağlık açısından herhangi bir zarar teşkil etmemektedir.

Bir cevap yazın

En İyi İPTV Tavsiye

En İyi İPTV Tavsiye

En İyi Akıllı Saat Tavsiye

En İyi Akıllı Saat Tavsiye