en iyi biberon

En İyi Biberon Tavsiye

En iyi biberon markası hangisi arayanlara, gaz giderici, anne memesine benzeyen biberon ve yeni doğan biberon tavsiye önerileri sıraladık.

Anne adaylarının biberon seçimi oldukça önemli olduğundan en iyi biberon tavsiye arayışında olanları için en iyi biberon öneri rehber yazımızı hazırladık. Ayrıca yazımız içerisinde yeni doğan biberon alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu da cevaplamış olacağız.

Biberon Kullanılmalı Mıdır?

En iyi biberon tavsiyesi için öncelikle biberon kullanılmalı mı yoksa biberon kullanılmamalı mı bilmeliyiz. Yeni doğan bebekler için öncelik olarak anne sütü tercih edilmelidir. Fakat zoraki bir durum oluşmuş ve biberon ile beslenme zorunluluğu var ise bunu anne sütüne , doğala en yakın süt ile tamamlamalısınız. En iyi biberon tavsiyesi yazımız altında yer almaktadır. fakat en iyi biberon tavsiyesi önerilerimizden önce altta belirttiğimiz hususları dikkatlice okumanız en iyi biberon tavsiyesi için önemli bir etken olacaktır.

Biberon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle de yeni doğan bebekler için en iyi biberon tavsiyesi oldukça önemlidir. Özellikle de merdiven altı üretim biberonlar bebeğinizin birçok hastalığa yakalanmasına sebep olabilmektedir. Yeni doğan bebek için biberon tavsiyesi;
1- Anne memesine benzeyen biberon tercih edilmelidir;
Anne göğsüne en yakın biberon seçilir ise daha sonra biberonu bırakmak istediğinizde biberona alışan bebeği memeye alıştırmak daha kolay olacaktır.
2- Biberon ağzı bebeğin ağzına göre büyüklükte olmalıdır;
Bebeğiniz biberonun ağzını tamamen ağzına alabilmelidir ki anne memesi emer gibi hissetmelidir.
3- Bebeğin ağırlığına, gelişimine göre biberon alınmalıdır;
Bebeğinizin gelişimi biberon seçimi için önemli bir kriterdir. Bebeğinize yetersiz veya bebeğinizin yaşı, kilosu veya yaşı için büyük boy, küçük boy veya anne memesine benzeyen biberon, gaz önleyici biberon gibi çeşitli dönemsel biberonlar kullanmanız daha sağlıklı olabilecektir.
4- Gaz önleyici biberon seçilmelidir;
Bebeklerde gaz oluşturmayacak biberon seçilmelidir. Gazı, biberon içine hapsetmeli bebeğe vermemelidir.
5- Biberonun ağzındaki deliğe de dikkat edilmelidir;
Özellikle de 3 aydan küçük bebekler için yavaş akıtan delikli biberonlar tercih edilmelidir.

Cam Biberon Mu? Plastik Biberon Mu? Yoksa Kaşık Biberon Mu? Tercih Edilmeli?

En iyi biberon tavsiyesi için önemli bir husus ise biberonun Cam mı olmalı plastik mi? Cam biberonlar genel olarak plastik biberonlara göre daha çok tercih edilmesinin sebebi daha çok doğal olduğu ve temizliği daha kolay yapılabildiğidir. Oysa cam biberonun daha çabuk kırıldıklarından, olası kırılma durumunda yaralanmalar da düşünülmelidir. Yeni biberon kullanmaya başlayanlarda veya bebek yaşı küçük çocuklarda/bebeklerde cam biberon tavsiye edilmemelidir. En iyi biberon tavsiyesi olarak plastik biberonlar da ise yapım maddesi oldukça önemli olup kansorejen madde içermemesi oldukça önemlidir.
Bebeklerin gaz yapması cam veya plastik biberon olması önemli değildir. Bebeğe gaz yapan biberon değil emzikdir.
Sonuç;
Biberon olarak cam biberon önerilmelidir. Emzik olarak slikon emzik önerilmektedir.

En İyi Biberon Markası ve Modeli

Biberon kullanılmalı mıdır, yeni doğan biberon tavsiye kriterleri, cam biberon mu plastik biberon mu yoksa kaşık biberon mu alınmalı gibi sorunların belirsizliğini açıkladıktan sonra sıra geldi en iyi biberon markaları ve en iyi biberon öneri listemize.

İşte en iyi biberon tavsiye listemiz:

Anne Memesine Benzeyen Biberon: Philips Avent SCF69317 Natural PP Biberon

Anne memesine benzeyen biberon/emzik olması ile bebekte doğal emme hissi oluşturmaktadır. Ayrıca emziğinde bulunan yaprakçıklar içe çökmesini engellerken emziğin daha yumuşak hale gelmesini de sağlar. Gaz önleyicidir. en iyi biberon tavsiyesi, önerimiz Philips Avent Natural biberondur. Çeşitli forum ve blog sitelerinde Philips Avent Natural PP Biberon hakkında olumsuz yorum olarak ağız kapak kısmından akıtma oluğu öneriler arasındadır. Fakat genel olarak olumlu yorumlar belirtilmektedir.

ÖNEMLİ! Philips Avent Biberonu kullananlar içerisinde genel şikayet ağız kısmından sızdırma problemi olduğunu dile getirmektedirler. Oysa tabiki de damlatmayan biberon alınması daha iyi olacaktır. 

Philips avent biberon kullananlar biberon hakkında yaptığı olumsuz yorumlarından bir tanesi: ‘Büyük ve küçük 2 biberon aldık ama kapakları ile ilgili ikisindede sıkıntı yaşadık mama kaçırdı. Bazen kapak tutmuyor. Benzeri sıkıntılar sadece bizde olmasını umuyorum.’

Daha fazla bilgi için: Philips Avent Naturel PP Biberon

Gaz Giderici Biberon: Nuk First Choice Plus Cam Slikon Emzikli Biberon

Anne memesine benzemesi ile bebeğin ağız gelişimini sağlıklı tamamlamasına destek olur. Ortodontik olması ve kendine özgü NUK AirSystem yani hava çıkış sistemi sayesinde bebekğin emme esnasında yuttuğu fazladan hava nedeniyle oluşan gaz sancısını en aza indirir. Geniş dudak desteği ile doğallığa en yakın olup bu sayede, emzirme döneminde de sütten kesme döneminde de kullanılabilmektedir. Sızdırmazlık özelliği ile seyahatlerde de özgürce kullanılabilir.

Nuk biberon kullananlar biberon hakkında yaptığı yorumlarından bir tanesi: ‘Avent ile yasadigim kötü tecrubeden sonra aldigim ve rahata erdigim biberon. Kesinlikle sahane. Pisman olmazsiniz. Damlatma, akitma gıbı problemler yok. Oturtma problemi yok. Neden hep Avent tavsiye ediliyor satis danismanlari tarafindan anlamak mumkun degil. Avent emzik de almadi bebegim. Gene Nuk happy kids ile çözdüm. Nuk Alistirma bardagi aldim bakalim o nasil. Umarim ondan da memnun kalirim.’

Dr Browns Options Geniş Ağız PP Biberon

Hava akış kanalı sistemi ve hava akış sistemi olmadan çalışabilme özelliği ile ilk biberondur. Bu sayede bebeğin gelişimini olumlu etkiler. Beslenme problemlerini azaltır, sindirimi kolaylaştırır ve vitaminleri korur. Emziğin hava akış sistemi kesintisiz akış sağlar. Bulaşık makinesinin üst bölümünde yıkayabilir, kaynatabilir sterilize edilebilirsiniz. Çeşitli forum veya blog sitelerinde Dr Browns Options Geniş Ağız PP Biberon hakkında olumlu yorumlar yer almaktadır. Olumsuz olarak sadece temizliğinin ufak bir şekilde zor olduğu belirtilmektedir.

Dr browns biberon kullananlar arasından yapılan yorumlarından bir tanesi: ‘Pp diye belirtmişler yani polipropen (plastik) demek, cam değil. Cam olanlar ayriyetten belirtiliyor. Ben senelerce kullandım çok güzel ve beğendiğim bir ürün.lki kızıma da kullanmıştım. Şimdi de oğlum için sipariş vereceğim. Gaz problemimizi tamamen kaldırmasa da rahatlama sağladı.’

Wee Baby Baby PP Biberon (Su içirmek isteyenler kulplu alabilirler)

Bisfenol-A maddesi içermemektedir. Silikon uçludur, bebeğin sağlıklı beslenmesini sağlamaktadır. Ayrıca tutumu kolaylaştırmak ve tutma yeteneğini geliştirmek için özel tutuculudur. Maddi durumu yetersiz olanlar için en iyi biberon tavsiyesi olarak önerimiz Wee Baby Kulplu PP Biberondur.

Çeşitli forum ve blog sitelerinde Wee Baby Baby Kulplu PP Biberon hakkında olumlu ve olumsuz yorumlar yer almaktadır. Fakat fiyatına göre değerlendirildiğinde almaya değer bir ürün olduğunu belirtmek isteriz. Özlliklede diğer biberonlarda olmayıp Wee Baby Baby Kulplu PP Biberonda bulunan özel tutucusu ayırt edici bir özelliktir.

Wee baby biberon kullananlar arasından yapılan yorumlarından bir tanesi: ‘Aslında kullanışlı , tutuşu rahat bir ürün ama benim üşengeç oğlum kendi içmek istemediğinden bizim için diğer biberonlardan farkı yok.’

Chicco PP Bberon Silikon Biberon

En iyi biberon tavsiyesi listemizin sonuncu ürünü Chicco PP Bberon Silikon Biberon, dil hareketlerini destekleyerek biberonun damağa uyguladığı baskının orantılı dağılmasını sağlar.Hava dolaşımına izin vererek bebeğinizde salya birikimini engeller. Emziği karanlık ortamda parlamaktadır bu sayede kaybolan emziği kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca chicco biberonlar için yine cihicco nun kendi ürettiği sarı renkte çıkardığı anne memesine benzeyen emziği ile bebeğinizin karnını çok daha sağlıklı doyurmaktadır.

Göğüs ucu yara olan annelerin kullanmak zorunda kaldığı bibrondan sonra tekrar meme ile emzirmeye geçiş yaptığında zorlanmadıklarını göreceklerdir. Oysa bazı biberon veya emzikleri kullanan çocuklar yapaylarına alıştıktan sonra anne memesini emme esnasında şiddetli ısırma veya aşırı çekme tepkisi verdiklerinden zaten yara olan göğüs uçları daha da kötüye gidebilmektedirler.

Tavsiye ettik: En İyi Bebek Maması Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Selen Özçep tarafından yazılmıştır

İçerik üreticisi. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için kullanıcı deneyimi ve bilgiyi harmanlayarak tavsiyelerde bulunmaktayım. Bu tavsiyelerde bulunurken en iyi ürünleri titizlikle seçmekteyim.
Türkiye’de tavsiye sitesi arayışında öne çıkan bu sitede uzman kadrosunda sizlerin ürünlere dair soru işaretlerini gidermek üzere çalışmalar yapmaktayım. En iyi ürün, ihtiyacı karşılayandır ve kişiden kişiye değişebilir. Bununla birlikte ürettiğim en iyi tavsiye içerikleri sayesinde en doğru ürün alternatifleri arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.