En İyi Buhar Makinesi Tavsiye

en iyi buhar makinesi

Alerjik rahatsızlığı veya solunum rahatsızlığı olan bebekleri veya yetişkinler kendileri için buhar makinesi öneri arayanlar için hava nemlendirici olarak da bilinen diğer ismi ile en iyi buhar makinesi tavsiye listemizi sıraladık.

Ayrıca son zamanlarda evlerde kullandığımız kalorifer ve klimanın etkisiyle nem azaldığı için ortam kurumaktadır. Oluşan bu nem azlığı da insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı ortamı nemlendirecek bir alete ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Bu durumun farkına varan üreticiler harekete geçmiş ve ortamı nemlendirecek, buhar verecek bir makine üretmişler.

Üretim ile birlikte talebin de artmasıyla paralel olarak birbirinden farklı birçok marka ve model piyasaya çıkmışken bizlerde bu karışıklığa mahal vermemek için buhar makinesi sıcak mı soğuk mu olmalı, en iyi soğuk buhar makinesi hangisi, sıcak buhar makinesi tavsiye ve buhar makinesi alırken nelere dikkat edilmeli gibi birçok soruyu cevaplandıracağız. En iyi hava makinesi önerilerimiz ile en doğru ve güvenilir makineyi kolayca alarak kafanızın karışıklığına son verebilirsiniz.

Doktorların Önerdiği Buhar Makinası

Motorola MBP83SN Wi-fi İyonizerli Soğuk Buhar Makinesi

Teknoloji devi motorola bu kez karşımıza akıllı iyonizerli soğuk buhar üfleyici buhar makinesi ile çıkmaktadır. Ürün özellikle de bebeklerin serin ve rahat bir uyku ortamına sahip olabilmeleri için iyonizer özellikli yani ortamda bulunan zararlı bakteri ve partikülleri, havaya yaydığı iyonizerler sayesinde imha edebilmektedir. Ayrıca üründe bulunan wifi özelliği ile akıllı telefonunzuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan uzaktan yönetebilir ve de dört farklı soğuk buhar ayarı ile birlikte üç farklı da programlanarak çalışma özellikleri bulunmaktadır.

Ürününüz bir adım daha ileri giderek önceden çalışma gün ve saatlerini de yine yüklediğiniz Hubble uygulaması ile çizelgeye göre çalışabilmektedir. Manuel olarak ise 3 fakrlı zamanlayıcıya göre 4 farklı buhar üfürme seviyesi ile 360 derece dönebilen buhar çıkış ünitesi ile toplamda 4 litre su haznesi sayesinde 10 saat çalışabilme kapasitesine sahiptir. İçerisinde bulunan seramik filtresi ile kireçlenmeyi önlemekte, su haznesinde su bittiğinde otomatik kapanma özelliği ile harika ve abir o kadar da akıllı buhar makinesi ile rakiplerine kök söktürmektedir.

Daha fazla bilgi için: Motorola MBP83SN

Weewell WHC752 Soğuk – Sıcak Buhar Üfleyici

Weewell soğuk ve sıcak buhar makinesi, açacağınız ortamın ideal nem dengesini sağlarken aynı anda iyonik temizleyici özelliği ile ortama iyon salarak ortamda bulunan zararlı bakterileri ve partikülleri hem sterilize ederken hemde kötü kokuları gidermiş olur. Uzaktan kumandası ile yerinizden kalkmadan kontrol edilebilmektedir. Su haznesinde bulunan su tükendiğinde otomatik kapanma özelliği ile kireç oluşumunu önleyici filtre sistemi sayesinde daha temiz ve kaliteli buhar elde edilmktedir. LCD ekran ve dokunmatik tuşlarını bulunan makine otomatik nem ayarlayıcısı da vardır. Ayrıca düşük enerji tüketimi ile birlikte 360 derece dönebilen buhar çıkış ünitesi de bulunmaktadır.

Weewell WHC730 Soğuk Buhar Üfleyici

Oda ısısı nem oranını gösteren dijital ekran göstergesi vardır. Uzaktan kumandalı olduğu için yerinizden kalkmadan komut verebilirsiniz. İstediğiniz süreyi ayarlayıp siz yokken çalıştırıp ve kapatabilirsiniz. Mavi ışığı abajur görevi görerek ortamı aydınlatır, insanı rahatsız etmez. İstediğiniz neme ulaşınca kendisi kapanarak nem oranı eksilince otomatik olarak tekrar açılır. Yerden yüksek olan ayakları sayesinde olası rıskleri önler. 360 derece dönebilen buhar veren ağzını istediğin yöne çevirerek buhar seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Rahatsız etmeyen açılış ve kapanış sesi vardır. Ultra sessizdir. Suyu bitince de otomatik kapanıyor. 3 litre kolay doldurulan su haznesi vardır. Düşük enerji tüketimi sağlar. Estetik ve ergonomik yapısıyla göze de hitap etmektedir. Weewell ultrasonic nemlendiriciler evinizdeki havanın nem oranını ideal düzeyde tutmanıza yardımcı olur. Ürünün kullanıcılarda oluşturduğu nadir olumsuz etkilerden birisi pratik olmamasıdır.

Tefal Disney Aroma Hava Nemlendirici:

Soğuk buhar, nem düzeyini arttırıp ideal seviyeye getirerek bebeğin rahat nefes almasını kolaylaştırır. Herhangi bir tehlikesi veya haşlanma riski yoktur. Geniş otonomi stressiz kullanım içindir.(max.50 saat)Uçucu yağ difüzörü, saf ve rahat nefes almak içindir. Kışın ısıtıcı açıkken bebek odasındaki hava genellikle çok kurudur. Bebek nefes alırken sorun yaşayabilir ve bunun sonucunda öksürmeye başlar. Nemlendirici ürünler, odanın havasına mikroskopik boyutta soğuk su zerrecikleri yayar. Bu mikro zerrecikler, nem seviyesini arttırır ve nemin yüzde 50 düzeyindeki rahatlık seviyesine ulaşmasını sağlarlar. Higrometre havadaki nem seviyesini kontrol ederler. Anti-kireç kartuşu, ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Loobex Dokunmatik Buhar Üfleyici

İnsanların en çok aldığı ve çoğunun memnun kaldığı loobex buhar makinesi tercih edilmesinin en önemli nedeni hesaplı ve parasına göre kaliteli olması. Ürün 2 kademeli buhar çıkış seviyesi, dokunmatik kontrol, 5,8 litre ile yüksek su haznesi, diğer buhar makinelerine göre su haznesinde su azaldığında uyarı sinyali veren su bittiğinde ise kendini otomatik kapatması ile farklılık göstermektedir. Ultra sessiz çalışma özelliği bulunmakta olup en önemli bir diğer özelliği de dekoratif tasarımda olduğundan rahatça evinizde diğer makinelerin makine havasından ziyade dekoratif durduğundan göze fazla batmamaktadır. Ürün hakkında yorumlar incelendiğinde dezavantaj olarak çok düşük oranda bazı kullanıcılarda buhar makinesinin bulunduğu alana su sızdırdığı belirtilmiştir.

Buhar Makinesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Buhar makinesi öksürüğe iyi gelirmi?

Eğer bebeğinizde veya yetişkinlerde nazofarenjit ya da Rhinosinusit olarak adlandırılan burun tıkanıklığı sebebi ile öksürük oluşumu var ise bu durumda buhar makinesini kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Hatta öyleki nemlendirme yöntemi ile uygulanacağından burun ifrazatında yumuşama meydana geler ve geniz akıntılarında azalmalar meydana gelir tüm bunların sonucunda da vücudunuz öksürme eğilimine girmeyecektir.

Buhar makinesi öksürük yaparmı?

Buhar makinesi hem öksürüğe iyi gelecek şekilde bazı ilaçlar ile kullanımı hemde ilaçsız yukarıda bahsedildiği şekilde kullanımı öksürüğe bazı etkenler sonucunda faydalı olacaktır. Bizler buhar makinesinin herhangi bir öksürük sebebine yol açtığını görmedik. Fakat siz yinede kullanmadan önce uzman bir hekime başvurarak almayı tercih etmelisiniz. Ve bir diğer önemli hususta evin %54-55 nem oranından fazla seviyeye çıkması astım hastalığına teşkil etmektedir.

ÖNERİ! Bazı okurlarımızın kuru öksürük için doğal yöntemler nelerdir araştırmaları için kuru öksürüğe iyi gelen bitkisel önerisi vereceğiz. Kuru öksürüklerin tedavisinde sizlere tarifimiz şu şekildedir.

 1. Bir miktar toz zencefil ile hakiki kara kovan balı ile karıştırarak sabah akşam bir tatlı kaşığı vermeniz özellikle faydalı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken zencefili olduğu kadar bol koymalısınız ki hatta karıştırmada zorlanmanız gereklidir.

En İyi Buhar Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Uygun nem ve sıcaklık ayarı;
  Buhar makinelerinin asıl amaçlarından birisi nem ayarını ortalama bir yüzdeye çıkartmaktır. Yada özellikle bebekler için buhar makinesi ile ortama verilecek bir ilaç olduğunda evin nem değerini iyi ayarlayabilmesi oldukça önemlidir. Kuru bir evi nemli yapayım derken veyahut bebeğimin ilacını vereyim derken evi rutubetlendirmemeliyiz. Burada evin ısısının 23 derece nem oranının ise %45 ile %55 arasında olmasına özellikle bebeklerde özen göstermeliyiz.
 • Sessiz çalışmasına;
  Buhar makinesi gün içerisinde kullanılacağı gibi uyku esnasında da kullanılmaktadır. Hal böyle iken makineniz sizin şifa kaynağınız olmak yerine gürültüsü ile kabusunuz olabilir. O yüzden en iyi buhar makinesi alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun bir diğer cevabıda makinenin çalışma dB’ dir. dB miktarının 35 ve altı olmasına eğer bu bilgiler yok se ultra sessiz olarak tanımlanan makineyi almaya özen göstermelisiniz.
 • Enerji tüketimi;
  Buhar makineleri sürekli çalışacaklarından enerji tüketiminde oldukça cimri olmaları gereklidir. Aksi halde elektrik faturanız da gözle görülür yükselmeler meydana gelebilir.
 • Su haznesi termostatı;
  Buhar makinesinde bulunan su hazneleri cihazdan cihaza farklılıklar göstermektedir. Bazı ürünler 5L iken bazılarında bu rakam düşebilir de yükselebilir de. Fakat önemli olan bu rakam değil su haznesinde su bittiğinde makinenin otomatik kendini kapatması gerekmektedir. Aksi halde hem makineniz su tükenmesine rağmen çalışmaya devam ederek boş yere enerji tüketecek hemde makinenizin motorunun yanmasına neden olabilecektir.

Öncelikle şunu da belirtmeliyiz ki alacağınız en iyi buhar makinesi hangi marka olursa olsun içerisine kesinlikle musluk suyu koymayın zamanla kireçleme yaparak bu durum makinenizin ömrünü kısaltabilir. Arıtılmış su kullanabilirsiniz ve mutlaka kullanma talimatlarını okumalısınız.

UYARI! Öncelikle şunu da belirtmeliyiz ki alacağınız buhar makinesi hangi marka olursa olsun içerisine kesinlikle musluk suyu koymayın zamanla kireçleme yaparak bu durum makinenizin ömrünü kısaltabilir. Arıtılmış su kullanabilirsiniz ve mutlaka kullanma talimatlarını okumalısınız.

Tavsiye ettik: En İyi Nebulizatör Tavsiye

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.