en iyi kpss kitabı

En İyi KPSS Kitap Önerileri

KPSS kitapları arayanlar buraya! Ortaöğretim KPSS kitabı ve KPSS Lisans kitap çeşitleri arasında en iyileri, kpss kitap önerileri listemizde.

KPSS kitapları önerisi arayışındaki siz değerli okuyucularımız için KPSS Lisans kitap önerilerini ve ortaöğretim KPSS kitabı önerilerini derledik.

Her yıl milyonlarca kişi KPSS ( Kamu Personel Seçme Sınavı) için ter dökmeden önce KPSS kitap önerileri ihtiyacı duyar.  Çeşitli yayınevlerinin; konu anlatımı, soru bankası ve deneme kitabı olarak sunduğu KPSS kitapları, rakiplerin önüne geçebilecek bilgiyi edinmede ve soru tiplerini anlamada yardımcıdır. KPSS seti olarak satılan KPSS kitapları, tüm derslerde hem konu anlatımını hem de çıkmış soruları veya güncel soruları sunar. KPSS cep kitabı olarak sunulan mini boydaki kitaplar, kolay taşıma avantajı sağlayarak her an tekrar yapmayı kolaylaştırır.

Devlet memuru olma hayaliyle KPSS’ye hazırlananlar farklı dersler için farklı kaynaklara ihtiyaç duyar ve en iyi KPSS kitabı hangisi sorusuna yanıt arar. Elbette sorunun yanıtı lise, ön lisans ve lisans mezunları için farklıdır. İşte bu noktada en iyi tavsiye sitesi olarak size daha iyi yardımcı olabilmek için, en iyi KPSS kitapları derlemesi yaptık. Yayınları; KPSS lisans kitap, E-KPSS kitabı, Ortaöğretim KPSS kitap önerileri şeklinde kategorize ettik. Bu sayede en iyi KPSS kitapları ile disiplini harmanlayarak hedefe daha kolay ulaşabilirsiniz.

En İyi KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Kitapları Öneri

KPSS; genel kültür ve genel yetenek olarak iki grupta yapılır. Genel kültür dersleri; tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgilerden oluşur. Genel yetenek dersleri ise Türkçe ve matematikten oluşur.

En İyi KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Konu Anlatımı

Pegem Akademi Genel Yetenek Genel Kültür Video Destekli Konu Anlatımlı Modüler Set

Set, genel yetenek ve genel kültür alanları için hazırlanmış. 1824 sayfadan oluşan bir set. Konu anlatımı ve soru tarzı gayet anlaşılır. Dersleri videolu olarak izlemek de mümkün; fakat videoların eski tarihli olduğunu belirtmeliyiz. Bu durum Vatandaşlık ve Güncel Bilgiler alanında dezavantaj olabilir.

En İyi KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Soru Bankası

KPSS Lise Ön Lisans Soru Avcısı Genel Yetenek Genel Kültür Çözümlü ve Cevaplı Modüler Soru Bankası Yargı Yayınları

Kitap, önceki yıl basılmış. Soruların çözümünün, sorunun hemen altında olmamasını çok beğendik. Çözümlerin anlatılışı gayet anlaşılır. Kalınlığı gözünüzü korkutabilir; fakat KPSS için iyi bir kaynaktır. Basım ve sayfa kalitesi sorunsuzdur.

En İyi KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Deneme Kitabı

En İyi KPSS GK-GY Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı Yediiklim

Fasikül şeklinde KPSS kitap tavsiyeihtiyacınız varsa bu kitabı deneyebilirsiniz. Çözümleri gayet yeterlidir. Birkaç soru hatasıyla karşılaşmanız mümkün; fakat soruları ÖSYM tarzında. Başlangıç aşamasında soru çeşitliliği açısından en iyi KPSS deneme yayınları arasında bulunduğunu söyleyebiliriz. Nispeten yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

En İyi KPSS-A Grubu Kitapları Öneri

A grubu, müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, kaymakam adaylığı gibi kariyer odaklı mesleklerin yer aldığı kariyer grubudur. KPSS lisans kitap kategorisinde A grubunda Hukuk, İktisat, Maliye ve Muhasebe dersleri vardır.

KPSS-A Grubu Konu Anlatımı

En İyi KPSS-A Grubu Tercih Akademi Konu Anlatımlı Kitabı

Kitapta bazı yazım hataları olsa da bütün konular bir arada sunulmuş. Tek kitap olarak almak yerine set halinde tercih ediyorsanız Tercih Akademi’nin bu kitabını tercih edebilirsiniz. Sayfa kalitesi bakımından da gayet iyi bir kitaptır. 1200’den fazla sayfası var, kalınlığı gözünüzü korkutabilir.

KPSS-A Grubu Soru Bankası

En İyi KPSS-A Grubu Pegem Akademi Yayıncılık Kpss A Grubu 5000 Soru Bankası

KPSS A grubu kitap önerileri arayışınız soru bankası yönündeyse bu kitabı tercih edebilirsiniz. Soru tipi olarak sınava yakın sorulardan oluşan bir kitap. İçindekiler kısmı ve baskı açısından zayıf kalabilir; fakat konu tekrarından sonra farklı soruları görebilmek için iyi bir kaynak olacaktır. Kitap 640 sayfadır.

Ayrıntılı bilgi için: Pegem Yayınları

En İyi KPSS-A Grubu Deneme Öneri

En İyi KPSS-A Grubu KPSS A Grubu Tamamı Çözümlü 5 Deneme Pegem

344 sayfadan oluşan bir deneme kitabı ve soruların gayet nitelikli olduğunu gördük. Sadece 5 deneme yeterli olmayabilir.  Soru tipi ve kitap düzeni bakımından başarı.

En İyi KPSS-A Grubu Yargı Yayınevi Kpss Lisans Soru Bankası Mürekkep Seri Türkiye Geneli Deneme Sınavı

Kitap son anayasa ve TÜİK verilerine göre güzelmiş. 1600’ün üzerinde sayfası var. Güzel hazırlanmış.

En İyi E-KPSS Kitapları Öneri

E-KPSS açılımı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı şeklindedir. Bu sınava, yüzde 40 düzeyindeki engelini Sağlık Kurulu raporuyla belgeleyenler girebilir. Engelli vatandaşlar için en iyi KPSS kitapları şunlar:

E-KPSS Konu Anlatımı

En İyi E-KPSS Şah Mat Genel Yetenek Genel Kültür Tüm Dersler Konu Anlatımlı

Şah Mat, 428 sayfalık bir konu anlatımı kitabı. Konular kısa özet şeklinde açıklanmış. Tüm derslerin bir arada bulunması güzel, tek tek kitap almak gerekmez. Kitap tüm dersler olduğu için konular özet şeklinde anlatılmış, detaylı bilgi açısından yetersiz kalabilir.

En İyi E-KPSS Yediiklim Yayınları EKPSS Tüm Adaylar Konu Anlatımı

704 sayfalık bir kitap. Tüm derslerin ve konuların bir arada bulunması kolaylık sağlamış. Kitabın boyutu basım kalitesi veya yazım kalitesi bakımından bir dezavantajı yok. Görseller güzel düşünülmüş.

En İyi E-KPSS Soru Bankası

En İyi E-KPSS Yargı Yayınevi EKPSS Tüm Adaylar İçin Soru Bankası

Kitap 200 sayfalık ve sorular güzel aktarılmış. Sorular ÖSYM yeni sistemine de uygun.

En İyi E-KPSS Nobel Yayınları EKPSS Görme Engelli Adaylar Tüm Dersler Soru Bankası

Kitabın karton kapaklı oluşu sağlamlık bakımından avantaj sağlar. ÖSYM’nin sınav formatına göre hazırlanmış. Büyük punto ile hazırlanmış. Kendi alanında ilk ve tek kitap özelliğine sahiptir. E-KPSS kitap önerileri listemizde yer verdiğimiz bu kitap 704 sayfadır.

En İyi E-KPSS Deneme Kitabı

En İyi E-KPSS Akıllı Adam EKPSS Tamamı Çözümlü 12 Fasikül Deneme-Lisans Adayları İçin

Akıllı Adam deneme kitabı fasikül tarzında ve 720 soruya yer verilmiş. Lisans mezunlarına hitap eden iyi bir kitap; fakat son düzenlemeleri kapsamaması dezavantaj olabilir.

En İyi E-KPSS Yargı Yayınları EKPSS Tüm Adaylar İçin 10 Deneme Sınavı

KPSS kitap önerisi listemize yine Yargı Yayınları’nın kitabı ile devam ediyoruz. E-KPSS kitabı, her düzeye ve müfredata uygun üretilmiş. 10 deneme gayet yeterli.  Toplamda 304 sayfa ve içeriği güzel. En son aşamada yararlanılabilir.

En İyi KPSS Eğitim Bilimleri Kitap Öneri

Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakülteleri son sınıf öğrencileri ve bu fakültelerden mezun olanlar Eğitim Bilimleri sınavına girer. Eğitim Bilimleri; Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Ölçme ve Değerlendirme, Program Geliştirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Rehberlik derslerinden oluşur.

En İyi Eğitim Bilimleri Konu Anlatımı

En İyi KPSS Eğitim Bilimler KPSS Kupa Konu Konu Test Bankası Eğitim Bilimleri Tüm Dersler

Uzman Kariyer Yayınları’ndan çıkan kitap hem soru bankası hem konu anlatımı şeklinde. Detaylı konu çalışmak veya test çözmek için yeterli olmayabilir. Tekrar yapabileceğiniz bir kitaba ihtiyaç duyuyorsanız tercih edebilirsiniz.

Eğitim Bilimleri Soru Bankası

En İyi KPSS Eğitim Bilimler Pegem Akademi KPSS Eğitim Bilimleri Çözümlü Efsane 2000 Soru Bankası

Kitabın test sayısı yeterli gelmeyebilir; fakat sorular ÖSYM tarzına çok yakın. Kısa konu anlatımı olması çok güzel. Sorular ayrıntılı ve açıklayıcı şekilde çözümlenmiş.

En İyi KPSS Eğitim Bilimleri Deneme Kitabı

En İyi KPSS Eğitim Bilimleri Data Yayınları Tamamı Çözümlü 5 Deneme

Data yayınlarının kitabının en faydalı yönü çözümlü olması diyebiliriz. Farklı soru tiplerini görmek için iyi bir alternatiftir. 5 denemenin kitap şeklinde olması dezavantaj olabilir.

ÖABT Nedir?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının yanı sıra girdiği sınavdır. Öğretmenlik alanları şu şekildedir:
Türkçe öğretmenliği
Matematik öğretmenliği (ilköğretim, lise)
Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji öğretmenliği
Sosyal Bilgiler öğretmenliği
Türk Dili ve Edebiyatı
Tarih öğretmenliği
Coğrafya öğretmenliği
Matematik öğretmenliği
Fizik öğretmenliği
Kimya öğretmenliği
Biyoloji öğretmenliği
Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği
Tarih Coğrafya öğretmenliği
Yabancı Dil (İngilizce) öğretmenliği
Rehber öğretmenlik
Sınıf öğretmenliği
Okul öncesi öğretmenliği

En İyi KPSS Kitapları; Uzman Görüşü

KPPS kitaplarında en iyiye ulaşarak bilgiyi doğru bir kaynaktan öğrenmeye çalışan değerli okuyucularımız için en iyi KPSS kitapları önerileri hazırladık. Bu sayede en iyi tavsiye sitesi olarak sınava hazırlık sürecinizde en doğru kaynağa ulaşmanıza yardımcı olmaya çalıştık. KPSS her öğrenim düzeyi ve alan için farklı oturumlarda yapıldığından, kitaplar da geniş bir yelpazede sunulur. Bize göre KPSS söz konusu olduğunda tüm alanlarda Yargı, Yediiklim ve Pegem Yayınları en iyi kaynaklardır. KPSS kitaplarından bağımsız olarak kitap tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda paylaştığımız en iyi kitaplar öneri yazımızı da okumanızı öneririz.

Tavsiye ettik: En İyi Kitap Tavsiyeleri

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Puan Veren Sayısı:/Ort. Puan:

Şimdiye kadar puan verilmedi! İlk değerlendiren siz olun.

Teşekkürler..

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz!

Bu yazı sizin için yararlı olmadığından dolayı üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.