Menu

Takmatik Zincir Tavsiye

Takmatik Zincir Tavsiye

Karlı yol iyi bir kar lastiğiniz var ise problem olmaz. Kar yağarken çok dik bir rampa çıkmanız ve inmeniz gereken durumlarda sizlerin en büyük kurtarıcısı iyi, kaliteli, pratik bir takmatik zincir olacaktır. Güvenli sürüş açısından trafikteki sürücülerin davranışlarını kontrol edemesek de kazaların olma olasılığının en aza indirgemek açısından soğuklarında bastırdığı günlerde aracımızın en önemli parçası olan lastiklerimizi doğru kullanmalıyız. Bu yüzden kar zinciri takmanın da zorunlu olduğu kış aylarında sizler için en pratik ve kaliteli takmatik zincir modellerini derledik. Takmatik zincirlerin faydası diagonal desenli olması ve sarsıntısız sürüş sağlamasıdır. Kaymayı engelleyen bu tip zincirler hafif karlı ve buzlu yollarda oldukça faydalıdır. Kaliteli malzemeden yapılmışsa ve düzgün takılmışsa tırnaklı, tırnaksız, baklalı, gibi desenleriyle karda aracınızın daha fazla kaymasını engeller. Takmatik zincir çeşitliliği marka ve modellerin çokluğu ya da lastik paletler, çelik zincirler aklınızı karıştırmasın. Takmatik zincir tavsiye yazılı makalemizle sizlere en kaliteli zincir markalarını sıraladık.

KNK X Tipi Binek Araç Kar Zinciri

Yaz aylarının gelmesiyle oldukça indirim fırsatları sunan takmatik zincir markalarından KNK marka zincirin çok çeşitli ebat ve grupları mevcuttur. Garanti süresi 24 aydır. Kullanıcı yorumlarını okuduğumda genel olarak kullanıcılar KNK tipi takmatik zincirden memnunlar ama bazı kullanıcılar bu zincirin çabuk kopmasından, dayanıksız olmasından şikâyetçi durumdalar. Ancak zincirin çabuk kırılmasının lastiğe düzgün takılmayışından olması gibi sebeplerde vardır. Kullanıcılar yine bu zincir tipini lastiğe takarken ek gergi ipi alarak kullandıklarını söylemişler. Fiyatına göre oldukça uygun olan takımının birkaç denemeden sonra pratik olduğu zincir tipidir.

Atlı Takmatik Zincir Markası

Müşterisinin beğenisini almış ve kalite konusunda tartışmasız bir markadır. Aracı hareket ettirmeden tamamen dış yüzeyden montaj kolaylığı, buzlu yollarda güvenli sürüş tekniği, iç çerçevesi plastik dış çerçevesi çelik boru olan ve pratik gerdirme sistemi ile ayarlanabilen lastiğe kaydırma yapmadan tamamen oturan aşınmaya karşı sertleşmiş zincirdir. Fiyat olarak diğer lastik markalarına oranla tuzlu olan bu marka yaz aylarında indirim kampanyaları ile alıcıların yüzünü güldürmektedir.

FDM Pratik Kar Zinciri

8 parçadan oluşan, aracınızda fazla yer kaplamayan, pratik bir şekilde uygulanabilen, oldukça ekonomiktir. Kopma, kırılma ve çatlamalara karşı dayanıklıdır. Diğer zincirlere oranla aracınızın tekerleklerine zarar vermeden kolayca takılabilmektedir. Kullanıcıların çok memnun olmasa da genel olarak memnun kaldığı bir zincir markasıdır.

Kaynak Takmatik Zincir

TSE standartlarında sağlamlığı onaylanmış, çelik alaşımlı, çelik zincirden oluşan, oldukça sağlam, karlı yüzeyde lastiklerin kaymasını engelleyen patinaj zincir olarak üretilmiştir. Çapraz deseni ile çekişin olduğu 2 lastiğe takılmalıdır. Araç hareket etmeden zincir takılmalı gerdirme lastikleri ile tekere sıkı tutumu sağlanmalıdır. 50 metre araç kullandıktan sonra gergi lastikleri tekrar sıkılmalıdır.

Yıldız Takmatik Zincir

Kullanıcıların memnun kaldığı, şikayet almayan bir markadır. Zincirler imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Paket içerisinde lastik gerdirmeleri, zincir tiplerinin hangi lastiklere göre uygun olduğuna dair bilgi de mevcuttur. Takmatik zincir alırken teker ebatlarınıza bakmanızda yarar vardır. Fiyatı diğer takmatik zincirlere göre pahalıdır. Ama uzun yıllar verdiğiniz paraya değecek nitelikte bir zincirdir.

Takmatik zincirler hafif karlı yolarda ve buzlu yollarda oldukça etkilidir. Değişik desenli modelleriyle lastik tipinize göre tercih yapmalısınız. Asfalt yollarda dikkatli kullanılması gereken takmatik zincirlerin düzgün takılımının da yapılması gerekir. Aksi durumda lastiğinizi parçalayarak kazaya kadar sebep verebilir. Kış aylarında ihtiyaç duyduğunuz takmatik zincirlere yazmış olduğumuz makalemizle  en doğru markalarla kavuşmanızın tam zamanı.

Yorum Yap

halilb tarafından yazılmıştır

Website kurucusu ve SEO takım lideri. Uzman Tavsiyesi sitemizde sizler için tavsiye ürünlerimizi derlemekteyiz. Bu tavsiyelerimiz de en iyi ürünleri seçmeye özen göstermekteyiz.
Türkiye de tavsiye ve en iyi ürünler önerisinde bulunan bir websitesiyiz. Bu önerilerimizi alanında uzman kadromuz ile oluşturmaktayız.
En iyi tavsiye listelerimiz yukarıda da belirttiğimiz üzere her ne kadar uzman kişilerce önerilse de kişiden kişiye değişiklik gösterebildiğinden dolayı birebir hizmet almadan kullanılmamalıdır. Bu her ne olursa olsun tüm en iyi tavsiye içeriklerinde geçerlidir.

Exit mobile version